Hy-Tek's Meet Manager 10/12/2006 05:41 PM
                     2006 Castle Rock Masters - 10/8/2006                      
                                    Results                                    
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 miller, hayley            28 Thornton-CO            29.73      30.86   20  
 
Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 miller, hayley            28 Thornton-CO          8:30.00    7:25.97   20  
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 miller, hayley            28 Thornton-CO            40.14      40.94   20  
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 miller, hayley            28 Thornton-CO          1:26.43    1:31.05   20  
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 miller, hayley            28 Thornton-CO            36.32      37.12   20  
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fadale, Jenny             32 Colorado Masters-CO    27.02      28.25   20  
  2 Sprenger, Victoria        32 Colorado Masters-CO    29.74      29.88   17  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barker, Heather           33 Thornton-CO          1:12.50    1:13.57   20  
  2 Valdez, Karen             34 Colorado Springs-CO       NT    1:15.74   17  
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sprenger, Victoria        32 Colorado Masters-CO       NT    2:39.16   20  
  2 Valdez, Karen             34 Colorado Springs-CO       NT    2:51.91   17  
 
Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neill, Julie            34 Broomfield-CO        5:50.00    6:07.80   20  
  2 Valdez, Karen             34 Colorado Springs-CO       NT    7:25.05   17  
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sprenger, Victoria        32 Colorado Masters-CO    35.62      35.81   20  
 
Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barker, Heather           33 Thornton-CO          1:25.79    1:27.03   20  
 
Women 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sprenger, Victoria        32 Colorado Masters-CO  2:57.93    2:49.19   20  
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barker, Heather           33 Thornton-CO            41.22      41.25   20  
 
Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neill, Julie            34 Broomfield-CO        1:20.00    1:19.60   20  
  2 Fadale, Jenny             32 Colorado Masters-CO  1:25.00    1:28.81   17  
 
Women 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- O'Neill, Julie            34 Broomfield-CO        2:45.00         DQ  
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neill, Julie            34 Broomfield-CO          30.00      30.07   20  
  2 Fadale, Jenny             32 Colorado Masters-CO    33.00      32.24   17  
 
Women 30-34 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fadale, Jenny             32 Colorado Masters-CO       NT    3:19.90   20  
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sprenger, Victoria        32 Colorado Masters-CO  1:16.13    1:15.52   20  
  2 Barker, Heather           33 Thornton-CO          1:24.71    1:24.87   17  
 
Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neill, Julie            34 Broomfield-CO        2:30.00    2:34.85   20  
  2 Fadale, Jenny             32 Colorado Masters-CO  2:50.00    2:52.39   17  
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riner, Betsy              39 Inverness-CO           28.00      27.52   20  
  2 White, Leigh Ann          37 Thornton-CO            33.94      34.27   17  
  3 Sands, Amy                36 Greeley-CO             37.00      37.65   16  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 White, Leigh Ann          37 Thornton-CO          1:16.98    1:16.21   20  
 
Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Natarajam, Sandy          35 Colorado Springs-CO  3:10.00    2:59.80   20  
 
Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riner, Betsy              39 Inverness-CO         7:15.00    6:32.54   20  
  2 Natarajam, Sandy          35 Colorado Springs-CO  8:45.00    7:58.59   17  
 
Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Natarajam, Sandy          35 Colorado Springs-CO  2:00.00    1:31.30   20  
 
Women 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Natarajam, Sandy          35 Colorado Springs-CO  3:45.00    3:14.15   20  
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sands, Amy                36 Greeley-CO             49.00      49.37   20  
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riner, Betsy              39 Inverness-CO           30.00      30.57   20  
  2 White, Leigh Ann          37 Thornton-CO            38.00      37.85   17  
  3 Sands, Amy                36 Greeley-CO             40.21      40.27   16  
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 White, Leigh Ann          37 Thornton-CO               NT    1:31.06   20  
  2 Sands, Amy                36 Greeley-CO           1:32.00    1:33.85   17  
 
Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sands, Amy                36 Greeley-CO                NT    3:26.65   20  
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crino, Heide              40 Inverness-CO           31.00      30.96   20  
  2 peters, leigh             43 Unattached             32.00      34.77   17  
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Laura              40 Boulder-CO           1:10.30    1:08.62   20  
 
Women 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Laura              40 Boulder-CO           2:28.40    2:24.79   20  
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crino, Heide              40 Inverness-CO           39.60      40.25   20  
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crino, Heide              40 Inverness-CO         1:30.00    1:29.90   20  
 
Women 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crino, Heide              40 Inverness-CO         3:08.00    3:12.15   20  
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Laura              40 Boulder-CO             33.50      31.98   20  
 
Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Laura              40 Boulder-CO           1:10.50    1:10.82   20  
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crino, Heide              40 Inverness-CO         1:20.00    1:18.93   20  
  2 peters, leigh             43 Unattached           1:40.00    1:24.75   17  
 
Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 peters, leigh             43 Unattached           3:10.00    3:10.15   20  
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            46 Inverness-CO           27.00      26.46   20  
  2 Nolte, Susan              45 Inverness-CO           33.00      34.50   17  
  3 Sortwell, Andrea          47 Broomfield-CO          35.60      36.91   16  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            46 Inverness-CO           58.50      59.10   20  
  2 Sortwell, Andrea          47 Broomfield-CO        1:20.00    1:25.60   17  
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            46 Inverness-CO         2:15.00    2:12.55   20  
  2 Bates, Penny              45 Boulder-CO           2:22.00    2:24.36   17  
 
Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bates, Penny              45 Boulder-CO           6:20.00    6:11.87   20  
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Susan              45 Inverness-CO           40.00      41.32   20  
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Susan              45 Inverness-CO           42.00      42.94   20  
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bates, Penny              45 Boulder-CO           1:24.00    1:21.80   20  
 
Women 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bates, Penny              45 Boulder-CO           2:57.00    2:56.70   20  
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            46 Inverness-CO         1:15.00    1:12.82   20  
  2 Nolte, Susan              45 Inverness-CO         1:30.00    1:26.27   17  
 
Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bates, Penny              45 Boulder-CO           2:40.00    2:40.45   20  
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             50 South Suburban-CO      32.00      31.50   20  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             50 South Suburban-CO    1:09.00    1:09.08   20  
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             50 South Suburban-CO    2:35.00    2:41.42   20  
 
Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slover, Carrie            53 Pueblo-CO            6:40.84    6:56.24   20  
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slover, Carrie            53 Pueblo-CO              35.85      35.96   20  
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slover, Carrie            53 Pueblo-CO            1:16.73    1:19.82   20  
 
Women 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slover, Carrie            53 Pueblo-CO            2:47.20    2:55.95   20  
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             50 South Suburban-CO      35.00      34.28   20  
 
Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             50 South Suburban-CO    1:21.00    1:20.48   20  
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prall, Winnie             58 DU-CO                  45.00      39.34   20  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hashimoto, Christine      59 Inverness-CO         1:24.00    1:28.06   20  
 
Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prall, Winnie             58 DU-CO                8:20.00    8:36.37   20  
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prall, Winnie             58 DU-CO                  55.00      50.87   20  
 
Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hashimoto, Christine      59 Inverness-CO         1:32.00    1:37.39   20  
 
Women 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hashimoto, Christine      59 Inverness-CO         3:20.00    3:34.39   20  
  2 Prall, Winnie             58 DU-CO                4:00.00    3:42.82   17  
 
Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hashimoto, Christine      59 Inverness-CO           42.00      46.15   20  
  2 Prall, Winnie             58 DU-CO                  50.00      52.58   17  
 
Women 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dyck, Grace               65 Snow Mountain-CO     8:45.00    9:00.89   20  
 
Women 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dyck, Grace               65 Snow Mountain-CO     3:50.00    4:05.67   20  
 
Women 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dyck, Grace               65 Snow Mountain-CO     1:55.00    1:48.26   20  
 
Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryman, Donna              70 Inverness-CO           50.00      41.00   20  
 
Women 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryman, Donna              70 Inverness-CO        12:00.00    9:16.12   20  
 
Women 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryman, Donna              70 Inverness-CO         1:00.00      48.04   20  
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 caswell, ian              27 Broomfield-CO          25.00      25.67   20  
  2 cummins, chad             26 Greeley-CO             27.00      28.04   17  
 
Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 cummins, chad             26 Greeley-CO             31.00      32.01   20  
 
Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 caswell, ian              27 Broomfield-CO        1:00.00    1:01.09   20  
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 caswell, ian              27 Broomfield-CO          27.00      26.28   20  
  2 cummins, chad             26 Greeley-CO             34.00      35.43   17  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 caswell, ian              27 Broomfield-CO          59.00      57.44   20  
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 caswell, ian              27 Broomfield-CO        1:00.00      58.98   20  
  2 cummins, chad             26 Greeley-CO           1:08.00    1:08.17   17  
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 medlock, casey            30 Broomfield-CO          23.00      24.23   20  
  2 Foster, Jared             30 Thornton-CO            22.94      24.41   17  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 medlock, casey            30 Broomfield-CO          53.00      54.16   20  
  2 Foster, Jared             30 Thornton-CO            51.91      55.00   17  
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 medlock, casey            30 Broomfield-CO        1:58.00    2:04.75   20  
  2 Foster, Jared             30 Thornton-CO          1:59.19    2:05.34   17  
 
Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 medlock, casey            30 Broomfield-CO        6:00.00    5:42.34   20  
 
Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 langhans, glen            33 Unattached           1:02.00    1:01.39   20  
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 langhans, glen            33 Unattached             28.00      26.33   20  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 langhans, glen            33 Unattached           1:00.00      58.61   20  
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 langhans, glen            33 Unattached           1:05.00    1:04.40   20  
 -- medlock, casey            30 Broomfield-CO        1:00.00         DQ  
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schardt, Thomas           39 Michigan-MI            24.40      24.89   20  
  2 hoyt, brian               39 Thornton-CO            27.00      27.31   17  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schardt, Thomas           39 Michigan-MI            54.40      57.35   20  
  2 murphy, seth              37 Unattached           1:00.00    1:01.22   17  
  3 hoyt, brian               39 Thornton-CO          1:01.00    1:03.07   16  
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 murphy, seth              37 Unattached           6:00.00    6:01.81   20  
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 hoyt, brian               39 Thornton-CO            32.00      34.35   20  
 
Men 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 murphy, seth              37 Unattached           2:40.00    2:32.28   20  
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Will                39 Broomfield-CO          32.16      33.40   20  
  2 Schardt, Thomas           39 Michigan-MI            35.20      36.87   17  
  3 murphy, seth              37 Unattached             35.00      37.23   16  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Will                39 Broomfield-CO        1:09.32    1:14.51   20  
  2 Schardt, Thomas           39 Michigan-MI          1:20.50    1:27.74   17  
 
Men 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Will                39 Broomfield-CO        2:44.96    2:52.18   20  
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schardt, Thomas           39 Michigan-MI            27.90      28.42   20  
  2 hoyt, brian               39 Thornton-CO            31.00      30.03   17  
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 murphy, seth              37 Unattached           1:10.00    1:12.30   20  
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kahl, Steve               44 Inverness-CO           23.50      23.89   20  
  2 Dajnowicz, Mark           41 Highlands Ranch-CO     25.67      25.38   17  
  3 piccolotti, sam V         42 Unattached             30.00      26.05   16  
  4 ramirez, al               44 Broomfield-CO          30.00      29.20   15  
  5 hanson, jim S             43 Colorado Springs-CO    32.00      29.49   14  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dajnowicz, Mark           41 Highlands Ranch-CO     55.18      58.43   20  
  2 hanson, jim S             43 Colorado Springs-CO  1:05.00    1:07.33   17  
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dajnowicz, Mark           41 Highlands Ranch-CO   2:19.13    2:17.66   20  
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nash, Kevin               42 Broomfield-CO        6:00.00    5:44.41   20  
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 ramirez, al               44 Broomfield-CO          32.00      39.55   20  
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nash, Kevin               42 Broomfield-CO          31.50      31.92   20  
  2 piccolotti, sam V         42 Unattached             34.00      34.25   17  
  3 ramirez, al               44 Broomfield-CO          38.00      40.07   16  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nash, Kevin               42 Broomfield-CO        1:11.00    1:10.51   20  
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nash, Kevin               42 Broomfield-CO          26.50      26.01   20  
  2 Kahl, Steve               44 Inverness-CO           26.70      27.06   17  
  3 hanson, jim S             43 Colorado Springs-CO    38.00      34.36   16  
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kahl, Steve               44 Inverness-CO         1:03.00    1:03.26   20  
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Paul               47 Team Tyr-CO            23.00      23.14   20  
  2 Nolte, Chris              49 Inverness-CO           26.50      26.31   17  
  3 Barber, Jeff              45 Inverness-CO           34.00      34.77   16  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pegues, Lex               45 Highlands Ranch-CO     58.47    1:00.89   20  
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Humphrey, Steve           47 Broomfield-CO        2:15.00    2:14.75   20  
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Humphrey, Steve           47 Broomfield-CO        7:00.00    6:05.31   20  
  2 Johnston, Mark            45 Inverness-CO         6:00.00    6:08.75   17  
  3 Louie, Jamie              49 Colorado Springs-CO  6:30.00    7:19.70   16  
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Paul               47 Team Tyr-CO            28.00      27.05   20  
  2 Nolte, Chris              49 Inverness-CO           31.00      30.73   17  
  3 Pegues, Lex               45 Highlands Ranch-CO     32.46      32.67   16  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Mark            45 Inverness-CO         1:10.00    1:06.86   20  
  2 Pegues, Lex               45 Highlands Ranch-CO   1:09.01    1:09.41   17  
 
Men 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pegues, Lex               45 Highlands Ranch-CO        NT    2:35.71   20  
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Paul               47 Team Tyr-CO            33.00      31.50   20  
  2 Barber, Jeff              45 Inverness-CO           34.00      33.16   17  
  3 Nolte, Chris              49 Inverness-CO           33.00      34.00   16  
  4 Humphrey, Steve           47 Broomfield-CO          40.00      34.71   15  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louie, Jamie              49 Colorado Springs-CO  1:12.30    1:12.97   20  
  2 Johnston, Mark            45 Inverness-CO         1:13.00    1:13.13   17  
 
Men 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louie, Jamie              49 Colorado Springs-CO  2:38.50    2:40.09   20  
  2 Barber, Jeff              45 Inverness-CO         2:45.00    2:48.71   17  
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Paul               47 Team Tyr-CO            25.00      24.81   20  
  2 Nolte, Chris              49 Inverness-CO           28.50      29.06   17  
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Chris              49 Inverness-CO         1:06.00    1:04.55   20  
  2 Pegues, Lex               45 Highlands Ranch-CO   1:07.41    1:07.73   17  
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hess, Richard             51 Greeley-CO             23.10      23.58   20  
  2 McElhinney, Tom           53 Greeley-CO             28.00      30.02   17  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McElhinney, Tom           53 Greeley-CO           1:05.00    1:09.16   20  
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gimlin, Dennis            50 Pueblo-CO            2:43.18    2:45.31   20  
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gimlin, Dennis            50 Pueblo-CO            1:22.73    1:24.83   20  
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McElhinney, Tom           53 Greeley-CO             35.00      37.84   20  
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McElhinney, Tom           53 Greeley-CO             30.00      33.80   20  
  2 Gimlin, Dennis            50 Pueblo-CO              40.58      39.74   17  
 
Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hess, Richard             51 Greeley-CO             59.00      57.69   20  
 
Men 50-54 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Gimlin, Dennis            50 Pueblo-CO            3:38.71         DQ  
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hess, Richard             51 Greeley-CO           1:02.00    1:00.31   20  
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gimlin, Dennis            50 Pueblo-CO            3:08.55    3:13.24   20  
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townsend, Cecil           58 Pueblo-CO              29.10      28.93   20  
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townsend, Cecil           58 Pueblo-CO            2:21.90    2:23.53   20  
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townsend, Cecil           58 Pueblo-CO            6:29.30    6:31.17   20  
  2 Carney, Kent              59 Evergreen-CO         6:30.00    6:33.78   17  
  3 Orendorff, Michael        55 Pueblo-CO            7:05.00    6:43.54   16  
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent              59 Evergreen-CO           35.00      35.35   20  
  2 Orendorff, Michael        55 Pueblo-CO              41.95      40.19   17  
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orendorff, Michael        55 Pueblo-CO              44.95      43.93   20  
 
Men 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townsend, Cecil           58 Pueblo-CO            3:05.90    3:13.98   20  
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orendorff, Michael        55 Pueblo-CO              32.95      32.34   20  
 
Men 55-59 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent              59 Evergreen-CO         3:00.00    3:00.74   20  
 
Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townsend, Cecil           58 Pueblo-CO            2:53.70    2:52.48   20  
  2 Orendorff, Michael        55 Pueblo-CO            2:54.00    2:56.66   17  
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            61 Unattached             24.00      23.92   20  
  2 Abbott, Bill              60 Unattached             27.00      27.03   17  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Abrahams, Rich            61 Unattached             55.00         DQ  
 
Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dyck, Mel                 64 Snow Mountain-CO     7:30.00    6:38.99   20  
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abbott, Bill              60 Unattached             36.00      36.41   20  
  2 Tobin, John               63 Evergreen-CO           45.00      42.31   17  
 
Men 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tobin, John               63 Evergreen-CO         3:30.00    3:16.77   20  
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abbott, Bill              60 Unattached             34.00      34.99   20  
 
Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dyck, Mel                 64 Snow Mountain-CO     2:55.00    3:02.40   20  
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            61 Unattached             27.00      26.55   20  
  2 Abbott, Bill              60 Unattached             30.00      30.04   17  
  3 Tobin, John               63 Evergreen-CO           36.00      36.96   16  
 
Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            61 Unattached           1:02.00    1:05.41   20  
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardin, John              67 Unattached             50.00      36.33   20  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardin, John              67 Unattached           1:55.00    1:29.71   20  
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Hardin, John              67 Unattached           1:20.00         DQ  
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardin, John              67 Unattached           1:20.00      52.78   20  
 
Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardin, John              67 Unattached           2:25.00    1:54.80   20  
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             70 Inverness-CO           37.19      35.75   20  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             70 Inverness-CO         1:23.26    1:18.88   20  
 
Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             70 Inverness-CO         3:11.97    2:58.95   20  
 
Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             70 Inverness-CO           49.45      52.78   20  
 
Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             70 Inverness-CO           48.31      49.79   20