Dawgs Meet Nov 7 2004 - 11/7/04                         
                                    Results                                    
 
Women 19-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dowd, Shannon             24 DAWGS-CO               28.00      27.32    7  
 
Women 19-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dowd, Shannon             24 DAWGS-CO               30.00      31.96    7  
 
Women 19-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dowd, Shannon             24 DAWGS-CO               30.00      30.18    7  
 
Women 19-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dowd, Shannon             24 DAWGS-CO             1:20.00    1:11.39    7  
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Biles, Christen           25 PPY-CO                 28.00      27.25    7  
  2 Dickerson, Amy            29 FOOT-CO                32.00      30.89    5  
  3 Funicello, Amy            29 BB-CO                  35.00      31.25    4  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Biles, Christen           25 PPY-CO               1:02.00    1:01.05    7  
  2 Dickerson, Amy            29 FOOT-CO              1:10.00    1:09.36    5  
 
Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Amy            29 FOOT-CO              6:30.00    6:46.96    7  
 -- Biles, Christen           25 PPY-CO               6:20.00        DNF  
 
Women 25-29 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Amy            29 FOOT-CO             15:00.00   13:58.77    7  
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Funicello, Amy            29 BB-CO                  40.00      38.46    7  
  2 Dickerson, Amy            29 FOOT-CO                37.00      38.63    5  
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Funicello, Amy            29 BB-CO                     NT         DQ  
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Speckman, Channa          30 HRN-CO                 30.00      27.54    7  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Speckman, Channa          30 HRN-CO               1:01.00    1:00.70    7  
  2 Whitney, Deb              30 PPY-CO               1:05.68    1:05.93    5  
  3 Czarnecki, Jen            32 DAWGS-CO             1:08.00    1:06.09    4  
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitney, Deb              30 PPY-CO               2:05.28    2:06.24    7  
  2 Czarnecki, Jen            32 DAWGS-CO             2:30.00    2:24.69    5  
 
Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitney, Deb              30 PPY-CO               5:32.88    5:45.02    7  
  2 Becker, Natalie           34 PPY-CO               7:00.00    6:58.15    5  
 
Women 30-34 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Czarnecki, Jen            32 DAWGS-CO            14:10.00   13:42.95    7  
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Speckman, Channa          30 HRN-CO                 35.00      33.37    7  
 
Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Czarnecki, Jen            32 DAWGS-CO             1:24.00    1:19.40    7  
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Speckman, Channa          30 HRN-CO                 35.00      32.35    7  
  2 Becker, Natalie           34 PPY-CO                 35.00      34.31    5  
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitney, Deb              30 PPY-CO               1:08.02    1:06.94    7  
  2 Speckman, Channa          30 HRN-CO               1:15.00    1:12.43    5  
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 von der Lippe, Susan      39 LM-CO                  25.50      25.06    7  
  2 Lee, Julie                39 DAWGS-CO               26.90      26.84    5  
  3 Keaton, Heather           35 FCC-CO                 30.00      29.01    4  
  4 Eden, Kim                 35 FCC-CO                 30.00      29.08    3  
  5 Ringgard, Katie           36 DAWGS-CO               30.00      29.46    2  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Julie                39 DAWGS-CO             1:01.00    1:00.25    7  
  2 Keaton, Heather           35 FCC-CO               1:06.20    1:04.45    5  
 
Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Julie                39 DAWGS-CO             2:16.00    2:15.04    7  
  2 Eden, Kim                 35 FCC-CO               2:25.00    2:21.94    5  
 
Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eden, Kim                 35 FCC-CO               6:20.00    6:41.34    7  
  2 Keaton, Heather           35 FCC-CO               6:53.60    6:47.93    5  
 
Women 35-39 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Potter, Kathryn           39 DAWGS-CO            11:45.00   12:14.38    7  
  2 Keaton, Heather           35 FCC-CO              14:00.00   14:11.25    5  
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 von der Lippe, Susan      39 LM-CO                  30.00      29.68    7  
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 von der Lippe, Susan      39 LM-CO                  30.80      31.14    7  
  2 Ringgard, Katie           36 DAWGS-CO               40.00      41.81    5  
 
Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Iverson, Jana             38 DAWGS-CO             1:20.00    1:17.52    7  
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 von der Lippe, Susan      39 LM-CO                  26.70      26.85    7  
 
Women 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Iverson, Jana             38 DAWGS-CO             1:10.00    1:09.96    7  
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 von der Lippe, Susan      39 LM-CO                1:00.00    1:00.00    7  
  2 Iverson, Jana             38 DAWGS-CO             1:14.00    1:11.00    5  
  3 Eden, Kim                 35 FCC-CO               1:14.00    1:16.99    4  
  4 Ringgard, Katie           36 DAWGS-CO             1:25.00    1:18.67    3  
  5 Keaton, Heather           35 FCC-CO               1:15.40    1:20.19    2  
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            44 INV-CO                 26.50      25.93    7  
  2 Stein, Jenny              41 DAWGS-CO               25.80      26.35    5  
  3 Miller, Kim               41 FCC-CO                 50.00      35.02    4  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            44 INV-CO                 59.00      57.62    7  
  2 Miller, Kim               41 FCC-CO               1:20.00    1:15.13    5  
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stein, Jenny              41 DAWGS-CO             2:03.00    2:06.37    7  
  2 Garnier, Kathy            44 INV-CO               2:12.00    2:11.18    5  
  3 Horn, Kris                42 DAWGS-CO             2:45.00    2:25.89    4  
 
Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            44 INV-CO               6:30.00    6:18.58    7  
 
Women 40-44 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horn, Kris                42 DAWGS-CO            14:10.00   13:57.44    7  
  2 Lantz, Ann                41 Unattached          16:40.00   14:46.34    5  
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Kim               41 FCC-CO                 50.00      45.09    7  
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stein, Jenny              41 DAWGS-CO             1:03.00    1:05.97    7  
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horn, Kris                42 DAWGS-CO               33.50      33.00    7  
  2 Miller, Kim               41 FCC-CO                 55.00      40.86    5  
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horn, Kris                42 DAWGS-CO             1:14.50    1:15.48    7  
 
Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Kim               41 FCC-CO               3:00.00    3:09.43    7  
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             48 SS-CO                  32.00      31.27    7  
  2 Velte, Beverly            45 PPY-CO                 45.84      40.92    5  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             48 SS-CO                1:09.00    1:07.82    7  
  2 Velte, Beverly            45 PPY-CO               1:48.00    1:47.27    5  
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             48 SS-CO                2:30.00    2:30.72    7  
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Velte, Beverly            45 PPY-CO                    NT      54.21    7  
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             48 SS-CO                  35.00      35.00    7  
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Velte, Beverly            45 PPY-CO                    NT         DQ  
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slavec, Deborah           51 SS-CO                  33.00      32.91    7  
 
Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slover, Carrie            51 PUEB-CO              7:24.39    7:04.16    7  
 
Women 50-54 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slover, Carrie            51 PUEB-CO             15:00.00   14:38.32    7  
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slover, Carrie            51 PUEB-CO                37.56      37.43    7  
  2 Slavec, Deborah           51 SS-CO                  46.00      45.22    5  
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slover, Carrie            51 PUEB-CO              1:22.81    1:22.16    7  
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slavec, Deborah           51 SS-CO                  45.00      45.81    7  
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Lydia              56 DAWGS-CO               42.00      44.51    7  
 
Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Lydia              56 DAWGS-CO             1:37.50    1:40.34    7  
 
Women 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Lydia              56 DAWGS-CO             3:20.00    3:25.09    7  
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wise, Louise              61 DAWGS-CO             1:25.00    1:20.30    7  
  2 Zentgraf, Karen           62 BAM-CO               1:46.00    1:38.00    5  
 
Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wise, Louise              61 DAWGS-CO             3:00.00    3:06.37    7  
 
Women 60-64 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wise, Louise              61 DAWGS-CO            17:00.00   16:45.72    7  
 
Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zentgraf, Karen           62 BAM-CO                 47.64      45.47    7  
 
Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zentgraf, Karen           62 BAM-CO               1:42.39    1:40.07    7  
 
Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wise, Louise              61 DAWGS-CO               50.00      46.96    7  
 
Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wise, Louise              61 DAWGS-CO             1:42.00    1:40.25    7  
 
Women 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zentgraf, Karen           62 BAM-CO               4:02.79    3:51.98    7  
 
Women 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           72 SUMM-CO              4:00.00    4:08.81    7  
 
Women 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           72 SUMM-CO             10:20.00   10:46.77    7  
 
Women 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           72 SUMM-CO                55.00    1:01.85    7  
 
Women 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Hertzberg, Ruth           72 SUMM-CO              1:05.00         DQ  
 
Women 70-74 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           72 SUMM-CO              2:45.00    2:40.36    7  
 
Men 19-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Butler, Jeremy            23 BAM-CO                 23.50      22.49    7  
 
Men 19-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Butler, Jeremy            23 BAM-CO                 53.75      51.70    7  
  2 Lucero, Diego             22 Unattached           1:10.00      59.42    5  
 
Men 19-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lucero, Diego             22 Unattached           2:45.00    2:21.43    7  
 
Men 19-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lucero, Diego             22 Unattached           6:30.00    6:09.71    7  
 
Men 19-24 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lucero, Diego             22 Unattached          14:00.00   12:44.64    7  
 
Men 19-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Butler, Jeremy            23 BAM-CO                 25.00      26.52    7  
 
Men 19-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Butler, Jeremy            23 BAM-CO               1:03.75    1:00.41    7  
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rivera, Khemo D           29 INV-CO                 22.80      22.66    7  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rivera, Khemo D           29 INV-CO                 51.00      51.61    7  
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rivera, Khemo D           29 INV-CO               1:55.00    2:05.45    7  
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ivankovich, Zorin         31 PPY-CO                    NT      24.90    7  
  2 Ramsey, Brooks            33 FCC-CO                 26.04      26.44    5  
  3 Dickerson, Christian      31 FOOT-CO                29.73      29.57    4  
  4 de la Rosa, Mark          33 AUR-CO                    NT      29.87    3  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holicky, Grant            31 Unattached             54.00      55.48    7  
  2 Rusnak, Jim               31 PPY-CO                 54.00      56.55    5  
  3 Herr, Larry               34 PPY-CO                 58.99      57.51    4  
  4 Ivankovich, Zorin         31 PPY-CO                    NT    1:00.99    3  
  5 Ramsey, Brooks            33 FCC-CO               1:03.00    1:02.39    2  
  6 Dickerson, Christian      31 FOOT-CO              1:08.00    1:08.49    1  
  7 de la Rosa, Mark          33 AUR-CO                    NT    1:12.02  
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Putnam, Robert            30 Unattached           1:55.00    1:55.93    7  
  2 Herr, Larry               34 PPY-CO               2:05.09    2:02.10    5  
 
Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Putnam, Robert            30 Unattached           5:15.00    5:24.19    7  
 
Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Christian      31 FOOT-CO                33.00      33.46    7  
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ramsey, Brooks            33 FCC-CO                 36.31      36.50    7  
  2 de la Rosa, Mark          33 AUR-CO                    NT      37.94    5  
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holicky, Grant            31 Unattached           1:04.00    1:04.83    7  
  2 Herr, Larry               34 PPY-CO               1:08.09    1:06.82    5  
  3 de la Rosa, Mark          33 AUR-CO                    NT    1:27.30    4  
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holicky, Grant            31 Unattached             27.50      26.81    7  
  2 Ivankovich, Zorin         31 PPY-CO                    NT      30.16    5  
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ramsey, Brooks            33 FCC-CO               1:18.00    1:12.82    7  
  2 Dickerson, Christian      31 FOOT-CO              1:25.00    1:19.03    5  
  3 de la Rosa, Mark          33 AUR-CO                    NT    1:20.43    4  
 
Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Putnam, Robert            30 Unattached           2:05.00    2:06.73    7  
  2 Herr, Larry               34 PPY-CO               2:06.79    2:12.47    5  
  3 Holicky, Grant            31 Unattached           2:10.00    2:12.90    4  
  4 Rusnak, Jim               31 PPY-CO               2:26.00    2:26.00    3  
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nasser, Rob               35 HRN-CO                 23.80      22.99    7  
  2 Barkstrom, Jeffrey        37 DAWGS-CO               26.00      24.20    5  
  3 Deckys, John              38 Unattached             32.00      25.59    4  
  4 Pins, Michael             39 BAM-CO                    NT      28.60    3  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nasser, Rob               35 HRN-CO                 53.00      50.45    7  
  2 Jewell, Jeff              35 DAWGS-CO             1:05.00      59.95    5  
  3 Deckys, John              38 Unattached           1:10.00    1:00.10    4  
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jewell, Jeff              35 DAWGS-CO             2:25.87    2:09.57    7  
 
Men 35-39 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jewell, Jeff              35 DAWGS-CO            14:00.00   12:19.14    7  
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Deckys, John              38 Unattached             40.00      32.87    7  
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Deckys, John              38 Unattached             40.00      32.78    7  
  2 Barkstrom, Jeffrey        37 DAWGS-CO               35.00      33.43    5  
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pins, Michael             39 BAM-CO                    NT      29.01    7  
  2 Barkstrom, Jeffrey        37 DAWGS-CO               32.00      29.31    5  
  3 Jewell, Jeff              35 DAWGS-CO               33.56      30.46    4  
 
Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nasser, Rob               35 HRN-CO                 58.00      58.82    7  
  2 Pins, Michael             39 BAM-CO                    NT    1:07.30    5  
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nasser, Rob               35 HRN-CO               1:00.00      59.26    7  
  2 Jewell, Jeff              35 DAWGS-CO             1:19.00    1:09.25    5  
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nash, Kevin               40 BB-CO                  23.80      24.13    7  
  2 Duey, Mark                41 AUR-CO                 27.00      25.73    5  
  3 Burgan, Brian             40 PLM-CO                 26.80      25.95    4  
  4 Rizzo, Philip             42 PLM-CO                    NT      26.25    3  
  5 Duey, Pat                 40 AUR-CO                    NT      26.61    2  
  6 Magouirk, Jeffery         43 BB-CO                  27.71      27.13    1  
  7 Boyd, Woody               42 FCC-CO                 30.00      28.10  
  8 Williams, Stephen         42 PLM-CO                 28.50      28.12  
  9 Hawley, Gary              44 AUR-CO                    NT      29.22  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duey, Mark                41 AUR-CO               1:05.00      57.36    7  
  2 Magouirk, Jeffery         43 BB-CO                1:00.42    1:00.30    5  
  3 Rizzo, Philip             42 PLM-CO                    NT    1:00.83    4  
  4 Hawley, Gary              44 AUR-CO                    NT    1:03.76    3  
  5 Boyd, Woody               42 FCC-CO               1:10.00    1:10.54    2  
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Magouirk, Jeffery         43 BB-CO                2:10.88    2:12.98    7  
  2 Duey, Mark                41 AUR-CO               2:25.00    2:14.29    5  
  3 Rizzo, Philip             42 PLM-CO                    NT    2:21.43    4  
  4 Hawley, Gary              44 AUR-CO                    NT    2:24.50    3  
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Classen, Ken              43 DU-CO                5:39.00    5:28.53    7  
  2 Magouirk, Jeffery         43 BB-CO                6:02.52    6:07.75    5  
 
Men 40-44 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, John               42 Unattached          11:30.00   10:39.05    7  
  2 Magouirk, Jeffery         43 BB-CO               12:18.51   12:27.65    5  
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nash, Kevin               40 BB-CO                  28.00      27.78    7  
  2 Burgan, Brian             40 PLM-CO                 32.00      32.69    5  
 
Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burgan, Brian             40 PLM-CO               1:12.00    1:17.86    7  
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nash, Kevin               40 BB-CO                  33.80      31.89    7  
 -- Boyd, Woody               42 FCC-CO                 40.00         DQ  
 -- Duey, Pat                 40 AUR-CO                    NT         DQ  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kruse, Dave               44 DAWGS-CO             1:13.00    1:12.59    7  
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nash, Kevin               40 BB-CO                  26.80      26.59    7  
  2 Kruse, Dave               44 DAWGS-CO               30.00      29.00    5  
  3 Rizzo, Philip             42 PLM-CO                    NT      31.81    4  
  4 Williams, Stephen         42 PLM-CO                 32.00      33.68    3  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nash, Kevin               40 BB-CO                1:00.50      59.33    7  
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nash, Kevin               40 BB-CO                1:00.50    1:01.11    7  
  2 Kruse, Dave               44 DAWGS-CO             1:11.00    1:09.73    5  
  3 Burgan, Brian             40 PLM-CO               1:12.00    1:10.25    4  
  4 Duey, Pat                 40 AUR-CO                    NT    1:12.50    3  
  5 Rizzo, Philip             42 PLM-CO                    NT    1:13.94    2  
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zadalis, Tim              45 Unattached             27.00      25.40    7  
  2 Nolte, Chris              47 INV-CO                 25.80      25.78    5  
  3 McKenry, Robert           46 FOOT-CO                27.50      26.29    4  
  4 Anderson, Scott           45 PLM-CO                    NT      27.67    3  
  5 Gimlin, Dennis            48 PUEB-CO                31.09      29.96    2  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zadalis, Tim              45 Unattached             59.00      56.85    7  
  2 Nolte, Chris              47 INV-CO                 57.00      56.86    5  
  3 Miller, Burke             45 RS-CO                1:05.00      57.24    4  
  4 McKenry, Robert           46 FOOT-CO                57.50      58.00    3  
  5 Tolle, David              49 PPY-CO                 59.00      58.90    2  
  6 Anderson, Scott           45 PLM-CO                    NT    1:01.44    1  
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Chris              47 INV-CO               2:05.50    2:05.40    7  
  2 Miller, Burke             45 RS-CO                2:15.00    2:07.63    5  
  3 Anderson, Scott           45 PLM-CO                    NT    2:21.83    4  
  4 Cattles, Steve            45 GRE-CO               3:42.00    3:39.80    3  
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gimlin, Dennis            48 PUEB-CO              8:05.88    7:37.74    7  
  2 Cattles, Steve            45 GRE-CO              11:00.00   10:33.50    5  
 
Men 45-49 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heggy, Terry              49 FOOT-CO             12:18.00   12:04.13    7  
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKenry, Robert           46 FOOT-CO                34.00      31.24    7  
  2 Zadalis, Tim              45 Unattached             33.00      32.82    5  
  3 Gimlin, Dennis            48 PUEB-CO                39.41      39.65    4  
 -- Anderson, Scott           45 PLM-CO                    NT         DQ  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tolle, David              49 PPY-CO               1:07.00    1:06.45    7  
  2 Gimlin, Dennis            48 PUEB-CO                   NT    1:25.35    5  
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knee, Derek               47 FCC-CO                 36.00      35.35    7  
  2 Gimlin, Dennis            48 PUEB-CO                35.46      36.94    5  
  3 Anderson, Scott           45 PLM-CO                    NT      37.13    4  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hess, Richard             49 GRE-CO               1:12.00    1:09.86    7  
  2 Knee, Derek               47 FCC-CO               1:20.00    1:17.69    5  
  3 Tolle, David              49 PPY-CO               1:17.00    1:18.68    4  
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hess, Richard             49 GRE-CO                 25.90      26.00    7  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hess, Richard             49 GRE-CO                 59.00      58.06    7  
  2 Nolte, Chris              47 INV-CO               1:04.50    1:05.48    5  
  3 Miller, Burke             45 RS-CO                1:12.00    1:08.86    4  
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hess, Richard             49 GRE-CO               1:02.00    1:00.03    7  
  2 Nolte, Chris              47 INV-CO               1:05.50    1:05.80    5  
  3 Zadalis, Tim              45 Unattached           1:10.50    1:08.57    4  
  4 McKenry, Robert           46 FOOT-CO              1:15.00    1:08.67    3  
  5 Knee, Derek               47 FCC-CO               1:25.00    1:15.20    2  
  6 Anderson, Scott           45 PLM-CO                    NT    1:15.59    1  
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tolle, David              49 PPY-CO               2:33.00    2:29.81    7  
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Wayne                50 SQUID-CO               34.00      29.29    7  
  2 McElhinney, Tom           51 GRE-CO                 28.00      43.30    5  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Wayne                50 SQUID-CO             1:26.00    1:08.35    7  
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoffman, Russell          51 PPY-CO               2:55.00    2:40.53    7  
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoffman, Russell          51 PPY-CO               7:31.00    7:17.25    7  
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Wayne                50 SQUID-CO               44.00      38.04    7  
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Wayne                50 SQUID-CO             1:40.00    1:22.38    7  
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McElhinney, Tom           51 GRE-CO                 36.00      37.44    7  
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McElhinney, Tom           51 GRE-CO                 34.00      33.16    7  
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoffman, Russell          51 PPY-CO               1:35.00    1:26.27    7  
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            59 Unattached             24.00      22.82    7  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            59 Unattached             55.00      53.75    7  
  2 Townsend, Cecil           57 PUEB-CO              1:03.50    1:04.00    5  
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            59 Unattached           2:10.00    2:07.51    7  
  2 Townsend, Cecil           57 PUEB-CO              2:22.10    2:25.07    5  
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burson, Bill              59 SS-CO                6:10.00    6:21.50    7  
  2 Townsend, Cecil           57 PUEB-CO              6:48.80    6:52.60    5  
 
Men 55-59 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burson, Bill              59 SS-CO               13:00.00   13:09.32    7  
  2 Townsend, Cecil           57 PUEB-CO             13:45.00   14:22.31    5  
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abbott, Bill              58 Unattached             35.00      36.67    7  
 
Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townsend, Cecil           57 PUEB-CO              1:19.10    1:19.87    7  
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abbott, Bill              58 Unattached             34.00      33.71    7  
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abbott, Bill              58 Unattached           1:14.00    1:18.72    7  
 
Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            59 Unattached           1:00.00      58.29    7  
  2 Abbott, Bill              58 Unattached           1:08.00    1:08.42    5  
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            59 Unattached           1:06.00    1:05.50    7  
  2 Abbott, Bill              58 Unattached           1:10.00    1:08.77    5  
  3 Burson, Bill              59 SS-CO                1:25.00    1:15.06    4  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodwin, Lance            63 Unattached           1:18.60    1:13.51    7  
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodwin, Lance            63 Unattached           2:44.10    2:41.57    7  
 
Men 60-64 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chessone, Michael         63 DU-CO               15:59.00   15:44.29    7  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodwin, Lance            63 Unattached           1:29.80    1:26.09    7  
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodwin, Lance            63 Unattached             45.20      40.49    7  
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodwin, Lance            63 Unattached           1:32.00    1:29.99    7  
 
Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, William             65 DAWGS-CO             1:30.00    1:35.23    7  
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, William             65 DAWGS-CO               38.00      38.74    7  
 
Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, William             65 DAWGS-CO             1:33.00    1:30.91    7  
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, William             65 DAWGS-CO               50.00      47.42    7  
 
Men 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, William             65 DAWGS-CO             3:30.00    3:18.98    7  
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Strom, Bengt              71 SS-CO                  45.60      40.53    7  
 
Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patten, Bob               70 DAC-CO                 39.00      38.49    7  
 
Men 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patten, Bob               70 DAC-CO               1:20.00    1:23.08    7  
  2 Strom, Bengt              71 SS-CO                1:50.00    1:46.59    5  
 
Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patten, Bob               70 DAC-CO                 35.00      34.91    7  
 
Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patten, Bob               70 DAC-CO               1:20.00    1:22.08    7  
 
Women 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lakewood Dawgs-CO  'A'                                 NT    2:01.81   14  
  2 Lakewood Dawgs-CO  'B'                                 NT    2:15.75   10  
 
Women 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fort Collins Club-CO  'A'                              NT    2:17.31   14  
 
Men 19+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fort Collins Club-CO  'A'                              NT    2:02.96   14  
 
Men 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pikes Peak YMCA-CO  'A'                                NT    1:55.12   14  
 
Men 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lakewood Dawgs-CO  'A'                                 NT    2:02.84   14  
 
Men 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broomfield Breakers-CO  'A'                            NT    2:07.88   14  
  2 Pagosa Lakes Masters-CO  'A'                           NT    2:08.85   10  
 
Mixed 19+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lakewood Dawgs-CO  'A'                                 NT    1:47.74   14  
 
Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pikes Peak YMCA-CO  'B'                                NT    1:48.23   14  
  2 Fort Collins Club-CO  'A'                              NT    1:53.68   10  
  3 Lakewood Dawgs-CO  'C'                                 NT    2:01.15    8  
  4 Pikes Peak YMCA-CO  'A'                                NT    2:11.54    6  
 
Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aurora Masters-CO  'A'                                 NT    1:46.00   14  
  2 Broomfield Breakers-CO  'A'                            NT    1:50.51   10  
 
Mixed 45+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pagosa Lakes Masters-CO  'A'                           NT    1:54.02   14  
  2 Lakewood Dawgs-CO  'B'                                 NT    1:55.72   10