Dawg Meet November 23, 2003 - 11/23/2003                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 30-34 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neill, Julie            31 Unattached                    10:47.68    7  
  2 Czarnecki, Jen            31 Dawgs-CO                      12:14.21    5  
 
Event 1  Women 35-39 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderpoel, Nicole        39 Inverness-CO                  11:03.04    7  
 
Event 1  Women 40-44 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Horn, Kris                41 Dawgs-CO                      12:08.65    7  
  2 Nolte, Susan              42 Inverness-CO                  12:21.67    5  
  3 Lantz, Ann                40 Unattached                    12:50.04    4  
 
Event 1  Women 55-59 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anziano, Marsha           58 Inverness-CO                  14:00.61    7  
 
Event 1  Women 70-74 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           71 Summit-CO                     18:53.34    7  
 
Event 1  Men 30-34 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Meiser, Thomas            34 Dawgs-CO                      11:47.06    7  
 
Event 1  Men 45-49 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Chris              46 Inverness-CO                  10:32.06    7  
 
Event 1  Men 55-59 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent              56 Evergreen-CO                  11:25.13    7  
  2 Burson, Bill              58 South Suburban-CO             11:30.42    5  
 
Event 2  Mixed 160-199 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Dawgs-CO  'A'                                               2:16.57   14  
     1) Ellefsen, Karl 48               2) Kruse, Dave 43                 
     3) Alleman, Jeff 39                4) Dowd, Arnie 58                 
  2 Dawgs-CO  'B'                                               2:40.21   10  
     1) Czarnecki, Jen 31               2) Young, Lydia 55                
     3) Horn, Kris 41                   4) Miranda, Malia 24              
 
Event 2  Mixed 200-239 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Dawgs-CO  'A'                                               2:22.72   14  
     1) Stein, Jenny 40                 2) Iverson, Jana 37               
     3) Lee, Julie 38                   4) Sappey, Collette 38            
 
Event 2  Mixed 280-319 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Jeffco-CO  'A'                                              6:25.51   14  
 
Event 3  Women 35-39 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Von der Lippe, Susan      38 Loveland-CO                    1:06.77    7  
  2 Hagadorn, Heather         38 DU-CO                          1:16.04    5  
  3 Iverson, Jana             37 Dawgs-CO                       1:19.08    4  
  4 Vanderpoel, Nicole        39 Inverness-CO                   1:20.11    3  
 
Event 3  Women 40-44 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Horn, Kris                41 Dawgs-CO                       1:24.75    7  
 
Event 3  Women 45-49 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca M           47 South Suburban-CO              1:27.20    7  
 
Event 3  Women 55-59 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anziano, Marsha           58 Inverness-CO                   2:09.89    7  
 
Event 3  Women 65-69 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rudie, Marge              65 Jeffco-CO                      4:16.88    7  
 
Event 3  Men 35-39 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Alleman, Jeff             39 Dawgs-CO                       1:11.99    7  
 
Event 3  Men 65-69 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             67 Inverness-CO                   1:55.25    7  
 
Event 4  Women 35-39 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderpoel, Nicole        39 Inverness-CO                   3:02.80    7  
  2 Iverson, Jana             37 Dawgs-CO                       3:08.93    5  
 
Event 4  Women 40-44 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stein, Jenny              40 Dawgs-CO                       2:42.40    7  
  2 Nolte, Susan              42 Inverness-CO                   3:18.84    5  
 
Event 4  Women 55-59 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Lydia              55 Dawgs-CO                       3:47.53    7  
 
Event 4  Men 30-34 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Scott             34 Foothills-CO                   2:32.66    7  
 
Event 5  Women 19-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Miranda, Malia            24 Dawgs-CO                         31.46    7  
 
Event 5  Women 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Dickerson, Amy            28 Foothills-CO                        DQ  
 
Event 5  Women 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Seavall, Kelly            34 Inverness-CO                     29.60    7  
  2 O'Neill, Julie            31 Unattached                       30.37    5  
  3 Czarnecki, Jen            31 Dawgs-CO                         33.25    4  
 
Event 5  Women 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sappey, Collette          38 Dawgs-CO                         27.84    7  
  2 Von der Lippe, Susan      38 Loveland-CO                      28.92    5  
  3 Lee, Julie                38 Dawgs-CO                         30.40    4  
  4 Riner, Betsy              36 Inverness-CO                     32.90    3  
 
Event 5  Women 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            43 Inverness-CO                     29.25    7  
 
Event 5  Women 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clapp, Mary               64 Jeffco-CO                        58.41    7  
 
Event 5  Women 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stock, Liz                66 Jeffco-CO                      2:23.85    7  
 
Event 5  Women 75-79 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Frances           76 Jeffco-CO                      1:12.26    7  
 
Event 5  Men 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mabry, Travis             25 Unattached                       27.48    7  
 
Event 5  Men 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Meiser, Thomas            34 Dawgs-CO                         29.17    7  
 
Event 5  Men 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Chris              46 Inverness-CO                     28.72    7  
  2 Ellefsen, Karl            48 Dawgs-CO                         38.87    5  
 
Event 5  Men 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dowd, Arnie               58 Dawgs-CO                         28.89    7  
 
Event 5  Men 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Turner, Michael J         60 Wheatridge-CO                    37.53    7  
 -- Johnson, David            61 Squid-CO                            DQ  
 
Event 5  Men 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             67 Inverness-CO                     36.97    7  
 
Event 5  Men 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ensign, George            73 Inverness-CO                     46.95    7  
 -- Strom, Bengt              70 South Suburban-CO                   DQ  
 
Event 5  Men 80-84 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Richard H           82 Aurora-CO                        52.82    7  
 
Event 6  Women 19-24 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Miranda, Malia            24 Dawgs-CO                       2:15.60    7  
 
Event 6  Women 35-39 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Iverson, Jana             37 Dawgs-CO                       1:29.49    7  
  2 Hagadorn, Heather         38 DU-CO                          1:37.34    5  
 
Event 6  Women 40-44 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Mary              44 Dawgs-CO                       1:51.99    7  
 
Event 6  Women 55-59 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Lydia              55 Dawgs-CO                       1:49.73    7  
  2 Darling, Dixie            56 Unattached                     2:03.50    5  
 
Event 6  Women 60-64 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wise, Louise              61 Dawgs-CO                       1:54.77    7  
 
Event 6  Men 35-39 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Will                36 Unattached                     1:25.33    7  
  2 Alleman, Jeff             39 Dawgs-CO                       1:26.43    5  
 
Event 6  Men 40-44 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kruse, Dave               43 Dawgs-CO                       1:21.25    7  
 
Event 6  Men 45-49 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Gimlin, Dennis            47 Pueblo-CO                           DQ  
 
Event 6  Men 60-64 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 King, William             64 Dawgs-CO                       1:40.52    7  
 -- Johnson, David            61 Squid-CO                            DQ  
 
Event 6  Men 70-74 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Ensign, George            73 Inverness-CO                        DQ  
 
Event 7  Women 25-29 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Amy            28 Foothills-CO                     41.10    7  
 
Event 7  Women 35-39 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Riner, Betsy              36 Inverness-CO                     42.83    7  
 
Event 7  Women 40-44 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stein, Jenny              40 Dawgs-CO                         35.20    7  
 
Event 7  Women 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clapp, Mary               64 Jeffco-CO                      1:13.13    7  
 
Event 7  Women 65-69 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rudie, Marge              65 Jeffco-CO                      1:35.94    7  
  2 Stock, Liz                66 Jeffco-CO                      2:00.58    5  
 
Event 7  Men 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Scott             34 Foothills-CO                     33.03    7  
 
Event 7  Men 45-49 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellefsen, Karl            48 Dawgs-CO                         44.11    7  
 
Event 7  Men 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Turner, Michael J         60 Wheatridge-CO                    47.41    7  
  2 King, William             64 Dawgs-CO                         50.30    5  
 
Event 7  Men 80-84 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Richard H           82 Aurora-CO                        59.46    7  
 
Event 8  Women 30-34 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Seavall, Kelly            34 Inverness-CO                   2:19.00    7  
  2 O'Neill, Julie            31 Unattached                     2:34.36    5  
  3 Czarnecki, Jen            31 Dawgs-CO                       2:44.33    4  
 
Event 8  Women 35-39 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Julie                38 Dawgs-CO                       2:32.33    7  
 
Event 8  Women 40-44 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            43 Inverness-CO                   2:27.77    7  
  2 Nolte, Susan              42 Inverness-CO                   2:54.53    5  
 
Event 8  Women 65-69 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stock, Liz                66 Jeffco-CO                      8:58.17    7  
 
Event 8  Women 75-79 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Frances           76 Jeffco-CO                      5:59.53    7  
 
Event 8  Men 30-34 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Meiser, Thomas            34 Dawgs-CO                       2:29.83    7  
 
Event 8  Men 45-49 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Chris              46 Inverness-CO                   2:21.36    7  
 
Event 8  Men 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Burson, Bill              58 South Suburban-CO              2:32.91    7  
  2 Carney, Kent              56 Evergreen-CO                   2:36.00    5  
 
Event 8  Men 65-69 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             67 Inverness-CO                   3:26.68    7  
 
Event 8  Men 70-74 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- King, Bill                70 Jeffco-CO                           DQ  
 
Event 9  Women 30-34 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Czarnecki, Jen            31 Dawgs-CO                       3:09.16  
 
Event 9  Women 35-39 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sappey, Collette          38 Dawgs-CO                       2:41.56  
 
Event 9  Women 45-49 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca M           47 South Suburban-CO              3:24.44  
 
Event 9  Women 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Young, Lydia              55 Dawgs-CO                       4:01.84  
 
Event 9  Men 45-49 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Gimlin, Dennis            47 Pueblo-CO                           DQ  
 
Event 10  Women 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Seavall, Kelly            34 Inverness-CO                   1:12.16    7  
  2 O'Neill, Julie            31 Unattached                     1:20.56    5  
 
Event 10  Women 35-39 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Von der Lippe, Susan      38 Loveland-CO                    1:09.41    7  
  2 Iverson, Jana             37 Dawgs-CO                       1:19.89    5  
  3 Riner, Betsy              36 Inverness-CO                   1:26.66    4  
 
Event 10  Women 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Horn, Kris                41 Dawgs-CO                       1:20.63    7  
 -- Garnier, Kathy            43 Inverness-CO                        DQ  
 
Event 10  Women 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anziano, Marsha           58 Inverness-CO                   1:58.17    7  
 
Event 10  Women 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wise, Louise              61 Dawgs-CO                       1:47.03    7  
 
Event 10  Women 65-69 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rudie, Marge              65 Jeffco-CO                      3:50.53    7  
 
Event 10  Men 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Scott             34 Foothills-CO                   1:09.34    7  
 
Event 10  Men 35-39 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Alleman, Jeff             39 Dawgs-CO                       1:17.69    7  
  2 Amos, Will                36 Unattached                     1:25.20    5  
 
Event 10  Men 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kruse, Dave               43 Dawgs-CO                       1:19.96    7  
 
Event 10  Men 45-49 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Chris              46 Inverness-CO                   1:15.08    7  
 
Event 10  Men 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Johnson, David            61 Squid-CO                            DQ  
 
Event 10  Men 65-69 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             67 Inverness-CO                   1:44.89    7  
 
Event 10  Men 70-74 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ensign, George            73 Inverness-CO                   2:19.19    7  
 
Event 10  Men 80-84 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Richard H           82 Aurora-CO                      2:53.37    7  
 
Event 11  Women 35-39 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hagadorn, Heather         38 DU-CO                          1:22.50    7  
  2 Vanderpoel, Nicole        39 Inverness-CO                   1:26.22    5  
 
Event 11  Women 40-44 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stein, Jenny              40 Dawgs-CO                       1:14.53    7  
  2 Murphy, Mary              44 Dawgs-CO                       1:51.43    5  
 
Event 11  Women 65-69 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stock, Liz                66 Jeffco-CO                      4:34.18    7  
 
Event 11  Men 45-49 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellefsen, Karl            48 Dawgs-CO                       1:43.47    7  
 
Event 11  Men 60-64 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 King, William             64 Dawgs-CO                       1:50.92    7  
 
Event 11  Men 80-84 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Richard H           82 Aurora-CO                      2:16.43    7  
 
Event 12  Women 25-29 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Amy            28 Foothills-CO                     48.72    7  
 
Event 12  Women 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Von der Lippe, Susan      38 Loveland-CO                      35.60    7  
 
Event 12  Women 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Darling, Dixie            56 Unattached                       54.46    7  
 
Event 12  Women 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clapp, Mary               64 Jeffco-CO                      1:23.30    7  
 
Event 12  Men 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Alleman, Jeff             39 Dawgs-CO                         36.73    7  
  2 Amos, Will                36 Unattached                       39.22    5  
 
Event 12  Men 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kruse, Dave               43 Dawgs-CO                         37.82    7  
 
Event 12  Men 45-49 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellefsen, Karl            48 Dawgs-CO                         47.88    7  
 -- Gimlin, Dennis            47 Pueblo-CO                           DQ  
 
Event 12  Men 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 King, William             64 Dawgs-CO                         44.33    7  
  2 Turner, Michael J         60 Wheatridge-CO                    47.51    5  
 -- Johnson, David            61 Squid-CO                            DQ  
 
Event 12  Men 70-74 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Strom, Bengt              70 South Suburban-CO                   DQ  
 -- Ensign, George            73 Inverness-CO                        DQ  
 
Event 13  Women 19-24 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Miranda, Malia            24 Dawgs-CO                       1:11.62    7  
 
Event 13  Women 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Amy            28 Foothills-CO                   1:19.39    7  
 
Event 13  Women 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Seavall, Kelly            34 Inverness-CO                   1:03.79    7  
 
Event 13  Women 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Julie                38 Dawgs-CO                       1:06.70    7  
  2 Iverson, Jana             37 Dawgs-CO                       1:12.88    5  
  3 Riner, Betsy              36 Inverness-CO                   1:14.69    4  
 
Event 13  Women 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            43 Inverness-CO                   1:06.00    7  
  2 Murphy, Mary              44 Dawgs-CO                       1:29.68    5  
 
Event 13  Women 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca M           47 South Suburban-CO              1:17.03    7  
 
Event 13  Women 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wise, Louise              61 Dawgs-CO                       1:30.58    7  
  2 Clapp, Mary               64 Jeffco-CO                      2:18.88    5  
 
Event 13  Women 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stock, Liz                66 Jeffco-CO                      4:25.91    7  
 
Event 13  Women 75-79 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Frances           76 Jeffco-CO                      2:50.58    7  
 
Event 13  Men 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mabry, Travis             25 Unattached                     1:03.42    7  
 
Event 13  Men 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Meiser, Thomas            34 Dawgs-CO                       1:08.72    7  
 
Event 13  Men 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Chris              46 Inverness-CO                   1:03.62    7  
 
Event 13  Men 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dowd, Arnie               58 Dawgs-CO                       1:06.22    7  
  2 Burson, Bill              58 South Suburban-CO              1:09.50    5  
 
Event 13  Men 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Johnson, David            61 Squid-CO                            DQ  
 
Event 13  Men 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             67 Inverness-CO                   1:28.16    7  
 
Event 13  Men 70-74 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- King, Bill                70 Jeffco-CO                           DQ  
 
Event 13  Men 80-84 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Richard H           82 Aurora-CO                      2:13.25    7  
 
Event 14  Women 30-34 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Seavall, Kelly            34 Inverness-CO                     35.12    7  
 -- O'Neill, Julie            31 Unattached                          DQ  
 
Event 14  Women 35-39 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Von der Lippe, Susan      38 Loveland-CO                      30.74    7  
  2 Sappey, Collette          38 Dawgs-CO                         31.38    5  
 
Event 14  Women 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stein, Jenny              40 Dawgs-CO                         34.03    7  
 
Event 14  Women 55-59 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Lydia              55 Dawgs-CO                         48.86    7  
 
Event 14  Men 30-34 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Scott             34 Foothills-CO                     29.76    7  
 
Event 14  Men 35-39 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Alleman, Jeff             39 Dawgs-CO                         31.34    7  
 
Event 14  Men 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kruse, Dave               43 Dawgs-CO                         33.85    7  
 
Event 14  Men 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Gimlin, Dennis            47 Pueblo-CO                           DQ  
 
Event 14  Men 70-74 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Strom, Bengt              70 South Suburban-CO                   DQ  
 
Event 16  Women 25-29 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Amy            28 Foothills-CO                   6:20.97    7  
 
Event 16  Women 35-39 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderpoel, Nicole        39 Inverness-CO                   5:26.77    7  
 
Event 16  Women 40-44 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            43 Inverness-CO                   6:41.16    7  
 
Event 16  Women 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Lydia              55 Dawgs-CO                       7:09.14    7  
 -- Anziano, Marsha           58 Inverness-CO                        DQ  
 
Event 16  Women 75-79 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Frances           76 Jeffco-CO                     12:35.80    7  
 
Event 16  Men 30-34 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Meiser, Thomas            34 Dawgs-CO                       5:49.41    7  
 
Event 16  Men 35-39 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Will                36 Unattached                     6:01.86    7  
 
Event 16  Men 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent              56 Evergreen-CO                   5:28.12    7  
 -- Burson, Bill              58 South Suburban-CO                   DQ  
 
Event 16  Men 70-74 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ensign, George            73 Inverness-CO                  10:12.59    7  
 -- King, Bill                70 Jeffco-CO                           DQ