19th Annual DAC Masters - 12/7/2002 to 12/8/2002                
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 30-34 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Deacon, Lori              32 DU-CO                         20:17.51  
 
Event 1  Women 35-39 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hagadorn, Heather L       37 DU-CO                         19:42.18  
  2 Vanderpoel, Nicole L      38 IM-CO                         20:58.05  
  3 Morrison, Mary            37 DAC-CO                        30:24.81  
 
Event 1  Women 40-44 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dugan, Joanne P           40 Unattached                    25:28.82  
 
Event 1  Women 45-49 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Troeger, Susan            49 IM-CO                         29:55.45  
 
Event 1  Women 55-59 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lebsack, Linda            56 DU-CO                         26:48.43  
  2 Anziano, Marcia           57 DU-CO                         27:16.97  
 
Event 2  Men 18 & Under 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Keller, Chris J            1 Unattached                          DQ  
 
Event 2  Men 30-34 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ross, Dave                32 DU-CO                         18:53.20  
  2 Hoftiezer, Scott          32 DAC-CO                        21:39.70  
 
Event 2  Men 35-39 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pease, Richard            37 VRTX-CO                       18:14.61  
  2 Hildebrandt, Jeff         37 Unattached                    18:49.32  
 
Event 2  Men 40-44 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Melanson, Edward          40 DU-CO                         19:12.77  
  2 McHugh, Jerry             44 DAC-CO                        26:22.92  
 
Event 2  Men 45-49 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Christopher C      45 IM-CO                         20:17.00  
 
Event 2  Men 50-54 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Strack, Edward            50 Unattached                    21:42.85  
 
Event 2  Men 55-59 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Burson, Bill              57 SS-CO                         22:06.34  
 
Event 2  Men 60-64 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chesnoe, Michael          61 DU-CO                         26:00.51  
 
Event 2  Men 70-74 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clegern, Wayne M          73 VRTX-CO                       31:50.05  
 
Event 4  Mixed 120-159 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 University of Denver-CO  'A'                                1:51.76  
  2 Aurora Masters-CO  'B'                                      2:04.63  
  3 Aurora Masters-CO  'A'                                      2:05.73  
  4 University of Denver-CO  'B'                                2:10.83  
  5 University of Denver-CO  'C'                                2:29.87  
 
Event 5  Women 19-24 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Burgers, Sonya            24 DU-CO                          1:14.77  
 
Event 5  Women 25-29 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bicknell, Becky S         26 DAC-CO                         1:12.50  
 
Event 5  Women 30-34 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Deacon, Lori              32 DU-CO                          1:11.06  
 
Event 5  Women 35-39 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Washburn, Lynette A       39 TM-CO                          1:19.09  
 
Event 5  Women 40-44 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Drozda, Cathy             43 TM-CO                          1:19.84  
 
Event 5  Women 45-49 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca M           46 SS-CO                          1:27.14  
 
Event 5  Women 50-54 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Lydia              54 DAWGS-CO                       1:47.27  
 
Event 5  Women 55-59 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lebsack, Linda            56 DU-CO                          1:54.31  
  2 Anziano, Marcia           57 DU-CO                          2:05.28  
 
Event 6  Men 25-29 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Valks, Victor             27 AM-CO                          1:20.84  
 
Event 6  Men 30-34 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ross, Dave                32 DU-CO                          1:10.17  
  2 Hoftiezer, Scott          32 DAC-CO                         1:15.20  
 
Event 6  Men 35-39 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pease, Richard            37 VRTX-CO                        1:01.07  
  2 Hildebrandt, Jeff         37 Unattached                     1:06.29  
 
Event 6  Men 40-44 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Melanson, Edward          40 DU-CO                          1:13.46  
 
Event 6  Men 45-49 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Christopher C      45 IM-CO                          1:14.62  
  2 Erzinger, Martin J        45 DU-CO                          1:22.91  
 
Event 6  Men 50-54 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Strack, Edward            50 Unattached                     1:19.73  
 
Event 6  Men 55-59 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Abbott, Bill              56 Unattached                     1:28.97  
 
Event 7  Women 30-34 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Deacon, Lori              32 DU-CO                          2:44.19  
 
Event 7  Women 40-44 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dugan, Joanne P           40 Unattached                     3:29.46  
 
Event 7  Women 55-59 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lebsack, Linda            56 DU-CO                          4:14.81  
 
Event 7  Women 65-69 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stock, Liz                65 JAM-CO                         8:24.87  
 
Event 8  Men 25-29 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Valks, Victor             27 AM-CO                          2:45.12  
 
Event 8  Men 30-34 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ross, Dave                32 DU-CO                          2:32.69  
 
Event 8  Men 40-44 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brackett, Bill            44 DU-CO                          2:26.03  
 
Event 8  Men 50-54 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Holcum, Chuck             50 DAC-CO                         2:36.89  
  2 Strack, Edward            50 Unattached                     3:32.23  
 
Event 8  Men 80-84 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wrenn, John               82 BAM-CO                         4:38.38  
 
Event 9  Women 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bicknell, Becky S         26 DAC-CO                           26.53  
  2 Sewald, Audrey            25 AM-CO                            30.02  
  3 Southam, Brittany         25 AM-CO                            32.29  
 
Event 9  Women 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gadd-Siegel, Cecilia      30 DU-CO                            28.73  
  2 Seavall, Kelly J          33 IM-CO                            28.99  
  3 Peterson, Susan           33 AM-CO                            35.53  
 
Event 9  Women 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            42 IM-CO                            29.23  
  2 Nolte, Susan D            41 IM-CO                            35.52  
  3 O'Malley-Schott, Leeann   42 DU-CO                            50.81  
 
Event 9  Women 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Conway, Catherine         48 WHEAT-CO                         34.02  
  2 Slavec, Deborah           49 SS-CO                            35.28  
  3 Pyle, Rebecca M           46 SS-CO                            43.75  
 
Event 9  Women 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 DeMarie, Mary-Jeanne      51 AM-CO                            39.07  
 
Event 9  Women 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stock, Liz                65 JAM-CO                         2:12.47  
 
Event 9  Women 75-79 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Frances           75 JAM-CO                         1:07.89  
 
Event 10  Men 19-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Silleck, Howie            23 DU-CO                            24.77  
  2 Buckley, Peter            24 WHEAT-CO                         26.72  
 
Event 10  Men 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Ryan               25 AM-CO                            28.44  
 
Event 10  Men 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Keith R         34 DAC-CO                           23.31  
  2 Siegal, Joel F            31 DU-CO                            25.07  
  3 Pazmino, Jorge            32 AM-CO                            29.00  
  4 Hoftiezer, Scott          32 DAC-CO                           31.39  
 
Event 10  Men 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chaiyaroj, Patt           37 SQUID-CO                         26.65  
 
Event 10  Men 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brackett, Bill            44 DU-CO                            28.25  
  2 Sheridan, John            44 DAC-CO                           29.27  
  3 McHugh, Jerry             44 DAC-CO                           34.37  
  4 Cattles, Steve            43 GG-CO                            50.31  
 
Event 10  Men 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Erzinger, Martin J        45 DU-CO                            28.89  
  2 Waterbury, Stuart         49 BYM-CO                           33.02  
 
Event 10  Men 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Holcum, Chuck             50 DAC-CO                           27.54  
  2 Silver, Steven M          53 AM-CO                            29.09  
 
Event 10  Men 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent K            55 EV-CO                            32.03  
 
Event 10  Men 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Yost, Bob                 60 IM-CO                            40.50  
 
Event 10  Men 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark A           66 IM-CO                            41.53  
 
Event 10  Men 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clegern, Wayne M          73 VRTX-CO                          42.11  
 
Event 10  Men 80-84 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Richard H           81 AM-CO                          1:06.41  
 
Event 11  Women 19-24 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Burgers, Sonya            24 DU-CO                          1:17.69  
 
Event 11  Women 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sewald, Audrey            25 AM-CO                          1:17.21  
  2 Southam, Brittany         25 AM-CO                          1:28.61  
 
Event 11  Women 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Seavall, Kelly J          33 IM-CO                          1:11.67  
  2 Deacon, Lori              32 DU-CO                          1:12.63  
 
Event 11  Women 35-39 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hagadorn, Heather L       37 DU-CO                          1:17.69  
 
Event 11  Women 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Drozda, Cathy             43 TM-CO                          1:14.78  
  2 Garnier, Kathy            42 IM-CO                          1:28.24  
 
Event 11  Women 45-49 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Conway, Catherine         48 WHEAT-CO                       1:30.58  
 
Event 11  Women 50-54 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Lydia              54 DAWGS-CO                       1:40.06  
  2 DeMarie, Mary-Jeanne      51 AM-CO                          1:40.93  
 
Event 12  Men 19-24 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Silleck, Howie            23 DU-CO                          1:06.06  
  2 Buckley, Peter            24 WHEAT-CO                       1:17.29  
 
Event 12  Men 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Valks, Victor             27 AM-CO                          1:15.01  
  2 Jones, Ryan               25 AM-CO                          1:16.03  
 
Event 12  Men 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ross, Dave                32 DU-CO                          1:11.87  
  2 Hoftiezer, Scott          32 DAC-CO                         1:25.00  
 
Event 12  Men 35-39 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chaiyaroj, Patt           37 SQUID-CO                       1:07.13  
  2 Hildebrandt, Jeff         37 Unattached                     1:08.18  
 
Event 12  Men 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brackett, Bill            44 DU-CO                          1:14.38  
  1 Wright, Tom               44 DAC-CO                         1:23.40  
 
Event 12  Men 45-49 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Christopher C      45 IM-CO                          1:14.31  
 
Event 12  Men 50-54 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Holcum, Chuck             50 DAC-CO                         1:15.81  
  2 Curry, Kevin              50 TM-CO                          1:21.39  
 
Event 12  Men 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Griffith, Bill            56 VAIL-CO                        1:18.56  
 
Event 12  Men 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chesnoe, Michael          61 DU-CO                          1:51.56  
 
Event 12  Men 80-84 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Richard H           81 AM-CO                          1:23.40  
 
Event 13  Women 25-29 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sewald, Audrey            25 AM-CO                            38.45  
 
Event 13  Women 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Peterson, Susan           33 AM-CO                            41.59  
 
Event 13  Women 50-54 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Lydia              54 DAWGS-CO                         51.01  
 
Event 13  Women 65-69 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stock, Liz                65 JAM-CO                         1:55.93  
 
Event 13  Women 75-79 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Frances           75 JAM-CO                         1:15.16  
 
Event 14  Men 19-24 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Silleck, Howie            23 DU-CO                            32.65  
 
Event 14  Men 25-29 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Ryan               25 AM-CO                            33.65  
 
Event 14  Men 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pazmino, Jorge            32 AM-CO                            35.57  
 
Event 14  Men 35-39 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chaiyaroj, Patt           37 SQUID-CO                         33.02  
 
Event 14  Men 50-54 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Silver, Steven M          53 AM-CO                            37.69  
 
Event 14  Men 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent K            55 EV-CO                            39.21  
 
Event 14  Men 65-69 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark A           66 IM-CO                            50.46  
 
Event 14  Men 70-74 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clegern, Wayne M          73 VRTX-CO                          51.39  
 
Event 15  Women 19-24 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Burgers, Sonya            24 DU-CO                          1:24.24  
 
Event 15  Women 25-29 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sewald, Audrey            25 AM-CO                          1:30.03  
 
Event 15  Women 30-34 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Seavall, Kelly J          33 IM-CO                          1:22.39  
 
Event 15  Women 35-39 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Washburn, Lynette A       39 TM-CO                          1:26.29  
 
Event 15  Women 40-44 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Drozda, Cathy             43 TM-CO                          1:24.45  
  2 Nolte, Susan D            41 IM-CO                          1:41.83  
  3 O'Malley-Schott, Leeann   42 DU-CO                          2:36.29  
 
Event 15  Women 50-54 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Lydia              54 DAWGS-CO                       1:48.86  
  2 DeMarie, Mary-Jeanne      51 AM-CO                          1:49.94  
 
Event 16  Men 19-24 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Buckley, Peter            24 WHEAT-CO                       1:29.41  
 
Event 16  Men 40-44 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Melanson, Edward          40 DU-CO                          1:30.15  
 
Event 16  Men 50-54 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Curry, Kevin              50 TM-CO                          1:31.97  
  2 Strack, Edward            50 Unattached                     1:34.34  
 
Event 16  Men 55-59 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Griffith, Bill            56 VAIL-CO                        1:20.56  
 
Event 16  Men 80-84 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wrenn, John               82 BAM-CO                         2:40.38  
 
Event 17  Women 19-24 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Burgers, Sonya            24 DU-CO                          2:31.63  
 
Event 17  Women 25-29 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bicknell, Becky S         26 DAC-CO                         2:21.63  
 
Event 17  Women 30-34 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gadd-Siegel, Cecilia      30 DU-CO                          2:17.21  
  2 Seavall, Kelly J          33 IM-CO                          2:20.50  
  3 Peterson, Susan           33 AM-CO                          2:54.54  
 
Event 17  Women 35-39 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hagadorn, Heather L       37 DU-CO                          2:32.88  
 
Event 17  Women 40-44 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            42 IM-CO                          2:26.85  
  2 Dugan, Joanne P           40 Unattached                     3:12.29  
 
Event 17  Women 45-49 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Conway, Catherine         48 WHEAT-CO                       2:45.12  
 
Event 17  Women 50-54 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Lydia              54 DAWGS-CO                       3:18.28  
 
Event 17  Women 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anziano, Marcia           57 DU-CO                          3:19.40  
 
Event 17  Women 65-69 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stock, Liz                65 JAM-CO                         8:31.37  
 
Event 17  Women 75-79 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Frances           75 JAM-CO                         5:33.62  
 
Event 18  Men 19-24 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Buckley, Peter            24 WHEAT-CO                       2:20.59  
 
Event 18  Men 30-34 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Siegal, Joel F            31 DU-CO                          2:05.00  
  2 Ross, Dave                32 DU-CO                          2:21.09  
  3 Pazmino, Jorge            32 AM-CO                          2:29.72  
  4 Hoftiezer, Scott          32 DAC-CO                         2:34.86  
 
Event 18  Men 40-44 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Melanson, Edward          40 DU-CO                          2:20.07  
  2 McHugh, Jerry             44 DAC-CO                         2:54.65  
  3 Cattles, Steve            43 GG-CO                          3:27.85  
 
Event 18  Men 45-49 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Christopher C      45 IM-CO                          2:23.22  
 
Event 18  Men 50-54 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Strack, Edward            50 Unattached                     2:35.26  
 
Event 18  Men 60-64 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chesnoe, Michael          61 DU-CO                          3:05.64  
  2 Yost, Bob                 60 IM-CO                          4:47.68  
 
Event 18  Men 65-69 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark A           66 IM-CO                          3:30.29  
 
Event 19  Women 120-159 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 University of Denver-CO  'A'                                2:16.87  
 
Event 20  Men 120-159 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 University of Denver-CO  'A'                                2:08.75  
  2 The Denver Athletic Club-CO  'A'                            2:21.32  
 
Event 21  Women 120-159 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 University of Denver-CO  'A'                                4:38.01  
  2 Aurora Masters-CO  'A'                                      5:15.25  
 
Event 22  Men 120-159 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 University of Denver-CO  'A'                                4:28.13  
 
Event 23  Women 120-159 400 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 University of Denver-CO  'A'                                5:06.78  
 
Event 24  Men 120-159 400 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 University of Denver-CO  'A'                                5:07.16  
 
Event 25  Women 35-39 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderpoel, Nicole L      38 IM-CO                         11:24.20  
 
Event 25  Women 40-44 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dugan, Joanne P           40 Unattached                    12:30.25  
 
Event 25  Women 50-54 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Debbie            50 DAC-CO                        14:24.94  
 
Event 25  Women 55-59 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lebsack, Linda            56 DU-CO                         14:02.61  
 
Event 25  Women 75-79 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Frances           75 JAM-CO                        25:18.18  
 
Event 26  Men 45-49 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fortin, Kevin J           47 DAC-CO                        12:04.76  
 
Event 26  Men 50-54 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Strack, Edward            50 Unattached                    11:22.82  
 
Event 28  Mixed 120-159 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 The Denver Athletic Club-CO  'A'                            2:42.75  
 
Event 29  Women 40-44 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Susan D            41 IM-CO                          3:35.40  
 
Event 30  Men 18 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Keller, Chris J            1 Unattached                     5:11.01  
 
Event 30  Men 30-34 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ross, Dave                32 DU-CO                          3:04.60  
 
Event 30  Men 35-39 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Starr, Robert             38 SQUID-CO                       3:34.83  
 
Event 30  Men 50-54 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Strack, Edward            50 Unattached                     3:24.47  
 
Event 30  Men 55-59 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Griffith, Bill            56 VAIL-CO                        3:05.37  
  2 Carney, Kent K            55 EV-CO                          3:12.56  
 
Event 30  Men 80-84 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wrenn, John               82 BAM-CO                         5:39.50  
 
Event 31  Women 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bicknell, Becky S         26 DAC-CO                         1:02.80  
 
Event 31  Women 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Seavall, Kelly J          33 IM-CO                          1:04.48  
 
Event 31  Women 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            42 IM-CO                          1:04.71  
  2 O'Malley-Schott, Leeann   42 DU-CO                          1:59.31  
 
Event 31  Women 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anziano, Marcia           57 DU-CO                          1:32.02  
 
Event 31  Women 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stock, Liz                65 JAM-CO                         4:20.06  
 
Event 31  Women 75-79 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Frances           75 JAM-CO                         2:38.91  
 
Event 32  Men 18 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Keller, Chris J            1 Unattached                     1:39.02  
 
Event 32  Men 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheridan, John            44 DAC-CO                         1:10.51  
  2 McHugh, Jerry             44 DAC-CO                         1:15.53  
 
Event 32  Men 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Christopher C      45 IM-CO                          1:01.58  
  2 Jenkins, Bill             46 DAC-CO                         1:06.32  
  3 Fortin, Kevin J           47 DAC-CO                         1:09.37  
 
Event 32  Men 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Silver, Steven M          53 AM-CO                          1:08.67  
 
Event 32  Men 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Burson, Bill              57 SS-CO                          1:07.15  
 
Event 32  Men 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark A           66 IM-CO                          1:34.08  
 
Event 33  Women 30-34 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Deacon, Lori              32 DU-CO                          1:21.79  
 
Event 33  Women 40-44 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Susan D            41 IM-CO                          1:38.65  
 
Event 33  Women 50-54 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Debbie            50 DAC-CO                         1:50.91  
 
Event 33  Women 55-59 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lebsack, Linda            56 DU-CO                          1:58.99  
 
Event 33  Women 65-69 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stock, Liz                65 JAM-CO                         4:15.78  
 
Event 34  Men 30-34 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ross, Dave                32 DU-CO                          1:21.25  
 
Event 34  Men 80-84 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wrenn, John               82 BAM-CO                         2:13.16  
 
Event 35  Women 25-29 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bicknell, Becky S         26 DAC-CO                           32.50  
 
Event 35  Women 30-34 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Deacon, Lori              32 DU-CO                            31.17  
  2 Seavall, Kelly J          33 IM-CO                            32.06  
 
Event 36  Men 30-34 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ross, Dave                32 DU-CO                            31.08  
 
Event 36  Men 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Tom               44 DAC-CO                           34.38  
 
Event 36  Men 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Christopher C      45 IM-CO                            30.63  
 
Event 36  Men 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Silver, Steven M          53 AM-CO                            34.22  
  2 Strack, Edward            50 Unattached                       35.83  
 
Event 36  Men 55-59 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent K            55 EV-CO                            39.71  
 
Event 36  Men 65-69 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark A           66 IM-CO                            53.53  
 
Event 37  Women 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Seavall, Kelly J          33 IM-CO                            37.94  
 
Event 37  Women 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Malley-Schott, Leeann   42 DU-CO                          1:11.91  
 
Event 37  Women 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anziano, Marcia           57 DU-CO                          1:00.49  
 
Event 38  Men 18 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Keller, Chris J            1 Unattached                     1:00.90  
 
Event 38  Men 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ross, Dave                32 DU-CO                            39.29  
 
Event 38  Men 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Starr, Robert             38 SQUID-CO                         45.93  
 
Event 38  Men 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Silver, Steven M          53 AM-CO                            41.69  
 
Event 38  Men 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Griffith, Bill            56 VAIL-CO                          36.06  
  2 Carney, Kent K            55 EV-CO                            42.04  
 
Event 38  Men 65-69 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark A           66 IM-CO                            56.43  
 
Event 39  Women 30-34 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Deacon, Lori              32 DU-CO                          2:37.62  
  2 Seavall, Kelly J          33 IM-CO                          2:39.39  
 
Event 39  Women 40-44 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Susan D            41 IM-CO                          3:20.08  
 
Event 39  Women 50-54 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Debbie            50 DAC-CO                         3:50.65  
 
Event 39  Women 55-59 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lebsack, Linda            56 DU-CO                          3:54.13  
 
Event 40  Men 30-34 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ross, Dave                32 DU-CO                          2:46.47  
 
Event 40  Men 40-44 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McHugh, Jerry             44 DAC-CO                         3:31.68  
 
Event 40  Men 50-54 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Strack, Edward            50 Unattached                     3:10.12  
 
Event 40  Men 80-84 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wrenn, John               82 BAM-CO                         4:59.50  
 
Event 41  Women 40-44 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Malley-Schott, Leeann   42 DU-CO                          9:18.46  
 
Event 41  Women 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anziano, Marcia           57 DU-CO                          6:53.60  
 
Event 42  Men 30-34 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ross, Dave                32 DU-CO                          5:40.48  
 
Event 42  Men 45-49 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Christopher C      45 IM-CO                          5:49.46  
 
Event 42  Men 50-54 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Strack, Edward            50 Unattached                     6:27.25  
 
Event 42  Men 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Burson, Bill              57 SS-CO                          5:18.02  
 
Event 44  Men 120-159 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 The Denver Athletic Club-CO  'A'                            2:03.50  
 
Event 47  Women 45-49 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca M           46 SS-CO                          3:18.09  
 
Event 49  Women 55-59 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lebsack, Linda            56 DU-CO                          8:01.64