Hy-Tek's Meet Manager 2/10/2006 08:21 AM
                        Boulder Pentathlon - 1/28/2006                         
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolb, Caroline            21 THOR-CO                31.00      28.81   20  
  2 Philip, Wendy             19 GREEL-CO               33.00      32.39   17  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Philip, Wendy             19 GREEL-CO             1:30.00    1:15.07   20  
                  35.48     1:15.07 (39.59)                                        
 
Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolb, Caroline            21 THOR-CO                39.00      36.52   20  
 
Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolb, Caroline            21 THOR-CO                40.00      38.26   20  
 
Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Philip, Wendy             19 GREEL-CO             1:32.00    1:30.82   20  
                  44.00     1:30.82 (46.82)                                        
 
Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolb, Caroline            21 THOR-CO                37.00      31.97   20  
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolb, Caroline            21 THOR-CO              1:20.00    1:16.20   20  
                  35.93     1:16.20 (40.27)                                        
 
Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Philip, Wendy             19 GREEL-CO             3:00.00    3:08.79   20  
                  40.01     1:31.41 (51.40)     2:22.61 (51.20)     3:08.79 (46.18)
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sukovich, Ellen           26 BAM-CO                 29.00      28.98   20  
  2 Miller, Hayley            27 THOR-CO                35.00      30.75   17  
  3 Krause, Amanda            29 LONG-CO                31.28      36.08   16  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cavallaro, Danielle       27 CSST-CO              1:03.00    1:06.74   20  
                  31.61     1:06.74 (35.13)                                        
  2 Krause, Amanda            29 LONG-CO              1:30.45    1:31.99   17  
                  42.10     1:31.99 (49.89)                                        
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sukovich, Ellen           26 BAM-CO                 36.00      34.37   20  
  2 Miller, Hayley            27 THOR-CO                50.00      39.87   17  
  3 Krause, Amanda            29 LONG-CO                43.32      43.70   16  
 
Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cavallaro, Danielle       27 CSST-CO              1:18.37    1:20.42   20  
                  39.25     1:20.42 (41.17)                                        
  2 Krause, Amanda            29 LONG-CO              1:35.24    1:40.86   17  
                  48.06     1:40.86 (52.80)                                        
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sukovich, Ellen           26 BAM-CO                 40.00      40.55   20  
  2 Miller, Hayley            27 THOR-CO                48.00      41.52   17  
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cavallaro, Danielle       27 CSST-CO              1:20.00    1:26.66   20  
                  40.95     1:26.66 (45.71)                                        
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sukovich, Ellen           26 BAM-CO                 32.00      30.75   20  
  2 Miller, Hayley            27 THOR-CO                45.00      36.49   17  
  3 Krause, Amanda            29 LONG-CO                   NT      46.99   16  
 
Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cavallaro, Danielle       27 CSST-CO              1:12.00    1:16.16   20  
                  34.67     1:16.16 (41.49)                                        
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sukovich, Ellen           26 BAM-CO               1:25.00    1:14.29   20  
                  33.93     1:14.29 (40.36)                                        
  2 Miller, Hayley            27 THOR-CO              1:37.00    1:25.81   17  
                  40.68     1:25.81 (45.13)                                        
 
Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cavallaro, Danielle       27 CSST-CO              2:33.98    2:37.03   20  
                  34.26     1:15.18 (40.92)     2:01.27 (46.09)     2:37.03 (35.76)
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, BJ                33 FCC-CO                 24.50      24.80   20  
  2 Hart, Sheri               34 Unattached             25.50      25.45   17  
  3 Dravenstott, Laura        34 DU-CO                  27.00      27.09   16  
  4 Webb, Amy                 30 BAM-CO                 27.00      27.20   15  
  5 Dickerson, Amy            30 BROOM-CO               30.00      30.81   14  
  6 Barker, Heather           32 THOR-CO                33.29      33.21   13  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hart, Sheri               34 Unattached             56.50      56.03   20  
                  27.22       56.03 (28.81)                                        
  2 Webb, Amy                 30 BAM-CO               1:00.67    1:01.66   17  
                  30.89     1:01.66 (30.77)                                        
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, BJ                33 FCC-CO                 27.59      26.79   20  
  2 Hart, Sheri               34 Unattached             30.00      28.67   17  
  3 Dravenstott, Laura        34 DU-CO                  34.00      33.32   16  
  4 Dickerson, Amy            30 BROOM-CO               38.00      37.72   15  
  5 Barker, Heather           32 THOR-CO                   NT      41.02   14  
 
Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hart, Sheri               34 Unattached           1:02.00    1:01.91   20  
                  31.03     1:01.91 (30.88)                                        
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, BJ                33 FCC-CO                 32.49      33.01   20  
  2 Webb, Amy                 30 BAM-CO                 34.67      36.85   17  
  3 Dravenstott, Laura        34 DU-CO                  41.00      40.23   16  
  4 Barker, Heather           32 THOR-CO                42.35      41.94   15  
  5 Dickerson, Amy            30 BROOM-CO               48.00      45.07   14  
 
Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webb, Amy                 30 BAM-CO               1:19.83    1:18.69   20  
                  37.76     1:18.69 (40.93)                                        
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, BJ                33 FCC-CO                 27.99      26.47   20  
  2 Hart, Sheri               34 Unattached             29.50      28.73   17  
  3 Dravenstott, Laura        34 DU-CO                  31.00      29.92   16  
  4 Dickerson, Amy            30 BROOM-CO               43.00      36.31   15  
  5 Barker, Heather           32 THOR-CO                   NT      40.93   14  
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, BJ                33 FCC-CO               1:05.99    1:01.76   20  
                  28.65     1:01.76 (33.11)                                        
  2 Webb, Amy                 30 BAM-CO               1:13.26    1:13.40   17  
                  35.37     1:13.40 (38.03)                                        
  3 Dickerson, Amy            30 BROOM-CO             1:26.00    1:23.71   16  
                  37.79     1:23.71 (45.92)                                        
  4 Barker, Heather           32 THOR-CO              1:26.73    1:28.87   15  
                  44.61     1:28.87 (44.26)                                        
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riner, Betsy              39 INVR-CO                29.00      28.13   20  
  2 Eden, Kim                 37 FCC-CO                 29.30      29.09   17  
  3 Crino, Heide              39 INVR-CO                32.00      30.35   16  
  4 Friedlander, Rebecca      39 DU-CO                  30.00      30.39   15  
  5 Beggs, Holly              39 RALLY-CO               36.00      31.43   14  
  6 Atkins, Julia             35 Unattached             32.50      31.52   13  
  7 Sands, Amy                35 GREEL-CO                  NT      38.01   12  
                  38.01           38.01 ( )                                        
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dowling, Michelle         37 BAM-CO               1:07.00    1:04.34   20  
                  30.57     1:04.34 (33.77)                                        
 -- Crino, Heide              39 INVR-CO              1:06.00         DQ  
                  31.81          DQ (36.57)                                        
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dowling, Michelle         37 BAM-CO                 33.00      34.30   20  
  2 Eden, Kim                 37 FCC-CO                 36.00      34.79   17  
  3 Riner, Betsy              39 INVR-CO                37.50      35.52   16  
  4 Friedlander, Rebecca      39 DU-CO                  40.00      37.96   15  
  5 Atkins, Julia             35 Unattached             40.00      38.88   14  
  6 Beggs, Holly              39 RALLY-CO               48.00      42.55   17  
  7 Sands, Amy                35 GREEL-CO                  NT      43.92   13  
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eden, Kim                 37 FCC-CO                 41.00      40.94   20  
  2 Beggs, Holly              39 RALLY-CO               45.00      41.67   17  
  3 Friedlander, Rebecca      39 DU-CO                  47.00      43.11   16  
  4 Dowling, Michelle         37 BAM-CO                 39.00      43.21   15  
  5 Atkins, Julia             35 Unattached             44.00      45.21   14  
  6 Sands, Amy                35 GREEL-CO                  NT      49.52   13  
 
Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crino, Heide              39 INVR-CO              1:40.00    1:29.30   20  
                  42.57     1:29.30 (46.73)                                        
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Friedlander, Rebecca      39 DU-CO                  33.00      31.36   20  
  1 Beggs, Holly              39 RALLY-CO               43.00      36.61   20  
  2 Riner, Betsy              39 INVR-CO                32.50      31.42   17  
  3 Eden, Kim                 37 FCC-CO                 33.00      32.71   16  
  4 Dowling, Michelle         37 BAM-CO                 33.00      33.29   15  
  5 Atkins, Julia             35 Unattached             36.50      36.03   14  
  6 Sands, Amy                35 GREEL-CO                  NT      40.21   13  
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riner, Betsy              39 INVR-CO              1:16.00    1:15.07   20  
                  33.88     1:15.07 (41.19)                                        
  2 Eden, Kim                 37 FCC-CO               1:14.03    1:16.27   17  
                  35.53     1:16.27 (40.74)                                        
  3 Friedlander, Rebecca      39 DU-CO                1:23.00    1:16.73   16  
                  36.16     1:16.73 (40.57)                                        
  4 Dowling, Michelle         37 BAM-CO               1:25.00    1:16.84   15  
                  35.97     1:16.84 (40.87)                                        
  5 Crino, Heide              39 INVR-CO              1:30.00    1:18.64   14  
                  35.04     1:18.64 (43.60)                                        
  6 Atkins, Julia             35 Unattached           1:24.50    1:20.52   13  
                  37.90     1:20.52 (42.62)                                        
  7 Beggs, Holly              39 RALLY-CO             1:30.00    1:22.85   12  
                  39.26     1:22.85 (43.59)                                        
  8 Sands, Amy                35 GREEL-CO                  NT    1:32.40   11  
                  42.83     1:32.40 (49.57)                                        
 
Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crino, Heide              39 INVR-CO              2:50.00    2:56.95   20  
                  36.27     1:22.14 (45.87)     2:16.39 (54.25)     2:56.95 (40.56)
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fischer, Lynn             43 RALLY-CO               27.80      28.44   20  
  2 Campbell, Ellen           42 INVR-CO                29.00      29.19   17  
  3 Lahnert, Laurie           42 Unattached             31.00      30.92   16  
  4 Kauffman, Barbara         44 THOR-CO                31.00      31.13   15  
  5 Dorsey, Kika              40 BAM-CO                 35.00      31.34   14  
  6 Sauls, Catherine          41 THOR-CO                32.50      31.67   13  
  7 Craft, Carol              43 THOR-CO                   NT      35.03   12  
                  35.02        35.03 (0.01)                                        
 -- Tyse, Blair               40 BAM-CO                 34.70         DQ  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fischer, Lynn             43 RALLY-CO             1:02.50    1:02.69   20  
                  30.17     1:02.69 (32.52)                                        
  2 Dorsey, Kika              40 BAM-CO               1:15.00    1:09.70   17  
                  33.34     1:09.70 (36.36)                                        
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tyse, Blair               40 BAM-CO                 43.20      38.74   20  
  2 Kauffman, Barbara         44 THOR-CO                45.00      40.94   17  
  3 Nolte, Susan              44 INVR-CO                39.00      41.06   16  
  4 Lahnert, Laurie           42 Unattached             42.00      42.27   15  
  5 Sauls, Catherine          41 THOR-CO                45.00      42.32   14  
  6 Craft, Carol              43 THOR-CO                   NT      48.20   13  
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Susan              44 INVR-CO              1:26.50    1:29.34   20  
                  43.59     1:29.34 (45.75)                                        
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Ellen           42 INVR-CO                38.50      36.51   20  
  2 Fischer, Lynn             43 RALLY-CO               42.00      39.00   17  
  3 Sauls, Catherine          41 THOR-CO                40.00      40.44   16  
  4 Tyse, Blair               40 BAM-CO                 45.54      40.69   15  
  5 Lahnert, Laurie           42 Unattached             40.00      41.09   14  
  6 Nolte, Susan              44 INVR-CO                41.00      42.31   13  
  7 Dorsey, Kika              40 BAM-CO                 43.00      42.61   12  
  8 Kauffman, Barbara         44 THOR-CO                43.00      42.92   11  
  9 Craft, Carol              43 THOR-CO                   NT      47.42    9  
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Ellen           42 INVR-CO              1:25.00    1:18.84   20  
                  38.50     1:18.84 (40.34)                                        
  1 Nolte, Susan              44 INVR-CO              1:32.00    1:30.79   20  
                  43.18     1:30.79 (47.61)                                        
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fischer, Lynn             43 RALLY-CO               36.00      33.28   20  
  2 Tyse, Blair               40 BAM-CO                 37.99      33.73   17  
  3 Kauffman, Barbara         44 THOR-CO                36.00      36.20   16  
  4 Sauls, Catherine          41 THOR-CO                38.00      36.90   15  
  5 Lahnert, Laurie           42 Unattached             39.00      39.62   14  
  6 Craft, Carol              43 THOR-CO                   NT      41.23   13  
 -- Dorsey, Kika              40 BAM-CO                 37.00         DQ  
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fischer, Lynn             43 RALLY-CO             1:14.50    1:13.20   20  
                  35.58     1:13.20 (37.62)                                        
  2 Tyse, Blair               40 BAM-CO               1:28.99    1:18.11   17  
                  37.07     1:18.11 (41.04)                                        
  3 Kauffman, Barbara         44 THOR-CO              1:25.00    1:20.69   16  
                  38.23     1:20.69 (42.46)                                        
  4 Sauls, Catherine          41 THOR-CO              1:20.00    1:20.99   15  
                  38.88     1:20.99 (42.11)                                        
  5 Lahnert, Laurie           42 Unattached           1:22.00    1:22.82   14  
                  40.97     1:22.82 (41.85)                                        
  6 Dorsey, Kika              40 BAM-CO               1:26.00    1:23.24   13  
                  38.98     1:23.24 (44.26)                                        
  7 Craft, Carol              43 THOR-CO                   NT    1:32.94   12  
                  45.28     1:32.94 (47.66)                                        
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            45 INVR-CO                26.50      26.35   20  
  2 Craft, Brenda             47 GREEL-CO               32.00      29.99   17  
  3 Pyle, Rebecca             49 SSUB-CO                32.50      31.26   16  
  4 Fletcher, Lynne           45 INVR-CO                36.00      31.67   15  
  5 Garvin, Fiona             49 BAM-CO                 38.00      32.06   14  
  6 Chidester, Victoria       49 WRS-CO                 33.00      32.89   13  
  7 Anderson, Cynthia         49 BAM-CO                 32.50      33.29   12  
  8 Taydus, Andrea            48 RALLY-CO               35.00      33.43   11  
  9 Wigington, Nan            48 Unattached                NT      38.90    9  
                  38.97           38.90 ( )                                        
 10 Inderhees, Joan           49 Unattached             44.00      39.91    7  
                  39.78        39.91 (0.13)                                        
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             49 SSUB-CO              1:08.00    1:08.56   20  
                  33.36     1:08.56 (35.20)                                        
  2 Chidester, Victoria       49 WRS-CO               1:09.00    1:13.73   17  
                  34.11     1:13.73 (39.62)                                        
  3 Inderhees, Joan           49 Unattached                NT    1:27.16   16  
                  41.37     1:27.16 (45.79)                                        
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            45 INVR-CO                36.00      33.77   20  
  2 Craft, Brenda             47 GREEL-CO               40.00      36.27   17  
  3 Chidester, Victoria       49 WRS-CO                 40.00      38.46   16  
  4 Fletcher, Lynne           45 INVR-CO                42.00      38.49   15  
  5 Taydus, Andrea            48 RALLY-CO               55.00      42.05   14  
  6 Wigington, Nan            48 Unattached                NT      47.32   13  
  7 Inderhees, Joan           49 Unattached             47.00      48.62   12  
 
Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chidester, Victoria       49 WRS-CO               1:25.00    1:23.78   20  
                  40.47     1:23.78 (43.31)                                        
  2 Pyle, Rebecca             49 SSUB-CO              1:32.00    1:32.61   17  
                  45.88     1:32.61 (46.73)                                        
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            45 INVR-CO                39.50      38.38   20  
  2 Taydus, Andrea            48 RALLY-CO               45.00      38.50   17  
  3 Craft, Brenda             47 GREEL-CO               42.00      39.90   16  
  4 Anderson, Cynthia         49 BAM-CO                 39.50      40.46   15  
  5 Inderhees, Joan           49 Unattached             40.00      41.76   14  
  6 Fletcher, Lynne           45 INVR-CO                45.00      43.20   13  
  7 Wigington, Nan            48 Unattached             50.84      46.14   12  
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Cynthia         49 BAM-CO               1:28.00    1:27.76   20  
                  41.72     1:27.76 (46.04)                                        
  2 Inderhees, Joan           49 Unattached                NT    1:32.71   17  
                  42.26     1:32.71 (50.45)                                        
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Craft, Brenda             47 GREEL-CO               37.00      32.55   20  
  2 Garnier, Kathy            45 INVR-CO                33.50      33.08   17  
  3 Pyle, Rebecca             49 SSUB-CO                34.00      34.75   16  
  4 Garvin, Fiona             49 BAM-CO                 45.00      36.88   15  
  5 Taydus, Andrea            48 RALLY-CO               55.00      38.15   14  
  6 Fletcher, Lynne           45 INVR-CO                42.00      39.75   13  
  7 Wigington, Nan            48 Unattached                NT      46.02   12  
 
Women 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             49 SSUB-CO              1:18.00    1:18.54   20  
                  36.89     1:18.54 (41.65)                                        
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            45 INVR-CO              1:15.00    1:12.56   20  
                  32.84     1:12.56 (39.72)                                        
  2 Craft, Brenda             47 GREEL-CO             1:30.00    1:15.72   17  
                  35.41     1:15.72 (40.31)                                        
  3 Fletcher, Lynne           45 INVR-CO              1:27.00    1:22.76   16  
                  38.74     1:22.76 (44.02)                                        
  4 Chidester, Victoria       49 WRS-CO               1:25.00    1:24.89   15  
                  37.54     1:24.89 (47.35)                                        
  5 Taydus, Andrea            48 RALLY-CO             1:35.00    1:25.28   14  
                  38.88     1:25.28 (46.40)                                        
  6 Wigington, Nan            48 Unattached           1:49.47    1:38.49   13  
                  46.58     1:38.49 (51.91)                                        
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosener, Karen            52 FCC-CO                 29.30      29.03   20  
  2 Kaplan, Betty             50 BAM-CO                 39.90      35.66   17  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosener, Karen            52 FCC-CO               1:04.50    1:00.97   20  
                  29.76     1:00.97 (31.21)                                        
  2 Kaplan, Betty             50 BAM-CO               1:28.00    1:19.62   17  
                  37.18     1:19.62 (42.44)                                        
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roche, Carolyn            54 BAM-CO                 38.00      37.49   20  
  2 Kaplan, Betty             50 BAM-CO                 40.00      39.80   17  
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaplan, Betty             50 BAM-CO               1:35.00    1:29.36   20  
                  41.56     1:29.36 (47.80)                                        
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosener, Karen            52 FCC-CO                 40.00      39.18   20  
  2 Roche, Carolyn            54 BAM-CO                 40.00      40.84   17  
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosener, Karen            52 FCC-CO                 31.50      31.44   20  
  2 Roche, Carolyn            54 BAM-CO                 35.00      33.50   17  
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosener, Karen            52 FCC-CO               1:15.50    1:17.84   20  
                  37.10     1:17.84 (40.74)                                        
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hashimoto, Christine      58 INVR-CO                34.00      35.00   20  
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hashimoto, Christine      58 INVR-CO                43.00      42.67   20  
 
Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hashimoto, Christine      58 INVR-CO                48.00      48.56   20  
 
Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hashimoto, Christine      58 INVR-CO                42.00      44.12   20  
 
Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Croissant, Eileen         66 GREEL-CO               43.27      42.97   20  
                  43.02           42.97 ( )                                        
 
Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Croissant, Eileen         66 GREEL-CO             1:06.37    1:08.58   20  
 
Women 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Croissant, Eileen         66 GREEL-CO             1:11.52         DQ  
 
Women 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Croissant, Eileen         66 GREEL-CO             1:27.35    1:13.41   20  
 
Women 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Croissant, Eileen         66 GREEL-CO             2:13.04    2:11.83   20  
                2:12.11         2:11.83 ( )                                        
 
Women 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           73 SUM-CO               1:55.00    1:59.01   20  
                  58.57   1:59.01 (1:00.44)                                        
 
Women 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           73 SUM-CO               4:00.00    3:20.06   20  
                1:36.62   3:20.06 (1:43.44)                                        
 
Women 70-74 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           73 SUM-CO               2:45.00    3:05.91   20  
                1:27.51   3:05.91 (1:38.40)                                        
 
Women 70-74 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           73 SUM-CO               4:45.00    5:30.37   20  
                1:23.39   2:40.51 (1:17.12)   4:26.96 (1:46.45)   5:30.37 (1:03.41)
 
Women 90-94 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellert, Lois              91 BAM-CO               7:45.00    1:42.23   20  
 
Women 95-99 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baro, Sonja               99 BAM-CO                 30.00      31.36   20  
 
Women 95-99 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baro, Sonja               99 BAM-CO                 35.00      37.25   20  
 
Women 95-99 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baro, Sonja               99 BAM-CO                 42.00      45.75   20  
 
Women 95-99 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Baro, Sonja               99 BAM-CO                 33.00      37.57   17  
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saum, Brett               27 BAM-CO                 23.21      23.72   20  
  2 Lawler, Max               27 BAM-CO                 27.00      25.27   17  
  3 Jones, Ryan               29 AUR-CO                 32.50      29.09   16  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheremeta, Nick           27 INVR-CO                51.50      51.11   20  
                  25.52       51.11 (25.59)                                        
  2 Francke, Venca            27 Unattached             52.30      52.44   17  
                  25.36       52.44 (27.08)                                        
  3 Lawler, Max               27 BAM-CO                 59.00      55.61   16  
                  26.90       55.61 (28.71)                                        
 
Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saum, Brett               27 BAM-CO                 25.50      26.29   20  
  2 Lawler, Max               27 BAM-CO                 31.00      29.20   17  
  3 Jones, Ryan               29 AUR-CO                 33.50      29.25   16  
 
Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheremeta, Nick           27 INVR-CO                59.00      59.52   20  
                  30.46       59.52 (29.06)                                        
  2 Francke, Venca            27 Unattached           1:00.40      59.59   17  
                  29.33       59.59 (30.26)                                        
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saum, Brett               27 BAM-CO                 32.00      33.96   20  
  2 Jones, Ryan               29 AUR-CO                 34.50      35.46   17  
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheremeta, Nick           27 INVR-CO              1:10.00    1:09.87   20  
                  33.94     1:09.87 (35.93)                                        
  2 Francke, Venca            27 Unattached           1:12.70    1:10.17   17  
                  34.03     1:10.17 (36.14)                                        
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saum, Brett               27 BAM-CO                 26.00      25.76   20  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Francke, Venca            27 Unattached             58.80      57.98   20  
                  27.15       57.98 (30.83)                                        
  2 Sheremeta, Nick           27 INVR-CO              1:04.00    1:03.73   17  
                  30.67     1:03.73 (33.06)                                        
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saum, Brett               27 BAM-CO               1:00.32    1:00.09   20  
                  27.20     1:00.09 (32.89)                                        
  2 Lawler, Max               27 BAM-CO               1:10.00    1:09.52   17  
                  31.90     1:09.52 (37.62)                                        
 
Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheremeta, Nick           27 INVR-CO              2:06.00    2:11.29   20  
                  29.31     1:01.98 (32.67)     1:41.62 (39.64)     2:11.29 (29.67)
  2 Francke, Venca            27 Unattached           2:08.90    2:12.05   17  
                  26.74     1:02.23 (35.49)     1:42.22 (39.99)     2:12.05 (29.83)
  3 Jones, Ryan               29 AUR-CO               2:15.50    2:28.46   16  
                  30.10     1:05.93 (35.83)     1:53.51 (47.58)     2:28.46 (34.95)
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Christian      32 BROOM-CO               27.00      27.54   20  
  2 De La Rosa, Mark          33 Unattached             27.50      29.35   17  
 
Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Christian      32 BROOM-CO               32.00      32.87   20  
  2 De La Rosa, Mark          33 Unattached             31.20      37.11   17  
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 De La Rosa, Mark          33 Unattached             32.00      37.51   20  
  2 Dickerson, Christian      32 BROOM-CO               38.00      39.32   17  
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Christian      32 BROOM-CO               32.00      31.57   20  
 -- De La Rosa, Mark          33 Unattached             30.20         DQ  
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Christian      32 BROOM-CO             1:05.00    1:13.84   20  
                  32.28     1:13.84 (41.56)                                        
  2 De La Rosa, Mark          33 Unattached           1:20.00    1:18.63   17  
                  37.66     1:18.63 (40.97)                                        
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, John               35 RALLY-CO               22.90      23.15   20  
  2 Keever, Nate              39 Unattached             26.00      25.80   17  
  3 Springbob, Dan            39 LOVE-CO                27.50      26.40   16  
  4 Moseley, Matt             38 Unattached             27.09      26.86   15  
  5 Blum, Juri                39 SSUB-CO                28.84      26.99   14  
  6 Amos, Will                38 BROOM-CO               27.06      28.38   13  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dahl, Matt                37 RALLY-CO               54.00      53.00   20  
                  25.57       53.00 (27.43)                                        
  2 Moseley, Matt             38 Unattached             59.08    1:00.71   17  
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, John               35 RALLY-CO               27.20      27.10   20  
  2 Moseley, Matt             38 Unattached             35.05      31.54   17  
  3 Springbob, Dan            39 LOVE-CO                35.50      33.43   16  
  4 Keever, Nate              39 Unattached             34.00      34.16   15  
  5 Blum, Juri                39 SSUB-CO                35.50      34.49   14  
  6 Amos, Will                38 BROOM-CO               35.22      35.19   13  
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, John               35 RALLY-CO               32.80      32.23   20  
  2 Keever, Nate              39 Unattached             32.00      32.24   17  
  3 Blum, Juri                39 SSUB-CO                32.00      33.46   16  
  4 Amos, Will                38 BROOM-CO               32.13      33.99   15  
  5 Springbob, Dan            39 LOVE-CO                40.00      37.37   14  
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, John               35 RALLY-CO               27.70      25.91   20  
  2 Moseley, Matt             38 Unattached             29.05      29.34   17  
  3 Springbob, Dan            39 LOVE-CO                31.50      30.03   16  
  4 Blum, Juri                39 SSUB-CO                29.90      30.05   15  
  5 Keever, Nate              39 Unattached             30.00      30.24   14  
  6 Amos, Will                38 BROOM-CO               30.16      30.71   13  
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blum, Juri                39 SSUB-CO              1:08.50    1:07.00   20  
                  32.80     1:07.00 (34.20)                                        
  2 Keever, Nate              39 Unattached           1:06.00    1:07.40   17  
                  32.64     1:07.40 (34.76)                                        
  3 Springbob, Dan            39 LOVE-CO              1:13.50    1:08.96   16  
                1:08.87      1:08.96 (0.09)                                        
  4 Amos, Will                38 BROOM-CO             1:07.26    1:11.02   15  
                  34.75     1:11.02 (36.27)                                        
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuller, David             41 DU-CO                  25.00      25.48   20  
  2 Pins, Michael             40 BAM-CO                 27.14      28.38   17  
  3 Ramirez, Alfonso          43 BROOM-CO               28.59      28.88   16  
  4 Mauldin, Lee              44 BAM-CO                 29.00      29.68   15  
  5 O'Keefe, John             44 BROOM-CO               29.50      30.04   14  
  6 Schardt, Stefan           41 BAM-CO                 33.11      32.74   13  
  7 Barber, Jeffrey           44 INVR-CO                32.80      33.43   12  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nash, Kevin               41 BROOM-CO               54.00      53.34   20  
                  25.90       53.34 (27.44)                                        
  2 Fuller, David             41 DU-CO                  55.00      55.20   17  
                  26.74       55.20 (28.46)                                        
  3 Biesecker, Doug           41 BAM-CO               1:01.00    1:00.13   16  
                  29.42     1:00.13 (30.71)                                        
  4 Jensen, Rod               41 Unattached           1:05.00    1:00.90   15  
                  29.31     1:00.90 (31.59)                                        
  5 Magouirk, Jeffrey         44 BROOM-CO               58.00    1:02.07   14  
                  28.53     1:02.07 (33.54)                                        
  6 Albritton, Dan            42 BAM-CO               1:03.00    1:04.03   13  
                  31.09     1:04.03 (32.94)                                        
  7 Ramirez, Alfonso          43 BROOM-CO             1:08.00    1:05.28   12  
                  30.92     1:05.28 (34.36)                                        
  8 O'Keefe, John             44 BROOM-CO             1:08.00    1:05.83   11  
                  32.02     1:05.83 (33.81)                                        
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Biesecker, Doug           41 BAM-CO                 30.00      30.75   20  
  2 Pins, Michael             40 BAM-CO                 36.49      35.33   17  
  3 Mauldin, Lee              44 BAM-CO                 35.49      38.25   16  
  4 Schardt, Stefan           41 BAM-CO                 45.40      46.15   15  
 
Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nash, Kevin               41 BROOM-CO               59.00    1:01.02   20  
                  30.23     1:01.02 (30.79)                                        
  2 Biesecker, Doug           41 BAM-CO               1:06.00    1:07.96   17  
                  33.26     1:07.96 (34.70)                                        
  3 Jensen, Rod               41 Unattached           1:15.00    1:11.80   16  
                  34.53     1:11.80 (37.27)                                        
  4 Magouirk, Jeffrey         44 BROOM-CO             1:18.00    1:18.67   15  
                  39.04     1:18.67 (39.63)                                        
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barber, Jeffrey           44 INVR-CO                32.80      33.31   20  
  2 Albritton, Dan            42 BAM-CO                 35.00      35.30   17  
  3 O'Keefe, John             44 BROOM-CO               39.20      38.19   16  
  4 Pins, Michael             40 BAM-CO                 38.93      38.49   15  
  5 Schardt, Stefan           41 BAM-CO                 41.80      43.23   14  
  6 Mauldin, Lee              44 BAM-CO                 47.12      51.90   13  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nash, Kevin               41 BROOM-CO             1:12.00    1:12.29   20  
                  34.15     1:12.29 (38.14)                                        
  2 Barber, Jeffrey           44 INVR-CO              1:12.00    1:14.60   17  
                  35.00     1:14.60 (39.60)                                        
  3 Jensen, Rod               41 Unattached           1:15.00    1:16.03   16  
                  36.75     1:16.03 (39.28)                                        
  4 Albritton, Dan            42 BAM-CO               1:15.00    1:17.25   15  
                  36.99     1:17.25 (40.26)                                        
  5 Magouirk, Jeffrey         44 BROOM-CO             1:15.00    1:23.24   14  
                  37.47     1:23.24 (45.77)                                        
  6 O'Keefe, John             44 BROOM-CO             1:29.00    1:25.87   13  
                  40.39     1:25.87 (45.48)                                        
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuller, David             41 DU-CO                  29.00      28.47   20  
  2 Pins, Michael             40 BAM-CO                 28.31      28.72   17  
  3 Biesecker, Doug           41 BAM-CO                 31.00      30.25   16  
  4 Mauldin, Lee              44 BAM-CO                 33.86      34.82   15  
  5 Schardt, Stefan           41 BAM-CO                 47.23      43.70   14  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nash, Kevin               41 BROOM-CO               58.00      58.58   20  
                  26.90       58.58 (31.68)                                        
  2 Jensen, Rod               41 Unattached           1:10.00    1:03.12   17  
                  30.13     1:03.12 (32.99)                                        
  3 Magouirk, Jeffrey         44 BROOM-CO             1:18.00    1:21.40   16  
                  36.75     1:21.40 (44.65)                                        
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuller, David             41 DU-CO                1:10.00    1:06.04   20  
                  30.47     1:06.04 (35.57)                                        
  2 Biesecker, Doug           41 BAM-CO               1:08.00    1:09.86   17  
                  32.00     1:09.86 (37.86)                                        
  3 Albritton, Dan            42 BAM-CO               1:12.00    1:10.92   16  
                  33.56     1:10.92 (37.36)                                        
  4 Pins, Michael             40 BAM-CO               1:13.00    1:11.92   15  
                  32.20     1:11.92 (39.72)                                        
  5 Ramirez, Alfonso          43 BROOM-CO             1:15.00    1:19.87   14  
                  38.35     1:19.87 (41.52)                                        
  6 Mauldin, Lee              44 BAM-CO               1:28.54    1:30.93   13  
                  37.40     1:30.93 (53.53)                                        
  7 Schardt, Stefan           41 BAM-CO               1:31.97    1:36.30   12  
                  47.25     1:36.30 (49.05)                                        
 -- O'Keefe, John             44 BROOM-CO             1:30.00         DQ  
                  40.58          DQ (41.00)                                        
 
Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nash, Kevin               41 BROOM-CO             2:14.00    2:13.89   20  
                  27.35     1:01.08 (33.73)     1:42.35 (41.27)     2:13.89 (31.54)
  2 Jensen, Rod               41 Unattached           3:00.00    2:27.89   17  
                  29.50     1:08.73 (39.23)     1:51.80 (43.07)     2:27.89 (36.09)
  3 Magouirk, Jeffrey         44 BROOM-CO             2:39.00    2:35.78   16  
                  34.00     1:16.63 (42.63)     2:02.06 (45.43)     2:35.78 (33.72)
  4 Albritton, Dan            42 BAM-CO               2:25.00    2:39.68   15  
                  33.27     1:16.25 (42.98)     1:59.91 (43.66)     2:39.68 (39.77)
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Mark            45 INVR-CO                25.00      24.38   20  
  2 Carruthers, Mike          48 BAM-CO                 24.90      25.36   17  
  3 Usman, Nassim             46 BAM-CO                 27.90      29.08   16  
  4 Cattles, Steve            46 GREEL-CO               42.00      42.90   15  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Chris              49 INVR-CO                58.50      55.83   20  
                  27.37       55.83 (28.46)                                        
  2 Ghaffari, Manu            49 BAM-CO                 58.80      58.04   17  
                  28.28       58.04 (29.76)                                        
  3 Boysen, Eric              48 BAM-CO                 59.00      58.20   16  
                  28.04       58.20 (30.16)                                        
  4 Usman, Nassim             46 BAM-CO                 59.00    1:01.45   15  
                  29.68     1:01.45 (31.77)                                        
  5 Alvarado, Ray             48 WRS-CO               1:09.00    1:05.18   14  
                  31.76     1:05.18 (33.42)                                        
  6 Cattles, Steve            46 GREEL-CO             1:39.00    1:40.29   13  
                  46.15     1:40.29 (54.14)                                        
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carruthers, Mike          48 BAM-CO                 29.50      29.99   20  
  2 Johnston, Mark            45 INVR-CO                31.00      30.98   17  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Chris              49 INVR-CO              1:07.50    1:07.46   20  
                  32.94     1:07.46 (34.52)                                        
  2 Alvarado, Ray             48 WRS-CO               1:30.00    1:21.55   17  
                  40.15     1:21.55 (41.40)                                        
 -- Boysen, Eric              48 BAM-CO               1:12.00         DQ  
                  35.00          DQ (39.92)                                        
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Mark            45 INVR-CO                33.00      32.25   20  
  2 Ghaffari, Manu            49 BAM-CO                 36.00      34.48   17  
  3 Carruthers, Mike          48 BAM-CO                 32.50      34.88   16  
  4 Alvarado, Ray             48 WRS-CO                 40.00      37.30   15  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Chris              49 INVR-CO              1:14.50    1:14.10   20  
                  34.62     1:14.10 (39.48)                                        
  2 Alvarado, Ray             48 WRS-CO               1:30.00    1:20.10   17  
                  37.89     1:20.10 (42.21)                                        
  3 Boysen, Eric              48 BAM-CO               1:30.00    1:23.62   16  
                  40.00     1:23.62 (43.62)                                        
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Mark            45 INVR-CO                27.30      27.22   20  
  2 Carruthers, Mike          48 BAM-CO                 26.90      27.23   17  
  3 Usman, Nassim             46 BAM-CO                 29.50      29.35   16  
  4 Ghaffari, Manu            49 BAM-CO                 29.80      29.43   15  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Chris              49 INVR-CO              1:07.00    1:04.85   20  
                  30.58     1:04.85 (34.27)                                        
  2 Usman, Nassim             46 BAM-CO               1:05.00    1:07.98   17  
                  32.40     1:07.98 (35.58)                                        
  3 Boysen, Eric              48 BAM-CO               1:20.00    1:08.60   16  
                  32.33     1:08.60 (36.27)                                        
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Mark            45 INVR-CO              1:02.50    1:02.01   20  
                  29.12     1:02.01 (32.89)                                        
  2 Carruthers, Mike          48 BAM-CO               1:03.90    1:04.21   17  
                  29.38     1:04.21 (34.83)                                        
  3 Ghaffari, Manu            49 BAM-CO               1:06.50    1:07.11   16  
                  31.91     1:07.11 (35.20)                                        
  4 Alvarado, Ray             48 WRS-CO               1:25.00    1:15.93   15  
                  36.34     1:15.93 (39.59)                                        
  5 Cattles, Steve            46 GREEL-CO             1:45.00    2:43.51   14  
                1:17.87   2:43.51 (1:25.64)                                        
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boysen, Eric              48 BAM-CO               2:40.00    2:35.56   20  
                  31.31     1:12.55 (41.24)     1:59.57 (47.02)     2:35.56 (35.99)
 -- Cattles, Steve            46 GREEL-CO             3:30.00         DQ  
                  48.19     1:46.72 (58.53)   2:50.19 (1:03.47)        DQ (1:05.78)
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hess, Richard             51 GREEL-CO               23.50      24.04   20  
  2 Waterbury, Stuart         52 BAM-CO                    NT      24.81   17  
  3 McElhinney, Tom           52 GREEL-CO               27.00      28.70   16  
  4 Vogler, Ken               53 BAM-CO                 39.00      35.86   15  
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hess, Richard             51 GREEL-CO               29.50      30.41   20  
  2 Waterbury, Stuart         52 BAM-CO                    NT      33.14   17  
  3 McElhinney, Tom           52 GREEL-CO               39.00      39.38   16  
  4 Vogler, Ken               53 BAM-CO                 50.00      49.87   15  
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waterbury, Stuart         52 BAM-CO                    NT      30.43   20  
  2 Hess, Richard             51 GREEL-CO               33.00      32.23   17  
  3 McElhinney, Tom           52 GREEL-CO               36.00      37.40   16  
  4 Vogler, Ken               53 BAM-CO                 42.00      43.18   15  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heins, Don                51 BROOM-CO             1:45.00    1:40.08   20  
                  47.67     1:40.08 (52.41)                                        
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hess, Richard             51 GREEL-CO               26.50      26.04   20  
  2 Waterbury, Stuart         52 BAM-CO                    NT      27.68   17  
  3 McElhinney, Tom           52 GREEL-CO               34.00      33.20   16  
  4 Heins, Don                51 BROOM-CO               39.00      38.21   15  
  5 Vogler, Ken               53 BAM-CO                 43.00      40.62   14  
 
Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heins, Don                51 BROOM-CO             1:40.00    1:30.60   20  
                  41.88     1:30.60 (48.72)                                        
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hess, Richard             51 GREEL-CO             1:01.00    1:03.63   20  
                  30.05     1:03.63 (33.58)                                        
  2 Waterbury, Stuart         52 BAM-CO                    NT    1:03.78   17  
                  30.30     1:03.78 (33.48)                                        
  3 McElhinney, Tom           52 GREEL-CO             1:15.00    1:19.41   16  
                  37.58     1:19.41 (41.83)                                        
  4 Heins, Don                51 BROOM-CO             1:40.00    1:29.49   15  
                  41.67     1:29.49 (47.82)                                        
  5 Vogler, Ken               53 BAM-CO               1:42.00    1:34.54   14  
                  45.90     1:34.54 (48.64)                                        
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent              58 EVER-CO                29.00      29.50   20  
  2 Goodman, Larry            58 BAM-CO                 29.90      30.52   17  
  3 Slentz, Rob               57 Unattached             40.19      35.73   16  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodman, Larry            58 BAM-CO               1:07.00    1:07.25   20  
                  32.12     1:07.25 (35.13)                                        
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent              58 EVER-CO                35.00      34.38   20  
  2 Slentz, Rob               57 Unattached                NT      49.20   17  
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent              58 EVER-CO                36.00      35.97   20  
  2 Slentz, Rob               57 Unattached                NT      47.40   17  
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodman, Larry            58 BAM-CO                 38.00      35.93   20  
  2 Slentz, Rob               57 Unattached                NT      42.69   17  
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodman, Larry            58 BAM-CO               1:20.00    1:31.94   20  
                  43.72     1:31.94 (48.22)                                        
 -- Slentz, Rob               57 Unattached                NT         DQ  
                  47.88          DQ (48.50)                                        
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Richard         60 Unattached             24.50      23.66   20  
  2 Johnson, David            64 Unattached             42.00      37.02   17  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Richard         60 Unattached             56.50      55.35   20  
                  26.57       55.35 (28.78)                                        
  2 Burson, Bill              60 SSUB-CO              1:03.00    1:03.20   17  
                  30.65     1:03.20 (32.55)                                        
  3 Johnson, David            64 Unattached           1:45.00    1:24.22   16  
                  39.37     1:24.22 (44.85)                                        
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burson, Bill              60 SSUB-CO              1:25.00    1:20.65   20  
                  40.21     1:20.65 (40.44)                                        
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, David            64 Unattached             55.00      48.83   20  
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Richard         60 Unattached             27.00      26.46   20  
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, David            64 Unattached           2:15.00    1:55.59   20  
                  56.79     1:55.59 (58.80)                                        
 
Men 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burson, Bill              60 SSUB-CO              2:45.00    2:45.97   20  
                  36.55     1:20.49 (43.94)     2:09.63 (49.14)     2:45.97 (36.34)
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCray, Dick              68 BAM-CO                 32.00      30.14   20  
  2 Plummer, Mark             69 INVR-CO                35.50      35.22   17  
  3 Reynolds, Bing            65 BAM-CO                 42.60      44.35   16  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCray, Dick              68 BAM-CO               1:07.00    1:06.78   20  
                  32.29     1:06.78 (34.49)                                        
  2 Plummer, Mark             69 INVR-CO              1:17.51    1:17.08   17  
                  36.42     1:17.08 (40.66)                                        
  3 Reynolds, Bing            65 BAM-CO               1:36.00    1:41.29   16  
                  46.01     1:41.29 (55.28)                                        
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reynolds, Bing            65 BAM-CO                 52.22      51.98   20  
 
Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reynolds, Bing            65 BAM-CO               1:50.80    1:55.70   20  
                  55.76     1:55.70 (59.94)                                        
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCray, Dick              68 BAM-CO                 35.00      32.75   20  
 
Men 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCray, Dick              68 BAM-CO               1:30.00    1:27.06   20  
                  38.70     1:27.06 (48.36)                                        
 
Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCray, Dick              68 BAM-CO               1:25.00    1:19.70   20  
                  35.56     1:19.70 (44.14)                                        
  2 Plummer, Mark             69 INVR-CO              1:34.50    1:37.74   17  
  8 Reynolds, Bing            65 BAM-CO                    NT    2:14.93   11  
 
Men 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             69 INVR-CO              3:31.62    3:34.19   20  
                  47.44     1:46.62 (59.18)     2:45.85 (59.23)     3:34.19 (48.34)
 
Men 85-89 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wrenn, John               85 BAM-CO               2:12.00    2:04.32   20  
                  59.22   2:04.32 (1:05.10)                                        
 
Men 85-89 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wrenn, John               85 BAM-CO               1:12.00    1:08.63   20  
 
Men 85-89 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wrenn, John               85 BAM-CO               2:50.00    2:28.71   20  
                1:12.32   2:28.71 (1:16.39)                                        
 
Men 85-89 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Wrenn, John               85 BAM-CO               2:20.00         DQ  
                1:13.46        DQ (1:10.92)                                        
 
Men 85-89 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wrenn, John               85 BAM-CO               5:40.00    4:59.74   20  
                1:24.84   2:34.07 (1:09.23)   3:58.31 (1:24.24)   4:59.74 (1:01.43)