DAC Short Course Meters Championships - 12/8/2006 to 12/9/2006         
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rause, Ashley             20 BROOM                     NT      34.43   20  
 
Women 18-24 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rause, Ashley             20 BROOM                     NT    1:18.90   20  
 
Women 18-24 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rause, Ashley             20 BROOM                     NT    2:56.38   20  
 
Women 18-24 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ruspakka, Shelly L        24 Unattached           5:00.00    5:20.05   20  
 
Women 18-24 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ruspakka, Shelly L        24 Unattached           2:45.00    2:41.94   20  
 
Women 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marschner, Marie          28 THOR                 1:15.00    1:13.87   20  
 
Women 25-29 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Andi             29 THOR                      NT    1:26.77   20  
 
Women 25-29 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marschner, Marie          28 THOR                 1:30.00    1:32.65   20  
 
Women 25-29 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Andi             29 THOR                      NT      40.34   20  
 
Women 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marschner, Marie          28 THOR                 1:20.00    1:19.38   20  
 
Women 30-34 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Amy            31 BROOM                6:00.00    6:10.70   20  
 
Women 30-34 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Amy            31 BROOM               12:30.00   13:56.67   20  
 
Women 30-34 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Amy            31 BROOM               23:00.00   23:44.93   20  
 
Women 30-34 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Amy            31 BROOM                  40.00      42.51   20  
 
Women 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ford, Michelle            38 INVER                  34.00      31.86   20  
  2 White, Leighann           37 THOR                   38.00      36.00   17  
 
Women 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ford, Michelle            38 INVER                1:13.00    1:10.52   20  
  2 White, Leighann           37 THOR                 1:25.00    1:17.15   17  
 
Women 35-39 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ford, Michelle            38 INVER                2:35.00    2:34.76   20  
 
Women 35-39 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morrison, Mary            35 DAC                  9:00.00    7:58.32   20  
 
Women 35-39 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morrison, Mary            35 DAC                 35:00.00   29:38.23   20  
 
Women 35-39 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ford, Michelle            38 INVER                  38.00      38.64   20  
  2 White, Leighann           37 THOR                      NT      45.57   17  
 
Women 35-39 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 White, Leighann           37 THOR                 1:41.00    1:33.99   20  
 
Women 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sauls, Catherine          42 THOR                 1:18.00    1:21.98   20  
 
Women 40-44 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderpoel, Nicole        42 HIGH                11:01.35   10:55.81   20  
 
Women 40-44 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderpoel, Nicole        42 HIGH                20:24.31   20:40.74   20  
 
Women 40-44 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderpoel, Nicole        42 HIGH                 3:02.54    2:59.88   20  
 
Women 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sauls, Catherine          42 THOR                   44.00      44.25   20  
 
Women 40-44 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sauls, Catherine          42 THOR                 1:34.00    1:42.56   20  
 
Women 40-44 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderpoel, Nicole        42 HIGH                 3:01.34    2:57.90   20  
 
Women 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sauls, Catherine          42 THOR                 1:28.00    1:30.86   20  
 
Women 40-44 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderpoel, Nicole        42 HIGH                 6:10.35    6:09.82   20  
 
Women 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            46 INVER                  29.50      28.64   20  
  2 Nolte, Susan              45 INVER                  38.00      39.07   17  
  3 Sortwell, Andrea          47 BROOM                  41.12      40.17   16  
 
Women 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            46 INVER                1:05.00    1:04.53   20  
  2 Sortwell, Andrea          47 BROOM                1:35.11    1:36.08   17  
 
Women 45-49 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            46 INVER                2:25.00    2:24.73   20  
  2 Sortwell, Andrea          47 BROOM                3:40.46    3:34.72   17  
 
Women 45-49 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bates, Penny              45 BAM                  5:25.00    5:29.27   20  
 
Women 45-49 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bates, Penny              45 BAM                 11:25.00   11:25.23   20  
 
Women 45-49 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Susan              45 INVER                  48.00      48.12   20  
 
Women 45-49 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Susan              45 INVER                1:45.00    1:43.75   20  
 
Women 45-49 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bates, Penny              45 BAM                  3:12.00    3:18.30   20  
  2 Nolte, Susan              45 INVER                3:45.00    3:44.01   17  
 
Women 45-49 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bates, Penny              45 BAM                  2:57.50    2:59.05   20  
 
Women 45-49 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bates, Penny              45 BAM                  6:20.00    6:23.49   20  
 
Women 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sunie, Beverly            54 THOR                      NT      41.42   20  
 
Women 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             50 SOUTH                1:17.00    1:16.90   20  
  2 Sunie, Beverly            54 THOR                      NT    1:32.28   17  
 
Women 50-54 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             50 SOUTH                2:50.00    2:49.50   20  
  2 Laney, Judy               54 DU                   2:50.00    2:54.45   17  
 
Women 50-54 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laney, Judy               54 DU                  22:40.00   25:01.27   20  
 
Women 50-54 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             50 SOUTH                3:45.00    3:39.60   20  
 
Women 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sunie, Beverly            54 THOR                      NT      54.82   20  
 
Women 50-54 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laney, Judy               54 DU                   1:50.00    1:50.17   20  
  2 Sunie, Beverly            54 THOR                      NT    2:02.14   17  
 
Women 50-54 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             50 SOUTH                3:25.00    3:20.85   20  
 
Women 50-54 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sunie, Beverly            54 THOR                      NT    1:54.89   20  
 
Women 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Debbie            55 DAC                  3:31.00    3:34.36   20  
 
Women 55-59 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Debbie            55 DAC                 14:55.00   15:12.44   20  
 
Women 55-59 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Debbie            55 DAC                 28:00.00   28:42.43   20  
 
Women 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Debbie            55 DAC                  1:47.00    1:51.57   20  
 
Women 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oberg, Jane               69 DAC                    41.00      43.50   20  
 
Women 65-69 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oberg, Jane               69 DAC                  3:50.00    3:32.08   20  
 
Women 65-69 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oberg, Jane               69 DAC                  1:50.00    1:47.73   20  
 
Women 65-69 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oberg, Jane               69 DAC                  3:55.00    4:20.15   20  
 
Women 65-69 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oberg, Jane               69 DAC                  1:50.00    1:48.89   20  
 
Men 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ko, Scott                 23 LAFA                   25.00      26.05   20  
 
Men 18-24 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ko, Scott                 23 LAFA                   54.60      58.78   20  
 
Men 18-24 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ko, Scott                 23 LAFA                   31.00      31.11   20  
 
Men 25-29 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stanchak, Michael         25 DU                   2:19.34    2:15.02   20  
 
Men 25-29 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stanchak, Michael         25 DU                   5:08.30    4:50.63   20  
 
Men 25-29 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stanchak, Michael         25 DU                   1:17.17    1:17.04   20  
 
Men 25-29 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Stanchak, Michael         25 DU                   2:49.74         DQ  
 
Men 25-29 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swaney, Dwight            25 Unattached           2:21.60    2:30.44   20  
 
Men 25-29 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stanchak, Michael         25 DU                   5:27.61    5:27.79   20  
 
Men 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foster, Jared             30 THOR                   26.00      27.01   20  
  2 Dickerson, Christian      33 BROOM                  29.90      31.20   17  
 
Men 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foster, Jared             30 THOR                 1:02.00    1:02.04   20  
 
Men 30-34 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Christian      33 BROOM                7:00.00    6:31.49   20  
 
Men 30-34 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Christian      33 BROOM               28:00.00   25:52.79   20  
 
Men 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foster, Jared             30 THOR                   32.00      34.29   20  
  2 Dickerson, Christian      33 BROOM                  35.00      36.08   17  
 
Men 35-39 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoftiezer, Scott          35 DAC                  2:35.00    2:28.58   20  
 
Men 35-39 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoftiezer, Scott          35 DAC                  5:45.00    5:14.21   20  
 
Men 35-39 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoftiezer, Scott          35 DAC                 11:30.00   11:02.17   20  
 
Men 35-39 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoftiezer, Scott          35 DAC                 22:00.00   20:36.55   20  
 
Men 35-39 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoftiezer, Scott          35 DAC                    35.50      32.28   20  
 
Men 35-39 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoftiezer, Scott          35 DAC                  1:11.00    1:14.80   20  
 
Men 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jensen, Rod               42 CHEYE                  32.00      29.22   20  
  2 Hoyt, Brian               40 THOR                   30.00      30.40   17  
 
Men 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoyt, Brian               40 THOR                 1:09.00    1:07.89   20  
 
Men 40-44 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Evans, Thomas             41 DAC                  2:20.00    2:20.70   20  
 
Men 40-44 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Evans, Thomas             41 DAC                  5:30.00    5:19.38   20  
 
Men 40-44 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoyt, Brian               40 THOR                   36.00      36.43   20  
 
Men 40-44 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Evans, Thomas             41 DAC                  1:15.00    1:21.17   20  
 
Men 40-44 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Evans, Thomas             41 DAC                  2:45.00    2:47.12   20  
 
Men 40-44 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jensen, Rod               42 CHEYE                1:20.00    1:22.38   20  
 
Men 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jensen, Rod               42 CHEYE                  32.00      30.76   20  
 
Men 40-44 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jensen, Rod               42 CHEYE                1:08.00    1:09.78   20  
 
Men 40-44 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jensen, Rod               42 CHEYE                2:36.00    2:38.81   20  
  2 Evans, Thomas             41 DAC                  2:45.00    2:41.65   17  
 
Men 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Mark            46 INVER                  27.10      27.40   20  
  2 Nolte, Christopher        49 INVER                  28.90      28.80   17  
  3 Wright, Thomas S          48 DAC                    31.00      30.88   16  
  4 McLean, Scott             49 DAC                       NT      31.90   15  
  5 O'Keefe, John             45 BROOM                  33.00      34.60   14  
  6 Cattles, Steve            47 GREEL                  50.00      48.45   13  
 
Men 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Mark            46 INVER                1:00.84    1:01.01   20  
  2 Jenkins, Bill             49 DAC                  1:15.00    1:05.51   17  
  3 McLean, Scott             49 DAC                       NT    1:14.08   16  
  4 Cattles, Steve            47 GREEL                1:40.00    1:56.50   15  
 
Men 45-49 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Mark            46 INVER                2:17.86    2:18.98   20  
  2 Jenkins, Bill             49 DAC                  2:35.00    2:35.58   17  
 
Men 45-49 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Christopher        49 INVER                5:10.00    4:55.39   20  
 
Men 45-49 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Mark            46 INVER                1:15.00    1:14.76   20  
 
Men 45-49 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Keefe, John             45 BROOM                  40.00      42.21   20  
  2 McLean, Scott             49 DAC                       NT      42.98   17  
  3 Wright, Thomas S          48 DAC                    45.00      44.62   16  
  4 Cattles, Steve            47 GREEL                1:30.00    1:38.33   15  
 
Men 45-49 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Keefe, John             45 BROOM                1:34.00    1:42.58   20  
 
Men 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Mark            46 INVER                  30.29      29.66   20  
 
Men 45-49 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Christopher        49 INVER                1:14.00    1:11.93   20  
 
Men 45-49 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Christopher        49 INVER                1:14.00    1:12.01   20  
  2 O'Keefe, John             45 BROOM                1:25.00    1:31.98   17  
  3 Cattles, Steve            47 GREEL                3:00.00    2:42.79   16  
 
Men 45-49 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Christopher        49 INVER                2:44.00    2:37.18   20  
 
Men 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hess, Richard             52 GREEL                  26.50      26.81   20  
  2 Holum, Chuck              54 DAC                    30.00      28.30   17  
  3 Strobel, Barney           51 INVER                  32.00      32.34   16  
 
Men 50-54 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Strobel, Barney           51 INVER                2:43.00    2:44.18   20  
 
Men 50-54 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holum, Chuck              54 DAC                  5:40.00    5:27.92   20  
 
Men 50-54 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gimlin, Dennis            50 PUEBL               13:44.32   14:06.57   20  
 
Men 50-54 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holum, Chuck              54 DAC                  2:48.00    2:47.25   20  
 
Men 50-54 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Strobel, Barney           51 INVER                1:35.00    1:35.27   20  
 
Men 50-54 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heins, Donald             52 BROOM                3:50.00    4:00.70   20  
 
Men 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heins, Donald             52 BROOM                  42.00      44.48   20  
 
Men 50-54 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hess, Richard             52 GREEL                1:06.00    1:07.15   20  
 
Men 50-54 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gimlin, Dennis            50 PUEBL                4:02.77    4:04.58   20  
 
Men 50-54 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hess, Richard             52 GREEL                1:08.00    1:08.97   20  
  2 Gimlin, Dennis            50 PUEBL                1:33.52    1:33.23   17  
 
Men 50-54 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heins, Donald             52 BROOM                3:50.00    3:44.89   20  
 
Men 55-59 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent              59 EVER                11:30.00   11:47.18   20  
  2 Townsend, Cecil           59 PUEBL               11:40.00   12:52.53   17  
 
Men 55-59 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townsend, Cecil           59 PUEBL                3:05.10    3:10.79   20  
 
Men 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townsend, Cecil           59 PUEBL                  42.30      44.23   20  
 
Men 55-59 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent              59 EVER                 3:20.00    3:16.23   20  
 
Men 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townsend, Cecil           59 PUEBL                1:23.70    1:27.54   20  
 
Men 55-59 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent              59 EVER                 6:30.00    6:21.85   20  
 
Men 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cunningham, Allan         62 Unattached           1:19.00    1:27.90   20  
 
Men 60-64 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burson, Bill              61 SOUTH                2:30.00    2:40.42   20  
 
Men 60-64 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burson, Bill              61 SOUTH               22:00.00   22:49.58   20  
  2 West, Dennis              62 BAM                 23:30.00   23:18.87   17  
 
Men 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cunningham, Allan         62 Unattached             45.00      54.58   20  
 
Men 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 West, Dennis              62 BAM                    41.00      38.23   20  
  2 Cunningham, Allan         62 Unattached             41.00      46.93   17  
 
Men 60-64 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 West, Dennis              62 BAM                  1:31.00    1:28.42   20  
 
Men 60-64 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 West, Dennis              62 BAM                    32.50      36.03   20  
 
Men 60-64 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abbott, William           60 Unattached           1:12.10    1:17.36   20  
  2 Burson, Bill              61 SOUTH                1:25.00    1:40.81   17  
 
Men 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abbott, William           60 Unattached           1:14.00    1:17.94   20  
  2 West, Dennis              62 BAM                  1:26.00    1:23.44   17  
  3 Cunningham, Allan         62 Unattached           1:30.00    1:36.09   16  
 
Men 65-69 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chessnoe, Mike            65 Unattached          26:59.00   25:53.47   20  
 
Men 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             70 INVER                  41.32      39.74   20  
 
Men 70-74 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             70 INVER                1:33.18    1:25.86   20  
 
Men 70-74 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             70 INVER                3:33.50    3:13.83   20  
 
Men 70-74 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patten, Bob W             72 DAC                    45.00      44.90   20  
 
Men 70-74 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patten, Bob W             72 DAC                  1:40.00    1:37.00   20  
  2 Plummer, Mark             70 INVER                2:05.80    2:07.91   17  
 
Men 70-74 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patten, Bob W             72 DAC                  3:40.00    3:32.65   20  
 
Men 80-84 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Truby, Jack               82 DU                   8:03.00    8:42.02   20  
 
Men 80-84 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Truby, Jack               82 DU                   1:49.00    2:03.10   20  
 
Men 85-89 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Richard             85 AUROR                  58.00    1:08.81   20  
 
Men 85-89 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Richard             85 AUROR                2:15.00    2:36.84   20  
 
Men 85-89 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Richard             85 AUROR                1:05.00    1:12.70   20  
 
Men 85-89 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Richard             85 AUROR                4:30.00    5:16.97   20  
 
Men 85-89 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Wood, Richard             85 AUROR                2:40.00         DQ