Hy-Tek's Meet Manager 3/29/2006 11:06 AM
                      2006 CO DU Short & Sweet - 3/5/2006                      
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ruspakka, Shelly          23 Unattached             26.74      27.67  
  2 Schupbach, Dawn           22 Thornton               28.01      28.91  
  3 Jackson, Corrin           23 Broomfield             33.00      31.65  
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schupbach, Dawn           22 Thornton               36.00      36.76  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schupbach, Dawn           22 Thornton             1:18.00    1:22.95  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ruspakka, Shelly          23 Unattached             58.00    1:00.17  
  2 Jackson, Corrin           23 Broomfield           1:13.00    1:12.36  
 
Women 18-24 200 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taflinger, Brooke         24 DU                   2:27.00    2:29.57  
 
Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taflinger, Brooke         24 DU                   2:00.00    2:00.76  
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ruspakka, Shelly          23 Unattached           1:09.00    1:09.83  
 
Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taflinger, Brooke         24 DU                   2:12.00    2:13.09  
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Miller, Hayley            27 Thornton               36.49         DQ  
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Miller, Hayley            27 Thornton               30.75         DQ  
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burdage, Sarah            27 Broomfield             42.00      45.32  
 -- Miller, Hayley            27 Thornton               41.52         DQ  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connally, Jessica         26 Csst                 1:19.00    1:16.50  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burdage, Sarah            27 Broomfield           1:12.00    1:13.19  
 -- Krause, Amanda            29 Longmont             1:30.45         DQ  
 
Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callallaro, Danielle      27 Csst                 2:20.00    2:24.09  
 -- Krause, Amanda            29 Longmont             3:15.23         DQ  
 
Women 25-29 200 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connally, Jessica         26 Csst                 2:55.00    2:47.29  
 
Women 25-29 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VanFossan, Jenna          26 DU                  25:00.00   24:09.37  
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connally, Jessica         26 Csst                 1:15.00    1:13.79  
  2 Burdage, Sarah            27 Broomfield           1:25.00    1:24.34  
 
Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callallaro, Danielle      27 Csst                 2:37.03    2:41.83  
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barker, Heather           32 Thornton               41.94      42.02  
 -- Hart, Sheri               34 DU                     28.50         DQ  
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graham, Kim               34 DU                        NT      30.78  
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hart, Sheri               34 DU                     25.50      25.25  
  2 Graham, Kim               34 DU                        NT      28.07  
  3 Croasdell, Christy        34 Unattached             29.90      29.95  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hart, Sheri               34 DU                   1:01.00      59.92  
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Croasdell, Christy        34 Unattached           2:35.00    2:26.15  
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barker, Heather           32 Thornton                  NT    3:14.98  
 
Women 30-34 3300 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, Kathleen           34 Unattached          55:00.00   46:12.90  
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barker, Heather           32 Thornton             1:26.73    1:24.71  
  2 Graham, Kim               34 DU                        NT    2:30.98  
 
Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Croasdell, Christy        34 Unattached           2:55.00    2:49.54  
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moen, Teri                37 DU                     32.33      29.11  
  2 Keaton, Heather           36 Ft. Collins            32.60      32.53  
  3 Riner, Betsy              39 Inverness              32.00      35.85  
  4 Eden, Kim                 37 Ft. Collins            40.94      41.00  
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riner, Betsy              39 Inverness              28.50      26.96  
  2 Eden, Kim                 37 Ft. Collins            29.00      28.07  
  3 Keaton, Heather           36 Ft. Collins            29.20      29.26  
  4 Crino, Heide              39 Inverness              30.10      30.55  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riner, Betsy              39 Inverness            1:05.50    1:02.31  
  2 Eden, Kim                 37 Ft. Collins          1:02.00    1:03.67  
  3 Keaton, Heather           36 Ft. Collins          1:04.80    1:04.70  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moen, Teri                37 DU                   1:05.00    1:04.28  
  2 Friedlander, Rebecca      39 DU                   1:09.03    1:10.75  
  3 Crino, Heide              39 Inverness            1:29.00    1:31.17  
 
Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moen, Teri                37 DU                   5:40.00    5:46.18  
 
Women 35-39 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eden, Kim                 37 Ft. Collins               NT   21:22.59  
  2 Friedlander, Rebecca      39 DU                  22:00.00   21:29.43  
  3 Keaton, Heather           36 Ft. Collins               NT   22:22.13  
  4 Kennedy, Elizabeth        39 Inverness           40:00.00   29:33.26  
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Friedlander, Rebecca      39 DU                   1:17.45    1:15.75  
  2 Crino, Heide              39 Inverness            1:18.00    1:18.91  
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kohagen, Shelley          41 Evergreen                 NT      34.97  
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kohagen, Shelley          41 Evergreen                 NT      32.86  
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sauls, Catherine          41 Thornton               36.00      40.02  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hagadorn, Heather         41 DU                   1:12.00    1:13.60  
  2 Campbell, Ellen           42 Inverness            1:15.80    1:18.23  
  3 Sauls, Catherine          41 Thornton             1:26.00    1:27.26  
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Ellen           42 Inverness            2:50.70    2:51.11  
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hagadorn, Heather         41 DU                   2:06.00    2:06.97  
 -- Kauffman, Barbara         44 Thornton             2:35.00         DQ  
 
Women 40-44 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hagadorn, Heather         41 DU                  20:00.00   20:00.07  
  2 Derr, Kirsten             41 DU                  24:00.00   23:39.91  
  3 Kauffman, Barbara         44 Thornton            32:00.00   25:45.91  
  4 Caldwell, Alicia          44 DU                  29:20.00   29:09.45  
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Ellen           42 Inverness            1:13.00    1:10.09  
  2 Hagadorn, Heather         41 DU                   1:10.00    1:13.02  
  3 Kohagen, Shelley          41 Evergreen                 NT    1:22.81  
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            45 Inverness              33.00      33.82  
  2 Fletcher, Lynne           45 Inverness              39.00      40.40  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Judy              45 Highlands Ranch        59.00      59.63  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Judy              45 Highlands Ranch      1:08.00    1:09.26  
  2 Chidester, Victoria       49 Wheat Ridge          1:23.00    1:20.58  
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            45 Inverness            2:10.00    2:08.01  
  2 Nelson, Judy              45 Highlands Ranch      2:09.00    2:11.06  
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chidester, Victoria       49 Wheat Ridge          2:59.00    2:57.01  
 
Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            45 Inverness            5:59.00    5:55.31  
  2 Chidester, Victoria       49 Wheat Ridge          6:55.00    7:10.76  
  3 Fletcher, Lynne           45 Inverness            7:39.00    7:30.56  
 
Women 45-49 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Judy              45 Highlands Ranch     19:45.00   19:37.81  
  2 Maleike, Corinna          45 Thornton                  NT   22:58.97  
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fletcher, Lynne           45 Inverness            1:23.00    1:20.48  
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slover, Carrie            53 Pueblo                 36.14      35.85  
  2 Pyle, Rebecca             50 South Sub              40.00      40.35  
  3 Slavec, Deborah           52 Highlands Ranch        43.00      47.43  
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slavec, Deborah           52 Highlands Ranch        32.00      32.24  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swan, Laurie              52 Highlands Ranch      1:16.00    1:19.48  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slover, Carrie            53 Pueblo               1:18.91    1:16.73  
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             50 South Sub            2:30.00    2:29.21  
  2 Laney, Judith             53 DU                   2:35.00    2:34.15  
  3 Swan, Laurie              52 Highlands Ranch      2:49.00    2:48.29  
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slover, Carrie            53 Pueblo               2:47.20    2:51.05  
  2 Pyle, Rebecca             50 South Sub            3:03.00    3:04.87  
 
Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laney, Judith             53 DU                   6:45.00    6:47.87  
 
Women 50-54 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laney, Judith             53 DU                  22:45.00   23:19.03  
  2 Slover, Carrie            53 Pueblo              23:58.18   23:27.54  
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laney, Judith             53 DU                   1:30.00    1:29.91  
 
Women 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Swan, Laurie              52 Highlands Ranch      3:14.00         DQ  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hashimoto, Christine      58 Inverness            1:30.00    1:34.84  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hashimoto, Christine      58 Inverness            1:21.00    1:22.47  
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hashimoto, Christine      58 Inverness            1:31.00    1:34.41  
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anziano, Marcia           60 DU                     50.33      51.08  
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dyck, Grace               64 Snow Mountain        1:50.00    1:50.81  
 
Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anziano, Marcia           60 DU                   2:49.30    2:56.28  
  2 Dyck, Grace               64 Snow Mountain        3:25.00    3:18.63  
 
Women 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anziano, Marcia           60 DU                   7:48.23    7:40.41  
 
Women 60-64 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anziano, Marcia           60 DU                  26:23.30   26:33.62  
  2 Dyck, Grace               64 Snow Mountain       30:30.00   30:35.47  
 -- Wise, Louise              63 Dawgs                     NT         DQ  
 
Women 70-74 100 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           73 Summit               2:45.00    3:04.37  
 
Women 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           73 Summit              10:15.00   11:00.73  
 
Women 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           73 Summit               2:15.00    2:34.82  
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ko, Scott                 22 Lafayette              24.00      23.90  
 
Men 18-24 200 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ko, Scott                 22 Lafayette            2:20.00    2:20.55  
 
Men 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ko, Scott                 22 Lafayette            2:00.00    2:02.87  
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Johnson, Brett            26 DU                     29.50         DQ  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Johnson, Brett            26 DU                     57.00         DQ  
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Johnson, Brett            26 DU                   2:12.00         DQ  
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, David             31 Unattached             24.90      25.85  
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foster, 326a-0458n        30 Thornton               23.44      24.88  
  2 Hughes, David             31 Unattached             23.90      24.97  
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, David             31 Unattached             24.90      25.05  
  2 Foster, 326a-0458n        30 Thornton               30.19      32.36  
 -- Landin, Todd              30 Boulder                28.40         DQ  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foster, 326a-0458n        30 Thornton               53.56      57.76  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valks, Victor             31 Aurora               1:03.30    1:09.65  
 -- Landin, Todd              30 Boulder              1:12.84         DQ  
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valks, Victor             31 Aurora               2:26.42    2:29.41  
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Landin, Todd              30 Boulder              1:07.14         DQ  
 
Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valks, Victor             31 Aurora               2:26.98    2:32.11  
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheldon, Paul             35 Unattached             24.48      24.09  
  2 Amos, Will                38 Broomfield             27.06      27.20  
  3 Harsh, Shad               35 Inverness                 NT      27.25  
  4 Ochoa, Luther             36 Thornton               26.00      28.00  
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harsh, Shad               35 Inverness                 NT      33.41  
  2 Ochoa, Luther             36 Thornton               35.00      36.82  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Will                38 Broomfield           1:25.00    1:17.08  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheldon, Paul             35 Unattached             53.26      53.22  
  2 Harsh, Shad               35 Inverness                 NT      59.90  
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pryor, Keith              35 Squid                2:31.00    2:41.34  
  2 Amos, Will                38 Broomfield           2:44.96    2:48.35  
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pryor, Keith              35 Squid                2:15.00    2:15.00  
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Will                38 Broomfield           6:31.44    6:42.76  
 
Men 35-39 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoftiezer, Scott          35 Unattached          23:21.00   21:11.13  
 
Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pryor, Keith              35 Squid                2:25.50    2:30.77  
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cox, Randy                43 Boulder                25.70      26.78  
  2 Brostuen, David           41 Unattached             30.00      29.33  
  3 Miller, George            40 Thornton               31.50      31.94  
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reifel, Ric               40 Inverness              29.00      27.24  
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Keeffe, John            44 Broomfield             38.00      37.57  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chaiyaroj, Pattanachai    42 Squid                1:00.00    1:01.01  
  2 Reifel, Ric               40 Inverness            1:06.00    1:08.67  
  3 Miller, George            40 Thornton             1:09.50    1:10.89  
  4 Brostuen, David           41 Unattached           1:10.50    1:11.81  
  5 O'Keeffe, John            44 Broomfield           1:24.50    1:25.24  
  6 Ramirez, Alfonso          44 Broomfield           1:30.00    1:31.50  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chaiyaroj, Pattanachai    42 Squid                  51.05      51.70  
  2 Cox, Randy                43 Boulder                55.20      54.60  
  3 Arnold, Daniel            42 Csst                   59.10    1:00.22  
  4 Fuller, David             41 DU                     55.00    1:02.15  
 -- Reifel, Ric               40 Inverness            1:00.00         DQ  
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuller, David             41 DU                   2:02.00    2:03.17  
  2 Arnold, Daniel            42 Csst                 2:12.00    2:14.97  
  3 Ramirez, Alfonso          44 Broomfield           2:30.00    2:27.87  
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Ramirez, Alfonso          44 Broomfield           3:30.00         DQ  
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuller, David             41 DU                   5:20.00    6:07.83  
  2 Arnold, Daniel            42 Csst                 5:59.00    6:08.31  
 
Men 40-44 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hunt, Richard             44 Vortex              23:00.00   21:53.29  
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chaiyaroj, Pattanachai    42 Squid                  59.50    1:00.48  
  2 Miller, George            40 Thornton             1:07.00    1:06.61  
  3 O'Keeffe, John            44 Broomfield           1:21.00    1:17.92  
 
Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cox, Randy                43 Boulder              2:15.00    2:16.11  
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Usman, Nassim             46 Boulder                29.50      29.71  
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Usman, Nassim             46 Boulder                29.00      27.69  
 -- McHugh, Jerry             48 Denver Athletic        29.00         DQ  
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cattles, Steve            46 Greenley             2:00.00    1:24.02  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Usman, Nassim             46 Boulder              1:06.00    1:07.68  
  2 Johnston, Mark            45 Inverness            1:15.00    1:10.45  
  3 Alvarado, Ray             48 Wheat Ridge          1:20.00    1:21.88  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alvarado, Ray             48 Wheat Ridge          1:10.00    1:04.44  
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alvarado, Ray             48 Wheat Ridge          2:30.00    2:29.38  
  2 Cattles, Steve            46 Greenley             3:50.00    3:40.17  
 -- McHugh, Jerry             48 Denver Athletic      2:25.00         DQ  
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louie, Jamie              49 Csst                 2:35.00    2:34.00  
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Mark            45 Inverness            5:50.00    5:47.07  
  2 Louie, Jamie              49 Csst                 6:50.00    7:10.80  
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Mark            45 Inverness            1:02.50    1:01.41  
 -- Cattles, Steve            46 Greenley             2:42.00         DQ  
 -- McHugh, Jerry             48 Denver Athletic      1:24.00         DQ  
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fischer, Chuck            54 DU                     32.50      34.11  
  2 Orendorff, Michael        54 Pueblo                 39.66      41.54  
 -- Shopes, Marty             54 Highlands Ranch        32.00         DQ  
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orendorff, Michael        54 Pueblo                 33.60      33.32  
 -- Heins, Don                51 Broomfield             37.00         DQ  
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shopes, Marty             54 Highlands Ranch        26.60      25.71  
  2 Harper, Larry             51 Highlands Ranch        29.00      27.32  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shopes, Marty             54 Highlands Ranch        32.00      59.14  
  2 Harper, Larry             51 Highlands Ranch      1:00.00    1:01.31  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harper, Larry             51 Highlands Ranch      1:14.00    1:12.51  
  2 Fischer, Chuck            54 DU                   1:11.00    1:14.73  
  3 Heins, Don                51 Broomfield           1:30.00    1:32.76  
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holum, Charles            54 Denver Athletic      2:35.00    2:24.38  
  2 Fischer, Chuck            54 DU                   2:22.00    2:32.91  
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coombs, Dennis            53 Pueblo               2:55.00    2:45.21  
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holum, Charles            54 Denver Athletic      6:00.00    6:11.74  
  2 Heins, Don                51 Broomfield          10:00.01    9:33.48  
 -- Coombs, Dennis            53 Pueblo               7:30.00         DQ  
 
Men 50-54 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orendorff, Michael        54 Pueblo              24:00.00   23:46.78  
  2 Coombs, Dennis            53 Pueblo              25:15.00   26:23.57  
 
Men 50-54 3300 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonough, Jim            50 Unattached          00:00.00   50:22.01  
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orendorff, Michael        54 Pueblo               1:21.00    1:20.13  
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent              58 Ft. Collins            36.00      36.82  
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent              58 Ft. Collins            29.50      29.72  
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent              58 Ft. Collins            33.00      33.50  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- McCormick, Paul           58 Boulder                57.20         DQ  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townsend, Cecil           58 Pueblo               1:22.90    1:21.67  
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townsend, Cecil           58 Pueblo               2:21.90    2:19.68  
 -- McCormick, Paul           58 Boulder              2:04.00         DQ  
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townsend, Cecil           58 Pueblo               6:39.50    6:31.50  
 
Men 55-59 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryan, Todd               55 Boulder             18:00.00   18:11.18  
  2 McCormick, Paul           58 Boulder             19:40.00   19:49.41  
  3 Townsend, Cecil           58 Pueblo              23:30.90   23:16.62  
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            60 Unattached             24.00      24.00  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burson, Bill              60 South Sub            1:20.00    1:22.17  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            60 Unattached             54.50      53.13  
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neuls, Allen              62 Unattached           2:45.00    2:49.85  
 -- Dyck, Mel                 64 Snow Mountain        2:55.00         DQ  
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            60 Unattached           2:14.00    2:06.55  
  2 Burson, Bill              60 South Sub            2:18.00    2:22.50  
 
Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dyck, Mel                 64 Snow Mountain        7:00.00    6:31.96  
  2 Burson, Bill              60 South Sub            6:20.00    6:35.93  
 
Men 60-64 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burson, Bill              60 South Sub           22:40.00   22:47.30  
  2 Dyck, Mel                 64 Snow Mountain       25:00.00   23:31.06  
  3 Chessnoe, Michael         64 DU                  25:19.00   25:53.53  
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dyck, Mel                 64 Snow Mountain        1:20.00    1:22.72  
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reynolds, Bing            65 Boulder                52.20      50.26  
 -- McCray, Dick              68 Boulder                33.00         DQ  
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             69 Inverness              33.15      36.07  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             69 Inverness            1:37.50    1:46.41  
  2 Reynolds, Bing            65 Boulder              1:50.80    1:54.62  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             69 Inverness            1:13.75    1:20.94  
 -- McCray, Dick              68 Boulder              1:07.00         DQ  
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- McCray, Dick              68 Boulder              2:44.00         DQ  
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reynolds, Bing            65 Boulder              4:32.00    4:09.94  
 
Men 65-69 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             69 Inverness           29:40.15   31:11.35  
  2 Reynolds, Bing            65 Boulder             35:10.00   36:01.46  
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Patten, Bob               71 Denver Athletic        39.00         DQ  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patten, Bob               71 Denver Athletic      1:22.20    1:27.08  
 
Men 70-74 200 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patten, Bob               71 Denver Athletic      3:00.00    3:09.20  
 
Men 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Truby, Jack               81 DU                     35.60         DQ  
 
Men 80-84 100 Yard Freestyle Fly, Back, Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Truby, Jack               81 DU                   1:47.00    1:45.24  
 
Men 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Truby, Jack               81 DU                   3:36.00    3:29.60  
 
Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broomfield Breakers  'A'                          1:58.50    2:03.35  
     1) Amos, Will 38                   2) O'Keeffe, John 44              
     3) Heins, Don 51                   4) Ramirez, Alfonso 44            
  2 Pueblo Masters  'A'                               2:07.00    2:04.06  
     1) Townsend, Cecil 58              2) Coombs, Dennis 53              
     3) Orendorff, Michael 54           4) Slover, Carrie 53              
 -- Inverness  'A'                                    1:47.50         DQ  
     1) Harsh, Shad 35                  2) Garnier, Kathy 45              
     3) Riner, Betsy 39                 4) Johnston, Mark 45              
 
Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Inverness  'B'                                    2:06.00    2:01.16  
     1) Johnston, Mark 45               2) Campbell, Ellen 42             
     3) Reifel, Ric 40                  4) Garnier, Kathy 45              
  2 Thornton  'A'                                     2:20.00    2:08.50  
     1) Foster, 326a-0458n 30           2) Sauls, Catherine 41            
     3) Schupbach, Dawn 22              4) Ochoa, Luther 36               
  3 Broomfield Breakers  'A'                          2:15.00    2:21.77  
     1) Burdage, Sarah 27               2) Jackson, Corrin 23             
     3) Amos, Will 38                   4) O'Keeffe, John 44              
  4 Pueblo Masters  'A'                               2:30.00    2:30.37  
     1) Townsend, Cecil 58              2) Orendorff, Michael 54          
     3) Slover, Carrie 53               4) Coombs, Dennis 53              
 -- Inverness  'A'                                         NT         DQ  
     1) Harsh, Shad 35                  2) Crino, Heide 39                
     3) Riner, Betsy 39                 4) Miller, George 40