Cheyenne Mountain Master's Swim Challenge - 10/26/2002

Women 19-24 50 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00457 Amanda Davis                     23 SWIMF         32.95
        2 321-01029 Lora Colvin                      24 UNAT          34.04

Women 19-24 100 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
      --- 322-00457 Amanda Davis                     23 SWIMF            DQ

Women 19-24 50 Yard Backstroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00457 Amanda Davis                     23 SWIMF         40.19

Women 19-24 100 Yard Backstroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
      --- 321-01029 Lora Colvin                      24 UNAT             DQ

Women 19-24 50 Yard Breaststroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 321-01029 Lora Colvin                      24 UNAT          41.12
        2 322-00457 Amanda Davis                     23 SWIMF         44.94

Women 19-24 100 Yard Breaststroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 321-01029 Lora Colvin                      24 UNAT        1:28.80

Women 19-24 200 Yard IM
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
      --- 321-01029 Lora Colvin                      24 UNAT             DQ

Women 25-29 50 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Aimee Stout                      28 CSST          28.39
      ---           Alison Kasuboske                 26 TPST             DQ
      ---           Karrie Woolsey                   25 TPST             DQ

Women 25-29 100 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Aimee Stout                      28 CSST        1:07.12
        2           Karrie Woolsey                   25 TPST        1:07.81
        3           Eve Fogarty                      28 TPST        1:22.10

Women 25-29 200 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 372-00644 Melissa Kralik                   29 PM          2:15.37
        2           Eve Fogarty                      28 TPST        2:56.60
        3 322-01123 Tiffany Kochis                   27 THORN       3:06.54

Women 25-29 500 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 372-00644 Melissa Kralik                   29 PM          6:11.15
        2           Eve Fogarty                      28 TPST        7:59.74
        3 322-01123 Tiffany Kochis                   27 THORN       8:35.61

Women 25-29 50 Yard Backstroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Alison Kasuboske                 26 TPST          30.66
        2           Karrie Woolsey                   25 TPST          33.53

Women 25-29 100 Yard Backstroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 372-00644 Melissa Kralik                   29 PM          1:08.30
        2           Alison Kasuboske                 26 TPST        1:08.40
      ---           Karrie Woolsey                   25 TPST             DQ

Women 25-29 50 Yard Breaststroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Emily Hanson                     25 TPST          37.88
        2           Aimee Stout                      28 CSST          38.17

Women 25-29 100 Yard Breaststroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Emily Hanson                     25 TPST        1:22.95
        2           Aimee Stout                      28 CSST        1:24.32

Women 25-29 50 Yard Butterfly
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Alison Kasuboske                 26 TPST          29.99
        2           Aimee Stout                      28 CSST          34.95
      ---           Emily Hanson                     25 TPST             DQ

Women 25-29 200 Yard IM
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Alison Kasuboske                 26 TPST        2:30.84
        2           Emily Hanson                     25 TPST        2:47.02

Women 30-34 50 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-01305 Natalie Becker                   32 PPYM          29.82
        2 322-01399 Michelle Gutmann                 34 AFAM          30.36
        3           Kathleen Cefus                   32 TPST          30.90

Women 30-34 100 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-01399 Michelle Gutmann                 34 AFAM        1:08.50

Women 30-34 200 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Kathleen Cefus                   32 TPST        2:32.50
        2 322-01305 Natalie Becker                   32 PPYM        2:35.00

Women 30-34 500 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-01399 Michelle Gutmann                 34 AFAM        6:54.20
        2 322-01124 Robin Gorrell                    30 THORN       7:28.65

Women 30-34 50 Yard Backstroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-01124 Robin Gorrell                    30 THORN         39.38

Women 30-34 100 Yard Backstroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Jennifer Locke                   30 CSST        1:16.78

Women 30-34 100 Yard Breaststroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-01399 Michelle Gutmann                 34 AFAM        1:23.77

Women 30-34 50 Yard Butterfly
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Jennifer Locke                   30 CSST          33.21
        2           Kathleen Cefus                   32 TPST          34.80
        3 322-01305 Natalie Becker                   32 PPYM          36.66

Women 35-39 100 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 321-00792 Susanne Divelbiss                37 PM            59.74

Women 35-39 200 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1  322-00983Holly Jenkins                    35 THORN       2:29.12

Women 35-39 500 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 321-00792 Susanne Divelbiss                37 PM          6:17.59

Women 35-39 50 Yard Backstroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1  322-00983Holly Jenkins                    35 THORN         31.82

Women 35-39 100 Yard Backstroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1  322-00983Holly Jenkins                    35 THORN       1:08.67
        2 321-00792 Susanne Divelbiss                37 PM          1:12.76

Women 35-39 50 Yard Butterfly
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1  322-00983Holly Jenkins                    35 THORN         35.83

Women 35-39 100 Yard Butterfly
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 321-00792 Susanne Divelbiss                37 PM          1:06.93

Women 40-44 50 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00500 Karen Reeder                     40 AFAM          28.42
        2           Lisa Maytag                      44 UNAT          48.01

Women 40-44 200 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Cathy Drozda                     43 THORN       2:15.40
        2 322-00500 Karen Reeder                     40 AFAM        2:26.18

Women 40-44 1650 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00500 Karen Reeder                     40 AFAM       19:36.67
        2           Alice Childers                   43 CSST       23:39.63

Women 40-44 50 Yard Backstroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Alice Childers                   43 CSST          38.55

Women 40-44 100 Yard Backstroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Alice Childers                   43 CSST        1:22.57

Women 40-44 50 Yard Breaststroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00500 Karen Reeder                     40 AFAM          37.37
        2           Carina Murphy                    42 CSST          39.12
      --- 322-00239 Karen Busovsky                   44 CSST             DQ

Women 40-44 100 Yard Breaststroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00239 Karen Busovsky                   44 CSST        1:20.84
        2           Carina Murphy                    42 CSST        1:24.78

Women 40-44 50 Yard Butterfly
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Cathy Drozda                     43 THORN         42.69

Women 40-44 200 Yard IM
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Cathy Drozda                     43 THORN       2:33.57
        2 322-00239 Karen Busovsky                   44 CSST        2:55.78
      ---           Carina Murphy                    42 CSST             DQ

Women 45-49 100 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00406 Rebecca Pyle                     46 SWIMF       1:07.45

Women 45-49 200 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00406 Rebecca Pyle                     46 SWIMF       2:30.47

Women 45-49 50 Yard Butterfly
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00406 Rebecca Pyle                     46 SWIMF         34.73

Women 45-49 100 Yard Butterfly
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00406 Rebecca Pyle                     46 SWIMF       1:17.72

Women 50-54 50 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
      --- 322-01283 Cheryl Brunger                   51 HIGHL            DQ

Women 50-54 200 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Kristy King                      54 UNAT        2:37.98
      --- 322-01283 Cheryl Brunger                   51 HIGHL            DQ

Women 50-54 500 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
      ---           Kristy King                      54 UNAT             DQ
      --- 322-01283 Cheryl Brunger                   51 HIGHL            DQ

Women 50-54 1650 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00082 Lynn Rhue                        50 UNAT       24:46.64

Women 50-54 50 Yard Breaststroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
      --- 322-01283 Cheryl Brunger                   51 HIGHL            DQ

Women 50-54 100 Yard Butterfly
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Kristy King                      54 UNAT        1:27.43

Women 75-79 50 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00276 Willie Gatza                     77 UNAT        1:09.07

Women 75-79 50 Yard Backstroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00276 Willie Gatza                     77 UNAT        1:26.21

Women 75-79 100 Yard Backstroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00276 Willie Gatza                     77 UNAT        3:17.42

Women 75-79 50 Yard Breaststroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00276 Willie Gatza                     77 UNAT        2:12.99

Women 75-79 50 Yard Butterfly
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00276 Willie Gatza                     77 UNAT        1:52.75

Men 19-24 100 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-01009 Robert Manning                   21 PM            57.49

Men 19-24 100 Yard Butterfly
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-01009 Robert Manning                   21 PM          1:00.20

Men 25-29 50 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Lorin Padilla                    26 THORN         26.33

Men 25-29 100 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
      ---           Lorin Padilla                    26 THORN            DQ

Men 25-29 200 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Lorin Padilla                    26 THORN       2:11.53

Men 25-29 50 Yard Butterfly
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Lorin Padilla                    26 THORN         26.79

Men 25-29 100 Yard Butterfly
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Lorin Padilla                    26 THORN       1:02.44

Men 30-34 50 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Luther Ochoa                     32 THORN         28.06

Men 30-34 100 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Joe Fogarty                      32 TPST          59.94

Men 30-34 200 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Joe Fogarty                      32 TPST        2:08.65

Men 30-34 50 Yard Breaststroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Luther Ochoa                     32 THORN         34.96

Men 30-34 200 Yard IM
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Joe Fogarty                      32 TPST        2:23.19

Men 35-39 50 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Matt Troyer                      36 TPST          24.85
        2           Rick Smith                       37 AFAM          26.11
        3           Greg Von Berg                    37 VORTX         27.12
        4 322-01339 Jim Hanson                       39 CSST          28.38
        5      1107 Robert Starr                     38 SQUID         33.24

Men 35-39 100 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Matt Troyer                      36 TPST          54.73
        2           Rick Smith                       37 AFAM          57.30
        3           Greg Von Berg                    37 VORTX       1:00.00

Men 35-39 200 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Rick Smith                       37 AFAM        2:08.16

Men 35-39 500 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00501 Dave Reeder                      35 AFAM        5:55.75
        2           Rick Smith                       37 AFAM        6:06.38
        3 322-01339 Jim Hanson                       39 CSST        7:07.31

Men 35-39 1650 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-01339 Jim Hanson                       39 CSST       23:13.57

Men 35-39 50 Yard Backstroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1           Matt Troyer                      36 TPST          29.73

Men 35-39 50 Yard Breaststroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00501 Dave Reeder                      35 AFAM          35.34

Men 35-39 100 Yard Breaststroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1      1107 Robert Starr                     38 SQUID       1:28.98

Men 35-39 50 Yard Butterfly
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-01339 Jim Hanson                       39 CSST          34.45
      ---           Matt Troyer                      36 TPST             DQ

Men 35-39 200 Yard IM
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00501 Dave Reeder                      35 AFAM        2:21.80

Men 45-49 50 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-01303 Stuart Waterbury                 48 BLDRY         25.03
        2 322-00630 Dennis Gimlin                    46 PM            32.99

Men 45-49 100 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00799 John Hughes                      49 HIGHL         53.07
        2 322-01303 Stuart Waterbury                 48 BLDRY         55.53

Men 45-49 200 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00011 Jamie Louie                      45 CSST        2:33.59
        2 322-00630 Dennis Gimlin                    46 PM          2:57.19

Men 45-49 50 Yard Backstroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00630 Dennis Gimlin                    46 PM            40.73

Men 45-49 100 Yard Backstroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00799 John Hughes                      49 HIGHL       1:01.60
        2 322-00630 Dennis Gimlin                    46 PM          1:56.60

Men 45-49 50 Yard Breaststroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-01303 Stuart Waterbury                 48 BLDRY         30.91
        2 322-00011 Jamie Louie                      45 CSST          31.51

Men 45-49 100 Yard Breaststroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-01303 Stuart Waterbury                 48 BLDRY       1:08.54
        2 322-00799 John Hughes                      49 HIGHL       1:16.52

Men 45-49 50 Yard Butterfly
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00630 Dennis Gimlin                    46 PM            42.49

Men 45-49 100 Yard Butterfly
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00799 John Hughes                      49 HIGHL       1:00.03

Men 50-54 50 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00255 Steven Silver                    53 AUROR         26.94
        2 322-00552 Keith Rucker                     51 TPST          27.88

Men 50-54 100 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00552 Keith Rucker                     51 TPST        1:05.53

Men 50-54 200 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00552 Keith Rucker                     51 TPST        2:33.57

Men 50-54 500 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00464 Michael Orendorff                51 PM          7:13.74

Men 50-54 50 Yard Backstroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00255 Steven Silver                    53 AUROR         33.20
        2 322-00464 Michael Orendorff                51 PM            38.95

Men 50-54 50 Yard Breaststroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00255 Steven Silver                    53 AUROR         37.70
      --- 322-00552 Keith Rucker                     51 TPST             DQ

Men 50-54 100 Yard Breaststroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00574 Kevin Curry                      50 THORN       1:22.08

Men 50-54 50 Yard Butterfly
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00255 Steven Silver                    53 AUROR         30.15
        2 322-00574 Kevin Curry                      50 THORN         30.87
        3 322-00464 Michael Orendorff                51 PM            31.83

Men 50-54 200 Yard IM
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00574 Kevin Curry                      50 THORN       2:48.34
        2 322-00464 Michael Orendorff                51 PM          2:55.25
      --- 322-00552 Keith Rucker                     51 TPST             DQ

Men 55-59 50 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-01070 Cecil Townsend                   55 PM            29.50

Men 55-59 100 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-01070 Cecil Townsend                   55 PM          1:06.21

Men 55-59 1650 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-01070 Cecil Townsend                   55 PM         24:06.06
        2           Paul Johnson                     56 UNAT       27:59.64

Men 55-59 50 Yard Backstroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-01070 Cecil Townsend                   55 PM            37.54

Men 55-59 50 Yard Breaststroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00268 Steve McDanal                    59 JEFCO         43.55

Men 55-59 100 Yard Breaststroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00268 Steve McDanal                    59 JEFCO       1:44.21

Men 55-59 50 Yard Butterfly
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00268 Steve McDanal                    59 JEFCO         38.99

Men 55-59 200 Yard IM
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00268 Steve McDanal                    59 JEFCO       3:41.66

Men 65-69 100 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00222 Bill King                        69 JEFCO       1:34.73

Men 65-69 200 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00222 Bill King                        69 JEFCO       2:45.85

Men 65-69 500 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00222 Bill King                        69 JEFCO       7:43.40

Men 75-79 50 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00145 Wayne Field                      76 CSST          47.24

Men 75-79 50 Yard Breaststroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00145 Wayne Field                      76 CSST        1:01.95

Men 75-79 50 Yard Butterfly
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00145 Wayne Field                      76 CSST        1:11.08

Men 80-84 50 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00052 Richard Wood                     81 AUROR         47.23

Men 80-84 100 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00052 Richard Wood                     81 AUROR       1:54.00

Men 80-84 200 Yard Freestyle
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00052 Richard Wood                     81 AUROR       4:09.91

Men 80-84 50 Yard Backstroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00052 Richard Wood                     81 AUROR         54.59

Men 80-84 100 Yard Backstroke
                ID# Name                            Age    Team   Finals Time
        1 322-00052 Richard Wood                     81 AUROR       1:57.32

Mixed 95-104 200 Yard Freestyle Relay
                    Team                                Relay     Finals Time
        1           TPST                                            1:49.44
1) Matt Troyer 36   2) Kathleen Cefus 32
3) Emily Hanson 25  4) Joe Fogarty 32
        2           THORN                                           1:53.16
1) Luther Ochoa 32  2) Cathy Drozda 43
3) Holly Jenkins 35 4) Kevin Curry 50
        3           CSST                                            2:02.81
1) Wayne Field 76   2) Jamie Louie 45
3) Carina Murphy 42 4) Aimee Stout 28
        4           CSST                                B           2:08.65
1) Karen Busovsky 442) Jim Hanson 39
3) Jennifer Locke 304) Alice Childers 43
      ---           UNAT                                                 DQ
      ---           PM                                                   DQ

Mixed 95-104 200 Yard Medley Relay
                    Team                                Relay     Finals Time
        1           PM                                              2:04.36
1) Melissa Kralik 292) Susanne Divelbiss 37
3) Robert Manning 214) Cecil Townsend 55
        1           AFAM                                B           2:10.32
1) Michelle Gutmann 2) Dave Reeder 35
3) Karen Reeder 40  4) Rick Smith 37
        2           CSST                                            2:21.85
1) Jamie Louie 45   2) Karen Busovsky 44
3) Jim Hanson 39    4) Jennifer Locke 30
        3           TPST                                            2:25.93
1) Karrie Woolsey 252) Emily Hanson 25
3) Eve Fogarty 28   4) Keith Rucker 51
        4           CSST                                B           2:26.68
1) Alice Childers 432) Wayne Field 76
3) Carina Murphy 42 4) Aimee Stout 28
      ---           THORN                                                DQ
      ---           UNAT                                                 DQ