SQUID Long Course Challenge - 8/3/2002                     
         George Meyers Pool, Arvada, Colorado, Sanction #: 32-02-08-S          

Event 1  Women 19-24 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kristin A Greenleaf       24 JAM                           13:00.03    7  
 
Event 1  Women 40-44 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimberly A Viglione       41 ART                           13:43.18    7  
 -- Helen P Hartnett          40 KC Wave                             NS  
 
Event 1  Men 25-29 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hugh M McGowan            25 TNYA                          11:54.09    7  
 
Event 1  Men 30-34 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rob Nasser                33 HR                            10:11.96    7  
  2 Jason R Klugman           31 FAC                           10:53.45    5  
  3 Daniel R Phillips         33 Colorado Squid                11:33.39    4  
 
Event 1  Men 35-39 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anthony G Thompson        38 KC Wave                       11:09.60    7  
 
Event 1  Men 40-44 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Edward L Melanson         40 Unaffiliated                   9:51.39    7  
  2 Phillip H Johnson         41 KC Wave                       16:25.82    5  
 -- Patrick A Howe            44 TNYA                                NS  
 
Event 1  Men 45-49 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott Landis              47 Colorado Squid                12:13.86    7  
  2 Jamie Henderson           45 Colorado Squid                13:12.04    5  
 
Event 1  Men 50-54 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tom Baugh                 50 Colorado Squid                16:09.60    7  
 
Event 1  Men 55-59 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Paul McCormick            55 BAM                           10:45.01    7  
 
Event 1  Men 60-64 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bing Reynolds             62 BAM                           19:17.81    7  
  2 S C Riley                 61 Colorado Squid                31:13.25    5  
 
Event 2  Men 120-159 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Different Strokes San Diego  'A'                            5:22.07   14  
     1) Tim Brouillette 35              2) Robert J Ryan 37               
     3) Eric Yen 29                     4) Hal W Groeneboer 40            
  2 Colorado Squid Swim Team  'C'                               5:44.89   10  
     1) Thomas A Morrissey 24           2) John W Hayden 30               
     3) Daniel R Phillips 33            4) Adam Thodey 28                 
  3 Kansas City Wave  'A'                                       6:01.24    8  
     1) Kevin L Briggs 35               2) Peter C Anderson 51            
     3) Anthony G Thompson 38           4) Scott A Wilbanks 33            
 
Event 2  Men 160-199 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Colorado Squid Swim Team  'A'                               4:59.50   14  
     1) Paul F Lemp 35                  2) Jeff P Commings 28             
     3) Richard L Nielsen 38            4) Christopher K Thomas 35        
 
Event 2  Men 240-279 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Colorado Squid Swim Team  'B'                               6:47.09   14  
     1) Wayne A Lee 48                  2) David Johnson 60               
     3) Jamie Henderson 45              4) Robert W Terry 49              
 
Event 2  Mixed 160-199 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Colorado Squid Swim Team  'A'                               5:21.39   14  
     1) Jeffrey Johnson 30              2) Loni L Coyne 45                
     3) Patt Chaiyaroj 39               4) Amy K O Brien 44               
  2 Colorado Squid Swim Team  'B'                               5:42.19   10  
     1) Corey Parker 30                 2) Emily P Thul 27                
     3) Keith T Pryor 32                4) Jennifer E Huyler 36           
 
Event 3  Women 19-24 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kristin A Greenleaf       24 JAM                            2:50.28    7  
 
Event 3  Women 25-29 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Emily P Thul              27 Colorado Squid                 2:51.80    7  
 
Event 3  Women 30-34 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Natalie A Becker          32 PPYM                           2:59.71    7  
 
Event 3  Women 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Andrea M Timpeiro         36 ART                            2:56.54    7  
 
Event 3  Women 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimberly A Viglione       41 ART                            2:48.40    7  
 -- Helen P Hartnett          40 KC Wave                             NS  
 
Event 3  Women 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Catherine A Conway        48 GMD                            2:48.91    7  
 
Event 3  Men 19-24 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas A Morrissey        24 Colorado Squid                 3:07.10    7  
 
Event 3  Men 25-29 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Adam M Wolf               25 TNYA                           2:26.42    7  
  2 Hugh M McGowan            25 TNYA                           2:33.70    5  
 
Event 3  Men 30-34 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Daniel R Phillips         33 Colorado Squid                 2:39.43    7  
 -- Corey Parker              30 Colorado Squid                      NS  
 -- Rob Nasser                33 HR                                  NS  
 
Event 3  Men 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Patt Chaiyaroj            39 Colorado Squid                 2:22.55    7  
  2 Paul F Lemp               35 Colorado Squid                 2:27.27    5  
 -- John P O Keefe            35 DCAC                                NS  
 -- Mark S Kowalak            35 Unaffiliated                        NS  
 
Event 3  Men 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Matt S Fisher             43 Colorado Squid                 2:32.83    7  
  2 Daniel J Woods            41 QUAC                           2:34.73    5  
  3 Ed J Hill                 44 DET                            2:37.93    4  
  4 Phillip H Johnson         41 KC Wave                        3:41.94    3  
  5 Robert W Knight           40 DET                            3:51.23    2  
 -- Patrick A Howe            44 TNYA                                NS  
 
Event 3  Men 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 John Hughes               49 HR                             2:12.41    7  
  2 Scott Landis              47 Colorado Squid                 2:48.38    5  
  3 Jeffrey F Kenney          45 DCAC                           2:57.14    4  
 
Event 3  Men 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tom Baugh                 50 Colorado Squid                 3:24.24    7  
  2 Tom Arrison               52 Colorado Squid                 3:40.04    5  
 
Event 3  Men 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Paul McCormick            55 BAM                            2:23.14    7  
  2 Rich Abrahams             57 Unaffiliated                   2:29.72    5  
 
Event 4  Women 19-24 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Karen Cardwell            24 SCM                            1:28.36    7  
 
Event 4  Women 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jennifer E Huyler         36 Colorado Squid                 1:44.01    7  
 
Event 4  Women 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anna L Roof               41 KC Wave                        2:01.74    7  
 
Event 4  Women 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Loni L Coyne              45 Colorado Squid                 1:45.36    7  
 
Event 4  Women 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mary A Nelson             52 DUR                            1:45.13    7  
 
Event 4  Men 19-24 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sean Maher                23 Colorado Squid                 1:28.32    7  
 -- Dan J Melton              22 KC Wave                             NS  
 
Event 4  Men 25-29 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brian L Jacobson          29 MIST                           1:13.72    7  
  2 Drew Foisy                27 DSC                            1:39.65    5  
 
Event 4  Men 30-34 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chad L Steed              31 DET                            1:16.68    7  
  2 Lee Wareham               34 Colorado Squid                 1:36.06    5  
 -- John W Hayden             30 Colorado Squid                      DQ  
 
Event 4  Men 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anthony G Thompson        38 KC Wave                        1:20.29    7  
  2 Robert J Ryan             37 DSST                           1:25.02    5  
  3 Paul Bonacci              38 Colorado Squid                 1:25.85    4  
  4 Tim Brouillette           35 DSST                           1:27.39    3  
  5 Richard L Nielsen         38 Colorado Squid                 1:27.52    2  
  6 Jim A Lasersohn           37 ORCA                           1:29.25    1  
  7 Charles B Harper          36 Colorado Squid                 1:45.53  
  8 John J Tomashek           36 DET                            1:52.26  
 
Event 4  Men 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stephen C Nelson          41 MIST                           1:20.40    7  
  2 James M Massey            41 TNYA                           1:25.01    5  
  3 Mick B Barnhardt          41 Colorado Squid                 1:25.64    4  
  4 Zak Bailey                40 DSC                            1:36.17    3  
  5 James H Conner            41 KC Wave                        1:47.77    2  
  6 Phillip H Johnson         41 KC Wave                        1:56.45    1  
 -- Robert W Knight           40 DET                                 DQ  
 -- Brad Palmer               42 ORCA                                NS  
 
Event 4  Men 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bill C Kritzer            45 TDA                            1:30.42    7  
  2 Jamie Henderson           45 Colorado Squid                 1:34.26    5  
  3 Steve Cross               46 Colorado Squid                 1:47.85    4  
 
Event 4  Men 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Peter C Anderson          51 KC Wave                        1:48.53    7  
 
Event 4  Men 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bill A Abbott             56 Unaffiliated                   1:28.90    7  
 
Event 4  Men 60-64 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 David Johnson             60 Colorado Squid                 2:12.22    7  
 
Event 5  Women 25-29 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Julie M Burke             25 VS                               38.59    7  
 
Event 5  Women 40-44 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Amy K O Brien             44 Colorado Squid                   45.82    7  
 
Event 5  Men 19-24 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Dan J Melton              22 KC Wave                             NS  
 
Event 5  Men 25-29 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jeff P Commings           28 Colorado Squid                   29.44    7  
  2 Adam M Wolf               25 TNYA                             34.76    5  
 -- Hugh M McGowan            25 TNYA                                NS  
 
Event 5  Men 30-34 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jeffrey Johnson           30 Colorado Squid                   31.07    7  
 
Event 5  Men 35-39 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mark S Kowalak            35 Unaffiliated                     34.59    7  
  2 Tim Brouillette           35 DSST                             38.28    5  
  3 Kevin L Briggs            35 KC Wave                          42.60    4  
 -- Leonardo Fei              36 Colorado Squid                      DQ  
 -- Jim R Jordan              37 FAC                                 NS  
 
Event 5  Men 40-44 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stephen C Nelson          41 MIST                             38.64    7  
  2 Michael K Fitzpatrick     44 DET                              47.16    5  
  3 James H Conner            41 KC Wave                          47.41    4  
  4 Zak Bailey                40 DSC                              48.33    3  
 
Event 5  Men 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wayne A Lee               48 Colorado Squid                   40.97    7  
  2 Dyal l Hennacy            48 QUAC                             42.54    5  
  3 Kevin Thorn               46 Colorado Squid                   57.00    4  
 
Event 5  Men 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tom Baugh                 50 Colorado Squid                   53.12    7  
 
Event 5  Men 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bing Reynolds             62 BAM                              57.50    7  
 
Event 5  Men 70-74 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 James W Hart              73 Unaffiliated                     52.07    7  
 
Event 6  Men 25-29 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Eric Yen                  29 DSST                           1:07.74    7  
  2 Drew Foisy                27 DSC                            1:27.06    5  
 
Event 6  Men 30-34 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chad L Steed              31 DET                            1:07.05    7  
  2 Keith T Pryor             32 Colorado Squid                 1:20.13    5  
  3 Scott A Wilbanks          33 KC Wave                        1:24.74    4  
 
Event 6  Men 35-39 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jim R Jordan              37 FAC                            1:04.32    7  
  2 Paul F Lemp               35 Colorado Squid                 1:14.47    5  
  3 Anthony G Thompson        38 KC Wave                        1:15.85    4  
 -- Ken Mammo                 39 DET                                 NS  
 -- John P O Keefe            35 DCAC                                NS  
 
Event 6  Men 40-44 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Edward L Melanson         40 Unaffiliated                   1:05.89    7  
  2 Daniel J Woods            41 QUAC                           1:21.72    5  
 
Event 6  Men 45-49 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 John Hughes               49 HR                             1:09.97    7  
  2 Bill C Kritzer            45 TDA                            1:18.43    5  
 
Event 6  Men 55-59 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bill A Abbott             56 Unaffiliated                   1:19.16    7  
 
Event 7  Women 19-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Karen Cardwell            24 SCM                              31.26    7  
 
Event 7  Women 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Julie M Burke             25 VS                               34.24    7  
  2 Emily P Thul              27 Colorado Squid                   35.56    5  
 
Event 7  Women 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Natalie A Becker          32 PPYM                             34.70    7  
 
Event 7  Women 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Andrea M Timpeiro         36 ART                              34.86    7  
 
Event 7  Women 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimberly A Viglione       41 ART                              34.36    7  
  2 Amy K O Brien             44 Colorado Squid                   35.00    5  
 
Event 7  Women 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Catherine A Conway        48 GMD                              35.27    7  
  2 Loni L Coyne              45 Colorado Squid                   36.95    5  
 
Event 7  Women 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mary A Nelson             52 DUR                              38.25    7  
 
Event 7  Men 19-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sean Maher                23 Colorado Squid                   30.65    7  
  2 Thomas A Morrissey        24 Colorado Squid                   32.86    5  
 -- Dan J Melton              22 KC Wave                             NS  
 
Event 7  Men 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brian L Jacobson          29 MIST                             25.41    7  
  2 Jeff P Commings           28 Colorado Squid                   25.92    5  
  3 Eric Yen                  29 DSST                             27.64    4  
  4 Adam M Wolf               25 TNYA                             28.76    3  
  5 Adam Thodey               28 Colorado Squid                   29.82    2  
 
Event 7  Men 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jeffrey Johnson           30 Colorado Squid                   26.95    7  
  2 Corey Parker              30 Colorado Squid                   27.32    5  
  3 Chad L Steed              31 DET                              27.94    4  
 
Event 7  Men 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Paul Bonacci              38 Colorado Squid                   27.78    7  
  2 Mark S Kowalak            35 Unaffiliated                     28.16    5  
  3 Jim A Lasersohn           37 ORCA                             29.24    4  
  4 Robert J Ryan             37 DSST                             29.28    3  
  5 Kevin L Briggs            35 KC Wave                          31.14    2  
  6 Christopher K Thomas      35 Colorado Squid                   31.98    1  
  7 John J Tomashek           36 DET                              35.47  
  8 Robert Starr              38 Colorado Squid                   36.70  
  9 Leonardo Fei              36 Colorado Squid                   38.77  
 10 Ken Mammo                 39 DET                              40.04  
 
Event 7  Men 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Matt S Fisher             43 Colorado Squid                   28.39    7  
  2 James M Massey            41 TNYA                             28.63    5  
  3 Ed J Hill                 44 DET                              32.27    4  
  4 Hal W Groeneboer          40 DSST                             35.28    3  
  5 Brad Palmer               42 ORCA                             35.44    2  
  6 Michael K Fitzpatrick     44 DET                              38.72    1  
  7 Robert W Knight           40 DET                              40.07  
  8 James H Conner            41 KC Wave                          42.26  
 -- Stanley E Griffith        43 Colorado Squid                      DQ  
 
Event 7  Men 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wayne A Lee               48 Colorado Squid                   34.43    7  
  2 Jeffrey F Kenney          45 DCAC                             34.55    5  
  3 Steve Cross               46 Colorado Squid                   34.81    4  
 
Event 7  Men 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Peter C Anderson          51 KC Wave                          35.73    7  
  2 Tom Baugh                 50 Colorado Squid                   37.13    5  
  3 Tom Arrison               52 Colorado Squid                   42.36    4  
 
Event 7  Men 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rich Abrahams             57 Unaffiliated                     25.87    7  
  2 Paul McCormick            55 BAM                              29.42    5  
 
Event 7  Men 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 David Johnson             60 Colorado Squid                   43.96    7  
  2 Bing Reynolds             62 BAM                              48.59    5  
 
Event 7  Men 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 James W Hart              73 Unaffiliated                     39.33    7  
 
Event 8  Women 160-199 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Colorado Squid Swim Team  'A'                               5:51.57   14  
     1) Jennifer E Huyler 36            2) Loni L Coyne 45                
     3) Amy K O Brien 44                4) Emily P Thul 27                
 
Event 8  Men 120-159 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Colorado Squid Swim Team  'B'                               4:26.61   14  
     1) Corey Parker 30                 2) Sean Maher 23                  
     3) Christopher K Thomas 35         4) Jeffrey Johnson 30             
  2 Colorado Squid Swim Team  'A'                               4:30.70   10  
     1) Daniel R Phillips 33            2) Thomas A Morrissey 24          
     3) Adam Thodey 28                  4) Jeff P Commings 28             
  3 Different Strokes San Diego  'A'                            4:53.21    8  
     1) Tim Brouillette 35              2) Eric Yen 29                    
     3) Robert J Ryan 37                4) Hal W Groeneboer 40            
  4 Team Detroit Aquatics  'A'                                  5:19.30    6  
     1) Ed J Hill 44                    2) Chad L Steed 31                
     3) Michael K Fitzpatrick 44        4) John J Tomashek 36             
  5 Kansas City Wave  'A'                                       5:53.37    4  
     1) Phillip H Johnson 41            2) James H Conner 41              
     3) Kevin L Briggs 35               4) Scott A Wilbanks 33            
 
Event 8  Men 160-199 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Colorado Squid Swim Team  'A'                               4:21.94   14  
     1) Patt Chaiyaroj 39               2) Richard L Nielsen 38           
     3) Keith T Pryor 32                4) Paul F Lemp 35                 
  2 Colorado Squid Swim Team  'B'                               5:30.58   10  
     1) Stanley E Griffith 43           2) Robert Starr 38                
     3) John W Hayden 30                4) Lee Wareham 34                 
 
Event 8  Men 200-239 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Colorado Squid Swim Team  'B'                               4:59.70   14  
     1) Mick B Barnhardt 41             2) Jamie Henderson 45             
     3) Matt S Fisher 43                4) Scott Landis 47                
  2 Colorado Squid Swim Team  'C'                               5:56.10   10  
     1) Charles B Harper 36             2) Steve Cross 46                 
     3) Kevin Thorn 46                  4) Wayne A Lee 48                 
 
Event 8  Men 240-279 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Colorado Squid Swim Team  'D'                               6:31.03   14  
     1) Tom Arrison 52                  2) David Johnson 60               
     3) Tom Baugh 50                    4) Robert W Terry 49              
 
Event 9  Women 19-24 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Karen Cardwell            24 SCM                            2:56.64    7  
  2 Kristin A Greenleaf       24 JAM                            3:18.37    5  
 
Event 9  Women 25-29 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Julie M Burke             25 VS                                  DQ  
 
Event 9  Women 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimberly A Viglione       41 ART                            3:20.26    7  
  2 Anna L Roof               41 KC Wave                        4:17.00    5  
 
Event 9  Men 25-29 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jeff P Commings           28 Colorado Squid                 2:21.72    7  
  2 Hugh M McGowan            25 TNYA                           2:51.98    5  
  3 Adam Thodey               28 Colorado Squid                 3:16.68    4  
 -- Eric Yen                  29 DSST                                NS  
 -- Adam M Wolf               25 TNYA                                NS  
 
Event 9  Men 30-34 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Keith T Pryor             32 Colorado Squid                 2:52.42    7  
  2 Scott A Wilbanks          33 KC Wave                        3:26.07    5  
  3 John W Hayden             30 Colorado Squid                 3:28.00    4  
 -- Rob Nasser                33 HR                                  NS  
 
Event 9  Men 35-39 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Paul F Lemp               35 Colorado Squid                 2:48.56    7  
  2 Patt Chaiyaroj            39 Colorado Squid                 2:48.57    5  
  3 Jim A Lasersohn           37 ORCA                           2:55.02    4  
 -- Robert J Ryan             37 DSST                                NS  
 -- John P O Keefe            35 DCAC                                NS  
 
Event 9  Men 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Daniel J Woods            41 QUAC                           3:08.68    7  
  2 Zak Bailey                40 DSC                            3:32.47    5  
 -- Matt S Fisher             43 Colorado Squid                      DQ  
 
Event 9  Men 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bill C Kritzer            45 TDA                            3:01.89    7  
  2 Jamie Henderson           45 Colorado Squid                 3:16.54    5  
  3 Dyal l Hennacy            48 QUAC                           3:33.84    4  
  4 Kevin Thorn               46 Colorado Squid                 3:42.23    3  
  5 Robert W Terry            49 Colorado Squid                 3:42.50    2  
 
Event 9  Men 50-54 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Glenn D Pflum             52 Colorado Squid                 4:07.02    7  
 
Event 10  Women 25-29 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Julie M Burke             25 VS                             1:28.12    7  
 
Event 10  Men 19-24 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas A Morrissey        24 Colorado Squid                 1:38.52    7  
 -- Dan J Melton              22 KC Wave                             NS  
 
Event 10  Men 25-29 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Drew Foisy                27 DSC                            1:21.26    7  
 
Event 10  Men 30-34 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jeffrey Johnson           30 Colorado Squid                 1:08.59    7  
  2 Corey Parker              30 Colorado Squid                 1:12.24    5  
 
Event 10  Men 35-39 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mark S Kowalak            35 Unaffiliated                   1:19.33    7  
  2 Jim R Jordan              37 FAC                            1:25.41    5  
 -- Charles B Harper          36 Colorado Squid                      DQ  
 -- Kevin L Briggs            35 KC Wave                             NS  
 -- Tim Brouillette           35 DSST                                NS  
 
Event 10  Men 40-44 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stephen C Nelson          41 MIST                           1:21.84    7  
  2 Zak Bailey                40 DSC                            1:46.39    5  
  3 Phillip H Johnson         41 KC Wave                        2:02.75    4  
 
Event 10  Men 45-49 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 John Hughes               49 HR                             1:11.79    7  
  2 Wayne A Lee               48 Colorado Squid                 1:44.99    5  
 
Event 10  Men 60-64 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bing Reynolds             62 BAM                            2:14.31    7  
 
Event 10  Men 70-74 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 James W Hart              73 Unaffiliated                   1:59.66    7  
 
Event 11  Women 19-24 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Karen Cardwell            24 SCM                              39.59    7  
 
Event 11  Women 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Julie M Burke             25 VS                               47.26    7  
 
Event 11  Women 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jennifer E Huyler         36 Colorado Squid                   45.68    7  
  2 Andrea M Timpeiro         36 ART                              49.52    5  
 
Event 11  Women 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anna L Roof               41 KC Wave                          54.18    7  
 -- Amy K O Brien             44 Colorado Squid                      NS  
 
Event 11  Women 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Loni L Coyne              45 Colorado Squid                   47.88    7  
 
Event 11  Women 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mary A Nelson             52 DUR                              46.03    7  
 
Event 11  Men 19-24 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sean Maher                23 Colorado Squid                   38.84    7  
 -- Dan J Melton              22 KC Wave                             NS  
 
Event 11  Men 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jeff P Commings           28 Colorado Squid                   30.68    7  
  2 Brian L Jacobson          29 MIST                             32.74    5  
 
Event 11  Men 30-34 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chad L Steed              31 DET                              33.46    7  
  2 Jason R Klugman           31 FAC                              39.57    5  
  3 John W Hayden             30 Colorado Squid                   42.80    4  
 
Event 11  Men 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anthony G Thompson        38 KC Wave                          35.31    7  
  2 Robert J Ryan             37 DSST                             36.40    5  
  3 Jim A Lasersohn           37 ORCA                             37.24    4  
  4 Richard L Nielsen         38 Colorado Squid                   39.15    3  
  5 Tim Brouillette           35 DSST                             40.17    2  
  6 Robert Starr              38 Colorado Squid                   47.68    1  
  7 John J Tomashek           36 DET                              51.05  
  8 Ken Mammo                 39 DET                            1:01.87  
 -- Leonardo Fei              36 Colorado Squid                      DQ  
 -- Christopher K Thomas      35 Colorado Squid                      NS  
 
Event 11  Men 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stephen C Nelson          41 MIST                             35.61    7  
  2 Mick B Barnhardt          41 Colorado Squid                   38.66    5  
  3 Ed J Hill                 44 DET                              42.43    4  
  4 Hal W Groeneboer          40 DSST                             46.64    3  
  5 James H Conner            41 KC Wave                          50.25    2  
  6 Brad Palmer               42 ORCA                             51.34    1  
  7 Robert W Knight           40 DET                              55.16  
 -- Patrick A Howe            44 TNYA                            X41.50  
 
Event 11  Men 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bill C Kritzer            45 TDA                              39.34    7  
  2 Steve Cross               46 Colorado Squid                   46.39    5  
 
Event 11  Men 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Peter C Anderson          51 KC Wave                          48.58    7  
 
Event 11  Men 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 David Johnson             60 Colorado Squid                   58.21    7  
 
Event 11  Men 70-74 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 James W Hart              73 Unaffiliated                     53.05    7  
 
Event 12  Men 25-29 200 LC Meter Choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Drew Foisy                27 DSC                            3:11.11    7  
 
Event 12  Men 30-34 200 LC Meter Choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Keith T Pryor             32 Colorado Squid                 3:04.37    7  
 
Event 12  Men 35-39 200 LC Meter Choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jim A Lasersohn           37 ORCA                           3:19.26    7  
 
Event 12  Men 40-44 200 LC Meter Choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Edward L Melanson         40 Unaffiliated                   2:44.57    7  
  2 James M Massey            41 TNYA                           2:51.84    5  
  3 Matt S Fisher             43 Colorado Squid                 3:00.58    4  
 -- Stephen C Nelson          41 MIST                                NS  
 
Event 12  Men 45-49 200 LC Meter Choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kevin Thorn               46 Colorado Squid                 3:41.28    7  
 
Event 12  Men 50-54 200 LC Meter Choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Glenn D Pflum             52 Colorado Squid                 4:09.22    7  
 
Event 12  Men 60-64 200 LC Meter Choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bing Reynolds             62 BAM                            4:42.00    7  
 
Event 13  Women 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Andrea M Timpeiro         36 ART                            1:21.00    7  
 
Event 13  Women 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anna L Roof               41 KC Wave                        1:49.41    7  
 -- Amy K O Brien             44 Colorado Squid                      NS  
 
Event 13  Women 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Catherine A Conway        48 GMD                            1:17.03    7  
  2 Loni L Coyne              45 Colorado Squid                 1:27.39    5  
 
Event 13  Men 19-24 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sean Maher                23 Colorado Squid                 1:12.41    7  
 
Event 13  Men 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Eric Yen                  29 DSST                           1:00.77    7  
  2 Brian L Jacobson          29 MIST                           1:02.14    5  
 
Event 13  Men 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Corey Parker              30 Colorado Squid                 1:01.59    7  
  2 Daniel R Phillips         33 Colorado Squid                 1:08.61    5  
  3 Lee Wareham               34 Colorado Squid                 1:18.06    4  
 -- Rob Nasser                33 HR                                  NS  
 
Event 13  Men 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Patt Chaiyaroj            39 Colorado Squid                   59.36    7  
  2 Paul F Lemp               35 Colorado Squid                 1:03.61    5  
  3 Mark S Kowalak            35 Unaffiliated                   1:04.63    4  
  4 Paul Bonacci              38 Colorado Squid                 1:11.63    3  
  5 John J Tomashek           36 DET                            1:25.96    2  
  6 Ken Mammo                 39 DET                            1:26.73    1  
 -- Christopher K Thomas      35 Colorado Squid                      NS  
 -- Robert J Ryan             37 DSST                                NS  
 
Event 13  Men 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Daniel J Woods            41 QUAC                           1:09.35    7  
  2 Ed J Hill                 44 DET                            1:10.50    5  
  3 Zak Bailey                40 DSC                            1:22.98    4  
  4 Stanley E Griffith        43 Colorado Squid                 1:27.30    3  
  5 Michael K Fitzpatrick     44 DET                            1:30.54    2  
  6 James H Conner            41 KC Wave                        1:43.31    1  
  7 Robert W Knight           40 DET                            1:48.63  
 -- Brad Palmer               42 ORCA                                NS  
 
Event 13  Men 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wayne A Lee               48 Colorado Squid                 1:20.55    7  
  2 Dyal l Hennacy            48 QUAC                           1:25.25    5  
  3 Steve Cross               46 Colorado Squid                 1:38.07    4  
 
Event 13  Men 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Peter C Anderson          51 KC Wave                        1:24.59    7  
 -- Tom Baugh                 50 Colorado Squid                      NS  
 
Event 13  Men 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rich Abrahams             57 Unaffiliated                   1:00.98    7  
  2 Paul McCormick            55 BAM                            1:06.27    5  
  3 Bill A Abbott             56 Unaffiliated                   1:08.51    4  
 
Event 13  Men 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 David Johnson             60 Colorado Squid                 1:50.31    7  
 
Event 13  Men 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 James W Hart              73 Unaffiliated                   1:41.18    7  
 
Event 14  Women 19-24 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Karen Cardwell            24 SCM                              35.72    7  
  2 Kristin A Greenleaf       24 JAM                              41.38    5  
 
Event 14  Women 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Emily P Thul              27 Colorado Squid                   38.67    7  
 
Event 14  Women 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Natalie A Becker          32 PPYM                             41.53    7  
 
Event 14  Women 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Andrea M Timpeiro         36 ART                              44.82    7  
 
Event 14  Women 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimberly A Viglione       41 ART                              37.53    7  
 -- Amy K O Brien             44 Colorado Squid                      NS  
 
Event 14  Women 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mary A Nelson             52 DUR                              46.61    7  
 
Event 14  Men 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Eric Yen                  29 DSST                             29.44    7  
  2 Adam M Wolf               25 TNYA                             30.97    5  
  3 Adam Thodey               28 Colorado Squid                   33.61    4  
 
Event 14  Men 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chad L Steed              31 DET                              28.27    7  
  2 Scott A Wilbanks          33 KC Wave                          34.00    5  
 -- Jeffrey Johnson           30 Colorado Squid                      NS  
 
Event 14  Men 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jim R Jordan              37 FAC                              28.52    7  
  2 Richard L Nielsen         38 Colorado Squid                   32.95    5  
  3 Paul F Lemp               35 Colorado Squid                   33.31    4  
 -- Ken Mammo                 39 DET                                 DQ  
 
Event 14  Men 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Matt S Fisher             43 Colorado Squid                   31.66    7  
  2 Hal W Groeneboer          40 DSST                             36.23    5  
  3 Brad Palmer               42 ORCA                             42.45    4  
 
Event 14  Men 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bill C Kritzer            45 TDA                              31.23    7  
  2 Robert W Terry            49 Colorado Squid                   45.51    5  
  3 Steve Cross               46 Colorado Squid                   46.52    4  
 
Event 14  Men 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Glenn D Pflum             52 Colorado Squid                   54.26    7  
  2 Tom Arrison               52 Colorado Squid                   55.72    5  
 
Event 15A  Women 19-24 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kristin A Greenleaf       24 JAM                            6:35.92    7  
 
Event 15A  Women 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anna L Roof               41 KC Wave                        8:33.00    7  
 -- Helen P Hartnett          40 KC Wave                             NS  
 
Event 15A  Men 30-34 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jason R Klugman           31 FAC                            4:58.05    7  
  2 Daniel R Phillips         33 Colorado Squid                 5:34.31    5  
 -- Rob Nasser                33 HR                                  NS  
 
Event 15A  Men 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Edward L Melanson         40 Unaffiliated                   4:44.05    7  
  2 Ed J Hill                 44 DET                            6:01.53    5  
  3 Phillip H Johnson         41 KC Wave                        8:07.25    4  
 -- Patrick A Howe            44 TNYA                                NS  
 
Event 15A  Men 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 John Hughes               49 HR                             4:40.89    7  
  2 Jeffrey F Kenney          45 DCAC                           6:31.53    5  
 -- Jamie Henderson           45 Colorado Squid                      NS  
 
Event 15A  Men 50-54 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tom Arrison               52 Colorado Squid                 7:56.41    7  
 
Event 15A  Men 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Paul McCormick            55 BAM                            5:12.27    7  
 
Event 15A  Men 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 David Johnson             60 Colorado Squid                 8:14.31    7  
 
Event 15B  Men 25-29 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Drew Foisy                27 DSC                            6:39.76    7  
 
Event 15B  Men 30-34 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Keith T Pryor             32 Colorado Squid                 6:14.19    7  
  2 John W Hayden             30 Colorado Squid                 7:21.77    5  
 
Event 15B  Men 35-39 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anthony G Thompson        38 KC Wave                        6:00.74    7  
 
Event 15B  Men 40-44 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 James M Massey            41 TNYA                           6:04.55    7  
 -- Edward L Melanson         40 Unaffiliated                        NS