Wheat Ridge Sting Rays Masters Meet - 10/25/2003                
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 19-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Groenewold, Dylon         22 FCC                            6:11.41    4  
 
Event 1  Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Markis, Susan             31 WRSR                           7:03.11    4  
  2 Gorrell, Robin            31 THRNT                          7:25.00    2  
  3 Valdez, Karen             31 CSST                           7:33.18    1  
  4 Klisis, Debbie            32 WRSR                          10:10.74  
 -- Garcia, Christine         31 CMON                                DQ  
 
Event 1  Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chambliss, Angela         36 Unattached                     9:02.06    4  
  2 Wikstrom, Rainey          39 CMON                           9:35.21    2  
 
Event 1  Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Drozde, Cathy             44 THRNT                          6:12.19    4  
  2 Horn, Kris                41 DAWG                           6:26.49    2  
  3 Nolte, Susan              42 INVRN                          6:44.85    1  
 
Event 1  Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hull, Kathy               47 JAM                            6:39.21    4  
 
Event 1  Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hakala, Laurie            51 WRSR                           9:47.88    4  
 
Event 1  Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Kristina            55 Unattached                     7:01.84    4  
  2 Anziano, Marcia           58 INVRN                          7:55.89    2  
 
Event 1  Women 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryman, Donna              67 INVRN                          8:58.24    4  
 
Event 2  Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Putman, Rob               29 RAYS                           5:27.79    4  
 
Event 2  Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Moseley, Matt             36 RAYS                           6:13.34    4  
  2 Biggers, Wes              36 CMON                           8:10.70    2  
 
Event 2  Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hanson, Jim               40 CSST                           6:21.82    4  
 
Event 2  Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Baugh, Thomas             51 SQUID                          8:17.78    4  
 
Event 2  Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Borson, Bill              58 SSUB                           6:17.09    4  
  2 Carney, Kent              56 EVER                           6:27.03    2  
 
Event 2  Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Heller, Ken               64 CMON                           9:13.47    4  
 
Event 2  Men 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Bill                70 JAM                            7:36.79    4  
 
Event 3  Mixed 19+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Fort Collins Club  'A'                                      2:03.29    8  
  2 Wheat Ridge Sting Rays  'A'                                 2:09.55    4  
  3 Inverness Masters  'A'                                      2:16.56    2  
  4 Wheat Ridge Sting Rays  'B'                                 2:18.97  
  5 Wheat Ridge Sting Rays  'C'                                 3:41.22  
 -- Rally Rays  'A'                                            X1:52.00  
 
Event 4  Women 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Von der Lippe, Susan      38 LOVE                             59.13    4  
  2 Sauls, Catherine          39 THRNT                          1:28.97    2  
 
Event 4  Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pettis Scott, Anna        41 BAM                            1:04.24    4  
 
Event 4  Women 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             47 SSUB                           1:17.44    4  
 
Event 4  Women 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Kristina            55 Unattached                     1:31.93    4  
 
Event 4  Women 70-74 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           71 SUMMT                          2:45.22    4  
 
Event 5  Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Reetz, Jay                35 AQUA                           1:00.61    4  
 
Event 5  Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Marshall             45 RAYS                           1:02.53    4  
  2 Nolte, Chris              46 INVRN                          1:04.85    2  
  3 Gimlin, Dennis Ray        47 PUEBL                          1:39.34    1  
 
Event 5  Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            58 Unattached                       59.88    4  
 
Event 5  Men 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             67 INVRN                          1:42.91    4  
 
Event 6  Women 19-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gearke, Molly             23 SSUB                             36.25    4  
  2 Stevenson, Mandy          24 SSUB                             39.63    2  
 
Event 6  Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ogle, Tanya               29 VORTX                            34.09    4  
  2 Dickerson, Amy            28 FOOT                             38.17    2  
  3 McCabe, Jennie            26 WRSR                             45.23    1  
 
Event 6  Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Seavall, Kelly            34 INVRN                            30.88    4  
  2 Gorrell, Robin            31 THRNT                            40.69    2  
 
Event 6  Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stein, Jennifer           40 Unattached                       30.83    4  
  2 Nolte, Susan              42 INVRN                            40.50    2  
 
Event 6  Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chidester, Victoria       47 WRSR                             36.70    4  
  2 Story, Rhoda              49 WRSR                             44.14    2  
 
Event 6  Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Young, Lydia              54 DAWG                                DQ  
 
Event 6  Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Zentgraf, Karen           61 BYM                              46.12    4  
  2 Clapp, Mary               64 AURO                             58.19    2  
 
Event 6  Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stock, Liz                66 JAM                            1:54.47    4  
 
Event 6  Women 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           71 SUMMT                            59.40    4  
 
Event 6  Women 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Frances           76 JAM                            1:09.94    4  
 
Event 6  Women 85-89 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellert, Lois              88 Unattached                     1:36.65    4  
 
Event 7  Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, John               33 RAYS                             27.83    4  
  2 MacEachran, Hugh          32 FCC                              35.73    2  
 
Event 7  Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Moseley, Matt             36 RAYS                             32.29    4  
  2 Harper, Charles           37 SQUID                            45.58    2  
 
Event 7  Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Leach, Dave               44 WRSR                             32.97    4  
 
Event 7  Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Marshall             45 RAYS                             32.13    4  
  2 Lee, Wayne                49 SQUID                            38.34    2  
  3 Ellefsen, Karl            48 DAWG                             39.52    1  
  4 Gimlin, Dennis Ray        47 PUEBL                            39.56  
 
Event 7  Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Baugh, Thomas             51 SQUID                            47.90    4  
 
Event 7  Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Turner, Michael           60 WRSR                             40.81    4  
  2 Heller, Ken               64 CMON                             52.37    2  
  3 Tyler, Roy                61 WRSR                             56.59    1  
 
Event 8  Women 19-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jennings, Jenn            23 LOVE                           1:18.30    4  
  2 Fleming, Sara             24 WRSR                           1:19.19    2  
 
Event 8  Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Chambliss, Angela         36 Unattached                          DQ  
 
Event 8  Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Drozde, Cathy             44 THRNT                          1:18.00    4  
 
Event 8  Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anziano, Marcia           58 INVRN                          1:54.65    4  
 
Event 8  Women 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryman, Donna              67 INVRN                          1:42.73    4  
 
Event 9  Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Will                36 Unattached                     1:16.04    4  
  2 Biggers, Wes              36 CMON                           1:32.35    2  
 
Event 9  Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kruse, Dave               43 DAWG                           1:12.63    4  
 
Event 9  Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Waterbury, Stuart         49 BYM                            1:07.25    4  
  2 Louie, Jamie              46 CSST                           1:10.50    2  
  3 Strong, Jim               49 JAM                            1:15.13    1  
  4 Alvarado, Ray             46 WRSR                           1:17.84  
 
Event 9  Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Caldwell, Roy             50 JAM                            1:20.22    4  
  2 Pflum, Glenn              53 SQUID                          1:47.21    2  
 
Event 10  Women 19-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stevenson, Mandy          24 SSUB                             32.25    4  
  2 Kingsley, Courtney        24 THRNT                            36.75    2  
 
Event 10  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Phillips, Jennifer        29 FCC                              28.16    4  
  2 Fromson, Suzie            27 WRSR                             28.50    2  
  3 Dickerson, Amy            28 FOOT                             30.10    1  
 
Event 10  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Christine         31 CMON                             33.54    4  
  2 Gorrell, Robin            31 THRNT                            55.72    2  
 
Event 10  Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Von der Lippe, Susan      38 LOVE                             25.40    4  
  2 Lee, Julie                38 DAWG                             26.32    2  
  3 Hagadorn, Heather         38 AQUA                             27.19    1  
  4 Sauls, Catherine          39 THRNT                            31.41  
  5 Wikstrom, Rainey          39 CMON                           1:44.16  
 
Event 10  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pettis Scott, Anna        41 BAM                              24.56    4  
  2 Crouch, Kim               41 RAYS                             32.96    2  
  3 Nolte, Susan              42 INVRN                            33.22    1  
 
Event 10  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Conway, Catherine         49 WRSR                             30.28    4  
  2 Story, Rhoda              49 WRSR                             35.62    2  
 
Event 10  Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tyler, Jennifer           59 WRSR                             46.11    4  
 
Event 10  Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clapp, Mary               64 AURO                             56.88    4  
 
Event 10  Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Garity, Isabel            67 Unattached                       56.59    4  
  2 Stock, Liz                66 JAM                            1:59.21    2  
 
Event 10  Women 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Frances           76 JAM                            1:05.77    4  
 
Event 10  Women 85-89 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellert, Lois              88 Unattached                     1:55.32    4  
 
Event 11  Men 19-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schwengler, James         24 WRSR                             25.74    4  
  2 Vrablik, Joseph           24 Unattached                       41.53    2  
 
Event 11  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Phillips, Thomas          29 FCC                              23.69    4  
 
Event 11  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, John               33 RAYS                             23.31    4  
  2 Mendez, Mario             33 WRSR                             26.68    2  
 
Event 11  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dahl, Matt                35 RAYS                             23.43    4  
  2 Reetz, Jay                35 AQUA                             24.27    2  
  3 Biggers, Wes              36 CMON                             35.81    1  
 
Event 11  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chapman, Kevin            43 WRSR                             23.89    4  
  2 Johnston, Mark            42 INVRN                            24.83    2  
  3 Leach, Dave               44 WRSR                             27.07    1  
  4 Laverty, David            41 WRSR                             32.35  
 
Event 11  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Wayne                49 SQUID                            30.00    4  
  2 Gimlin, Dennis Ray        47 PUEBL                            31.09    2  
  3 Ellefsen, Karl            48 DAWG                             35.35    1  
 
Event 11  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McElhinney, Tom           50 GUPP                             27.78    4  
  2 Baugh, Thomas             51 SQUID                            34.89    2  
 
Event 11  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            58 Unattached                       23.59    4  
  2 Dowd, Arnie               58 DAWG                             26.36    2  
 
Event 11  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Turner, Michael           60 WRSR                             32.34    4  
  2 Tyler, Roy                61 WRSR                             36.56    2  
  3 Heller, Ken               64 CMON                             39.71    1  
 
Event 12  Women 25-29 200 Yard Freestyle Choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ogle, Tanya               29 VORTX                          2:38.68    4  
 
Event 12  Women 30-34 200 Yard Freestyle Choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Markis, Susan             31 WRSR                           2:25.85    4  
 
Event 12  Women 40-44 200 Yard Freestyle Choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Horn, Kris                41 DAWG                           2:38.45    4  
 
Event 12  Women 45-49 200 Yard Freestyle Choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chidester, Victoria       47 WRSR                           2:58.87    4  
  2 Pyle, Rebecca             47 SSUB                           3:00.42    2  
 
Event 12  Women 50-54 200 Yard Freestyle Choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hakala, Laurie            51 WRSR                           3:34.89    4  
 
Event 12  Women 55-59 200 Yard Freestyle Choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Kristina            55 Unattached                     2:41.48    4  
 
Event 12  Women 60-64 200 Yard Freestyle Choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Zentgraf, Karen           61 BYM                            3:34.00    4  
 
Event 12  Women 70-74 200 Yard Freestyle Choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           71 SUMMT                          3:57.62    4  
 
Event 12  Women 85-89 200 Yard Freestyle Choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellert, Lois              88 Unattached                     3:23.00    4  
 
Event 13  Men 35-39 200 Yard Freestyle Choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Harper, Charles           37 SQUID                          3:23.00    4  
 
Event 13  Men 45-49 200 Yard Freestyle Choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Strong, Jim               49 JAM                            2:37.69    4  
 
Event 13  Men 55-59 200 Yard Freestyle Choice
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent              56 EVER                           2:26.82    4  
 
Event 14  Women 19-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gearke, Molly             23 SSUB                           1:04.73    4  
  2 Kingsley, Courtney        24 THRNT                          1:28.41    2  
 
Event 14  Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Amy            28 FOOT                           1:06.68    4  
  2 Fromson, Suzie            27 WRSR                           1:23.00    2  
  3 McCabe, Jennie            26 WRSR                           1:23.11    1  
 
Event 14  Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Seavall, Kelly            34 INVRN                            57.84    4  
  2 Markis, Susan             31 WRSR                           1:06.03    2  
  3 Valdez, Karen             31 CSST                           1:18.67    1  
 
Event 14  Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hagadorn, Heather         38 AQUA                             59.13    4  
  2 Lee, Julie                38 DAWG                             59.43    2  
 
Event 14  Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Crouch, Kim               41 RAYS                           1:05.72    4  
 
Event 14  Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Conway, Catherine         49 WRSR                           1:08.44    4  
 
Event 14  Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Kristina            55 Unattached                     1:17.65    4  
  2 Tyler, Jennifer           59 WRSR                           1:46.92    2  
 
Event 14  Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clapp, Mary               64 AURO                           2:03.06    4  
 
Event 14  Women 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Garity, Isabel            67 Unattached                     2:13.85    4  
  2 Stock, Liz                66 JAM                            4:04.44    2  
 
Event 14  Women 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Frances           76 JAM                            2:21.70    4  
 
Event 15  Men 19-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schwengler, James         24 WRSR                           1:04.47    4  
  2 Vrablik, Joseph           24 Unattached                     1:26.47    2  
 
Event 15  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Phillips, Thomas          29 FCC                              53.72    4  
 
Event 15  Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mendez, Mario             33 WRSR                           1:00.16    4  
 
Event 15  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Moseley, Matt             36 RAYS                             59.87    4  
  2 Amos, Will                36 Unattached                     1:03.27    2  
 
Event 15  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chapman, Kevin            43 WRSR                             53.42    4  
  2 Johnston, Mark            42 INVRN                            54.69    2  
  3 Laverty, David            41 WRSR                           1:11.25    1  
 
Event 15  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Waterbury, Stuart         49 BYM                              54.63    4  
  2 Nolte, Chris              46 INVRN                            55.72    2  
  3 Alvarado, Ray             46 WRSR                           1:03.40    1  
 
Event 15  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McElhinney, Tom           50 GUPP                           1:03.49    4  
 
Event 15  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dowd, Arnie               58 DAWG                           1:00.00    4  
  2 Borson, Bill              58 SSUB                           1:01.45    2  
 
Event 15  Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tyler, Roy                61 WRSR                           1:27.73    4  
  2 Heller, Ken               64 CMON                           1:29.29    2  
 
Event 15  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             67 INVRN                          1:19.53    4  
 
Event 15  Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McCartney, Bob            72 Unattached                     1:36.05    4  
 
Event 16  Mixed 19+ 100 Yard Freestyle T-Shirt Relay Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Rally Rays  'A'                                             1:17.58    8  
  2 Loveland Masters  'A'                                       1:19.79    4  
  3 Wheat Ridge Sting Rays  'A'                                 1:34.18    2  
  4 Wheat Ridge Sting Rays  'B'                                 1:39.17  
 
Event 17  Women 19-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jennings, Jenn            23 LOVE                           1:11.44    4  
  2 Fleming, Sara             24 WRSR                           1:14.60    2  
  3 Gearke, Molly             23 SSUB                           1:16.56    1  
 
Event 17  Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ogle, Tanya               29 VORTX                          1:13.08    4  
  2 McCabe, Jennie            26 WRSR                           1:33.10    2  
 
Event 17  Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Seavall, Kelly            34 INVRN                          1:05.39    4  
  2 Valdez, Karen             31 CSST                           1:34.21    2  
 
Event 17  Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sauls, Catherine          39 THRNT                          1:22.25    4  
 
Event 17  Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pettis Scott, Anna        41 BAM                            1:03.93    4  
  2 Stein, Jennifer           40 Unattached                     1:07.39    2  
  3 Drozde, Cathy             44 THRNT                          1:09.29    1  
  4 Horn, Kris                41 DAWG                           1:12.59  
 
Event 17  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chidester, Victoria       47 WRSR                           1:22.22    4  
  2 Story, Rhoda              49 WRSR                           1:41.30    2  
 
Event 17  Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anziano, Marcia           58 INVRN                          1:43.49    4  
  2 Tyler, Jennifer           59 WRSR                           2:21.35    2  
 
Event 17  Women 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Garity, Isabel            67 Unattached                     3:00.47    4  
 
Event 18  Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Putman, Rob               29 RAYS                             57.81    4  
  2 Phillips, Thomas          29 FCC                            1:08.32    2  
 
Event 18  Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, John               33 RAYS                           1:01.50    4  
 -- Mendez, Mario             33 WRSR                                DQ  
 
Event 18  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dahl, Matt                35 RAYS                           1:01.57    4  
  2 Reetz, Jay                35 AQUA                           1:02.12    2  
 
Event 18  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Mark            42 INVRN                          1:04.41    4  
  2 Chapman, Kevin            43 WRSR                           1:04.78    2  
  3 Kruse, Dave               43 DAWG                           1:09.32    1  
  4 Leach, Dave               44 WRSR                           1:09.58  
 
Event 18  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Marshall             45 RAYS                           1:03.54    4  
  2 Nolte, Chris              46 INVRN                          1:05.16    2  
  3 Alvarado, Ray             46 WRSR                           1:15.24    1  
 
Event 18  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McElhinney, Tom           50 GUPP                           1:18.72    4  
  2 Caldwell, Roy             50 JAM                            1:19.49    2  
  3 Pflum, Glenn              53 SQUID                          1:35.59    1  
 
Event 18  Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            58 Unattached                     1:07.25    4  
 
Event 18  Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             67 INVRN                          1:38.51    4  
 
Event 19  Women 19-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jennings, Jenn            23 LOVE                             36.38    4  
  2 Stevenson, Mandy          24 SSUB                             45.27    2  
 
Event 19  Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Amy            28 FOOT                             44.53    4  
 
Event 19  Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Seavall, Kelly            34 INVRN                            33.75    4  
 
Event 19  Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Von der Lippe, Susan      38 LOVE                             32.44    4  
 
Event 19  Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Crouch, Kim               41 RAYS                             34.87    4  
  2 Nolte, Susan              42 INVRN                            42.61    2  
 
Event 19  Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Conway, Catherine         49 WRSR                             42.87    4  
 
Event 19  Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Zentgraf, Karen           61 BYM                              53.17    4  
 
Event 19  Women 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryman, Donna              67 INVRN                            46.22    4  
 
Event 19  Women 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Frances           76 JAM                            1:35.49    4  
 
Event 20  Men 19-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vrablik, Joseph           24 Unattached                       44.13    4  
 
Event 20  Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 MacEachran, Hugh          32 FCC                              36.03    4  
  2 Mendez, Mario             33 WRSR                             39.88    2  
 
Event 20  Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Will                36 Unattached                       34.01    4  
  2 Biggers, Wes              36 CMON                             42.94    2  
 
Event 20  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kruse, Dave               43 DAWG                             34.44    4  
  2 Laverty, David            41 WRSR                             42.09    2  
 
Event 20  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Waterbury, Stuart         49 BYM                              30.15    4  
  2 Gimlin, Dennis Ray        47 PUEBL                            38.88    2  
 
Event 20  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Baugh, Thomas             51 SQUID                            43.76    4  
 
Event 20  Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Turner, Michael           60 WRSR                             43.41    4  
  2 Tyler, Roy                61 WRSR                             52.34    2  
 
Event 21  Women 19-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Groenewold, Dylon         22 FCC                            1:09.19    4  
 
Event 21  Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Phillips, Jennifer        29 FCC                            1:12.72    4  
 
Event 21  Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chidester, Victoria       47 WRSR                           1:21.34    4  
  2 Pyle, Rebecca             47 SSUB                           1:29.12    2  
 
Event 21  Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Zentgraf, Karen           61 BYM                            1:39.75    4  
 
Event 21  Women 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stock, Liz                66 JAM                            4:08.68    4  
 
Event 22  Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, John               33 RAYS                           1:01.80    4  
 
Event 22  Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dahl, Matt                35 RAYS                           1:01.62    4  
 
Event 22  Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Alvarado, Ray             46 WRSR                           1:21.69    4  
  2 Ellefsen, Karl            48 DAWG                           1:22.88    2  
  3 Lee, Wayne                49 SQUID                          1:24.47    1  
 
Event 22  Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pflum, Glenn              53 SQUID                          1:33.39    4  
 
Event 23  Women 19-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Groenewold, Dylon         22 FCC                              29.78    4  
  2 Jennings, Jenn            23 LOVE                             32.04    2  
  3 Fleming, Sara             24 WRSR                             33.02    1  
 
Event 23  Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Phillips, Jennifer        29 FCC                              35.56    4  
  2 McCabe, Jennie            26 WRSR                             44.66    2  
 
Event 23  Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Von der Lippe, Susan      38 LOVE                             27.60    4  
 
Event 23  Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pettis Scott, Anna        41 BAM                              27.56    4  
  2 Crouch, Kim               41 RAYS                             29.31    2  
  3 Stein, Jennifer           40 Unattached                       30.29    1  
 
Event 24  Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Phillips, Thomas          29 FCC                              27.71    4  
 
Event 24  Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Reetz, Jay                35 AQUA                             26.36    4  
  2 Moseley, Matt             36 RAYS                             29.59    2  
  3 Amos, Will                36 Unattached                       32.45    1  
 
Event 24  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Mark            42 INVRN                            27.75    4  
  2 Leach, Dave               44 WRSR                             29.59    2  
  3 Kruse, Dave               43 DAWG                             29.73    1  
  4 Hanson, Jim               40 CSST                             32.63  
 
Event 24  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Marshall             45 RAYS                             27.00    4  
  2 Ellefsen, Karl            48 DAWG                             41.99    2  
 
Event 24  Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McElhinney, Tom           50 GUPP                             34.38    4  
 
Event 25  Women 19-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gearke, Molly             23 SSUB                           2:26.81    4  
 
Event 25  Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gorrell, Robin            31 THRNT                          2:44.06    4  
  2 Valdez, Karen             31 CSST                           2:49.47    2  
  3 Garcia, Christine         31 CMON                           2:51.88    1  
 
Event 25  Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Julie                38 DAWG                           2:15.55    4  
  2 Sauls, Catherine          39 THRNT                          2:42.84    2  
  3 Chambliss, Angela         36 Unattached                     3:23.19    1  
  4 Wikstrom, Rainey          39 CMON                           3:33.67  
 
Event 25  Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Conway, Catherine         49 WRSR                           2:34.52    4  
  2 Chidester, Victoria       47 WRSR                           2:41.49    2  
 
Event 25  Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tyler, Jennifer           59 WRSR                           3:59.52    4  
 
Event 25  Women 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryman, Donna              67 INVRN                          3:24.04    4  
 
Event 26  Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Putman, Rob               29 RAYS                           1:57.85    4  
 
Event 26  Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 MacEachran, Hugh          32 FCC                            2:37.18    4  
 
Event 26  Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chapman, Kevin            43 WRSR                           2:05.40    4  
 
Event 26  Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Waterbury, Stuart         49 BYM                            2:06.97    4  
  2 Nolte, Chris              46 INVRN                          2:07.80    2  
  3 Gimlin, Dennis Ray        47 PUEBL                          2:47.81    1  
 
Event 26  Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dowd, Arnie               58 DAWG                           2:16.04    4  
  2 Abrahams, Rich            58 Unattached                     2:36.99    2  
 
Event 27  Mixed 19+ 200 Yard Medley Wacky Relay Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Wheat Ridge Sting Rays  'A'                                 4:15.11    8  
 -- Rally Rays  'A'                                            X1:37.77