Hy-Tek's Meet Manager 6/4/2006 02:29 PM
                Highlands Ranch Masters Invite 2006 - 6/3/2006                 
                                    Results                                    
 
Women 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webber-Sprenger, L. Vict  32 RMM-CO               1:20.79    1:21.94  
 
Women 30-34 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webber-Sprenger, L. Vict  32 RMM-CO               1:31.68    1:34.13  
 
Women 30-34 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barker, Heather           33 THOR-CO              1:39.00    1:40.24  
  2 Webber-Sprenger, L. Vict  32 RMM-CO               1:43.02    1:42.23  
 
Women 30-34 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barker, Heather           33 THOR-CO              3:31.23    3:34.32  
                1:42.54   3:34.32 (1:51.78)                                        
 
Women 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webber-Sprenger, L. Vict  32 RMM-CO                 39.18      37.17  
 
Women 30-34 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webber-Sprenger, L. Vict  32 RMM-CO               3:18.51    3:15.10  
                1:28.89   3:15.10 (1:46.21)                                        
 
Women 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Sarah                39 RS                     30.50      31.58  
  2 Lopez, Heather            39 Unattached-CO          33.16      36.16  
 
Women 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lopez, Heather            39 Unattached-CO        1:16.55    1:23.40  
 
Women 35-39 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Sarah                39 RS                     34.00      37.95  
 
Women 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Sarah                39 RS                     38.50      39.64  
  2 Lopez, Heather            39 Unattached-CO          43.53      49.85  
 
Women 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lopez, Heather            39 Unattached-CO        1:45.94    1:44.65  
 
Women 35-39 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Sarah                39 RS                   3:07.00    3:14.97  
                1:34.58   3:14.97 (1:40.39)                                        
  2 Lopez, Heather            39 Unattached-CO             NT    3:48.44  
                1:49.26   3:48.44 (1:59.18)                                        
 
Women 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Sarah                39 RS                     33.00      33.27  
 
Women 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderlippe, Susan        41 Unattached-CO          28.65      28.30  
  2 Hagadorn, Heather         41 DU-CO                  31.00      32.39  
  3 Beggs, Holly              40 RS                     33.00      35.77  
  4 Shieman, Dana             44 INV-CO                 34.20      36.13  
 
Women 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shieman, Dana             44 INV-CO               1:23.00    1:26.12  
 
Women 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderlippe, Susan        41 Unattached-CO        2:12.85    2:15.12  
                1:06.10   2:15.12 (1:09.02)                                        
  2 Hagadorn, Heather         41 DU-CO                2:20.00    2:33.87  
                1:14.11   2:33.87 (1:19.76)                                        
  3 Vanderpoel, Nicole        42 HR-CO                2:35.58    2:38.89  
                1:16.86   2:38.89 (1:22.03)                                        
  4 Beggs, Holly              40 RS                   2:47.00    2:59.68  
                1:25.81   2:59.68 (1:33.87)                                        
 
Women 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hagadorn, Heather         41 DU-CO                5:03.00    5:14.94  
                1:13.78   2:32.69 (1:18.91)   3:53.57 (1:20.88)   5:14.94 (1:21.37)
  2 Vanderpoel, Nicole        42 HR-CO                5:20.34    5:32.94  
                1:20.56   2:44.83 (1:24.27)   4:09.69 (1:24.86)   5:32.94 (1:23.25)
  3 Beggs, Holly              40 RS                   6:02.00    6:00.86  
                                  36.28 ( )   6:00.86 (5:24.58)                    
 
Women 40-44 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shieman, Dana             44 INV-CO                 45.10      46.56  
 
Women 40-44 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderpoel, Nicole        42 HR-CO                3:01.58    3:09.16  
                1:33.08   3:09.16 (1:36.08)                                        
 
Women 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderlippe, Susan        41 Unattached-CO          35.00      34.66  
 
Women 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderlippe, Susan        41 Unattached-CO          29.95      29.51  
  2 Beggs, Holly              40 RS                     42.00      42.03  
  3 Shieman, Dana             44 INV-CO                 41.00      42.24  
 
Women 40-44 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderlippe, Susan        41 Unattached-CO        1:06.20    1:07.32  
 
Women 40-44 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderpoel, Nicole        42 HR-CO                3:05.34    3:04.48  
                1:26.94   3:04.48 (1:37.54)                                        
 
Women 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderpoel, Nicole        42 HR-CO                3:02.48    3:00.82  
                1:25.79   3:00.82 (1:35.03)                                        
  2 Hagadorn, Heather         41 DU-CO                2:50.00    3:07.82  
                1:28.51   3:07.82 (1:39.31)                                        
  3 Beggs, Holly              40 RS                   3:12.00    3:27.36  
                1:42.54   3:27.36 (1:44.82)                                        
 
Women 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bergen, Michelle          45 DU-CO                  33.50      34.39  
  2 Sortwell, Andrea          47 BB                     40.91      41.12  
 
Women 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crouch, Kim               45 RS                   1:06.80    1:11.08  
  2 Bergen, Michelle          45 DU-CO                1:14.80    1:17.34  
  3 Sortwell, Andrea          47 BB                   1:38.86    1:35.11  
 
Women 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Judy              46 HR-CO                2:25.00    2:30.69  
                1:13.46   2:30.69 (1:17.23)                                        
  2 Bates, Penny              45 BAM-CO               2:38.00    2:48.86  
                1:21.68   2:48.86 (1:27.18)                                        
 
Women 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Judy              46 HR-CO                5:15.00    5:13.34  
                1:15.32   2:34.64 (1:19.32)   3:54.44 (1:19.80)   5:13.34 (1:18.90)
  2 Bates, Penny              45 BAM-CO               5:35.00    5:39.88  
                1:21.17   2:47.31 (1:26.14)   4:13.80 (1:26.49)   5:39.88 (1:26.08)
 
Women 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bates, Penny              45 BAM-CO                 40.00      41.64  
  2 Bergen, Michelle          45 DU-CO                  39.80      43.26  
 
Women 45-49 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bergen, Michelle          45 DU-CO                1:28.00    1:32.43  
 
Women 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crouch, Kim               45 RS                     39.99      40.00  
 
Women 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crouch, Kim               45 RS                   1:25.80    1:28.64  
 
Women 45-49 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crouch, Kim               45 RS                   3:07.00    3:07.96  
                1:30.26   3:07.96 (1:37.70)                                        
  2 Bates, Penny              45 BAM-CO               3:22.00    3:26.51  
                1:39.99   3:26.51 (1:46.52)                                        
 
Women 45-49 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Judy              46 HR-CO                1:16.00    1:20.37  
 
Women 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Judy              46 HR-CO                2:55.00    2:54.31  
                1:23.76   2:54.31 (1:30.55)                                        
  2 Bates, Penny              45 BAM-CO               3:00.00    3:04.39  
                1:28.77   3:04.39 (1:35.62)                                        
 
Women 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Canto, Susan              57 RS                   7:45.00    8:27.92  
                                  21.28 ( )                               42.39 ( )
      8:27.92 (7:45.53)                                                            
 
Women 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oberg, Jane               69 DAC-CO                 43.00      42.34  
 
Women 65-69 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oberg, Jane               69 DAC-CO               8:00.00    7:23.14  
                                  27.68 ( )   7:23.14 (6:55.46)                    
 
Women 65-69 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dyck, Grace               65 SNM-CO               2:05.00    2:04.93  
 
Women 65-69 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dyck, Grace               65 SNM-CO               2:20.00    2:06.22  
 
Women 65-69 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oberg, Jane               69 DAC-CO               4:10.00    4:22.79  
                2:00.70   4:22.79 (2:22.09)                                        
  2 Dyck, Grace               65 SNM-CO               4:35.00    4:37.04  
                2:13.08   4:37.04 (2:23.96)                                        
 
Women 65-69 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oberg, Jane               69 DAC-CO               4:30.00    4:59.98  
                2:16.14   4:59.98 (2:43.84)                                        
 
Men 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, David             32 SM                     27.50      28.08  
 
Men 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, David             32 SM                   1:07.00    1:20.62  
 
Men 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, David             32 SM                     27.50      27.32  
 
Men 30-34 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, David             32 SM                   2:30.00    3:01.04  
                1:23.97   3:01.04 (1:37.07)                                        
 
Men 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dahl, Matt                38 RS                     28.00      27.24  
 
Men 35-39 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Will                39 BB                   5:40.00    6:02.25  
                1:22.99   2:56.54 (1:33.55)   4:30.38 (1:33.84)   6:02.25 (1:31.87)
 
Men 35-39 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dahl, Matt                38 RS                     32.00      31.77  
  2 Amos, Will                39 BB                     40.00      38.34  
 
Men 35-39 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dahl, Matt                38 RS                   1:10.00    1:09.20  
 
Men 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Will                39 BB                        NT      38.08  
 
Men 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Will                39 BB                   1:24.00    1:32.39  
 
Men 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, John               44 Unattached-CO          25.50      26.08  
  2 Gress, Karl               44 HR-CO                  29.00      28.36  
  3 Cox, Randy                44 BAM-CO                 27.00      28.71  
  4 Dajnowicz, Mark           41 HR-CO                     NT      29.10  
 
Men 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, John               44 Unattached-CO          57.50      57.58  
  2 Dajnowicz, Mark           41 HR-CO                     NT    1:03.48  
 
Men 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dajnowicz, Mark           41 HR-CO                     NT    2:39.00  
                1:13.49   2:39.00 (1:25.51)                                        
  2 Smith, John               44 Unattached-CO        2:04.00    2:52.42  
                1:25.25   2:52.42 (1:27.17)                                        
 
Men 40-44 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nash, Kevin               42 BB                     31.00      31.50  
  1 Gress, Karl               44 HR-CO                  33.00      35.14  
 
Men 40-44 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nash, Kevin               42 BB                   1:09.00    1:10.29  
 
Men 40-44 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nash, Kevin               42 BB                   2:28.00    2:37.97  
                1:17.15   2:37.97 (1:20.82)                                        
 
Men 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cox, Randy                44 BAM-CO                 35.00      34.88  
  2 Gress, Karl               44 HR-CO                  37.00      38.63  
 
Men 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cox, Randy                44 BAM-CO               1:16.00    1:16.85  
 
Men 40-44 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cox, Randy                44 BAM-CO               2:50.00    3:00.34  
                1:26.02   3:00.34 (1:34.32)                                        
 
Men 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cox, Randy                44 BAM-CO               2:35.00    2:38.88  
                1:16.01   2:38.88 (1:22.87)                                        
 
Men 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Paul               47 Unattached-CO          26.00      25.86  
  2 Scott, Greg               47 HR-CO                  27.00      27.36  
  3 Johnston, Mark            46 INV-CO                 27.00      27.59  
  4 Lee, Marshall             48 RS                     28.80      30.55  
  5 Barber, Jeff              45 INV-CO                 40.00      40.30  
 
Men 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Paul               47 Unattached-CO          58.00      59.01  
  2 Johnston, Mark            46 INV-CO               1:00.00    1:02.80  
 
Men 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Mark            46 INV-CO               2:15.00    2:21.80  
                1:08.88   2:21.80 (1:12.92)                                        
  2 Nelson, Kurt              47 HR-CO                2:35.00    2:22.96  
                1:10.04   2:22.96 (1:12.92)                                        
  3 Scott, Greg               47 HR-CO                2:20.00    2:23.37  
                1:08.89   2:23.37 (1:14.48)                                        
  4 Haldeman, David           49 BB                   2:20.00    2:50.73  
                1:21.56   2:50.73 (1:29.17)                                        
 
Men 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Kurt              47 HR-CO                5:15.00    5:07.03  
                1:13.78   2:32.18 (1:18.40)   3:50.99 (1:18.81)   5:07.03 (1:16.04)
  2 Louie, Jamie              49 CSST-CO              5:56.00    6:08.29  
                1:23.32   2:57.08 (1:33.76)   4:39.90 (1:42.82)   6:08.29 (1:28.39)
 
Men 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haldeman, David           49 BB                     37.00      45.42  
 
Men 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Greg               47 HR-CO                  34.00      34.67  
  2 Barber, Jeff              45 INV-CO                 38.50      38.06  
  3 Lee, Marshall             48 RS                     37.70      41.45  
 
Men 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Greg               47 HR-CO                1:16.50    1:16.54  
  2 Louie, Jamie              49 CSST-CO              1:23.00    1:25.14  
 
Men 45-49 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louie, Jamie              49 CSST-CO              3:00.00    3:09.70  
                1:32.99   3:09.70 (1:36.71)                                        
 
Men 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Paul               47 Unattached-CO          28.00      26.95  
  2 Johnston, Mark            46 INV-CO                 30.00      30.65  
  3 Lee, Marshall             48 RS                     32.22      31.84  
  4 Haldeman, David           49 BB                     33.00      36.03  
 
Men 45-49 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Kurt              47 HR-CO                1:09.00    1:10.17  
  2 Lee, Marshall             48 RS                   1:08.80    1:24.01  
  3 Haldeman, David           49 BB                   1:13.20    1:29.01  
 
Men 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Marshall             48 RS                   2:36.60    3:03.26  
                1:29.38   3:03.26 (1:33.88)                                        
  2 Haldeman, David           49 BB                   2:46.80    3:23.37  
                1:38.48   3:23.37 (1:44.89)                                        
 
Men 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ghaffari, Manu            50 BAM-CO                 32.00      30.78  
  2 Harper, Larry             52 HR-CO                  33.00      31.44  
 
Men 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harper, Larry             52 HR-CO                1:12.00    1:10.88  
 
Men 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ghaffari, Manu            50 BAM-CO                 38.00      38.80  
 
Men 50-54 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harper, Larry             52 HR-CO                1:30.00    1:23.14  
 
Men 50-54 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harper, Larry             52 HR-CO                3:15.00    3:05.31  
                1:30.73   3:05.31 (1:34.58)                                        
 
Men 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Robert             51 CSST-CO                40.00      39.02  
  2 Ghaffari, Manu            50 BAM-CO                 39.00      39.68  
 
Men 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Robert             51 CSST-CO              1:24.00    1:29.07  
 
Men 50-54 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Robert             51 CSST-CO              3:00.00    3:18.92  
                1:34.54   3:18.92 (1:44.38)                                        
 
Men 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ghaffari, Manu            50 BAM-CO                 34.00      34.30  
 
Men 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townsend, Cecil           59 PP                     34.10      33.02  
  2 Carney, Kent              59 EVER                   33.00      33.74  
  3 Orendorff, Michael        55 PP                     39.50      37.07  
 
Men 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townsend, Cecil           59 PP                   1:12.99    1:12.82  
  2 Orendorff, Michael        55 PP                   1:21.00    1:25.00  
 
Men 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townsend, Cecil           59 PP                   2:42.49    2:52.42  
                1:25.25   2:52.42 (1:27.17)                                        
 
Men 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townsend, Cecil           59 PP                   5:58.90    5:58.51  
                1:25.27   2:56.82 (1:31.55)   4:28.53 (1:31.71)   5:58.51 (1:29.98)
 
Men 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent              59 EVER                   39.00      39.25  
  2 Orendorff, Michael        55 PP                     48.20      49.36  
 
Men 55-59 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Fischer, Chuck            55 DU-CO                1:21.60         DQ  
 
Men 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent              59 EVER                   40.00      42.35  
  2 Orendorff, Michael        55 PP                     49.50      52.52  
 
Men 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fischer, Chuck            55 DU-CO                1:24.00    1:29.45  
 
Men 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent              59 EVER                   37.00      37.87  
  2 Orendorff, Michael        55 PP                     37.10      42.37  
 
Men 55-59 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fischer, Chuck            55 DU-CO                2:56.00    2:55.80  
                1:22.06   2:55.80 (1:33.74)                                        
 
Men 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            61 Unattached-CO          27.00      27.26  
 
Men 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            61 Unattached-CO        1:03.00    1:04.48  
 
Men 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burson, Bill              61 SS-CO                5:35.00    5:51.84  
                1:23.49   2:52.56 (1:29.07)   4:23.12 (1:30.56)   5:51.84 (1:28.72)
 
Men 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            61 Unattached-CO          31.00      29.18  
 
Men 60-64 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burson, Bill              61 SS-CO                1:28.00    1:46.99  
 
Men 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reynolds, Bing            66 BAM-CO                 50.00      46.24  
 
Men 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reynolds, Bing            66 BAM-CO               1:42.00    1:53.32  
 
Men 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reynolds, Bing            66 BAM-CO               1:01.00      58.33  
 
Men 65-69 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reynolds, Bing            66 BAM-CO               2:12.00    2:11.91  
 
Men 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reynolds, Bing            66 BAM-CO               4:40.00    4:38.35  
                2:15.93   4:38.35 (2:22.42)                                        
 
Men 65-69 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dyck, Mel                 65 SNM-CO                 45.00      44.51  
 
Men 65-69 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dyck, Mel                 65 SNM-CO               1:35.00    1:39.62  
 
Men 65-69 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dyck, Mel                 65 SNM-CO               3:30.00    3:31.62  
                1:41.25   3:31.62 (1:50.37)                                        
 
Men 65-69 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dyck, Mel                 65 SNM-CO                    NT    4:16.15