2003 Univ. of Denver Short and Sweet Meet
                                      March 2, 2003
                                      
Event 1  Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kozacznski, Natasza M     27 Unattached                     6:15.13  
      33.56   37.29   37.85   37.93   38.23   38.50   38.35   38.26
      38.11   37.05                                                
  2 Yoder, Anna R             26 AQUA                           6:46.10  
      36.09   39.86   40.83   40.86   40.78   40.98   41.44   41.96
      41.94   41.36                                                
  3 Kochis, Tiffany           28 TMF                            7:53.00  
      40.57   44.79   46.57   47.37   48.58   49.38   49.35   49.74
      48.75   47.90                                                

Event 1  Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Keaten, Heather           33 FCC                            6:45.23  
      34.16   37.72   40.61   41.29   42.40   42.54   42.84   42.91
      42.53   38.23                                                
  2 Gorrell031472, Robin      30 TMF                            7:13.15  
      38.18   42.57   43.69   45.12   45.12   44.66   45.13   44.52
      43.28   40.88                                                
 
Event 1  Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Laura K            36 VS                             5:51.63  
      32.28   34.66   35.45   35.50   35.59   35.23   35.71   35.98
      35.84   35.39                                                
  2 Jenkins, Holly            35 TMF                            6:02.68  
      31.53   34.23   35.67   36.13   36.49   36.91   37.69   37.95
      38.55   37.53                                                
  3 Copeland, Karen           36 BAM                            6:06.46  
      34.36   35.87   36.90   37.12   37.04   37.66   37.24   37.70
      37.36   35.21                                                
  4 Meeks, Patti              38 DAWGS                          7:11.90  
      40.18   42.75   43.97   44.24   43.81   44.11   44.64   43.83
      44.46   39.91                                                
 
Event 1  Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Judy              42 HRM                            5:42.23  
      31.01   33.16   33.89   34.24   34.50   35.13   35.06   35.04
      35.45   34.75                                                
  2 Dullea, Melanie J         41 SSM                            5:57.01  
      31.34   34.35   35.58   36.33   36.29   36.64   36.62   36.90
      36.68   36.28                                                
  3 Dugan, Joanne             40 BAM                            7:00.30  
      35.96   39.86   41.64   42.35   42.92   43.32   43.70   43.95
      43.73   42.87                                                
 
Event 1  Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Roche, Carolyn            51 BAM                            6:16.66  
      31.91   35.93   37.57   38.07   38.46   38.95   39.10   38.92
      39.34   38.41                                                
  2 Laney, Judith B           50 AQUA                           6:45.45  
      35.44   39.74   40.95   41.89   41.94   41.68   41.74   41.55
      40.90   39.62                                                
  3 Canto, Susan              53 RRM                            9:05.19  
      45.83   50.82   55.46   56.16   57.05   56.85   57.67   56.65
      55.01   53.69                                                
 
Event 1  Women 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wise, Louise              60 DAWGS                          7:57.23  
      41.76   46.27   48.39   49.49   49.45   49.15   48.91   49.60
      48.50   45.71                                                
 
Event 1  Women 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ruth, Hertzberg S         70 FCC                           10:22.80  
      55.44 1:01.95 1:02.87 1:02.29 1:03.53 1:04.78 1:04.15 1:02.96
    1:04.88   59.95                                                
 
Event 2  Men 19-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Iaia, Will                20 Unattached                     5:32.75  
      30.39   31.73   32.98   33.27   33.58   34.09   34.54   34.49
      34.81   32.87                                                
 
Event 2  Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nasser, Rob               33 HRM                            5:14.89  
      29.16   32.32   32.16   31.96   31.89   31.72   31.55   31.58
      30.95   31.60                                                
  2 Hoftiezer, Scott H        32 DAC                            6:06.35  
      33.24   36.59   37.64   36.88   36.57   36.79   38.16   37.10
      37.92   35.46                                                
 
Event 2  Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Biggers, Wes              35 CM                             8:24.09  
      40.16   44.42   48.35   51.79   51.72   52.52   53.17   53.68
      54.96   53.32                                                
 
Event 2  Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Paul               43 VS                             5:09.45  
      29.39   31.87   30.87   31.02   31.04   31.28   31.47   31.53
      30.59   30.39                                                
  2 Classen, Ken              41 AQUA                           5:17.62  
      30.35   32.35   32.83   32.72   32.16   31.92   32.10   31.71
      31.36   30.12                                                
  3 Melanson, Edward          40 AQUA                           5:30.08  
      30.90   33.58   33.54   33.25   33.48   32.75   33.45   33.01
      33.79   32.33                                                
  4 Cattles, Steven           43 GGM                           11:44.31  
      56.28 1:01.10 1:04.13 1:05.74 1:05.35 1:27.63 1:24.97 1:26.03
    1:07.45 1:05.63                                                
 
Event 2  Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Christopher C      46 INVR                           5:32.15  
      30.37   33.08   34.00   33.73   33.97   34.03   33.77   33.72
      33.70   31.78                                                
 
Event 2  Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Holum, Charles            51 DAC                            6:07.43  
      31.82   35.20   36.84   37.74   38.01   38.42   38.07   37.39
      37.46   36.48                                                
 
Event 2  Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McCormick, Paul           55 RMM                            5:32.47  
      30.17   33.02   33.93   34.37   33.56   33.79   33.54   33.74
      33.51   32.84                                                
 
Event 3  Women 19+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 South Suburban Masters  'A'                                 2:21.44  
 
Event 4  Men 19+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 South Suburban Masters  'A'                                 2:07.92  
  2 Denver Aquatic Club  'A'                                    2:15.11  
 
Event 5  Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Luellen, Katherine J      29 AQUA                           2:04.58  
      29.77   31.25   31.62   31.94                                
 
Event 5  Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gadd-Siegel, Cecilia E    31 AQUA                           2:02.21  
      28.13   30.70   31.59   31.79                                
  2 Keaten, Heather           33 FCC                            2:30.67  
      34.02   37.24   40.45   38.96                                
 
Event 5  Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Copeland, Karen           36 BAM                            2:21.21  
      33.23   36.46   36.41   35.11                                
  2 Meeks, Patti              38 DAWGS                          2:35.85  
      35.40   38.90   40.99   40.56                                
 
Event 5  Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dullea, Melanie J         41 SSM                            2:16.28  
      31.42   34.30   35.55   35.01                                
  2 Crouch, Kim               41 RRM                            2:41.42  
      36.11   40.54   42.40   42.37                                
  3 Hawkinson, Cindy          42 INVR                           2:51.98  
      39.69   44.61   45.07   42.61                                
 
Event 5  Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             47 SSM                            2:32.27  
      35.66   39.09   39.19   38.33                                
 
Event 5  Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fouts, Susan J            52 AQUA                           2:32.43  
      36.07   39.01   39.91   37.44                                
  2 Laney, Judith B           50 AQUA                           2:33.52  
      35.22   39.16   39.93   39.21                                
 
Event 6  Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Siegel, Joel F            31 AQUA                           1:48.32  
      24.63   27.04   28.05   28.60                                
  2 Glass, Thomas             31 VORT                           1:53.49  
      27.07   29.16   29.02   28.24                                
  3 Hoftiezer, Scott H        32 DAC                            2:25.41  
      33.08   36.39   38.44   37.50                                
 
Event 6  Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mather, Carl              38 INVR                           1:57.82  
      27.42   29.22   29.98   31.20                                
  2 Blum, Juri                36 SSM                            2:09.44  
      29.50   32.25   33.97   33.72                                
 
Event 6  Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Classen, Ken              41 AQUA                           2:00.47  
      29.35   31.35   29.90   29.87                                
  2 Layerty, David            40 WRS                            2:50.98  
      36.10   41.47   45.82   47.59                                
 
Event 6  Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, John S            49 HRM                            1:54.35  
      27.08   29.19   29.01   29.07                                
  2 Di Tolla, Bob             48 HRM                            2:07.50  
      29.07   32.49   33.19   32.75                                
  3 McHugh Jr., Jerry M       45 DAC                            2:38.83  
      35.60   39.95   41.62   41.66                                
 
Event 6  Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Streicher, Pete           52 MIRA                           2:19.46  
      32.07   34.69   35.99   36.71                                
 
Event 6  Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McCormick, Paul           55 RMM                            2:03.24  
      28.69   30.99   31.64   31.92                                
  2 Selles, Carl H            56 RMM                            2:06.74  
      29.55   31.45   32.41   33.33                                
 
Event 6  Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Heller, Ken J             64 CM                             3:11.63  
 
Event 7  Women 19-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sunie, Marie A            24 TMF                            1:09.49  
      32.35   37.14                                                
 
Event 7  Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Eddy, Tori                26 Unattached                     1:14.61  
      33.41   41.20                                                
 -- Kochis, Tiffany           28 TMF                                 DQ  
      44.95   55.81                                                
 
Event 7  Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Surr, Christy             32 AQUA                           1:06.08  
      29.97   36.11                                                
  2 Klawon, Jeanne E          30 DAWGS                          1:10.12  
      32.44   37.68                                                
  3 Platt, Marcia             34 RRM                            1:13.86  
      34.41   39.45                                                
 
Event 7  Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Von Der Lippe, Susan      37 Unattached                     1:01.31  
      28.38   32.93                                                
  2 Valdez, Rhonda            38 Unattached                     1:06.62  
      30.91   35.71                                                
 
Event 7  Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Drozda, Catherine M       43 TMF                            1:06.77  
      30.79   35.98                                                
  2 Dugan, Joanne             40 BAM                            1:25.77  
      39.36   46.41                                                
 
Event 7  Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hashimotoa, Christine     55 INVR                           1:34.70  
      43.34   51.36                                                
 
Event 7  Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wise, Louise              60 DAWGS                          1:30.63  
      44.64   45.99                                                
 
Event 7  Women 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ruth, Hertzberg S         70 FCC                            2:19.24  
    1:05.76 1:13.48                                                
 
Event 8  Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Johns, Kenneth A          29 Unattached                       59.84  
      28.17   31.67                                                
  2 Gair, David C             28 AQUA                           1:02.88  
      29.66   33.22                                                
 
Event 8  Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosinski, Tom             32 AQUA                           1:00.72  
      27.93   32.79                                                
  2 Pegram, Steve             33 AQUA                           1:02.16  
      28.85   33.31                                                
 
Event 8  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gonzales, Mike            36 BAM                            1:00.61  
      27.06   33.55                                                
  2 Motter, Tim               37 VORT                           1:01.68  
      28.85   32.83                                                
  3 Miller, George            37 INVR                           1:07.68  
      32.69   34.99                                                
 
Event 8  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, John C             41 Unattached                       55.37  
      25.30   30.07                                                
  2 Nelson, Kurt              43 HRM                            1:01.55  
      28.54   33.01                                                
 
Event 8  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hess, Richard W           48 GGM                              58.72  
      27.30   31.42                                                
  2 Tuggart, Timothy E        49 DAC                            1:13.99  
      33.62   40.37                                                
 
Event 8  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chaiyaroj, Patt           50 SQUID                          1:00.00  
      27.17   32.83                                                
  2 Black, Robert H           54 PEM                            1:24.66  
      38.60   46.06                                                
 
Event 8  Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cunningham, Al            58 Unattached                     1:21.90  
      38.23   43.67                                                
 
Event 9  Women 19-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jennings, Jenn            22 LM                               28.57  
 
Event 9  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kozacznski, Natasza M     27 Unattached                       28.65  
 
Event 9  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hansen, Laura             30 AQUA                             26.46  
  2 Zarou, Kate               34 AQUA                             29.89  
  3 Keaten, Heather           33 FCC                              30.70  
  4 Gorrell031472, Robin      30 TMF                              31.91  
 
Event 9  Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fotopulos, Leslie         36 SSM                              29.00  
  2 Golding, Sandy            39 GAC                              31.75  
 
Event 9  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 VonEvig, Julia            41 AQUA                             24.87  
  2 Garnier, Kathy            42 INVR                             25.80  
  3 Drozda, Catherine M       43 TMF                              27.28  
 
Event 9  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Slavec, Deborah           49 SSM                              31.95  
 
Event 9  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Roche, Carolyn            51 BAM                              29.98  
  2 Yoder, Margie             50 AQUA                             36.60  
  3 Canto, Susan              53 RRM                              43.47  
 
Event 9  Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clapp, Mary               64 AM                               51.54  
 
Event 10  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jamshidi, Ramin           27 Unattached                       25.94  
  2 Marco, Michelini          28 VORT                             30.41  
 
Event 10  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nasser, Rob               33 HRM                              22.62  
  2 Rosinski, Tom             32 AQUA                             23.95  
 -- Tsui, Raymond             34 PEM                                 DQ  
 
Event 10  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lane, Chris               36 GAC                              26.69  
  2 Biggers, Wes              35 CM                               35.64  
 
Event 10  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, John C             41 Unattached                       22.23  
  2 Gratz, John               42 BAM                              28.41  
 
Event 10  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheridan, John            45 DAC                              27.08  
  2 McElhinney, Tom           49 GGM                              28.40  
 
Event 10  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Streicher, Pete           52 MIRA                             28.65  
 
Event 10  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Selles, Carl H            56 RMM                              26.07  
  2 Brookens, Bruce           57 SSM                              27.49  
  3 Carney, Kent              55 EM                               31.21  
 
Event 10  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Heller, Ken J             64 CM                               38.75  
 
Event 11  Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hawk, Katherine           29 RRM                            2:37.50  
      33.26   41.29   44.66   38.29                                
 
Event 11  Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Judy              42 HRM                            2:30.37  
      32.78   38.22   45.84   33.53                                
  2 Garnier, Kathy            42 INVR                           2:54.10  
      33.55   47.51   52.76   40.28                                
 
Event 11  Women 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Lydia              54 DAWGS                          3:15.78  
      44.59   51.18   54.49   45.52                                
 
Event 11  Women 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rudie, Margery A          64 JAM                            7:02.59  
    1:41.73 1:46.38 3:34.48                                        
 
Event 12  Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Siegel, Joel F            31 AQUA                           2:07.13  
      27.35   33.34   37.89   28.55                                
  2 Glass, Thomas             31 VORT                           2:18.79  
      29.61   37.78   42.07   29.33                                
 
Event 12  Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mather, Carl              38 INVR                           2:24.84  
      30.65   39.47   42.18   32.54                                
 
Event 12  Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Paul               43 VS                             2:06.65  
      27.60   34.40   37.06   27.59                                
  2 Hugo, John J              42 INVR                           2:24.49  
      29.46   38.29   42.97   33.77                                
 
Event 12  Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Christopher C      46 INVR                           2:17.80  
      29.86   35.92   40.78   31.24                                
  2 McHugh Jr., Jerry M       45 DAC                            3:17.68  
      43.13   57.91   53.91   42.73                                
 
Event 12  Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fischer, Chuck            51 AQUA                           2:23.55  
      31.86   37.78   40.93   32.98                                
  2 Holum, Charles            51 DAC                            2:23.67  
      31.08   36.59   44.12   31.88                                
 
Event 13  Women 19-24 100 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jennings, Jenn            22 LM                             1:11.22  
      33.79   37.43                                                
  2 Sunie, Marie A            24 TMF                            1:18.94  
      37.58   41.36                                                
 
Event 13  Women 25-29 100 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Yoder, Anna R             26 AQUA                           1:09.74  
      33.45   36.29                                                
  2 Eddy, Tori                26 Unattached                     1:14.00  
      35.50   38.50                                                
 
Event 13  Women 30-34 100 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Surr, Christy             32 AQUA                           1:02.92  
      29.43   33.49                                                
  2 Gadd-Siegel, Cecilia E    31 AQUA                           1:02.99  
      29.23   33.76                                                
  3 Hansen, Laura             30 AQUA                           1:04.80  
      31.31   33.49                                                
  4 Klawon, Jeanne E          30 DAWGS                          1:06.89  
      31.43   35.46                                                
  5 Platt, Marcia             34 RRM                            1:13.66  
      33.93   39.73                                                
 
Event 13  Women 35-39 100 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Valdez, Rhonda            38 Unattached                     1:08.02  
      32.66   35.36                                                
  2 Jenkins, Holly            35 TMF                            1:08.69  
      32.59   36.10                                                
  3 Campbell, Ellen           39 Unattached                     1:19.26  
      37.93   41.33                                                
  4 Golding, Sandy            39 GAC                            1:20.95  
      39.94   41.01                                                
  5 Smith, Laura K            36 VS                             1:27.29  
      41.46   45.83                                                
 
Event 13  Women 40-44 100 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Crouch, Kim               41 RRM                            1:06.96  
      31.53   35.43                                                
  2 Drozda, Catherine M       43 TMF                            1:17.86  
      36.73   41.13                                                
  3 Hawkinson, Cindy          42 INVR                           1:43.56  
      49.03   54.53                                                
 
Event 13  Women 65-69 100 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stock, Liz                66 RMM                            3:27.13  
    1:45.98 1:41.15                                                
 
Event 14  Men 25-29 100 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gair, David C             28 AQUA                           1:00.13  
      29.24   30.89                                                
  2 Johns, Kenneth A          29 Unattached                     1:07.86  
      32.31   35.55                                                
 
Event 14  Men 30-34 100 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Troy              34 TMF                            1:00.39  
      27.89   32.50                                                
  2 Hoftiezer, Scott H        32 DAC                            1:08.16  
      32.57   35.59                                                
 
Event 14  Men 35-39 100 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, George            37 INVR                           1:10.82  
      33.64   37.18                                                
  2 McKissick, Mark           38 Unattached                     1:11.55  
      33.35   38.20                                                
  3 Motter, Tim               37 VORT                           1:11.69  
      33.99   37.70                                                
  4 Fomenko, Alex             38 BAM                            1:12.28  
      33.82   38.46                                                
  5 Blum, Juri                36 SSM                            1:12.71  
      34.86   37.85                                                
  6 Biggers, Wes              35 CM                             1:34.51  
      46.31   48.20                                                
 
Event 14  Men 40-44 100 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Kurt              43 HRM                              58.52  
      27.35   31.17                                                
  2 Melanson, Edward          40 AQUA                           1:01.61  
      29.14   32.47                                                
  3 Layerty, David            40 WRS                            1:40.49  
      46.12   54.37                                                
 
Event 14  Men 45-49 100 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, John S            49 HRM                            1:02.40  
      30.41   31.99                                                
  2 McElhinney, Tom           49 GGM                            1:20.47  
      36.19   44.28                                                
 
Event 14  Men 50-54 100 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vogler, Kenneth           51 RRM                            1:39.52  
      47.64   51.88                                                
 
Event 14  Men 60-64 100 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Heller, Ken J             64 CM                             1:40.16  
      48.77   51.39                                                
  2 Reynolds, Bing            62 BAM                            1:48.55  
      52.19   56.36                                                
 
Event 15  Women 19-24 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sunie, Marie A            24 TMF                              32.16  
 
Event 15  Women 25-29 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Yoder, Anna R             26 AQUA                             40.35  
  2 Kochis, Tiffany           28 TMF                              42.29  
 
Event 15  Women 30-34 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Zarou, Kate               34 AQUA                             35.05  
  2 Gorrell031472, Robin      30 TMF                              41.44  
 
Event 15  Women 35-39 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Copeland, Karen           36 BAM                              38.74  
 
Event 15  Women 45-49 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             47 SSM                              41.05  
  2 Slavec, Deborah           49 SSM                              43.24  
 
Event 15  Women 50-54 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Roche, Carolyn            51 BAM                              33.25  
  2 Fouts, Susan J            52 AQUA                             38.92  
  3 Yoder, Margie             50 AQUA                             47.45  
 
Event 15  Women 55-59 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hashimotoa, Christine     55 INVR                             44.38  
 
Event 15  Women 60-64 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clapp, Mary               64 AM                             1:06.94  
 
Event 15  Women 65-69 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stock, Liz                66 RMM                            1:42.20  
 
Event 15  Women 70-74 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ruth, Hertzberg S         70 FCC                            1:09.09  
 
Event 16  Men 25-29 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Marco, Michelini          28 VORT                             38.42  
 
Event 16  Men 30-34 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nasser, Rob               33 HRM                              25.43  
  2 Pegram, Steve             33 AQUA                             25.52  
  3 Tsui, Raymond             34 PEM                              45.60  
 
Event 16  Men 35-39 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gonzales, Mike            36 BAM                              26.71  
 
Event 16  Men 40-44 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hugo, John J              42 INVR                             27.44  
  2 Gratz, John               42 BAM                              36.39  
 
Event 16  Men 45-49 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hess, Richard W           48 GGM                              25.42  
  2 Tuggart, Timothy E        49 DAC                              33.75  
 
Event 16  Men 50-54 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Black, Robert H           54 PEM                              41.89  
 
Event 16  Men 55-59 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Abbott, Bill              56 RMM                              34.53  
 
Event 16  Men 60-64 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Yost, Robert R            61 INVR                             46.78  
  2 Reynolds, Bing            62 BAM                              51.59  
 
Event 17  Women 19-24 200 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jennings, Jenn            22 LM                             2:51.27  
      37.56   43.26   44.43   46.02                                
 
Event 17  Women 25-29 200 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hawk, Katherine           29 RRM                            2:50.37  
      39.38   42.70   44.03   44.26                                
 
Event 17  Women 30-34 200 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Surr, Christy             32 AQUA                           2:24.37  
      31.44   36.14   37.99   38.80                                
 
Event 17  Women 35-39 200 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Von Der Lippe, Susan      37 Unattached                     2:10.12  
      29.38   33.18   33.95   33.61                                
  2 Smith, Laura K            36 VS                             2:30.97  
      36.48   38.48   38.30   37.71                                
  3 Jenkins, Holly            35 TMF                            2:32.31  
      37.19   38.52   38.61   37.99                                
 
Event 17  Women 40-44 200 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Judy              42 HRM                            2:32.51  
      37.77   38.60   38.96   37.18                                
  2 Dugan, Joanne             40 BAM                            2:58.99  
 
Event 17  Women 45-49 200 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             47 SSM                            3:01.64  
      40.19   46.35   48.04   47.06                                
 
Event 17  Women 50-54 200 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Lydia              54 DAWGS                          3:40.34  
      49.53   56.40   57.52   56.89                                
 
Event 17  Women 60-64 200 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wise, Louise              60 DAWGS                          3:37.24  
      50.41   55.65   57.26   53.92                                
  2 Rudie, Margery A          64 JAM                            7:12.74  
 
Event 17  Women 65-69 200 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stock, Liz                66 RMM                            7:13.13  
    1:49.97 1:48.33 1:49.94 1:44.89                                
 
Event 18  Men 25-29 200 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gair, David C             28 AQUA                           2:24.86  
      32.69   37.06   37.49   37.62                                
 
Event 18  Men 40-44 200 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Paul               43 VS                             2:12.89  
      32.37   34.54   33.46   32.52                                
  2 Melanson, Edward          40 AQUA                           2:25.31  
      35.37   37.45   36.46   36.03                                
 
Event 18  Men 45-49 200 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Di Tolla, Bob             48 HRM                            2:22.11  
 
Event 18  Men 50-54 200 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Holum, Charles            51 DAC                            2:21.33  
      33.65   36.21   36.40   35.07                                
  2 Fischer, Chuck            51 AQUA                           2:35.48  
      37.30   39.93   40.53   37.72                                
 
Event 18  Men 55-59 200 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent              55 EM                             3:05.10  
      42.65   47.62   47.68   47.15                                
 
Event 19  Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Luellen, Katherine J      29 AQUA                             56.97  
      27.78   29.19                                                
  2 Kozacznski, Natasza M     27 Unattached                     1:02.57  
      29.69   32.88                                                
  3 Eddy, Tori                26 Unattached                     1:05.79  
      30.85   34.94                                                
 
Event 19  Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gadd-Siegel, Cecilia E    31 AQUA                             55.27  
      26.81   28.46                                                
  2 Klawon, Jeanne E          30 DAWGS                            58.23  
      28.16   30.07                                                
  3 Zarou, Kate               34 AQUA                           1:05.51  
      31.30   34.21                                                
 
Event 19  Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fotopulos, Leslie         36 SSM                            1:03.23  
      30.46   32.77                                                
  2 Meeks, Patti              38 DAWGS                          1:10.60  
      33.91   36.69                                                
 
Event 19  Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            42 INVR                             55.92  
      27.51   28.41                                                
  2 VonEvig, Julia            41 AQUA                             57.08  
      27.51   29.57                                                
  3 Dullea, Melanie J         41 SSM                            1:01.41  
      29.46   31.95                                                
  4 Hawkinson, Cindy          42 INVR                           1:17.42  
      36.98   40.44                                                
 
Event 19  Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fouts, Susan J            52 AQUA                           1:11.22  
      34.33   36.89                                                
 
Event 19  Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hashimotoa, Christine     55 INVR                           1:24.67  
      39.14   45.53                                                
 
Event 19  Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clapp, Mary               64 AM                             2:06.47  
    1:01.79 1:04.68                                                
 
Event 20  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Johns, Kenneth A          29 Unattached                       52.61  
      25.45   27.16                                                
  2 Jamshidi, Ramin           27 Unattached                       58.03  
      28.66   29.37                                                
  3 Marco, Michelini          28 VORT                           1:10.82  
      32.53   38.29                                                
 
Event 20  Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Siegel, Joel F            31 AQUA                             49.44  
      24.06   25.38                                                
  2 Rosinski, Tom             32 AQUA                             50.42  
      24.33   26.09                                                
  3 Glass, Thomas             31 VORT                             52.11  
      25.11   27.00                                                
  4 Pegram, Steve             33 AQUA                             53.31  
      25.99   27.32                                                
  5 Martin, Troy              34 TMF                              55.11  
      26.66   28.45                                                
 
Event 20  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Motter, Tim               37 VORT                             53.30  
      25.51   27.79                                                
  2 Mather, Carl              38 INVR                             53.36  
      25.93   27.43                                                
  3 McKissick, Mark           38 Unattached                       57.89  
      28.19   29.70                                                
  4 Lane, Chris               36 GAC                              58.84  
      27.84   31.00                                                
 
Event 20  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, John C             41 Unattached                       48.61  
      23.77   24.84                                                
  2 Nelson, Kurt              43 HRM                              53.26  
      25.40   27.86                                                
  3 Hugo, John J              42 INVR                             55.69  
      26.76   28.93                                                
  4 Gratz, John               42 BAM                            1:00.85  
      29.48   31.37                                                
  5 Cattles, Steven           43 GGM                            1:46.70  
      50.81   55.89                                                
 
Event 20  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hess, Richard W           48 GGM                              52.91  
      25.65   27.26                                                
  2 Hughes, John S            49 HRM                              52.96  
      25.75   27.21                                                
  3 Nolte, Christopher C      46 INVR                             55.02  
      26.95   28.07                                                
  4 Sheridan, John            45 DAC                            1:01.17  
      29.45   31.72                                                
  5 McHugh Jr., Jerry M       45 DAC                            1:09.02  
      32.97   36.05                                                
 
Event 20  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Streicher, Pete           52 MIRA                           1:01.50  
      29.13   32.37                                                
  2 Vogler, Kenneth           51 RRM                            1:39.74  
      44.64   55.10                                                
 
Event 20  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Selles, Carl H            56 RMM                              57.46  
      27.88   29.58                                                
  2 Abbott, Bill              56 RMM                            1:12.00  
 
Event 20  Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Yost, Robert R            61 INVR                           1:29.31  
      40.61   48.70                                                
  2 Reynolds, Bing            62 BAM                            1:42.18  
      46.94   55.24                                                
 
Event 21  Women 25-29 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hawk, Katherine           29 RRM                              37.54  
 
Event 21  Women 30-34 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hansen, Laura             30 AQUA                             30.22  
  2 Platt, Marcia             34 RRM                              32.45  
 
Event 21  Women 35-39 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Von Der Lippe, Susan      37 Unattached                       26.75  
  2 Valdez, Rhonda            38 Unattached                       30.26  
  3 Golding, Sandy            39 GAC                              35.80  
 
Event 21  Women 40-44 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Crouch, Kim               41 RRM                              35.14  
 
Event 21  Women 45-49 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Slavec, Deborah           49 SSM                              42.98  
 
Event 21  Women 50-54 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Lydia              54 DAWGS                            41.80  
 
Event 21  Women 60-64 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rudie, Margery A          64 JAM                            1:25.88  
 
Event 22  Men 35-39 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gonzales, Mike            36 BAM                              25.58  
  2 Fomenko, Alex             38 BAM                              28.08  
  3 Miller, George            37 INVR                             32.07  
 
Event 22  Men 40-44 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Layerty, David            40 WRS                              41.39  
 
Event 22  Men 45-49 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Di Tolla, Bob             48 HRM                              28.20  
  2 McElhinney, Tom           49 GGM                              38.77  
 
Event 22  Men 50-54 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fischer, Chuck            51 AQUA                             32.99  
  2 Black, Robert H           54 PEM                              43.94  
 
Event 22  Men 55-59 50 Yard choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent              55 EM                               37.37  
 
Event 23  Women 19+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Unattached  'A'                                             1:43.76  
  2 DU Aquaholics  'A'                                          2:17.35  
 
Event 24  Men 19+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 DU Aquaholics  'A'                                          1:35.53  
  2 Denver Aquatic Club  'A'                                    1:52.39  
 
Event 25  Men 19+ 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Rocky Mountain Masters  'A'                                 8:29.47