HRCA Masters Invite 2005 - 1/8/05                       
                                    Results                                    
 
Women 19-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harvey, Jillian           22 GAC-CO                 25.00      25.88  
  2 Klein, Rebecca            22 VORT-CO                29.00      30.03  
 
Women 19-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klein, Rebecca            22 VORT-CO              1:05.00    1:09.10  
       32.20  1:09.10                                                      
 
Women 19-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klein, Rebecca            22 VORT-CO              6:33.50    6:50.13  
       20.57  1:00.96  1:41.87  2:22.47  3:03.57  3:52.13  4:36.52  5:03.36
     5:36.39  6:50.13                                                      
 
Women 19-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harvey, Jillian           22 GAC-CO                 29.00      30.37  
  2 Klein, Rebecca            22 VORT-CO                35.30      38.20  
 
Women 19-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klein, Rebecca            22 VORT-CO                40.55      40.46  
 
Women 19-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harvey, Jillian           22 GAC-CO                 28.00      27.73  
 
Women 19-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harvey, Jillian           22 GAC-CO               1:03.00    1:03.77  
       29.98  1:03.77                                                      
 
Women 19-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harvey, Jillian           22 GAC-CO               1:08.00    1:06.42  
       30.80  1:06.42                                                      
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Speckman, Channa          30 HR-CO                  27.54      26.61  
  2 Killeen, Kimberly         30 CSST-CO                27.50      28.14  
  3 Watkins, Andrea           32 HR-CO                  34.02      33.21  
 -- Ramsey, Kylie             30 HR                     28.00         DQ  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Speckman, Channa          30 HR-CO                1:00.70      57.71  
       27.69    57.71                                                      
  2 Ramsey, Kylie             30 HR                   1:02.00    1:05.19  
       31.14  1:05.19                                                      
 
Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Killeen, Kimberly         30 CSST-CO              6:10.00    6:05.73  
       23.77    54.21  1:51.40  2:34.81  3:18.05  3:40.65  4:01.73  4:34.91
     5:00.54  6:05.73                                                      
  2 Ramsey, Kylie             30 HR                   6:45.00    6:44.71  
       32.15  1:10.86  1:51.82  2:33.50  3:15.78  3:58.09  4:40.79  5:23.18
     6:05.09  6:44.71                                                      
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Speckman, Channa          30 HR-CO                  33.25      32.18  
  2 Watkins, Andrea           32 HR-CO                  41.92      40.49  
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Killeen, Kimberly         30 CSST-CO                40.00      38.17  
  2 Watkins, Andrea           32 HR-CO                  42.82      44.21  
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Speckman, Channa          30 HR-CO                  32.35      29.39  
  2 Watkins, Andrea           32 HR-CO                  38.57      38.93  
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Speckman, Channa          30 HR-CO                1:12.43    1:09.64  
       32.01  1:09.64                                                      
  2 Killeen, Kimberly         30 CSST-CO              1:20.00    1:11.36  
       33.49  1:11.36                                                      
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hagadorn, Heather         39 DU                     28.00      27.29  
  2 DeBever, Alex             36 HR                        NT      33.26  
 
Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hagadorn, Heather         39 DU                   5:45.00    5:39.20  
       44.23  1:35.51  2:27.12  3:19.85  3:46.32  4:17.00  5:09.69  5:50.44
     6:30.94  5:39.20                                                      
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hagadorn, Heather         39 DU                     39.00      40.82  
  2 DeBever, Alex             36 HR                        NT      43.12  
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hagadorn, Heather         39 DU                     30.00      30.68  
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hagadorn, Heather         39 DU                   1:10.00    1:10.81  
       31.66  1:10.81                                                      
  2 DeBever, Alex             36 HR                        NT    1:28.80  
       41.66  1:28.80                                                      
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            44 INV                    26.20      26.35  
  2 Braun, Cynthia            43 INV-CO                 35.00      35.06  
  3 Golding, Sandy            41 GAC                    38.00      35.93  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Judy              44 HR-CO                  58.90      59.64  
       29.26    59.64                                                      
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Judy              44 HR-CO                2:08.00    2:11.23  
       31.37  1:04.76  1:38.43  2:11.23                                    
  2 Hawkinson, Cindy          43 HR-CO                2:45.00    2:57.61  
       39.32  1:25.60  2:12.92  2:57.61                                    
 
Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Judy              44 HR-CO                5:45.00    5:50.84  
       32.74  1:20.96  1:55.81  3:23.19  4:06.16  4:37.69  5:18.98  6:17.91
     6:52.35  5:50.84                                                      
  2 Dullea, Melanie           43 SS                   6:03.47    6:08.21  
       18.41  1:38.84  2:46.63  3:50.26  5:05.69  5:26.28  6:02.42  6:51.49
     7:25.17  6:08.21                                                      
  3 Lantz, Ann                41 Unattached                NT    7:07.15  
       37.61  1:18.56  2:01.38  2:45.30  3:29.12  4:12.96  4:57.48  5:41.68
     6:25.37  7:07.15                                                      
  4 Hawkinson, Cindy          43 HR-CO                7:55.00    7:50.84  
       45.75  1:30.91  2:17.66  3:05.20  3:52.82  4:40.57  5:28.31  6:16.12
     7:06.15  7:50.84                                                      
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            44 INV                    35.00      35.19  
  2 Golding, Sandy            41 GAC                    40.00      37.95  
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Golding, Sandy            41 GAC                  1:35.00    1:27.79  
       42.63  1:27.79                                                      
 
Women 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Golding, Sandy            41 GAC                  3:15.00    3:11.41  
       44.86  1:33.13  2:22.83  3:11.41                                    
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            44 INV                    39.00      38.48  
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Deanna           41 HR                   1:25.60    1:24.38  
       40.07  1:24.38                                                      
  2 Braun, Cynthia            43 INV-CO               1:30.00    1:39.68  
       46.54  1:39.68                                                      
 
Women 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Deanna           41 HR                   3:10.00    3:07.38  
       41.68  1:29.92  2:18.86  3:07.38                                    
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            44 INV                    32.00      32.63  
  2 Braun, Cynthia            43 INV-CO                 42.00      38.58  
 
Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Judy              44 HR-CO                1:07.50    1:09.45  
       32.72  1:09.45                                                      
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            44 INV                  1:15.00    1:13.21  
       34.55  1:13.21                                                      
  2 Johnson, Deanna           41 HR                   1:20.00    1:23.13  
       39.31  1:23.13                                                      
  3 Braun, Cynthia            43 INV-CO               1:30.00    1:29.71  
       40.08  1:29.71                                                      
 
Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Deanna           41 HR                   3:00.00    2:59.83  
       38.79  1:26.51  2:16.08  2:59.83                                    
  2 Braun, Cynthia            43 INV-CO               3:20.00    3:13.58  
       41.19  1:32.52  2:28.40  3:13.58                                    
  3 Hawkinson, Cindy          43 HR-CO                3:15.00    3:20.68  
       47.46  1:40.17  2:38.06  3:20.68                                    
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             48 SS                     33.00      31.32  
  2 Anderson, Cynthia         48 BAM                    32.00      32.97  
  3 McGarity, Maureen         48 TPST                   30.80      35.01  
  4 Ritzel, Lana              48 HR-CO                     NT      36.25  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGarity, Maureen         48 TPST                 1:12.50    1:22.49  
       38.12  1:22.49                                                      
  2 Ritzel, Lana              48 HR-CO                     NT    1:24.72  
       39.09  1:24.72                                                      
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             48 SS                   2:40.00    2:35.22  
       36.37  1:16.57  1:57.00  2:35.22                                    
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritzel, Lana              48 HR-CO                     NT      45.57  
 
Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGarity, Maureen         48 TPST                 1:34.70    1:38.58  
       48.37  1:38.58                                                      
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Cynthia         48 BAM                    40.00      39.65  
  2 Ritzel, Lana              48 HR-CO                     NT      47.15  
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Cynthia         48 BAM                  1:28.00    1:28.45  
       42.91  1:28.45                                                      
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             48 SS                     39.00      40.14  
 
Women 45-49 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             48 SS                   3:00.00    3:05.24  
       42.08  1:29.81  2:18.50  3:05.24                                    
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Cynthia         48 BAM                  1:25.00    1:24.39  
       41.48  1:24.39                                                      
  2 Ritzel, Lana              48 HR-CO                     NT    1:36.58  
       46.77  1:36.58                                                      
  3 McGarity, Maureen         48 TPST                 1:35.00    1:38.67  
       47.93  1:38.67                                                      
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slavec, Deborah           51 SS-CO                  33.23      32.70  
  2 Santillano, Jennifer      51 HR-CO                  35.00      32.80  
  3 Lestikow, Polly           51 GAC-CO                 40.00      32.88  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Santillano, Jennifer      51 HR-CO                1:12.00    1:08.80  
       34.05  1:08.80                                                      
  2 Lestikow, Polly           51 GAC-CO               1:20.00    1:09.74  
       33.17  1:09.74                                                      
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lestikow, Polly           51 GAC-CO               3:10.00    2:31.91  
       33.33  1:11.67  1:52.15  2:31.91                                    
 
Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Santillano, Jennifer      51 HR-CO                7:00.00    6:39.59  
       35.38  1:13.07  1:52.46  2:32.48  3:13.29  3:54.51  4:35.93  5:17.60
     5:59.36  6:39.59                                                      
  2 Lestikow, Polly           51 GAC-CO               6:40.00    6:48.39  
       25.78    59.58  1:24.41  1:53.07  3:20.36  4:03.58  4:47.48  5:12.25
     5:33.38  6:48.39                                                      
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slavec, Deborah           51 SS-CO                  46.17      44.44  
 
Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anziano, Marcia           59 DU-CO                8:45.00    7:59.40  
       44.10  1:31.19  2:19.37  3:07.69  3:57.71  4:46.42  5:34.92  6:22.66
     7:11.39  7:59.40                                                      
 
Women 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Lydia              56 DAWGS-CO             3:30.00    3:48.51  
       54.54  1:53.08  2:51.25  3:48.51                                    
 
Women 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Lydia              56 DAWGS-CO             1:40.00    1:43.23  
       49.63  1:43.23                                                      
 
Women 55-59 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Lydia              56 DAWGS-CO             3:40.00    3:52.17  
       52.60  1:52.11  2:53.50  3:52.17                                    
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Lydia              56 DAWGS-CO             1:30.00    1:37.34  
       46.01  1:37.34                                                      
 
Women 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Lydia              56 DAWGS-CO             3:15.00    3:35.62  
       50.83  1:44.29  2:45.57  3:35.62                                    
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wise, Louise              62 DAWGS                1:20.00    1:26.33  
       41.09  1:26.33                                                      
 
Women 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wise, Louise              62 DAWGS                8:00.00    8:21.79  
       46.17  1:35.30  2:25.63  3:16.33  4:07.67  4:59.34  5:50.12  6:42.36
     7:33.36  8:21.79                                                      
 
Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wise, Louise              62 DAWGS                  50.00      48.05  
 
Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wise, Louise              62 DAWGS                1:40.00    1:44.47  
 
Women 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wise, Louise              62 DAWGS                3:30.50    3:42.85  
       52.00  1:48.94  2:45.94  3:42.85                                    
 
Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryman, Donna              68 CR                     47.00      42.39  
 
Women 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryman, Donna              68 CR                  11:00.00    9:19.42  
       52.22  1:48.25  2:46.30  3:43.33  4:40.85  5:37.67  6:34.02  7:31.16
     8:27.11  9:19.42                                                      
 
Women 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryman, Donna              68 CR                     55.00      47.13  
 
Women 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryman, Donna              68 CR                   2:00.00    1:47.83  
       51.37  1:47.83                                                      
 
Women 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryman, Donna              68 CR                   2:00.00    1:47.77  
       53.97  1:47.77                                                      
 
Women 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           72 SM                   1:50.00    1:55.98  
 
Women 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           72 SM                  10:15.00   10:43.88  
       55.89  1:57.49  3:02.24  4:08.66  5:15.03  6:21.63  7:28.47  8:34.15
     9:41.00 10:43.88                                                      
 
Women 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           72 SM                     55.00    1:02.86  
 
Women 70-74 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           72 SM                   2:35.00    2:51.45  
     1:21.02  2:51.45                                                      
 
Women 70-74 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           72 SM                   5:00.00    5:29.73  
     1:22.92  2:44.71  4:27.05  5:29.73                                    
 
Men 19-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Iaia, Will                22 HR                     25.00      24.50  
  2 Lowe, Paul                24 DS-CO                  30.00      27.33  
 
Men 19-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Iaia, Will                22 HR                     54.00      53.65  
       26.08    53.65                                                      
 
Men 19-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Iaia, Will                22 HR                   1:59.00    1:56.34  
       27.07    56.86  1:26.55  1:56.34                                    
 
Men 19-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Iaia, Will                22 HR                   5:15.00    5:17.97  
       28.20    59.46  1:31.28  2:03.28  2:35.95  3:08.59  3:41.22  4:13.56
     4:46.26  5:17.97                                                      
 
Men 19-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Paul                24 DS-CO                  30.00      33.35  
 
Men 19-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Paul                24 DS-CO                  35.00      37.59  
 
Men 19-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Paul                24 DS-CO                  35.00      32.28  
 
Men 19-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Paul                24 DS-CO                1:05.00    1:10.16  
       31.82  1:10.16                                                      
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Albert, Alex              28 HR-CO                  56.50      55.20  
       26.68    55.20                                                      
  2 Johnson, Brett            25 DU-CO                  55.00      59.01  
       28.24    59.01                                                      
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Brett            25 DU-CO                2:01.00    2:14.26  
       29.65  1:02.38  1:37.80  2:14.26                                    
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Brett            25 DU-CO                  28.00      29.28  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Albert, Alex              28 HR-CO                1:02.00    1:01.22  
       27.85  1:01.22                                                      
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Albert, Alex              28 HR-CO                1:05.00    1:02.41  
       28.84  1:02.41                                                      
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nasser, Rob               35 HR                     23.00      22.79  
  2 Appleby, Don              36 HR-CO                  27.99      24.10  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nasser, Rob               35 HR                     51.00      51.18  
       24.72    51.18                                                      
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nasser, Rob               35 HR                   1:55.00    1:55.79  
       27.49    57.60  1:27.82  1:55.79                                    
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nasser, Rob               35 HR                   5:23.00    5:16.21  
       28.38    59.94  1:31.84  2:03.93  2:36.02  3:08.18  3:40.17  4:12.37
     4:45.05  5:16.21                                                      
  2 Blum, Juri                38 SS                   6:20.00    6:15.60  
       33.89  1:10.54  1:47.91  2:25.55  3:03.61  3:42.49  4:21.15  4:59.89
     5:38.48  6:15.60                                                      
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, George            39 INV-CO                 31.00      31.44  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, George            39 INV-CO               1:10.00    1:10.41  
       33.55  1:10.41                                                      
  2 Blum, Juri                38 SS                   1:13.00    1:13.97  
       35.47  1:13.97                                                      
 
Men 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, George            39 INV-CO               2:36.00    2:34.29  
       35.14  1:14.91  1:55.25  2:34.29                                    
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Appleby, Don              36 HR-CO                  26.27      26.75  
  2 Pins, Michael             39 BAM-CO                 29.01      29.23  
 
Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pins, Michael             39 BAM-CO               1:07.30    1:07.52  
       30.77  1:07.52                                                      
 
Men 35-39 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Pins, Michael             39 BAM-CO                    NT        DNF  
       32.87  1:11.38  2:13.47                                             
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, George            39 INV-CO               1:07.00    1:07.64  
       33.61  1:07.64                                                      
 
Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nasser, Rob               35 HR                   2:12.00    2:13.43  
       28.27  1:05.15  1:44.07  2:13.43                                    
  2 Blum, Juri                38 SS                   2:30.00    2:28.35  
       32.11  1:11.21  1:52.83  2:28.35                                    
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Engle, Curtis D           43 HR-CO                  23.59      24.00  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, John               42 GAC-CO                 49.50      49.04  
       23.46    49.04                                                      
  2 Peterson, Craig           44 DU-CO                  51.50      52.35  
       25.13    52.35                                                      
  3 Engle, Curtis D           43 HR-CO                  56.00      54.21  
       25.63    54.21                                                      
  4 Fuller, David             40 DU                     52.90      54.77  
       26.25    54.77                                                      
  5 Johnston, Mark            44 INV                    55.00      55.28  
       25.79    55.28                                                      
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peterson, Craig           44 DU-CO                1:50.00    1:55.40  
       27.32    56.51  1:25.94  1:55.40                                    
  2 Fuller, David             40 DU                   1:57.30    2:04.52  
       28.74    59.95  1:32.22  2:04.52                                    
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, John               42 GAC-CO               5:12.00    5:04.37  
       26.71    56.76  1:27.67  1:59.11  2:30.54  3:01.81  3:33.10  4:03.84
     4:34.66  5:04.37                                                      
  2 Peterson, Craig           44 DU-CO                5:01.50    5:08.70  
       28.37    59.53  1:30.89  2:02.09  2:33.22  3:04.10  3:35.47  4:06.62
     4:37.80  5:08.70                                                      
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Engle, Curtis D           43 HR-CO                  35.00      35.87  
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Mark            44 INV                    27.50      27.22  
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Mark            44 INV                  1:03.00    1:03.36  
       29.90  1:03.36                                                      
  2 Engle, Curtis D           43 HR-CO                1:20.00    1:07.49  
       30.73  1:07.49                                                      
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Paul               45 BAM-CO                 22.00      22.47  
  2 Nolte, Chris              47 INV-CO                 25.80      25.07  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Greg               45 HR-CO                  53.00      53.48  
       25.43    53.48                                                      
  2 Nelson, Kurt              45 HR                     53.50      53.83  
       26.11    53.83                                                      
  3 Nolte, Chris              47 INV-CO                 57.50      54.41  
       26.90    54.41                                                      
  4 Dahlquist, Jeff           47 HR-CO                  58.00    1:00.57  
       28.65  1:00.57                                                      
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Paul               45 BAM-CO               1:49.00    1:51.68  
       27.34    55.98  1:23.81  1:51.68                                    
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Kurt              45 HR                   5:36.50    5:27.57  
       29.17  1:01.47  1:34.64  2:07.63  2:41.14  3:14.92  3:48.53  4:22.71
     4:55.95  5:27.57                                                      
  2 Louie, Jamie              47 CSST-CO              6:40.00    7:04.60  
       32.73  1:08.64  1:49.14  2:29.14  3:13.68  3:57.23  4:35.25  5:15.50
     6:15.19  7:04.60                                                      
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dahlquist, Jeff           47 HR-CO                  30.50      31.25  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Greg               45 HR-CO                1:07.00    1:05.54  
       30.73  1:05.54                                                      
  2 Louie, Jamie              47 CSST-CO              1:14.20    1:12.90  
       34.79  1:12.90                                                      
 
Men 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louie, Jamie              47 CSST-CO              2:42.50    2:34.32  
       36.16  1:16.52  1:55.65  2:34.32                                    
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Paul               45 BAM-CO                 24.00      24.25  
  2 Nolte, Chris              47 INV-CO                 28.40      27.73  
  3 Dahlquist, Jeff           47 HR-CO                  27.50      29.14  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Kurt              45 HR                     58.50      58.56  
       27.27    58.56                                                      
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Chris              47 INV-CO               1:05.00    1:03.56  
       29.91  1:03.56                                                      
  2 Dahlquist, Jeff           47 HR-CO                1:05.50    1:07.90  
       30.69  1:07.90                                                      
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Greg               45 HR-CO                2:15.00    2:14.10  
       28.26  1:05.47  1:43.18  2:14.10                                    
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mann, Michael             50 DU-CO                  25.00      24.20  
  2 Fischer, Chuck            53 GAC-CO                 25.50      25.57  
  3 Knopinski, Joe            54 HR                     32.00      32.37  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knopinski, Joe            54 HR                   1:15.00    1:11.14  
       33.63  1:11.14                                                      
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mann, Michael             50 DU-CO                5:20.00    5:13.76  
       29.23  1:00.16  1:31.56  2:03.28  2:35.03  3:06.58  3:38.12  4:09.88
     4:42.05  5:13.76                                                      
  2 Hughes, John              51 HR                   5:30.02    5:21.23  
       28.96  1:00.39  1:32.10  2:03.89  2:36.50  3:09.03  3:42.07  4:15.38
     4:48.55  5:21.23                                                      
  3 Knopinski, Joe            54 HR                   8:15.00    7:34.03  
       37.29  1:19.64  2:04.95  2:51.31  3:38.95  4:26.23  5:14.13  6:01.29
     6:47.96  7:34.03                                                      
 
Men 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fischer, Chuck            53 GAC-CO               2:32.00    2:28.80  
       35.26  1:13.62  1:52.24  2:28.80                                    
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fischer, Chuck            53 GAC-CO                 32.00      32.92  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fischer, Chuck            53 GAC-CO               1:14.00    1:14.96  
       36.34  1:14.96                                                      
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fischer, Chuck            53 GAC-CO               1:06.00    1:06.58  
       32.70  1:06.58                                                      
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            59 Unattached             23.00      22.89  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            59 Unattached             53.00      52.60  
       25.28    52.60                                                      
  2 Townsend, Cecil           57 PM                   1:04.10    1:03.52  
       30.16  1:03.52                                                      
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burson, Bill              59 SS                   2:14.00    2:18.86  
       32.39  1:07.59  1:43.45  2:18.86                                    
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burson, Bill              59 SS                   6:05.00    6:28.15  
       32.73  1:08.07  1:45.37  2:23.92  3:02.51  3:42.00  4:22.94  5:04.77
     5:47.12  6:28.15                                                      
  2 Townsend, Cecil           57 PM                   6:48.60    6:30.59  
       34.80  1:13.39  2:32.02  3:10.77  5:11.98  6:30.69  7:07.25  6:30.59
  3 Putnam, Bill              56 HR-CO                8:00.00    7:11.52  
       37.84  1:21.11  2:05.59  2:50.55  3:36.00  4:20.81  5:04.41  5:48.28
     6:30.56  7:11.52                                                      
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Putnam, Bill              56 HR-CO                  40.00      39.67  
 
Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townsend, Cecil           57 PM                   1:19.80    1:18.61  
       38.22  1:18.61                                                      
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent              57 EVER                   36.00      36.54  
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townsend, Cecil           57 PM                        NT    1:22.56  
       39.12  1:22.56                                                      
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            59 Unattached             26.00      25.26  
  2 Carney, Kent              57 EVER                   34.00      32.88  
 
Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Putnam, Bill              56 HR-CO                1:45.00    1:38.45  
       45.26  1:38.45                                                      
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            59 Unattached           1:05.00    1:05.10  
       30.63  1:05.10                                                      
  2 Carney, Kent              57 EVER                 1:14.00    1:12.78  
       33.59  1:12.78                                                      
  3 Townsend, Cecil           57 PM                   1:17.90    1:15.07  
       36.42  1:15.07                                                      
  4 Putnam, Bill              56 HR-CO                1:27.00    1:26.94  
       40.38  1:26.94                                                      
 
Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burson, Bill              59 SS                   2:37.00    2:46.04  
       36.61  1:21.76  2:10.14  2:46.04                                    
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chessnoe, Mike            63 DU                   1:19.00    1:19.46  
       38.01  1:19.46                                                      
 
Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chessnoe, Mike            63 DU                   7:29.00    7:34.46  
       43.93  1:30.95  2:18.66  3:05.44  3:51.66  4:37.24  5:22.40  6:07.57
     6:51.72  7:34.46                                                      
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chessnoe, Mike            63 DU                   1:49.00    1:54.11  
       56.30  1:54.11                                                      
 
Men 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chessnoe, Mike            63 DU                   3:35.00    3:45.81  
       59.84  2:01.03  3:02.51  3:45.81                                    
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murray, Bruce             68 Unattached           1:16.00    1:11.35  
       34.09  1:11.35                                                      
  2 Plummer, Mark             68 INV-CO               1:17.00    1:22.07  
       39.81  1:22.07                                                      
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCray, Dick              67 BAM-CO                    NT    2:37.92  
       35.90  1:15.86  1:58.10  2:37.92                                    
  2 Murray, Bruce             68 Unattached           2:45.00    2:38.84  
       36.38  1:16.89  1:59.19  2:38.84                                    
  3 Plummer, Mark             68 INV-CO               2:59.50    3:14.65  
       43.46  1:31.46  2:22.67  3:14.65                                    
 
Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murray, Bruce             68 Unattached           7:30.00    7:08.69  
       37.66  1:19.84  2:03.46  2:48.26  3:32.78  4:16.79  5:01.11  5:44.93
     6:28.13  7:08.69                                                      
  2 McCray, Dick              67 BAM-CO                    NT    7:30.47  
       38.76  1:22.54  2:07.88  2:54.27  3:39.59  4:25.20  5:11.96  5:59.01
     6:45.20  7:30.47                                                      
 
Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murray, Bruce             68 Unattached           1:30.00    1:29.36  
       44.46  1:29.36                                                      
  2 Plummer, Mark             68 INV-CO               1:46.00    1:50.85  
       55.02  1:50.85                                                      
 
Men 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murray, Bruce             68 Unattached           3:10.00    3:08.49  
       44.49  1:32.16  2:21.27  3:08.49                                    
 
Men 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             68 INV-CO               1:43.75    1:47.27  
       49.40  1:47.27                                                      
 -- McCray, Dick              67 BAM-CO                    NT         DQ  
       34.88       DQ                                                      
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ensign, George            74 INV                    42.30      47.20  
 
Men 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ensign, George            74 INV                 10:24.00   11:51.68  
     1:04.17  2:16.10  3:29.79  4:44.65  5:58.35  7:13.50  8:27.15  9:38.44
    10:48.87 11:51.68                                                      
 
Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patten, Bob               70 DAC                    37.00      38.97  
 
Men 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patten, Bob               70 DAC                  1:20.00    1:25.50  
       41.67  1:25.50                                                      
 
Men 70-74 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patten, Bob               70 DAC                  2:55.00    3:04.74  
       43.41  1:30.52  2:17.56  3:04.74