The DAC ShortCourse Meters Championships - 12/5/04               
                                    Results                                    
 
Women 19-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shaddock, Jessica         19 Unattached             29.80      30.09   20  
 
Women 19-24 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shaddock, Jessica         19 Unattached           1:03.00    1:06.28   20  
 
Women 19-24 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shaddock, Jessica         19 Unattached           2:17.00    2:21.96   20  
       32.33  1:08.22  1:45.13  2:21.96                                    
 
Women 19-24 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shaddock, Jessica         19 Unattached                NT   20:30.10   20  
       35.47  1:14.71  1:54.98  2:35.92  3:17.37  3:58.44  4:39.61  5:21.24
     6:02.50  6:44.37  7:25.83  8:07.60  9:31.35  9:31.35 10:13.14 10:54.67
    11:36.48 12:18.77 13:00.78 13:42.49 14:24.19 15:06.02 15:47.52 16:28.67
    17:08.40 17:48.94 18:30.45 19:11.50 19:51.82 20:30.10                  
 
Women 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krause, Amanda            28 Unattached           1:30.45    1:41.98   20  
       31.51  1:41.98                                                      
 
Women 25-29 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenleaf, Kristin        26 AUROR                2:49.81    2:57.11   20  
       41.68  1:25.88  2:11.45  2:57.11                                    
  2 Krause, Amanda            28 Unattached           3:17.12    3:46.14   17  
       46.83  1:45.18  2:45.20  3:46.14                                    
 
Women 25-29 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krause, Amanda            28 Unattached          28:13.28   31:28.16   20  
       49.12  1:45.60  2:43.98  3:42.80  4:42.77  5:44.36  6:46.27  7:48.42
     8:51.13  9:54.34 10:57.39 12:00.28 14:07.92 14:07.92 15:12.73 16:17.18
    17:21.23 18:25.41 19:29.86 20:34.96 21:39.30 22:44.36 23:49.68 24:54.38
    26:00.69 27:07.14 28:13.24 29:19.18 30:24.58 31:28.16                  
 
Women 25-29 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krause, Amanda            28 Unattached                NT    3:47.52   20  
       51.19  1:48.76  2:48.65  3:47.52                                    
 
Women 25-29 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenleaf, Kristin        26 AUROR                3:26.36    3:24.43   20  
       47.73  1:39.15  2:31.25  3:24.43                                    
 
Women 25-29 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenleaf, Kristin        26 AUROR                1:28.26    1:28.61   20  
       40.96  1:28.61                                                      
 
Women 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beardsley, Angela         32 MONAC                  35.00      34.36   20  
 
Women 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beardsley, Angela         32 MONAC                  43.00      47.31   20  
 
Women 30-34 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beardsley, Angela         32 MONAC                     NT    1:46.49   20  
       48.39  1:46.49                                                      
 
Women 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eden, Kim                 36 FTCOL                  31.00      31.82   20  
  2 Keaten, Heather           35 FTCOL                  33.00      33.33   17  
 
Women 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eden, Kim                 36 FTCOL                1:12.00    1:12.16   20  
  2 Keaten, Heather           35 FTCOL                1:11.00    1:17.87   17  
  3 Blitz, Kathryn            37 SOUTH                1:20.00    1:22.63   16  
       32.08  1:22.63                                                      
 
Women 35-39 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eden, Kim                 36 FTCOL                2:40.00    2:34.03   20  
       34.42  1:12.72  1:53.19  2:34.03                                    
  2 Friedlander, Rebecca      38 DU                   2:35.32    2:35.75   17  
       36.15  1:14.93  1:55.21  2:35.75                                    
 
Women 35-39 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keaten, Heather           35 FTCOL               25:00.00   23:17.37   20  
  2 Blitz, Kathryn            37 SOUTH               24:50.00   25:56.86   17  
 
Women 35-39 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eden, Kim                 36 FTCOL                1:20.00    1:22.00   17  
  2 Friedlander, Rebecca      38 DU                   1:28.86    1:30.16   20  
 
Women 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Friedlander, Rebecca      38 DU                     44.70      46.94   20  
 
Women 35-39 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eden, Kim                 36 FTCOL                  38.00      38.85   20  
  2 Keaten, Heather           35 FTCOL                  36.40      39.44   17  
 
Women 35-39 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Friedlander, Rebecca      38 DU                   1:18.86    1:18.24   20  
       37.41  1:18.24                                                      
 
Women 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            44 INVER                  29.50      29.33   20  
 
Women 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            44 INVER                1:05.00    1:04.43   20  
  2 Dullea, Melanie J         43 SOUTH                1:09.00    1:09.97   17  
  3 Hawkinson, Cindy          43 HRA                  1:40.00    1:33.54   16  
       35.86  1:33.54                                                      
 
Women 40-44 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            44 INVER                2:30.00    2:23.29   20  
       33.84  1:09.86  1:45.89  2:23.29                                    
  2 Nolte, Susan              43 INVER                2:50.00    2:49.78   17  
       39.83  1:22.79  2:06.42  2:49.78                                    
  3 Hawkinson, Cindy          43 HRA                  3:45.00    3:23.63   16  
       46.31  1:38.07  2:31.69  3:23.63                                    
 
Women 40-44 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderpoel, Nicole        40 INVER               20:54.34   20:44.75   20  
  2 Dullea, Melanie J         43 SOUTH               22:00.00   21:15.36   17  
  3 Lantz, Ann                41 Unattached          24:30.00   24:20.50   16  
 
Women 40-44 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderpoel, Nicole        40 INVER                3:35.24    3:02.25   20  
       43.83  1:29.39  2:15.98  3:02.25                                    
 
Women 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Susan              43 INVER                  46.00      46.41   20  
 
Women 40-44 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Susan              43 INVER                1:42.00    1:39.44   20  
       47.67  1:39.44                                                      
 
Women 40-44 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Susan              43 INVER                2:35.00    3:33.95   20  
       48.74  1:42.41  2:37.96  3:33.95                                    
 
Women 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dullea, Melanie J         43 SOUTH                  34.00      36.14   20  
  2 Garnier, Kathy            44 INVER                  36.00      36.20   17  
 
Women 40-44 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hawkinson, Cindy          43 HRA                  1:50.00    2:22.21   20  
       58.19  2:22.21                                                      
 
Women 40-44 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderpoel, Nicole        40 INVER                6:23.44    6:11.08   20  
       39.50  1:24.22  2:11.81  2:59.10  3:55.19  4:51.62  5:32.68  6:11.08
 
Women 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             48 SOUTH                  36.00      34.00   20  
  2 Anderson, Cynthia         48 B.A.M                  38.00      36.40   17  
 
Women 45-49 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Cynthia         48 B.A.M                1:38.00    1:38.29   20  
       48.22  1:38.29                                                      
 
Women 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             48 SOUTH                  39.00      38.75   20  
 
Women 45-49 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             48 SOUTH                1:30.00    1:25.86   20  
       40.28  1:25.86                                                      
 
Women 45-49 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             48 SOUTH                3:20.00    3:24.56   20  
 
Women 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slavec, Deborah           51 SOUTH                  33.17      37.44   20  
 
Women 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Downer, Harriet           52 DAC                       NT    1:46.57   20  
       47.65  1:46.57                                                      
 
Women 50-54 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Debbie            53 DAC                  3:25.00    3:37.43   20  
       49.10  1:44.91  2:42.03  3:37.43                                    
 
Women 50-54 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slover, Carrie            52 PUEBL               23:00.00   24:14.43   20  
  2 Wilson, Debbie            53 DAC                 32:30.00   28:57.16   17  
       50.84  1:45.41  2:42.07  3:39.32  4:36.69  5:34.08  6:31.50  7:29.43
     8:27.29  9:25.18 10:22.49 11:20.25 13:16.14 13:16.14 14:14.45 15:12.82
    16:11.94 17:10.67 18:09.11 19:07.47 20:05.30 21:02.93 22:01.57 23:00.78
    24:00.00 24:59.10 25:57.96 26:56.76 27:55.30 28:57.16                  
 
Women 50-54 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slover, Carrie            52 PUEBL                  40.00      41.24   20  
  2 Slavec, Deborah           51 SOUTH                  46.21      49.27   17  
 
Women 50-54 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slover, Carrie            52 PUEBL                1:30.00    1:28.81   20  
 
Women 50-54 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slover, Carrie            52 PUEBL                3:12.00    3:11.04   20  
       44.48  1:32.38  2:22.29  3:11.04                                    
 
Women 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slavec, Deborah           51 SOUTH                  47.00      51.64   20  
 
Women 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Joanne          58 DAC                       NT      46.32   20  
 
Women 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lebsack, Linda M          58 DU                   1:33.00    1:35.00   20  
       33.33  1:35.00                                                      
 
Women 55-59 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lebsack, Linda M          58 DU                  26:40.00   27:19.34   20  
       48.77  1:42.32  2:35.91  3:30.23  4:25.37  5:21.82  6:16.63  7:12.87
     8:07.42  9:03.30  9:58.36 10:54.27 12:44.79 12:44.79 13:39.11 14:35.59
    15:30.31 16:25.37 17:20.39 18:14.71 19:09.33 20:03.23 20:59.01 21:53.36
    22:49.55 23:43.57 24:39.21 25:34.04 26:27.89 27:19.34                  
 
Women 55-59 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lebsack, Linda M          58 DU                   2:02.00    1:59.94   20  
 
Women 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Joanne          58 DAC                       NT    1:02.11   20  
 
Women 55-59 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lebsack, Linda M          58 DU                     54.00      55.02   20  
 
Women 55-59 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lebsack, Linda M          58 DU                   8:15.00    8:46.34   20  
       59.83  2:08.82  3:19.18                    6:57.58  7:51.60  8:46.34
 
Women 60-64 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dyck, Grace C             63 SNOW                33:00.00   31:40.89   20  
       58.79  2:03.45  3:08.91  4:12.96  5:17.13  6:20.49  7:24.44  8:28.46
     9:34.83 10:38.49 11:42.56 12:46.89 14:58.26 14:58.26 16:04.75 17:10.46
    18:14.87 19:19.37 20:21.74 21:26.91 22:29.59 23:32.17 24:35.12 25:38.38
    26:41.37 27:43.88 28:44.35 29:45.22 30:44.04 31:40.89                  
 
Women 60-64 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dyck, Grace C             63 SNOW                 2:20.00    2:10.84   20  
     1:03.41  2:10.84                                                      
 
Women 60-64 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dyck, Grace C             63 SNOW                 5:00.00    4:35.17   20  
     1:04.68  2:15.43  3:28.68  4:35.17                                    
 
Women 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryman, Donna              68 INVER                2:00.00    1:22.61   20  
       38.60  1:22.61                                                      
 
Women 65-69 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oberg, Jane               67 DAWGS                  57.00      52.47   20  
  2 Ryman, Donna              68 INVER                1:00.00    1:03.64   17  
 
Women 65-69 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oberg, Jane               67 DAWGS                1:58.00    1:51.87   20  
 
Women 65-69 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryman, Donna              68 INVER                  55.00      54.10   20  
 
Women 65-69 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryman, Donna              68 INVER                2:00.00    1:57.27   20  
       55.27  1:57.27                                                      
 
Women 65-69 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oberg, Jane               67 DAWGS                7:45.00    8:21.55   20  
       56.20  1:59.04  3:06.93  4:14.75  5:19.61  6:26.47  7:24.38  8:21.55
 
Women 70-74 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           72 Unattached           2:05.00    2:11.81   20  
       46.02  2:11.81                                                      
 
Women 70-74 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           72 Unattached           4:20.00    4:27.37   20  
     1:02.59  2:10.09  3:19.87  4:27.37                                    
 
Women 70-74 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           72 Unattached           1:15.00    1:25.76   20  
 
Women 70-74 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           72 Unattached           2:45.00    3:11.43   20  
     1:31.24  3:11.43                                                      
 
Women 70-74 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           72 Unattached          11:00.00   12:30.14   20  
     1:31.66  3:21.25  4:54.15  6:22.46  8:15.90 10:08.72 11:21.04 12:30.14
 
Men 19-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Butler, Jeremy            23 B.A.M                  24.50      25.71   20  
 
Men 19-24 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Butler, Jeremy            23 B.A.M                  57.00      55.92   20  
       27.17    55.92                                                      
 
Men 19-24 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Butler, Jeremy            23 B.A.M                  28.00      28.29   20  
 
Men 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LeDuc, Rich               29 DAC                    27.00      25.96   20  
 
Men 25-29 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valks, Victor             29 AUROR                1:15.69    1:12.76   20  
       34.49  1:12.76                                                      
 
Men 25-29 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valks, Victor             29 AUROR                2:45.12    2:46.41   20  
       38.55  1:21.19  2:04.35  2:46.41                                    
 
Men 25-29 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LeDuc, Rich               29 DAC                    28.50      28.77   20  
 
Men 25-29 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valks, Victor             29 AUROR                6:00.00    6:09.59   20  
       34.82  1:15.62  1:59.81  2:45.29  3:37.40  4:31.27  5:12.08  6:09.59
 
Men 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ramsey, Brooks            34 FTCOL                  28.00      30.27   20  
 
Men 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pazmino, Jorge            30 AUROR                1:15.00    1:04.33   20  
       30.89  1:04.33                                                      
  2 Ramsey, Brooks            34 FTCOL                1:10.00    1:09.50   17  
       32.89  1:09.50                                                      
 
Men 30-34 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pazmino, Jorge            30 AUROR                2:30.00    2:26.58   20  
       32.48  1:07.86  1:46.43  2:26.58                                    
 
Men 30-34 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pazmino, Jorge            30 AUROR                1:30.00    1:15.58   20  
       37.71  1:15.58                                                      
 
Men 30-34 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ramsey, Brooks            34 FTCOL                1:30.00    1:29.64   20  
       42.25  1:29.64                                                      
 
Men 30-34 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ramsey, Brooks            34 FTCOL                  33.00      38.19   20  
 
Men 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nasser, Rob               35 HRA                    26.50      26.43   20  
 
Men 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nasser, Rob               35 HRA                    57.00      55.86   20  
       27.77    55.86                                                      
  2 Amos, Will                37 BROOM                1:08.76    1:08.54   17  
       33.15  1:08.54                                                      
 
Men 35-39 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nasser, Rob               35 HRA                  2:08.00    2:05.83   20  
       29.17  1:01.09  1:33.40  2:05.83                                    
 
Men 35-39 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Will                37 BROOM                1:22.50    1:23.04   20  
       39.46  1:23.04                                                      
 
Men 35-39 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Will                37 BROOM                3:13.00    3:14.26   20  
       44.96  1:35.63  2:27.12  3:14.26                                    
 
Men 35-39 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nasser, Rob               35 HRA                    28.20      28.26   20  
 
Men 35-39 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nasser, Rob               35 HRA                  1:04.00    1:02.69   20  
       29.30  1:02.69                                                      
  2 Reetz, Jay                36 MONAC                1:08.00    1:06.45   17  
       30.21  1:06.45                                                      
 
Men 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Mark            44 INVER                  27.90      27.97   20  
  2 Duey, Mark                41 AUROR                     NT      30.23   17  
 
Men 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duey, Mark                41 AUROR                     NT    1:04.29   20  
  2 Magouirk, Jeffrey         43 MONAC                1:09.09    1:07.88   17  
       32.44  1:07.88                                                      
 
Men 40-44 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nash, Kevin               40 BROOM                2:13.00    2:21.04   20  
       30.63  1:04.58  1:42.02  2:21.04                                    
 
Men 40-44 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Magouirk, Jeffrey         43 MONAC               22:30.00   21:11.74   20  
       36.22  1:14.42  1:53.62  2:33.30  3:13.38  3:54.61  4:35.90  5:17.37
     5:59.38  6:41.19  7:23.88  8:06.54  9:32.46  9:32.46 10:14.89 10:58.75
    11:41.92 12:25.46 13:08.73 13:52.51 14:36.69 15:20.49 16:05.80 16:49.27
    17:33.48 18:17.88 19:01.28 19:45.56 20:28.90 21:11.74                  
 
Men 40-44 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nash, Kevin               40 BROOM                  30.75      31.17   20  
 
Men 40-44 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nash, Kevin               40 BROOM                1:06.60    1:08.60   20  
       33.81  1:08.60                                                      
  2 Duey, Mark                41 AUROR                     NT    1:15.20   17  
       36.25  1:15.20                                                      
 
Men 40-44 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Mark            44 INVER                1:25.00    1:23.62   20  
       38.98  1:23.62                                                      
  2 Magouirk, Jeffrey         43 MONAC                1:30.00    1:28.55   17  
       41.92  1:28.55                                                      
 
Men 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Mark            44 INVER                  31.25      30.29   20  
  2 Duey, Mark                41 AUROR                     NT      33.29   17  
  3 Magouirk, Jeffrey         43 MONAC                  33.00      38.04   16  
 
Men 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knee, Derek               47 FTCOL                  32.00      30.67   20  
  2 Sheridan, John            47 DAC                       NT      30.83   17  
  3 Strobel, Barney           49 INVER                  32.59      31.44   16  
  4 Kleinschmidt, Jon         49 MONAC                  34.50      32.22   15  
 
Men 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Burke             45 RALLY                1:05.00    1:04.27   20  
       31.42  1:04.27                                                      
  2 Nolte, Christopher        47 INVER                1:01.50    1:05.30   17  
       31.32  1:05.30                                                      
  3 Jenkins, Bill             47 DAC                  1:06.00    1:06.29   16  
       32.20  1:06.29                                                      
  4 Sheridan, John            47 DAC                       NT    1:08.83   15  
  5 Kleinschmidt, Jon         49 MONAC                1:17.00    1:09.83   14  
       33.25  1:09.83                                                      
  6 Hawley, Gary              45 AUROR                1:03.67    1:11.53   13  
       33.65  1:11.53                                                      
 
Men 45-49 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Burke             45 RALLY                2:25.00    2:22.77   20  
  2 Jenkins, Bill             47 DAC                  2:20.00    2:32.32   17  
       34.20  1:12.28  1:52.39  2:32.32                                    
  3 Kleinschmidt, Jon         49 MONAC                3:10.00    2:40.52   16  
       35.65  1:15.93  1:58.84  2:40.52                                    
  4 Hawley, Gary              45 AUROR                2:24.50    2:43.66   15  
       34.42  1:14.65  1:58.59  2:43.66                                    
  5 Francis, Sandy            45 DAC                       NT    3:04.78   14  
       39.29  1:24.81  2:14.77  3:04.78                                    
 
Men 45-49 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Strobel, Barney           49 INVER                  37.51      36.90   20  
 
Men 45-49 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Burke             45 RALLY                1:25.00    1:20.52   20  
       38.89  1:20.52                                                      
  2 Strobel, Barney           49 INVER                1:29.56    1:22.02   17  
       39.26  1:22.02                                                      
 
Men 45-49 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knee, Derek               47 FTCOL                  41.00      38.01   20  
 
Men 45-49 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knee, Derek               47 FTCOL                1:32.00    1:31.71   20  
       44.11  1:31.71                                                      
  2 Hawley, Gary              45 AUROR                1:36.00    1:36.48   17  
       46.65  1:36.48                                                      
 
Men 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Christopher        47 INVER                  32.50      31.51   20  
  2 Miller, Burke             45 RALLY                  34.00      33.01   17  
  3 Hawley, Gary              45 AUROR                  31.50      37.69   16  
  4 Francis, Sandy            45 DAC                       NT      39.64   15  
 -- Strobel, Barney           49 INVER                  34.44         DQ  
 
Men 45-49 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Christopher        47 INVER                1:13.00    1:13.80   20  
       33.04  1:13.80                                                      
 
Men 45-49 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Christopher        47 INVER                6:00.00    5:51.96   20  
       38.13  1:26.85  2:13.41  3:00.19  3:54.98  4:50.28  5:32.11  5:51.96
 
Men 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vogler, Kenneth J         52 RALLY                  44.00      40.30   20  
 
Men 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, John              51 HRA                       NT    1:02.06   20  
  2 Vogler, Kenneth J         52 RALLY                1:38.00    1:38.47   17  
       47.43  1:38.47                                                      
 
Men 50-54 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taggart, Tim E            51 DAC                       NT    1:33.94   20  
       45.87  1:33.94                                                      
  2 Vogler, Kenneth J         52 RALLY                1:45.00    1:44.74   17  
       50.55  1:44.74                                                      
 
Men 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taggart, Tim E            51 DAC                       NT      37.17   20  
  2 Vogler, Kenneth J         52 RALLY                  52.00      51.65   17  
 
Men 50-54 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, John              51 HRA                       NT    1:14.14   20  
 
Men 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            59 Unattached             25.50      25.47   20  
 
Men 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            59 Unattached           1:00.00    1:00.49   20  
       29.03  1:00.49                                                      
 
Men 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abbott, Bill              58 Unattached           2:30.00    2:49.80   20  
 
Men 55-59 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burson, Bill              59 SOUTH               22:00.00   22:11.50   20  
       37.76  1:18.07  1:59.57  2:41.69  3:24.57  4:07.58  4:50.89  5:34.39
     6:17.82  7:01.04  7:45.00  8:28.88  9:58.04  9:58.04 10:42.48 11:27.82
    12:12.92 12:58.17 13:44.07 14:29.81 15:15.84 16:01.99 16:47.75 17:34.18
    18:21.08 19:07.40 19:53.99 20:40.58 21:26.80 22:11.50                  
 
Men 55-59 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent              57 EVER                 1:25.00    1:18.09   20  
       38.48  1:18.09                                                      
 
Men 55-59 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent              57 EVER                 3:00.00    2:51.86   20  
       41.00  1:25.06  2:09.43  2:51.86                                    
 
Men 55-59 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            59 Unattached             28.50      28.61   20  
 
Men 55-59 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            59 Unattached           1:05.00    1:04.15   20  
       28.91  1:04.15                                                      
 
Men 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cunningham, Allan         60 Unattached             32.00      38.75   20  
 
Men 60-64 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 West, Dennis              60 B.A.M                     NT   23:31.44   20  
       39.19  1:23.61  2:09.91  2:57.28  3:44.17  4:31.87  5:18.82  6:05.63
     6:53.39  7:41.19  8:28.45  9:16.05 10:51.64 10:51.64 11:39.49 12:27.40
    13:15.19 14:02.79 14:50.66 15:38.97 16:26.54 17:13.67 18:01.02 18:48.31
    19:35.70 20:22.58 21:10.07 21:57.80 22:45.08 23:31.44                  
  2 Dyck, Mel                 63 SNOW                28:00.00   25:57.69   17  
       44.92  2:29.28  3:21.36  4:13.29  5:05.63  5:56.98  6:48.47  7:40.26
     8:32.53  9:23.88 10:16.03 11:09.09 12:56.08 12:56.08 13:49.35 14:41.58
    15:34.57 16:26.46 17:18.76 18:11.15 19:03.88 19:56.54 20:48.87 21:41.04
    22:33.18 23:25.19 25:07.88 25:57.80 25:57.69                           
 
Men 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 West, Dennis              60 B.A.M                     NT      39.32   20  
 
Men 60-64 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 West, Dennis              60 B.A.M                     NT    1:26.70   20  
       41.38  1:26.70                                                      
  2 Dyck, Mel                 63 SNOW                 1:35.00    1:31.16   17  
       45.08  1:31.16                                                      
  3 Cunningham, Allan         60 Unattached           1:34.00    1:41.81   16  
       48.66  1:41.81                                                      
 
Men 60-64 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dyck, Mel                 63 SNOW                 3:30.00    3:15.79   20  
       45.78  1:36.23  2:27.63  3:15.79                                    
 
Men 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murray, Bruce             68 Unattached             46.00      42.01   20  
 
Men 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murray, Bruce             68 Unattached           1:34.00    1:24.57   20  
       40.27  1:24.57                                                      
  2 Plummer, Mark             68 INVER                1:28.16    1:31.29   17  
       43.66  1:31.29                                                      
 
Men 65-69 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murray, Bruce             68 Unattached           3:18.00    2:58.19   20  
       39.14  1:24.46  2:11.41  2:58.19                                    
  2 Plummer, Mark             68 INVER                3:30.29    3:31.50   17  
       47.45  1:40.16  2:36.52  3:31.50                                    
 
Men 65-69 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murray, Bruce             68 Unattached           2:05.00    1:35.36   20  
       46.81  1:35.36                                                      
 
Men 65-69 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murray, Bruce             68 Unattached           4:15.00    3:27.47   20  
       49.02  1:40.85  2:34.56  3:27.47                                    
 
Men 65-69 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             68 INVER                  53.53      51.55   20  
 
Men 65-69 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             68 INVER                1:50.16    1:59.75   20  
       56.31  1:59.75                                                      
 
Men 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ensign, George            74 INVER                  48.00      35.32   20  
 
Men 70-74 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ensign, George            74 INVER                3:50.00    5:02.84   20  
     1:07.67  2:27.58  3:49.52  5:02.84                                    
 
Men 70-74 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ensign, George            74 INVER                2:18.00    2:40.42   20  
     1:16.58  2:40.42                                                      
 
Men 70-74 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ensign, George            74 INVER                1:03.00    1:08.38   20  
 
Men 70-74 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patten, Bob               70 DAC                  1:32.00    1:27.25   20  
       41.54  1:27.25                                                      
 
Men 80-84 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Truby, Jack               80 DU                     40.20      28.38   20  
 
Men 80-84 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Truby, Jack               80 DU                     49.05      49.57   20  
 
Men 80-84 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Truby, Jack               80 DU                   1:50.00    1:56.06   20  
       56.30  1:56.06