2005 Mile High Mile- Short & Sweet - 3/5/05 to 3/6/05             
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schupbach, Dawn           21 Thornton-CO            29.35      28.94  
 
Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lamb, Jaime N             24 Total Fitness-CO     2:40.00    2:50.06  
 
Women 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lamb, Jaime N             24 Total Fitness-CO     7:15.00    7:39.82  
       39.65  1:22.22  2:07.27  2:54.11  3:41.42  4:29.78  5:18.50  6:05.94
     6:52.81  7:39.82                                                      
 
Women 18-24 50 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schupbach, Dawn           21 Thornton-CO            36.87      37.66  
 
Women 18-24 100 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schupbach, Dawn           21 Thornton-CO          1:23.83    1:23.65  
  2 Lamb, Jaime N             24 Total Fitness-CO     1:32.00    1:36.59  
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olson, Anna               28 DU-CO                  32.00      41.96  
 
Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Fossan, Jenna K       25 Total Fitness-CO     2:40.00    2:37.75  
  2 Olson, Anna               28 DU-CO                2:50.00    2:41.85  
       36.73  1:18.10  2:00.13  2:41.85                                    
 
Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Fossan, Jenna K       25 Total Fitness-CO     7:15.00    7:14.16  
       38.37  1:19.64  2:02.59  2:47.52  3:32.41  4:17.49  5:02.92  5:48.74
     6:31.96  7:14.16                                                      
 
Women 25-29 100 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olson, Anna               28 DU-CO                1:30.00    1:29.81  
 
Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Fossan, Jenna K       25 Total Fitness-CO     2:50.00    2:57.23  
       37.66  1:23.90  2:14.01  2:57.23                                    
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dravenstott, Laura A      33 Finaddicts-CO          27.00      26.20  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sprenger, Victoria        30 Unattached           1:06.69    1:11.35  
       33.66  1:11.35                                                      
 
Women 30-34 50 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luellen, Katie J          31 DU-CO                  29.00      31.00  
  2 Rhoads, Jennifer          31 Thornton-CO            34.45      35.37  
  3 Vance, Sara               32 Total Fitness-CO       50.00      49.53  
 
Women 30-34 50 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dravenstott, Laura A      33 Finaddicts-CO          31.00      30.73  
  2 Vance, Sara               32 Total Fitness-CO       50.00      47.77  
 
Women 30-34 100 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dravenstott, Laura A      33 Finaddicts-CO        1:15.00    1:10.57  
  2 Sprenger, Victoria        30 Unattached           1:16.75    1:22.50  
  3 Rhoads, Jennifer          31 Thornton-CO          1:38.00    1:32.63  
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luellen, Katie J          31 DU-CO                1:06.00    1:08.30  
       30.44  1:08.30                                                      
  2 Sprenger, Victoria        30 Unattached           1:14.74    1:19.90  
       36.05  1:19.90                                                      
  3 Rhoads, Jennifer          31 Thornton-CO          1:21.39    1:21.38  
       37.36  1:21.38                                                      
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riner, Betsy              38 Inverness-CO           28.80      28.30  
  2 Crino, Heide P            38 Inverness-CO           32.00      30.38  
  3 Keaten, Heather L         35 Ft. Collins-CO         29.00      30.53  
  4 Zarou, Kate B             36 Unattached             29.75      30.99  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zarou, Kate B             36 Unattached           1:05.00    1:04.22  
       30.84  1:04.22                                                      
  2 Crino, Heide P            38 Inverness-CO         1:13.00    1:07.07  
       31.57  1:07.07                                                      
  3 Keaten, Heather L         35 Ft. Collins-CO       1:03.50    1:09.35  
       32.42  1:09.35                                                      
 
Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eden, Kim G               36 Ft. Collins-CO       2:15.28    2:17.06  
 
Women 35-39 50 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eden, Kim G               36 Ft. Collins-CO         34.42      34.31  
  2 Riner, Betsy              38 Inverness-CO           36.50      36.11  
 
Women 35-39 50 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riner, Betsy              38 Inverness-CO           32.00      32.09  
  2 Zarou, Kate B             36 Unattached             35.00      34.30  
  3 Crino, Heide P            38 Inverness-CO           43.00      38.86  
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eden, Kim G               36 Ft. Collins-CO       1:13.10    1:14.39  
       34.31  1:14.39                                                      
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            44 Inverness-CO           26.50      26.59  
  2 Kauffman, Barbara M       43 Thornton-CO            32.00      31.97  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            44 Inverness-CO           58.00      56.29  
       27.82    56.29                                                      
  2 Hagadorn, Heather         40 DU-CO                  58.00      57.79  
       27.77    57.79                                                      
  3 Kauffman, Barbara M       43 Thornton-CO          1:10.00    1:09.76  
       33.29  1:09.76                                                      
  4 Fletcher, Lynne E         44 Inverness-CO         1:15.00    1:13.86  
       34.54  1:13.86                                                      
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hagadorn, Heather         40 DU-CO                2:02.00    2:03.21  
  2 Garnier, Kathy            44 Inverness-CO         2:12.00    2:06.84  
  3 Nelson, Judy A            44 Highlands Ranch-CO   2:10.00    2:07.95  
  4 Sauls, Catherine C        40 Thornton-CO          2:40.00    2:40.04  
  5 Hawkinson, Cindy          44 Unattached           2:45.00    2:56.75  
       41.08  1:26.57  2:13.03  2:56.75                                    
 
Women 40-44 50 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Judy A            44 Highlands Ranch-CO     31.00      31.28  
  2 Kauffman, Barbara M       43 Thornton-CO            45.00      45.48  
 
Women 40-44 50 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sauls, Catherine C        40 Thornton-CO            36.00      36.78  
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fletcher, Lynne E         44 Inverness-CO         1:24.00    1:22.73  
       38.52  1:22.73                                                      
 
Women 40-44 100 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hawkinson, Cindy          44 Unattached           1:35.00    1:21.68  
  2 Sauls, Catherine C        40 Thornton-CO          1:25.00    1:31.47  
  3 Fletcher, Lynne E         44 Inverness-CO         1:31.00    1:33.26  
 
Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Judy A            44 Highlands Ranch-CO   2:35.00    2:30.50  
       33.30  1:12.26  1:57.25  2:30.50                                    
  2 Hagadorn, Heather         40 DU-CO                2:30.00    2:34.20  
       32.20  1:13.28  2:00.16  2:34.20                                    
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- McGarity, Maureen         49 Total Fitness-CO       30.60         DQ  
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Drozda, Cathy             45 Thornton-CO          2:13.00    2:14.31  
  2 Pyle, Rebecca             49 Finaddicts-CO        2:35.00    2:28.80  
 
Women 45-49 50 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGarity, Maureen         49 Total Fitness-CO       39.90      47.56  
 
Women 45-49 50 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Drozda, Cathy             45 Thornton-CO            29.80      30.31  
  2 Anderson, Cynthia         48 Bam-CO                 40.20      40.74  
 
Women 45-49 200 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             49 Finaddicts-CO        3:05.00    3:02.09  
       40.42  1:27.60  2:15.13  3:02.09                                    
 
Women 45-49 100 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Cynthia         48 Bam-CO               1:29.00    1:30.26  
  2 McGarity, Maureen         49 Total Fitness-CO     1:31.50    1:50.50  
 
Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Drozda, Cathy             45 Thornton-CO          2:31.00    2:35.30  
       33.34  1:16.09  2:00.88  2:35.30                                    
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conway, Catherine A       50 Wheatridge-CO          30.00      30.94  
  2 Slavec, Deborah           51 Finaddicts-CO          33.00      31.84  
  3 Laney, Judith B           52 DU-CO                  35.00      33.25  
  4 Yoder, Margie E           52 DU-CO                  38.00      39.58  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conway, Catherine A       50 Wheatridge-CO        1:10.00    1:09.25  
       33.57  1:09.25                                                      
  2 Maxbauer, Christine A     51 Michigan-MI          1:41.43    1:28.20  
       42.27  1:28.20                                                      
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conway, Catherine A       50 Wheatridge-CO        2:45.00    2:34.11  
       35.28  1:14.76  1:56.06  2:34.11                                    
  2 Laney, Judith B           52 DU-CO                2:35.00    2:34.34  
  3 Maxbauer, Christine A     51 Michigan-MI          3:10.00    3:09.92  
       40.89  1:28.02  2:19.57  3:09.92                                    
  4 Yoder, Margie E           52 DU-CO                3:45.00    3:42.50  
       49.57  1:48.68  2:52.45  3:42.50                                    
 
Women 50-54 50 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slavec, Deborah           51 Finaddicts-CO             NT      43.54  
 
Women 50-54 50 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slavec, Deborah           51 Finaddicts-CO             NT      43.69  
 
Women 50-54 100 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yoder, Margie E           52 DU-CO                3:45.00    1:47.13  
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laney, Judith B           52 DU-CO                1:40.00    1:28.65  
       45.11  1:28.65                                                      
 
Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anziano, Marcia           59 DU-CO                3:07.00    2:58.92  
       42.02  1:27.56  2:14.01  2:58.92                                    
 
Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anziano, Marcia           59 DU-CO                7:59.29    7:47.19  
       43.46  1:29.65  2:17.65  3:04.96  3:53.19  4:40.66  5:28.73  6:15.60
     7:02.39  7:47.19                                                      
 
Women 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wise, Louise              62 Dawgs-CO             8:10.00    8:20.50  
       45.14  1:34.87  2:26.87  3:18.62  4:09.83  5:01.71  5:52.86  6:43.35
     7:33.69  8:20.50                                                      
 
Women 60-64 200 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wise, Louise              62 Dawgs-CO             3:40.00    3:41.11  
       51.17  1:47.69  2:45.27  3:41.11                                    
 
Women 60-64 100 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wise, Louise              62 Dawgs-CO             1:40.00    1:10.57  
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rivera, Khemo             29 Inverness-CO           23.00      22.18  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rivera, Khemo             29 Inverness-CO           50.00      50.56  
       25.07    50.56                                                      
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosinski, Thomas J        34 DU-CO                  24.00      25.09  
  2 Roberts, Ben              30 Finaddicts-CO          30.00      25.14  
  3 Delarosa, Mark E          33 Aurora-CO              29.00      28.89  
  4 Sprenger, Matt            33 Unattached             44.26      35.06  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosinski, Thomas J        34 DU-CO                  52.00      51.74  
       24.99    51.74                                                      
  2 Roberts, Ben              30 Finaddicts-CO        1:00.00      57.43  
       27.68    57.43                                                      
 
Men 30-34 50 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delarosa, Mark E          33 Aurora-CO              34.00      36.94  
  2 Sprenger, Matt            33 Unattached           1:08.77      51.44  
 
Men 30-34 50 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sprenger, Matt            33 Unattached           1:10.42      48.67  
 
Men 30-34 100 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delarosa, Mark E          33 Aurora-CO            1:18.00    1:22.45  
       38.59  1:22.45                                                      
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosinski, Thomas J        34 DU-CO                1:02.00    1:02.33  
       28.63  1:02.33                                                      
 
Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Ben              30 Finaddicts-CO        2:45.00    2:39.14  
       33.29  1:15.06  2:03.60  2:39.14                                    
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Will                37 Broomfield-CO             NT    6:34.27  
 
Men 35-39 50 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, George F          39 Inverness-CO           31.50      32.18  
  2 Amos, Will                37 Broomfield-CO          32.91      34.12  
 
Men 35-39 50 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Will                37 Broomfield-CO          30.00      32.70  
 
Men 35-39 200 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, George F          39 Inverness-CO         2:35.00    2:35.66  
       34.63  1:14.69  1:55.10  2:35.66                                    
 
Men 35-39 100 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, George F          39 Inverness-CO         1:09.50    1:10.93  
       33.35  1:10.93                                                      
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Will                37 Broomfield-CO        1:10.00    1:11.05  
       34.59  1:11.05                                                      
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Dave A           43 Thornton-CO            25.50      26.75  
  2 Hanson, Jim S             42 Csst-CO                31.00      28.61  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuller, David S           40 DU-CO                  55.00      54.75  
       26.31    54.75                                                      
  2 Stewart, Dave A           43 Thornton-CO            57.50      56.64  
       27.53    56.64                                                      
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuller, David S           40 DU-CO                1:58.00    2:02.33  
       27.78    58.23  1:30.12  2:02.33                                    
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hanson, Jim S             42 Csst-CO              6:45.00    6:42.81  
       33.54  1:10.59  1:50.02  3:12.07  3:53.33  4:35.39  5:18.65  6:43.28
     6:42.81                                                               
 
Men 40-44 50 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hanson, Jim S             42 Csst-CO                40.50      34.19  
 
Men 40-44 50 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wells, Reed R             43 Inverness-CO           28.50      28.21  
 
Men 40-44 200 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cox, Randy R              42 Bam-CO               2:28.00    2:24.94  
       31.93  1:07.84  1:45.97  2:24.94                                    
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wells, Reed R             43 Inverness-CO         1:05.00    1:03.43  
       28.82  1:03.43                                                      
  2 Stewart, Dave A           43 Thornton-CO          1:06.50    1:08.32  
       32.35  1:08.32                                                      
 
Men 40-44 100 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wells, Reed R             43 Inverness-CO         1:05.00    1:02.99  
       30.91  1:02.99                                                      
  2 Cox, Randy R              42 Bam-CO               1:05.80    1:05.31  
       30.48  1:05.31                                                      
 
Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cox, Randy R              42 Bam-CO               2:10.00    2:08.80  
       27.11  1:00.15  1:37.39  2:08.80                                    
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Usmans, Nassim            45 Bam-CO                 29.50      28.21  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Usmans, Nassim            45 Bam-CO                 59.50      59.62  
       29.16    59.62                                                      
  2 Hawley, Gary W            45 Aurora-CO            1:01.68    1:01.98  
       30.05  1:01.98                                                      
  3 Long, Steve K             45 Cspring YMCA-CO      1:10.47    1:06.02  
       30.95  1:06.02                                                      
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peterson, Craig           45 DU-CO                1:52.00    1:53.67  
       26.85    55.77  1:24.97  1:53.67                                    
  2 Brackett, Bill A          47 DU-CO                2:00.00    1:59.02  
       27.08    57.10  1:28.34  1:59.02                                    
  3 Hawley, Gary W            45 Aurora-CO            2:24.50    2:21.18  
       31.61  1:06.35  1:44.11  2:21.18                                    
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peterson, Craig           45 DU-CO                5:04.00    5:12.15  
       28.59    59.77  1:31.24  2:02.98  2:34.77  3:06.46  3:38.05  4:09.81
     4:41.78  5:12.15                                                      
 
Men 45-49 50 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Long, Steve K             45 Cspring YMCA-CO        29.15      30.32  
 
Men 45-49 50 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hawley, Gary W            45 Aurora-CO              32.81      31.61  
  2 Wilson, George L          46 Greenwood AC-CO        33.00      32.54  
  3 Jackson, Richard D        47 Riptide-CO             32.00      33.15  
 
Men 45-49 200 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brackett, Bill A          47 DU-CO                2:10.00    2:11.54  
       30.54  1:03.89  1:37.91  2:11.54                                    
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson, Richard D        47 Riptide-CO           1:10.00    1:09.32  
       32.64  1:09.32                                                      
 
Men 45-49 100 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brackett, Bill A          47 DU-CO                  59.00      59.61  
       28.84    59.61                                                      
  2 Usmans, Nassim            45 Bam-CO               1:05.50    1:03.67  
       29.94  1:03.67                                                      
  3 Wilson, George L          46 Greenwood AC-CO      1:12.00    1:12.12  
       33.45  1:12.12                                                      
  4 Jackson, Richard D        47 Riptide-CO           1:18.00    1:17.09  
       36.65  1:17.09                                                      
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Peterson, Craig           45 DU-CO                2:10.00         DQ  
       28.25  1:02.05  1:43.05       DQ                                    
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Varner, Tim               53 Bam-CO                 29.50      29.99  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, John              51 Highlands Ranch-CO     53.50      53.32  
       25.75    53.32                                                      
  2 Lavery, James T           50 DU-CO                  57.16      59.69  
       29.13    59.69                                                      
  3 Varner, Tim               53 Bam-CO               1:04.50    1:08.34  
       31.52  1:08.34                                                      
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mann, Michael             50 Unattached           1:55.00    1:54.74  
       26.99    56.09  1:25.54  1:54.74                                    
  2 Hughes, John              51 Highlands Ranch-CO   1:57.50    1:56.65  
       27.64    57.02  1:26.79  1:56.65                                    
  3 Lavery, James T           50 DU-CO                2:08.18    2:18.07  
       32.69  1:08.58  1:44.07  2:18.07                                    
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mann, Michael             50 Unattached           5:15.00    5:26.30  
       29.68  1:01.05  1:33.66  2:07.18  2:41.20  3:15.33  3:48.00  4:20.53
     4:53.57  5:26.30                                                      
 
Men 50-54 50 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fischer, Chuck            53 Greenwood AC-CO        32.50      32.23  
 
Men 50-54 50 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Varner, Tim               53 Bam-CO                 38.50      40.53  
 
Men 50-54 200 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fischer, Chuck            53 Greenwood AC-CO      2:28.20    2:29.76  
       35.82  1:14.51  1:53.34  2:29.76                                    
 
Men 50-54 100 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, John              51 Highlands Ranch-CO   1:00.50    1:01.97  
       29.11  1:01.97                                                      
  2 Fischer, Chuck            53 Greenwood AC-CO      1:14.90    1:11.14  
       33.47  1:11.14                                                      
  3 Lavery, James T           50 DU-CO                1:14.00    1:18.62  
       37.51  1:18.62                                                      
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mann, Michael             50 Unattached                NT    2:13.03  
       28.14  1:02.01  1:41.90  2:13.03                                    
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Richard T       59 Unattached             52.50      53.19  
       25.02    53.19                                                      
  2 McCormick, Paul           57 Bam-CO                 57.20      57.85  
       27.90    57.85                                                      
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Richard T       59 Unattached           2:04.00    2:01.06  
       27.50    58.27  1:30.24  2:01.06                                    
  2 McCormick, Paul           57 Bam-CO               2:05.00    2:03.04  
       28.66    59.63  1:31.59  2:03.04                                    
  3 Townsend, Cecil           57 Pueblo Masters-CO    2:23.50    2:20.61  
       31.98  1:07.07  1:43.99  2:20.61                                    
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCormick, Paul           57 Bam-CO               5:38.70    5:40.45  
       30.99  1:04.70  1:38.96  2:13.73  2:48.68  3:23.50  3:57.97  4:32.21
     5:06.70  5:40.45                                                      
  2 Townsend, Cecil           57 Pueblo Masters-CO    6:30.00    6:44.28  
       36.18  1:17.31  1:59.42  2:41.04  3:22.86  4:04.65  4:45.89  5:26.65
     6:06.47  6:44.28                                                      
 
Men 55-59 50 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abbott, Bill A            58 Unattached             27.80      29.81  
 
Men 55-59 50 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abbott, Bill A            58 Unattached             32.50      34.21  
 
Men 55-59 100 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Richard T       59 Unattached             57.50      57.66  
       27.09    57.66                                                      
  2 Abbott, Bill A            58 Unattached           1:05.00    1:06.63  
       30.47  1:06.63                                                      
 
Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townsend, Cecil           57 Pueblo Masters-CO    2:51.90    2:50.81  
       39.66  1:23.06  2:12.44  2:50.81                                    
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCray, Dick              67 Bam-CO               1:10.00    1:14.94  
       35.61  1:14.94                                                      
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCray, Dick              67 Bam-CO               2:37.00    2:36.81  
       35.51  1:14.80  1:56.00  2:36.81                                    
 
Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCray, Dick              67 Bam-CO               7:30.00    7:24.37  
       35.12  1:15.94  2:01.67  2:48.64  3:35.53  4:22.71  5:09.39  5:55.28
     6:41.21  7:24.37                                                      
 
Men 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Truby, Jack O             80 DU-CO                3:45.00    3:26.16  
       45.87  1:39.96  2:35.20  3:26.16                                    
 
Men 80-84 100 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Truby, Jack O             80 DU-CO                1:40.00    1:47.07  
       52.87  1:47.07                                                      
 
Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Inverness Masters-CO  'A'                              NT    1:44.07  
     1) Fletcher, Lynne E 44            2) Crino, Heide P 38              
     3) Garnier, Kathy 44               4) Riner, Betsy 38                
       26.49  1:00.31  1:28.97  1:44.07                                    
 
Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Inverness Masters-CO  'A'                              NT    2:07.04  
     1) Rivera, Khemo 29                2) Miller, George F 39            
     3) Garnier, Kathy 44               4) Riner, Betsy 38                
       37.17  1:09.42  1:41.22  2:07.04