DAC SCM CHAMPS - 12/12/2003 to 12/13/2003                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 30-34 200 SC Meter Freestyle CHOICE
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ehekircher, Sarah         34 DAC                            3:12.71   20  
 
Event 1  Women 45-49 200 SC Meter Freestyle CHOICE
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             47 SSM                            3:16.17   20  
 
Event 1  Men 45-49 200 SC Meter Freestyle CHOICE
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gimlin, Dennis            47 PUEBL                          4:05.58   20  
 
Event 1  Men 50-54 200 SC Meter Freestyle CHOICE
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hollum, Chuck             51 DAC                            2:43.85   20  
 
Event 1  Men 65-69 200 SC Meter Freestyle CHOICE
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Patten, Bob               69 DAC                            3:17.52   20  
 
Event 2  Women 25-29 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenleaf, Kristin        25 AUROR                          6:32.92   20  
      41.78   47.79   53.90   54.11   50.96   52.37   46.23   45.78
 
Event 2  Women 35-39 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderpoel, Nicole        39 INVER                          6:22.57   20  
      38.35   46.45   47.25   47.11   59.07   58.63   42.89   42.82
 
Event 2  Women 55-59 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lebsack, Linda            57 DENVE                          8:31.40   20  
      58.06 1:04.06 1:08.31 1:08.52 1:10.35 1:10.91   56.01   55.18
 
Event 2  Men 35-39 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pease, Richard            38 VORTE                          4:52.40   20  
      30.64   33.79   37.30   36.56   43.75   43.10   34.22   33.04
 
Event 2  Men 45-49 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Christopher        46 INVER                          5:54.90   20  
      35.18   42.60   46.03   45.81   50.99   53.06   41.31   39.92
  2 Gimlin, Dennis            47 PUEBL                          7:50.26   17  
      53.38 1:03.79 1:00.87   59.72 1:02.38 1:03.44   57.08   49.60
 
Event 3  Women 35-39 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderpoel, Nicole        39 INVER                         21:23.52   20  
      38.71   42.01   42.90   43.39   43.52   43.42   43.06   43.26
      43.46   43.08   43.06   42.95   43.35   43.29   43.07   43.06
      43.14   43.28   43.40   42.99   42.92   42.87   42.99   42.93
      42.56   42.73   42.45   42.52   42.23   40.92                
 
Event 3  Women 55-59 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lebsack, Linda            57 DENVE                         26:44.06   20  
      48.99   52.91   54.73   53.53   54.98   54.16   54.15   54.49
      54.37   53.83   52.38   54.58   54.56   53.47   53.24   53.66
      53.18   53.49   52.89   53.42   53.35   54.67   53.97   53.91
      54.15   52.99   53.03   52.42   53.41   51.15                
 
Event 3  Men 19-24 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rakita, Branden           22 VORTE                         20:23.15   20  
      35.65   40.10   41.30   40.47   40.61   41.09   40.96   40.62
      41.21   40.89   40.12   40.52   41.03   41.61   41.71   41.51
      41.41   41.42   41.46   41.55   41.39   41.11   41.60   41.42
      40.95   40.94   40.66   41.35   40.09   38.40                
 
Event 3  Men 30-34 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoftiezer, Scott          33 DAC                           21:16.10   20  
      37.21   40.98   42.46   42.14   41.68   43.24   43.51   42.28
      43.15   43.26   43.01   43.05   42.38   42.87   43.51   43.16
      43.54   43.61   42.59   42.86   43.40   43.10   43.13   43.32
      42.93   43.00   42.55   42.46   41.44   40.28                
 
Event 3  Men 45-49 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McHugh, Jerry             45 DAC                           25:24.57   20  
      40.76   47.80   50.49   51.40   52.71   50.95   52.05   52.59
      53.02   52.32   53.04   51.15   51.34   52.55   52.18   50.86
      52.31   53.20   51.00   50.75   51.09   51.12   51.02   50.95
      51.34   50.01   51.05   49.02   49.80   46.70                
  2 Gimlin, Dennis            47 PUEBL                         29:11.21   17  
      50.39   56.10   58.02   57.29   56.60   57.57   56.91   57.38
      58.40   58.33   58.86   56.73   56.50   56.86   54.08   51.77
    8:40.13   40.32                                                
                              57.10   59.59   53.78                
 
Event 4  Mixed 120-159 400 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Aurora Masters  'A'                                         5:05.43   40  
  2 Denver Athletic Club  'A'                                   5:22.83   34  
 
Event 5  Women 25-29 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenleaf, Kristin        25 AUROR                          2:49.81   20  
 
Event 5  Women 30-34 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Atkins, Julia             33 GOLDE                          2:43.32   20  
 
Event 5  Women 35-39 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Riner, Betsy              36 INVER                          2:45.19   20  
 
Event 5  Women 40-44 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            43 INVER                          2:26.04   20  
  2 Nolte, Susan              42 INVER                          3:34.09   17  
      49.35   54.64   55.22   54.88                                
 
Event 5  Women 45-49 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             47 SSM                            2:44.16   20  
 
Event 5  Women 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lebsack, Linda            57 DENVE                          3:20.55   20  
      47.83   51.17   50.73   50.82                                
 
Event 5  Men 25-29 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Ryan               26 AUROR                          2:21.34   20  
 
Event 5  Men 30-34 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pazmino, Jorge            33 AUROR                          2:31.54   20  
 
Event 5  Men 45-49 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Christopher        46 INVER                          2:17.99   20  
  2 Jenkins, Bill             46 DAC                            2:42.22   17  
  3 McHugh, Jerry             45 DAC                            2:44.52   16  
 
Event 5  Men 50-54 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hollum, Chuck             51 DAC                            2:25.90   20  
 
Event 5  Men 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            58 Unattached                     2:19.61   20  
 
Event 5  Men 65-69 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             67 INVER                          3:24.93   20  
      45.76   52.26   54.85   52.06                                
 
Event 6  Women 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Seavall, Kelly            34 INVER                            34.10   20  
 
Event 6  Men 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dodge, David              57 DURAN                            38.68   20  
 
Event 6  Men 80-84 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Richard             82 AUROR                          1:01.82   20  
 
Event 7  Women 25-29 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenleaf, Kristin        25 AUROR                          1:34.62   20  
      45.46   49.16                                                
 
Event 7  Women 30-34 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Seavall, Kelly            34 INVER                          1:21.86   20  
      38.32   43.54                                                
  2 Ehekircher, Sarah         34 DAC                            1:28.87   17  
      41.72   47.15                                                
 
Event 7  Women 65-69 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryman, Donna              67 INVER                          1:56.91   20  
 
Event 7  Men 30-34 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Freitag, Brad             31 DAC                            1:26.30   20  
 
Event 7  Men 35-39 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Allison, Mark             36 AUROR                          1:14.68   20  
      35.31   39.37                                                
  2 Amos, Will                36 Unattached                     1:26.02   17  
      40.43   45.59                                                
 
Event 7  Men 45-49 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Gimlin, Dennis            47 PUEBL                               DQ  
 
Event 7  Men 65-69 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Patten, Bob               69 DAC                            1:31.40   20  
      43.55   47.85                                                
 
Event 8  Women 30-34 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chapman, Molly            30 GOLDE                            34.23   20  
  2 Atkins, Julia             33 GOLDE                            40.20   17  
 
Event 8  Women 55-59 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lebsack, Linda            57 DENVE                            50.71   20  
 
Event 8  Men 35-39 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Allison, Mark             36 AUROR                            31.88   20  
 
Event 8  Men 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Mark            43 INVER                            30.49   20  
  2 Reed, Brian               40 GOLDE                            33.15   17  
 
Event 8  Men 55-59 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            58 Unattached                       28.48   20  
  2 Dodge, David              57 DURAN                            33.83   17  
 
Event 8  Men 65-69 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Patten, Bob               69 DAC                              40.24   20  
 
Event 9  Mixed 120-159 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Denver Athletic Club  'A'                                   1:59.70   40  
  2 Aurora Masters  'A'                                         2:02.10   34  
 
Event 10  Women 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Amy            28 FOOTH                          1:30.67   20  
 
Event 10  Women 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Seavall, Kelly            34 INVER                          1:12.14   20  
      33.99   38.15                                                
  2 Chapman, Molly            30 GOLDE                          1:20.55   17  
  3 Ehekircher, Sarah         34 DAC                            1:21.31   16  
  4 Atkins, Julia             33 GOLDE                          1:30.89   15  
 
Event 10  Women 35-39 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Riner, Betsy              36 INVER                          1:24.20   20  
 
Event 10  Women 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Susan              42 INVER                          1:31.67   20  
  2 Lahnert, Laurie           40 GOLDE                          1:31.73   17  
 
Event 10  Women 50-54 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Yoder, Margie             52 DENVE                          1:59.10   20  
      59.90   59.20                                                
 
Event 10  Women 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lebsack, Linda            57 DENVE                          1:50.18   20  
 
Event 10  Women 65-69 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryman, Donna              67 INVER                          1:53.49   20  
 
Event 10  Men 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Jones, Ryan               26 AUROR                               DQ  
      33.68   42.97                                                
 
Event 10  Men 35-39 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Allison, Mark             36 AUROR                          1:11.18   20  
      34.59   36.59                                                
  2 Amos, Will                36 Unattached                     1:20.57   17  
 
Event 10  Men 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Reed, Brian               40 GOLDE                          1:17.53   20  
      35.06   42.47                                                
 
Event 10  Men 45-49 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Christopher        46 INVER                          1:12.44   20  
      34.01   38.43                                                
  2 McHugh, Jerry             45 DAC                            1:32.50   17  
  3 Gimlin, Dennis            47 PUEBL                          1:34.65   16  
 
Event 10  Men 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent              56 EVERG                          1:20.96   20  
  2 Dodge, David              57 DURAN                          1:21.18   17  
      37.83   43.35                                                
 
Event 10  Men 65-69 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Patten, Bob               69 DAC                            1:29.87   20  
  2 Plummer, Mark             67 INVER                          1:45.98   17  
 
Event 10  Men 70-74 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ensign, George            73 INVER                          2:13.22   20  
    1:06.05 1:07.17                                                
 
Event 10  Men 80-84 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Richard             82 AUROR                          2:37.16   20  
    1:13.11 1:24.05                                                
 
Event 11  Women 25-29 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenleaf, Kristin        25 AUROR                          1:28.26   20  
 
Event 11  Women 35-39 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderpoel, Nicole        39 INVER                          1:20.86   20  
      37.16   43.70                                                
 
Event 11  Women 45-49 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             47 SSM                            1:25.94   20  
      40.29   45.65                                                
 
Event 11  Men 35-39 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pease, Richard            38 VORTE                            58.93   20  
      28.28   30.65                                                
 
Event 12  Women 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Amy            28 FOOTH                            33.98   20  
 
Event 12  Women 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chapman, Molly            30 GOLDE                            31.75   20  
 
Event 12  Women 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Riner, Betsy              36 INVER                            33.10   20  
 
Event 12  Women 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            43 INVER                            29.12   20  
  2 Lahnert, Laurie           40 GOLDE                            35.63   17  
  3 Nolte, Susan              42 INVER                            37.90   16  
 
Event 12  Women 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Yoder, Margie             52 DENVE                            44.56   20  
 
Event 12  Women 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lebsack, Linda            57 DENVE                            41.76   20  
 
Event 12  Women 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryman, Donna              67 INVER                            45.76   20  
 
Event 12  Men 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Phillips, Thomas          29 Unattached                       25.78   20  
 
Event 12  Men 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pazmino, Jorge            33 AUROR                            29.10   20  
 
Event 12  Men 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Mark            43 INVER                            27.16   20  
  2 Reed, Brian               40 GOLDE                            29.67   17  
 
Event 12  Men 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheridan, John            45 DAC                              29.95   20  
  2 Gimlin, Dennis            47 PUEBL                            35.15  
 
Event 12  Men 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hollum, Chuck             51 DAC                              28.00   20  
 
Event 12  Men 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            58 Unattached                       26.00   20  
  2 Dodge, David              57 DURAN                            31.35   17  
  3 Carney, Kent              56 EVERG                            32.09   16  
 
Event 12  Men 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ensign, George            73 INVER                            46.52   20  
 
Event 12  Men 80-84 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Richard             82 AUROR                            58.96   20  
 
Event 13  Women 18 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  2 Sauls, Catherine           3 THORT                          6:00.29   20  
      38.35   44.32   46.70   46.34   46.86   46.67   47.23   43.82
 
Event 13  Women 25-29 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenleaf, Kristin        25 AUROR                          5:59.55   17  
      42.80   45.26   45.66   45.62   45.73   45.28   44.86   44.34
  2 Dickerson, Amy            28 FOOTH                          6:20.00   20  
      36.22   41.30   42.43   42.62   40.73   40.01   38.67 1:38.02
 
Event 13  Women 35-39 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderpoel, Nicole        39 INVER                          5:19.35  
 
Event 13  Women 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lebsack, Linda            57 DENVE                          6:11.87   20  
 
Event 13  Men 25-29 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Ryan               26 AUROR                          5:10.74   20  
      34.31   38.00   39.20   39.28   39.28   40.34   40.08   40.25
 
Event 13  Men 45-49 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McHugh, Jerry             45 DAC                            7:03.48   20  
 
Event 13  Men 50-54 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hollum, Chuck             51 DAC                            5:20.00   20  
      36.58   39.44   40.28   40.63   40.85   40.95   41.30   39.97
 
Event 14  Mixed 120-159 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Denver Athletic Club  'A'                                   2:16.44   40  
       40.66    35.01    31.80    28.97                                    
  2 Aurora Masters  'A'                                         2:16.68   34  
       35.41    35.18    37.79    28.30                                    
  3 Golden  'A'                                                 2:33.43   32  
       39.06    44.87    33.57    35.93                                    
 
Event 15  Women 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Amy            28 FOOTH                          1:16.98   20  
      36.83   40.15                                                
 
Event 15  Women 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chapman, Molly            30 GOLDE                          1:12.58   20  
      34.37   38.21                                                
  2 Atkins, Julia             33 GOLDE                          1:18.81   17  
      38.46   40.35                                                
 
Event 15  Women 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            43 INVER                          1:04.29   20  
      31.29   33.00                                                
  2 Lahnert, Laurie           40 GOLDE                          1:20.03   17  
      38.06   41.97                                                
 
Event 15  Women 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             47 SSM                            1:15.17   20  
      36.53   38.64                                                
 
Event 15  Women 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Yoder, Margie             52 DENVE                          1:38.60   20  
      47.47   51.13                                                
 
Event 15  Women 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryman, Donna              67 INVER                          1:41.35   20  
      49.39   51.96                                                
 
Event 15  Men 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Phillips, Thomas          29 Unattached                       59.35   20  
      27.97   31.38                                                
 
Event 15  Men 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Freitag, Brad             31 DAC                            1:23.84   17  
      38.06   45.78                                                
 
Event 15  Men 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Will                36 Unattached                     1:10.17   20  
      34.30   35.87                                                
 
Event 15  Men 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Mark            43 INVER                          1:01.01   20  
      29.49   31.52                                                
  2 Reed, Brian               40 GOLDE                          1:07.08  
 
Event 15  Men 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Christopher        46 INVER                          1:02.54   20  
      30.81   31.73                                                
  2 Jenkins, Bill             46 DAC                            1:08.23   17  
      32.28   35.95                                                
  3 Sheridan, John            45 DAC                            1:12.86   16  
      33.93   38.93                                                
  4 McHugh, Jerry             45 DAC                            1:13.40   15  
      35.53   37.87                                                
  5 Gimlin, Dennis            47 PUEBL                          1:38.44   14  
      45.46   52.98                                                
 
Event 15  Men 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hollum, Chuck             51 DAC                            1:05.55   20  
      31.79   33.76                                                
 
Event 15  Men 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            58 Unattached                     1:01.22   20  
      29.36   31.86                                                
 
Event 15  Men 70-74 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ensign, George            73 INVER                          1:59.50   20  
      55.31 1:04.19                                                
 
Event 16  Women 25-29 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenleaf, Kristin        25 AUROR                          3:11.65   20  
      42.52   54.61   50.22   44.30                                
 
Event 16  Women 30-34 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Seavall, Kelly            34 INVER                          2:37.88   20  
      33.12   42.03   45.77   36.96                                
 
Event 16  Women 35-39 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderpoel, Nicole        39 INVER                          2:59.54   20  
      38.83   45.05   55.93   39.73                                
 
Event 16  Women 40-44 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Susan              42 INVER                          3:17.76   20  
      44.13   52.54   57.04   44.05                                
 
Event 16  Men 45-49 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McHugh, Jerry             45 DAC                            3:34.31   20  
      46.01 1:01.89 1:01.41   45.00                                
 
Event 16  Men 55-59 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent              56 EVERG                          2:54.51   20  
      37.04   46.35   51.19   39.93                                
 
Event 16  Men 65-69 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             67 INVER                          3:58.65   20  
      51.80 1:02.43 1:10.55   53.87                                
 
Event 17  Women 35-39 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderpoel, Nicole        39 INVER                          1:26.93   20  
      42.04   44.89                                                
 
Event 17  Women 40-44 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            43 INVER                          1:35.51   20  
      47.96   47.55                                                
 
Event 17  Men 25-29 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Ryan               26 AUROR                          1:15.34   20  
      35.26   40.08                                                
 
Event 17  Men 30-34 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pazmino, Jorge            33 AUROR                          1:21.18   20  
      40.25   40.93                                                
 
Event 17  Men 35-39 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pease, Richard            38 VORTE                          1:04.08   20  
      31.91   32.17                                                
 
Event 17  Men 45-49 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gimlin, Dennis            47 PUEBL                          1:38.83   20  
      48.96   49.87                                                
 
Event 17  Men 55-59 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dodge, David              57 DURAN                          1:24.73   20  
      40.44   44.29                                                
 
Event 17  Men 80-84 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Richard             82 AUROR                          2:14.67   20  
    1:04.35 1:10.32                                                
 
Event 18  Women 25-29 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Amy            28 FOOTH                            47.58   20  
 
Event 18  Women 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Seavall, Kelly            34 INVER                            37.55   20  
  2 Ehekircher, Sarah         34 DAC                              40.80   17  
 
Event 18  Women 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            43 INVER                            44.30   20  
  2 Lahnert, Laurie           40 GOLDE                            45.47   17  
 
Event 18  Women 65-69 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryman, Donna              67 INVER                            52.95   20  
 
Event 18  Men 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Allison, Mark             36 AUROR                            34.35   20  
  2 Amos, Will                36 Unattached                       37.81   17  
 
Event 18  Men 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Mark            43 INVER                            36.00   20  
 
Event 18  Men 45-49 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Christopher        46 INVER                            37.25   20  
 
Event 18  Men 65-69 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Patten, Bob               69 DAC                              41.82   20  
 
Event 18  Men 70-74 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ensign, George            73 INVER                          1:00.41   20  
 
Event 19  Mixed 120-159 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Inverness  'A'                                              4:20.50   32  
       31.80  1:07.06    41.29  1:24.32    30.88  1:04.85    30.40    44.27
  2 Denver Athletic Club  'A'                                   4:35.28   40  
       31.10  1:04.55    30.51  1:04.19    33.25  1:09.95    28.87  1:16.59
  3 Aurora Masters  'A'                                         4:43.28   34  
       31.88  1:05.45    33.26  1:12.44    33.92  1:15.17    29.96  1:10.22