Hy-Tek's Meet Manager 2/28/2006 08:53 AM
                          Sweetheart 2006 - 2/25/2005                          
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruspakka, Shelly          23 RMM-CO                 28.00      26.74  
  2 Christensen, Britt-Anna   20 RMM-CO                 28.00      28.63  
  3 Freeman, Lynsey           19 RMM-CO                 28.00      31.35  
  4 Philip, Wendy             19 RMM-CO                 31.00      31.37  
  5 Mayhew, Jessica           24 RMM-CO                 34.00      31.82  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacobson, Felissa         23 RMM-CO               1:00.00      59.34  
                  28.73       59.34 (30.61)                                        
  2 Lopez, Melissa            19 RMM-CO               1:01.00    1:04.25  
                  30.09     1:04.25 (34.16)                                        
  3 Kolb, Caroline            21 RMM-CO               1:06.00    1:05.01  
                  30.94     1:05.01 (34.07)                                        
  4 Philip, Wendy             19 RMM-CO               1:14.00    1:10.66  
                  33.70     1:10.66 (36.96)                                        
  5 Mayhew, Jessica           24 RMM-CO               1:16.00    1:10.80  
                  33.53     1:10.80 (37.27)                                        
 
Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruspakka, Shelly          23 RMM-CO                 31.00      30.91  
  2 Christensen, Britt-Anna   20 RMM-CO                 32.00      32.54  
  3 Dixon, Lindsey            19 RMM-CO                    NT      35.71  
 
Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Melissa            19 RMM-CO               1:10.00    1:12.24  
                  35.40     1:12.24 (36.84)                                        
 
Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Lynsey           19 RMM-CO                 34.00      35.71  
  2 Mayhew, Jessica           24 RMM-CO                 45.00      40.60  
 
Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacobson, Felissa         23 RMM-CO               1:14.20    1:13.41  
                  34.77     1:13.41 (38.64)                                        
  2 Freeman, Lynsey           19 RMM-CO               1:16.00    1:16.57  
                  35.91     1:16.57 (40.66)                                        
  3 Lanphier, Sarah           19 RMM-CO               1:20.00    1:18.93  
                  37.27     1:18.93 (41.66)                                        
  4 Kolb, Caroline            21 RMM-CO               1:20.00    1:23.53  
                  38.56     1:23.53 (44.97)                                        
  5 Philip, Wendy             19 RMM-CO               1:31.00    1:28.80  
                  41.74     1:28.80 (47.06)                                        
 
Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruspakka, Shelly          23 RMM-CO                 30.00      29.82  
  2 Christensen, Britt-Anna   20 RMM-CO                 30.00      31.04  
  3 Kolb, Caroline            21 RMM-CO                 32.00      31.87  
  4 Mayhew, Jessica           24 RMM-CO                 44.00      37.28  
 
Women 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacobson, Felissa         23 RMM-CO               1:10.50    1:08.17  
                  32.25     1:08.17 (35.92)                                        
  2 Lanphier, Sarah           19 RMM-CO               1:10.00    1:08.73  
                  31.77     1:08.73 (36.96)                                        
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Christensen, Britt-Anna   20 RMM-CO               1:10.00    1:09.62  
                  31.52     1:09.62 (38.10)                                        
  2 Freeman, Lynsey           19 RMM-CO               1:18.00    1:15.35  
                  37.07     1:15.35 (38.28)                                        
 
Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lanphier, Sarah           19 RMM-CO               2:30.00    2:32.03  
                  31.86     1:12.80 (40.94)     1:55.34 (42.54)     2:32.03 (36.69)
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Hayley            27 RMM-CO                 30.75      30.54  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Hayley            27 RMM-CO               1:15.00    1:12.74  
                  34.88     1:12.74 (37.86)                                        
 
Women 25-29 200 Yard Open
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olson, Anna               29 RMM-CO               2:30.00    2:39.07  
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Hayley            27 RMM-CO                 41.62      41.44  
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olson, Anna               29 RMM-CO               1:30.00    1:28.54  
                  42.12     1:28.54 (46.42)                                        
  2 Miller, Hayley            27 RMM-CO               1:30.00    1:29.29  
                  41.68     1:29.29 (47.61)                                        
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olson, Anna               29 RMM-CO               1:20.00    1:22.08  
                  40.19     1:22.08 (41.89)                                        
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickerson, Amy            30 RMM-CO                 30.00      30.50  
  2 Spooner, Kim              32 RMM-CO                 37.00      31.63  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickerson, Amy            30 RMM-CO               1:06.00    1:09.02  
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickerson, Amy            30 RMM-CO               2:20.00    2:34.30  
                  34.28     1:13.40 (39.12)     1:54.80 (41.40)     2:34.30 (39.50)
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickerson, Amy            30 RMM-CO                    NT      38.66  
 
Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barker, Heather           32 RMM-CO                    NT    1:26.48  
                  43.37     1:26.48 (43.11)                                        
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glass, Karen              30 RMM-CO                 36.00      37.94  
  2 Barker, Heather           32 RMM-CO                 41.94      41.72  
 
Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barker, Heather           32 RMM-CO               1:24.00    1:30.10  
                  42.25     1:30.10 (47.85)                                        
  2 Spooner, Kim              32 RMM-CO               1:43.00    1:31.74  
                  43.03     1:31.74 (48.71)                                        
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickerson, Amy            30 RMM-CO                 36.00      37.12  
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glass, Karen              30 RMM-CO               1:19.05    1:11.18  
                  33.77     1:11.18 (37.41)                                        
  2 Dickerson, Amy            30 RMM-CO               1:23.00    1:21.30  
                  36.96     1:21.30 (44.34)                                        
  3 Spooner, Kim              32 RMM-CO               1:30.00    1:22.53  
                  39.92     1:22.53 (42.61)                                        
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crino, Heidi              39 RMM-CO                 30.14      30.20  
  2 Keaton, Heather           36 RMM-CO                 29.50      30.22  
  3 Sands, Amy                35 RMM-CO                 37.00      37.24  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keaton, Heather           36 RMM-CO               1:05.20    1:05.43  
                  31.54     1:05.43 (33.89)                                        
 
Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crino, Heidi              39 RMM-CO               1:28.00    1:22.80  
                  39.80     1:22.80 (43.00)                                        
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crino, Heidi              39 RMM-CO                 40.00      39.65  
  2 Keaton, Heather           36 RMM-CO                 39.50      41.25  
 
Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crino, Heidi              39 RMM-CO               1:29.27    1:30.08  
                  42.85     1:30.08 (47.23)                                        
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keaton, Heather           36 RMM-CO                 32.00      32.35  
  2 White, Leigh Ann          36 RMM-CO                    NT      40.77  
  3 Sands, Amy                35 RMM-CO               1:45.00      40.97  
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crino, Heidi              39 RMM-CO               1:18.64    1:20.05  
                  35.20     1:20.05 (44.85)                                        
  2 Sands, Amy                35 RMM-CO               1:31.00    1:31.46  
                  42.37     1:31.46 (49.09)                                        
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 von der Lippe, Susan      40 RMM-CO                 24.80      25.12  
  2 Homan, Deborah            43 RMM-CO                 32.64      32.04  
  3 Craft, Carol              44 RMM-CO                 35.03      34.57  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hagadorn, Heather         40 RMM-CO                 59.00    1:00.82  
                  29.17     1:00.82 (31.65)                                        
  2 Vanderpoel, Nicole        41 RMM-CO               1:03.65    1:02.91  
                  30.38     1:02.91 (32.53)                                        
  3 McIntyre, Joann           43 RMM-CO               1:16.00    1:10.14  
                  33.83     1:10.14 (36.31)                                        
  4 Homan, Deborah            43 RMM-CO                    NT    1:13.97  
                  34.51     1:13.97 (39.46)                                        
  5 Craft, Carol              44 RMM-CO               1:20.00    1:17.36  
                  36.54     1:17.36 (40.82)                                        
  6 Stokoe, Jeanne            44 RMM-CO               1:33.00    1:25.62  
                  41.39     1:25.62 (44.23)                                        
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vanderpoel, Nicole        41 RMM-CO                    NT    2:16.07  
                  31.85     1:06.30 (34.45)     1:41.31 (35.01)     2:16.07 (34.76)
  2 Bates, Penny              44 RMM-CO               2:19.00    2:23.38  
                  33.87     1:10.81 (36.94)     1:47.44 (36.63)     2:23.38 (35.94)
 
Women 40-44 200 Yard Open
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Ellen           42 RMM-CO               2:52.60    2:50.05  
                  39.52     1:23.46 (43.94)     2:07.63 (44.17)     2:50.05 (42.42)
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vanderpoel, Nicole        41 RMM-CO               1:15.45    1:13.00  
                  36.25     1:13.00 (36.75)                                        
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 von der Lippe, Susan      40 RMM-CO                 30.50      30.35  
  2 Campbell, Ellen           42 RMM-CO                 36.50      35.71  
  3 Helsing, Jane             43 RMM-CO                 40.00      37.49  
  4 Stokoe, Jeanne            44 RMM-CO                 43.50      42.77  
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Ellen           42 RMM-CO               1:16.70    1:18.18  
                  37.49     1:18.18 (40.69)                                        
  2 Helsing, Jane             43 RMM-CO               1:20.00    1:22.20  
                  38.42     1:22.20 (43.78)                                        
  3 Bates, Penny              44 RMM-CO               1:23.00    1:24.69  
                  40.81     1:24.69 (43.88)                                        
  4 Stokoe, Jeanne            44 RMM-CO               1:38.00    1:35.78  
                  45.66     1:35.78 (50.12)                                        
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 von der Lippe, Susan      40 RMM-CO                 26.80      26.52  
  2 McIntyre, Joann           43 RMM-CO                 45.00      35.38  
  3 Craft, Carol              44 RMM-CO                 41.23      41.81  
 
Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vanderpoel, Nicole        41 RMM-CO               1:10.25    1:10.90  
                  34.18     1:10.90 (36.72)                                        
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hagadorn, Heather         40 RMM-CO               1:12.00    1:12.62  
                  33.04     1:12.62 (39.58)                                        
  2 Bates, Penny              44 RMM-CO               1:15.00    1:15.96  
                  35.53     1:15.96 (40.43)                                        
  3 Homan, Deborah            43 RMM-CO                    NT    1:28.88  
                  38.47     1:28.88 (50.41)                                        
  4 Craft, Carol              44 RMM-CO               1:32.92    1:30.76  
                  43.57     1:30.76 (47.19)                                        
 
Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vanderpoel, Nicole        41 RMM-CO               2:38.65    2:33.55  
                  33.31     1:12.94 (39.63)     1:58.73 (45.79)     2:33.55 (34.82)
  2 Bates, Penny              44 RMM-CO               2:38.00    2:41.97  
                  35.89     1:18.41 (42.52)     2:05.54 (47.13)     2:41.97 (36.43)
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            45 RMM-CO                 26.50      25.86  
  2 Wooldridge, Cynthia       48 RMM-CO                    NT      28.72  
  3 Fletcher, Lynne           45 RMM-CO                 32.00      31.81  
  4 Velte, Beverly            46 RMM-CO                 55.00      45.29  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            45 RMM-CO                 58.00      57.00  
                  28.32       57.00 (28.68)                                        
  2 Fletcher, Lynne           45 RMM-CO               1:13.00    1:13.23  
                  35.14     1:13.23 (38.09)                                        
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            45 RMM-CO               2:11.00    2:16.95  
                  30.99     1:07.42 (36.43)     1:44.96 (37.54)     2:16.95 (31.99)
  2 Craft, Brenda             47 RMM-CO               2:25.00    2:25.35  
                  34.35     1:11.10 (36.75)     1:48.85 (37.75)     2:25.35 (36.50)
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            45 RMM-CO                 34.00      33.63  
  2 Wooldridge, Cynthia       48 RMM-CO                    NT      34.76  
 
Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            45 RMM-CO               1:15.00    1:18.22  
                  38.86     1:18.22 (39.36)                                        
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Velte, Beverly            46 RMM-CO               1:05.00      57.58  
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fletcher, Lynne           45 RMM-CO               1:33.00    1:35.87  
                  45.90     1:35.87 (49.97)                                        
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Craft, Brenda             47 RMM-CO                 33.50      31.80  
 
Women 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Craft, Brenda             47 RMM-CO               1:20.00    1:13.77  
                  33.35     1:13.77 (40.42)                                        
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wooldridge, Cynthia       48 RMM-CO                    NT    1:16.34  
                  34.03     1:16.34 (42.31)                                        
  2 Fletcher, Lynne           45 RMM-CO               1:23.00    1:22.56  
                  38.96     1:22.56 (43.60)                                        
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosener, Karen            52 RMM-CO                 28.90      28.66  
  2 Yoder, Margie             53 RMM-CO                 40.00      39.73  
  3 Myers, Joan               54 RMM-CO                 39.00      40.42  
  4 Jacobs, Marianne          53 RMM-CO                    NT    1:01.40  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosener, Karen            52 RMM-CO               1:03.70    1:03.31  
                  31.00     1:03.31 (32.31)                                        
  2 Laney, Judy               53 RMM-CO               1:15.00    1:11.99  
                  34.92     1:11.99 (37.07)                                        
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Myers, Joan               54 RMM-CO               3:28.00    3:14.04  
                  44.49     1:33.04 (48.55)     2:24.07 (51.03)     3:14.04 (49.97)
 
Women 50-54 200 Yard Open
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laney, Judy               53 RMM-CO               2:35.00    2:35.01  
                  36.17     1:15.60 (39.43)     1:55.97 (40.37)     2:35.01 (39.04)
  2 Sunie, Beverly            53 RMM-CO               3:15.00    2:54.60  
                  38.75     1:23.23 (44.48)     2:09.42 (46.19)     2:54.60 (45.18)
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoder, Margie             53 RMM-CO                 50.00      52.47  
  2 Myers, Joan               54 RMM-CO                    NT      57.17  
  3 Jacobs, Marianne          53 RMM-CO                    NT    1:25.53  
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosener, Karen            52 RMM-CO                 38.90      39.20  
  2 Yoder, Margie             53 RMM-CO                 53.00      52.65  
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laney, Judy               53 RMM-CO               1:30.00    1:36.30  
                  45.81     1:36.30 (50.49)                                        
  2 Sunie, Beverly            53 RMM-CO               1:54.00    1:49.88  
                  52.55     1:49.88 (57.33)                                        
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosener, Karen            52 RMM-CO                 31.20      31.30  
  2 Sunie, Beverly            53 RMM-CO                 40.00      47.99  
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laney, Judy               53 RMM-CO               1:30.00    1:30.97  
                  45.96     1:30.97 (45.01)                                        
 -- Myers, Joan               54 RMM-CO                    NT         DQ  
                  57.99          DQ (59.07)                                        
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Canto, Susan              56 RMM-CO                 40.00      40.59  
  2 Raymond, Sue              57 RMM-CO                 50.22      45.20  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Canto, Susan              56 RMM-CO               1:30.00    1:31.23  
                  44.10     1:31.23 (47.13)                                        
  2 Raymond, Sue              57 RMM-CO               1:40.00    1:40.87  
                  45.25     1:40.87 (55.62)                                        
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raymond, Sue              57 RMM-CO                 53.95      50.75  
 
Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 England, Nancy            56 RMM-CO               1:51.00    1:55.82  
                  55.20   1:55.82 (1:00.62)                                        
  2 Raymond, Sue              57 RMM-CO               1:50.00    1:56.40  
                  55.79   1:56.40 (1:00.61)                                        
 
Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 England, Nancy            56 RMM-CO                 49.00      50.31  
 
Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 England, Nancy            56 RMM-CO               1:48.00    1:49.62  
                  52.09     1:49.62 (57.53)                                        
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 England, Nancy            56 RMM-CO               1:45.00    1:45.89  
                  51.95     1:45.89 (53.94)                                        
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anziano, Marcia           60 RMM-CO               1:22.30    1:20.10  
                  39.82     1:20.10 (40.28)                                        
  2 Wise, Louise              63 RMM-CO               1:22.00    1:21.83  
                  40.09     1:21.83 (41.74)                                        
 
Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anziano, Marcia           60 RMM-CO               2:49.10    2:56.69  
                  42.50     1:26.93 (44.43)     2:12.90 (45.97)     2:56.69 (43.79)
  2 Wise, Louise              63 RMM-CO               2:07.00    3:06.28  
                  43.51     1:31.13 (47.62)     2:20.31 (49.18)     3:06.28 (45.97)
 
Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wise, Louise              63 RMM-CO                 50.00      50.90  
 
Women 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anziano, Marcia           60 RMM-CO                 50.33      49.83  
 
Women 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Croissant, Eileen         66 RMM-CO               1:40.50    1:40.24  
                  46.70     1:40.24 (53.54)                                        
 
Women 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Croissant, Eileen         66 RMM-CO               3:45.86    3:45.69  
                  49.41     1:47.56 (58.15)     2:47.16 (59.60)     3:45.69 (58.53)
 
Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Croissant, Eileen         66 RMM-CO               1:08.58    1:06.24  
 
Women 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rudie, Marge              67 RMM-CO               3:20.00    3:01.56  
                1:35.64   3:01.56 (1:25.92)                                        
 
Women 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Croissant, Eileen         66 RMM-CO               1:15.41    1:11.72  
  2 Rudie, Marge              67 RMM-CO               1:50.00    1:37.36  
 
Women 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rudie, Marge              67 RMM-CO               3:50.00    3:55.00  
                1:55.32   3:55.00 (1:59.68)                                        
 
Women 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Croissant, Eileen         66 RMM-CO               2:13.04    2:10.43  
                1:04.82   2:10.43 (1:05.61)                                        
 
Women 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holmes, Frances           78 RMM-CO               1:10.00    1:12.02  
 
Women 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holmes, Frances           78 RMM-CO               2:55.00    2:45.53  
                1:13.55   2:45.53 (1:31.98)                                        
 
Women 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holmes, Frances           78 RMM-CO               1:20.00    1:17.75  
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ko, Scott                 22 RMM-CO                 24.00      23.33  
  2 Wells, Bill               22 RMM-CO                    NT      24.94  
 
Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ko, Scott                 22 RMM-CO                 54.00      53.25  
  2 Wells, Bill               22 RMM-CO                    NT      56.13  
                  26.72       56.13 (29.41)                                        
 
Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ko, Scott                 22 RMM-CO                 28.00      27.87  
 
Men 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ko, Scott                 22 RMM-CO               1:03.00    1:03.20  
                  31.65     1:03.20 (31.55)                                        
 
Men 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wells, Bill               22 RMM-CO                    NT    1:11.99  
                  33.51     1:11.99 (38.48)                                        
 
Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wells, Bill               22 RMM-CO                    NT    1:04.69  
                  30.35     1:04.69 (34.34)                                        
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giannoulakis, Chrysostom  27 RMM-CO                 24.00      22.65  
  2 Breshears, Rob            28 RMM-CO                 23.00      22.69  
  3 Dawe, William             28 RMM-CO                 23.00      23.54  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Breshears, Rob            28 RMM-CO                 49.00      50.00  
  2 Dawe, William             28 RMM-CO                 55.00      51.65  
  3 Johnson, Brett            26 RMM-CO                 56.00      59.82  
                  28.40       59.82 (31.42)                                        
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Brett            26 RMM-CO               2:10.00    2:15.85  
                  31.33     1:06.61 (35.28)     1:41.42 (34.81)     2:15.85 (34.43)
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Jonathan R         25 RMM-CO                 31.00      30.41  
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Breshears, Rob            28 RMM-CO                 27.00      25.21  
  2 Dawe, William             28 RMM-CO                 25.00      25.84  
  3 Johnson, Brett            26 RMM-CO                 32.00      29.84  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Jonathan R         25 RMM-CO               1:00.00      59.18  
                  28.48       59.18 (30.70)                                        
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Breshears, Rob            28 RMM-CO               1:10.00      57.45  
                  25.71       57.45 (31.74)                                        
  2 Dawe, William             28 RMM-CO               1:00.00      59.49  
                  27.57       59.49 (31.92)                                        
  3 Scott, Jonathan R         25 RMM-CO               1:00.00    1:00.30  
                  27.45     1:00.30 (32.85)                                        
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foster, Jarod             30 RMM-CO                 30.00      24.42  
  2 Hughes, David             31 RMM-CO                 23.90      24.97  
  3 Landin, Todd              30 RMM-CO                 27.00      26.13  
  4 Dickerson, Christian      33 RMM-CO                 27.50      27.70  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glass, Thomas             34 RMM-CO                 53.90      54.26  
  2 Foster, Jarod             30 RMM-CO               1:00.00      55.56  
                  26.27       55.56 (29.29)                                        
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glass, Thomas             34 RMM-CO               1:59.00    1:59.97  
                  28.93     1:00.52 (31.59)     1:30.85 (30.33)     1:59.97 (29.12)
 
Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foster, Jarod             30 RMM-CO                 45.00      32.12  
  2 Dickerson, Christian      33 RMM-CO                 31.00      32.40  
 
Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foster, Jarod             30 RMM-CO               1:30.00    1:11.48  
                  34.58     1:11.48 (36.90)                                        
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Detmer, Al                34 RMM-CO                 32.00      32.15  
  2 Landin, Todd              30 RMM-CO                 35.00      33.20  
  3 Dickerson, Christian      33 RMM-CO                 38.00      40.38  
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Detmer, Al                34 RMM-CO               1:15.00    1:11.24  
                  33.31     1:11.24 (37.93)                                        
  2 Landin, Todd              30 RMM-CO               1:19.00    1:12.84  
                  33.96     1:12.84 (38.88)                                        
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, David             31 RMM-CO                 23.90      24.95  
  2 Dickerson, Christian      33 RMM-CO                 31.00      32.53  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glass, Thomas             34 RMM-CO               1:03.00    1:03.97  
                  29.85     1:03.97 (34.12)                                        
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Landin, Todd              30 RMM-CO               1:18.00    1:07.14  
                  31.37     1:07.14 (35.77)                                        
  2 Detmer, Al                34 RMM-CO               1:20.00    1:07.40  
                  32.49     1:07.40 (34.91)                                        
  3 Dickerson, Christian      33 RMM-CO               1:13.00    1:12.30  
                  31.24     1:12.30 (41.06)                                        
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Springob, Dan             39 RMM-CO                 27.50      26.09  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Springob, Dan             39 RMM-CO               1:01.00      56.59  
                  26.93       56.59 (29.66)                                        
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amos, Will                38 RMM-CO               2:17.32    2:23.47  
                  33.28     1:10.45 (37.17)     1:47.58 (37.13)     2:23.47 (35.89)
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amos, Will                38 RMM-CO                 32.13      33.20  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amos, Will                38 RMM-CO               1:09.32    1:12.16  
                  34.44     1:12.16 (37.72)                                        
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Springob, Dan             39 RMM-CO               1:11.40    1:06.91  
                  30.74     1:06.91 (36.17)                                        
 
Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amos, Will                38 RMM-CO               2:45.00    2:43.71  
                  35.50     1:20.66 (45.16)     2:07.54 (46.88)     2:43.71 (36.17)
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, John               44 RMM-CO                 21.90      22.09  
  2 Cox, Randy                43 RMM-CO                 24.50      24.18  
  3 Brostuen, David           41 RMM-CO                 26.65      25.90  
  4 Pins, Michael             40 RMM-CO                 27.14      29.03  
  5 Ramirez, Alfonso          44 RMM-CO                 29.00      29.07  
  6 O'Keeffe, John            44 RMM-CO                 29.50      30.09  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, John               44 RMM-CO                 49.00      48.16  
  2 Cox, Randy                43 RMM-CO                 56.00      55.61  
                  26.42       55.61 (29.19)                                        
  3 Jensen, Rod               41 RMM-CO               1:00.90      58.41  
                  27.97       58.41 (30.44)                                        
  4 Pins, Michael             40 RMM-CO               1:01.29    1:03.27  
                  29.74     1:03.27 (33.53)                                        
  5 Lowe, Todd                43 RMM-CO               1:12.00    1:18.13  
                  37.19     1:18.13 (40.94)                                        
 
Men 40-44 200 Yard Open
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nash, Kevin               41 RMM-CO               2:11.00    2:10.38  
                  29.93     1:02.43 (32.50)     1:36.40 (33.97)     2:10.38 (33.98)
  2 O'Keeffe, John            44 RMM-CO               3:05.00    3:15.87  
                  41.73     1:30.04 (48.31)     2:23.64 (53.60)     3:15.87 (52.23)
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fuller, David             41 RMM-CO               2:05.00    2:55.19  
                  34.36     1:15.56 (41.20)     2:03.24 (47.68)     2:55.19 (51.95)
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cox, Randy                43 RMM-CO                 30.50      29.79  
  2 Nash, Kevin               41 RMM-CO                 32.00      32.03  
  3 Brostuen, David           41 RMM-CO                 37.00      32.66  
  4 Moter, Tim                40 RMM-CO                    NT      32.89  
  5 O'Keeffe, John            44 RMM-CO                 38.50      38.51  
  6 Ramirez, Alfonso          44 RMM-CO                 40.00      39.59  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jensen, Rod               41 RMM-CO               1:16.03    1:13.56  
                  34.96     1:13.56 (38.60)                                        
  2 O'Keeffe, John            44 RMM-CO               1:25.00    1:25.48  
                  40.05     1:25.48 (45.43)                                        
  3 Ramirez, Alfonso          44 RMM-CO               1:28.00    1:30.16  
                  41.86     1:30.16 (48.30)                                        
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cox, Randy                43 RMM-CO                 26.50      26.70  
  2 Moter, Tim                40 RMM-CO                    NT      27.51  
  3 Jensen, Rod               41 RMM-CO                 30.10      27.76  
  4 Pins, Michael             40 RMM-CO                 28.31      30.05  
  5 Lowe, Todd                43 RMM-CO                 45.00      37.46  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jensen, Rod               41 RMM-CO               1:03.12    1:03.88  
                  28.73     1:03.88 (35.15)                                        
  2 Pins, Michael             40 RMM-CO               1:04.37    1:08.92  
                  30.96     1:08.92 (37.96)                                        
 -- Lowe, Todd                43 RMM-CO               1:40.00         DQ  
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, John               44 RMM-CO                 57.00      55.69  
                  25.30       55.69 (30.39)                                        
  2 Nash, Kevin               41 RMM-CO               1:00.00    1:00.24  
                  26.80     1:00.24 (33.44)                                        
  3 Brostuen, David           41 RMM-CO               1:08.80    1:06.59  
                  31.50     1:06.59 (35.09)                                        
  4 O'Keeffe, John            44 RMM-CO               1:22.00    1:19.23  
                  38.35     1:19.23 (40.88)                                        
  5 Ramirez, Alfonso          44 RMM-CO               1:20.00    1:21.91  
                  37.75     1:21.91 (44.16)                                        
 
Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jensen, Rod               41 RMM-CO               2:27.89    2:24.68  
                  29.05     1:08.15 (39.10)     1:50.18 (42.03)     2:24.68 (34.50)
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boysen, Eric              48 RMM-CO                 26.80      25.98  
  2 Spackman, Lowell          48 RMM-CO                 28.10      26.30  
  3 Reetz, Eric               46 RMM-CO                 35.00      31.56  
  4 Borden, Mike              47 RMM-CO                 50.00      32.14  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spackman, Lowell          48 RMM-CO                 59.50      57.27  
                  27.66       57.27 (29.61)                                        
  2 Boysen, Eric              48 RMM-CO                 58.20      57.43  
                  27.34       57.43 (30.09)                                        
  3 Pegues, Lex               45 RMM-CO               1:00.00    1:00.73  
                  29.04     1:00.73 (31.69)                                        
  4 Haldeman, David           48 RMM-CO               1:00.00    1:05.11  
                  31.50     1:05.11 (33.61)                                        
  5 Borden, Mike              47 RMM-CO               1:45.00    1:13.16  
                  34.07     1:13.16 (39.09)                                        
 
Men 45-49 200 Yard Open
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bate, Gordon              48 RMM-CO                    NT    2:59.12  
                  40.42     1:25.85 (45.43)     2:12.29 (46.44)     2:59.12 (46.83)
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston, Mark            45 RMM-CO               2:03.00    2:03.30  
                  27.56       58.28 (30.72)     1:30.46 (32.18)     2:03.30 (32.84)
  2 Spackman, Lowell          48 RMM-CO               2:15.20    2:10.01  
                  30.08     1:02.42 (32.34)     1:35.89 (33.47)     2:10.01 (34.12)
  3 Boysen, Eric              48 RMM-CO               2:12.80    2:12.32  
                  30.30     1:03.96 (33.66)     1:38.05 (34.09)     2:12.32 (34.27)
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston, Mark            45 RMM-CO                 31.00      29.59  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pegues, Lex               45 RMM-CO               1:10.00    1:09.93  
                  34.67     1:09.93 (35.26)                                        
  2 Bate, Gordon              48 RMM-CO                    NT    1:16.95  
                  38.79     1:16.95 (38.16)                                        
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fanger, Kevin             45 RMM-CO                    NT      31.30  
  2 Johnston, Mark            45 RMM-CO                 32.50      31.59  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spackman, Lowell          48 RMM-CO               1:18.00    1:16.90  
                  35.32     1:16.90 (41.58)                                        
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boysen, Eric              48 RMM-CO                 30.00      30.35  
  2 Haldeman, David           48 RMM-CO                 33.00      33.12  
  3 Reetz, Eric               46 RMM-CO                 38.00      34.59  
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston, Mark            45 RMM-CO               1:02.50    1:01.88  
                  28.68     1:01.88 (33.20)                                        
  2 Bate, Gordon              48 RMM-CO                    NT    1:08.09  
                  31.71     1:08.09 (36.38)                                        
  3 Haldeman, David           48 RMM-CO               1:20.00    1:16.00  
                  35.01     1:16.00 (40.99)                                        
 -- Pegues, Lex               45 RMM-CO                    NT         DQ  
                  34.34          DQ (35.46)                                        
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haldeman, David           48 RMM-CO               2:50.00    2:56.57  
                  35.22     1:22.94 (47.72)     2:15.21 (52.27)     2:56.57 (41.36)
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waterbury, Stuart         52 RMM-CO                 24.80      24.52  
  2 Stehlin, Ed               50 RMM-CO                 25.50      25.12  
  3 Lehman, Melvin            51 RMM-CO                 26.80      25.85  
  4 Mantell, Jim              50 RMM-CO                 40.00      31.37  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waterbury, Stuart         52 RMM-CO                 54.20      53.83  
  2 Stehlin, Ed               50 RMM-CO                 57.50      56.08  
                  27.04       56.08 (29.04)                                        
  3 MacDonald, Lee            53 RMM-CO                 56.50      57.23  
                  27.33       57.23 (29.90)                                        
  4 Lehman, Melvin            51 RMM-CO                 59.90      59.22  
                  28.16       59.22 (31.06)                                        
  5 Strobel, Barney           50 RMM-CO               1:00.88    1:04.70  
                  29.42     1:04.70 (35.28)                                        
  6 McElhinney, Tom           52 RMM-CO               1:05.00    1:06.01  
                  30.38     1:06.01 (35.63)                                        
  7 Gerety, Colin             52 RMM-CO               1:10.00    1:06.69  
                  31.61     1:06.69 (35.08)                                        
 
Men 50-54 200 Yard Open
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stanback, John            52 RMM-CO               2:20.00    2:18.79  
                  32.88     1:07.80 (34.92)     1:43.69 (35.89)     2:18.79 (35.10)
  2 Heins, Donald             51 RMM-CO               3:30.00    3:30.47  
                  42.98     1:39.49 (56.51)     2:37.98 (58.49)     3:30.47 (52.49)
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gerety, Colin             52 RMM-CO               2:30.00    2:27.35  
                  32.22     1:09.79 (37.57)     1:48.56 (38.77)     2:27.35 (38.79)
  2 Heins, Donald             51 RMM-CO               3:20.00    3:01.20  
                  38.91     1:25.05 (46.14)     2:16.36 (51.31)     3:01.20 (44.84)
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hess, Richard             51 RMM-CO                 30.00      29.22  
  2 Gilbert, Jeff             50 RMM-CO                 31.00      31.00  
  3 Lehman, Melvin            51 RMM-CO                 31.30      31.45  
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stanback, John            52 RMM-CO               1:04.00    1:03.20  
                  30.52     1:03.20 (32.68)                                        
  2 Lehman, Melvin            51 RMM-CO               1:14.00    1:12.74  
  3 Strobel, Barney           50 RMM-CO               1:10.79    1:14.65  
                  36.40     1:14.65 (38.25)                                        
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waterbury, Stuart         52 RMM-CO                 30.40      29.90  
  2 Goehring, Joe             51 RMM-CO                 33.00      30.88  
  3 Hess, Richard             51 RMM-CO                 33.00      31.56  
  4 Gerety, Colin             52 RMM-CO                 42.00      39.93  
 -- Mantell, Jim              50 RMM-CO                 50.00         DQ  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waterbury, Stuart         52 RMM-CO               1:07.60    1:07.26  
                  31.60     1:07.26 (35.66)                                        
  2 Goehring, Joe             51 RMM-CO               1:15.00    1:07.99  
                  31.40     1:07.99 (36.59)                                        
  3 Parkinson, Bruce          54 RMM-CO               1:18.00    1:18.57  
                  37.73     1:18.57 (40.84)                                        
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stehlin, Ed               50 RMM-CO                 27.50      27.06  
  2 Gilbert, Jeff             50 RMM-CO                 28.00      28.18  
  3 Lehman, Melvin            51 RMM-CO                 30.80      30.81  
  4 Heins, Donald             51 RMM-CO                 38.00      38.02  
 
Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Lee            53 RMM-CO               1:04.50    1:04.34  
                  29.98     1:04.34 (34.36)                                        
  2 McElhinney, Tom           52 RMM-CO               1:30.00    1:26.17  
                  38.18     1:26.17 (47.99)                                        
  3 Heins, Donald             51 RMM-CO               1:30.00    1:33.35  
                  41.93     1:33.35 (51.42)                                        
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hess, Richard             51 RMM-CO               1:03.00      59.67  
                  27.51       59.67 (32.16)                                        
  2 Stanback, John            52 RMM-CO               1:06.00    1:05.92  
                  30.11     1:05.92 (35.81)                                        
  3 Gilbert, Jeff             50 RMM-CO               1:05.00    1:06.17  
                  30.64     1:06.17 (35.53)                                        
  4 Parkinson, Bruce          54 RMM-CO               1:15.00    1:14.25  
                  36.02     1:14.25 (38.23)                                        
  5 Mantell, Jim              50 RMM-CO               1:30.00    1:16.96  
                  37.60     1:16.96 (39.36)                                        
  6 Gerety, Colin             52 RMM-CO               1:20.00    1:18.85  
                  10.17   1:18.85 (1:08.68)                                        
  7 Lehman, Melvin            51 RMM-CO               1:30.00    1:18.95  
                  33.44     1:18.95 (45.51)                                        
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parkinson, Bruce          54 RMM-CO               2:50.00    2:44.22  
                  36.44     1:21.09 (44.65)     2:06.80 (45.71)     2:44.22 (37.42)
  2 McElhinney, Tom           52 RMM-CO               3:00.00    2:57.21  
                  36.23     1:24.06 (47.83)     2:16.14 (52.08)     2:57.21 (41.07)
  3 Heins, Donald             51 RMM-CO               3:45.00    3:17.54  
                  43.09     1:38.65 (55.56)     2:34.09 (55.44)     3:17.54 (43.45)
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCormick, Paul           58 RMM-CO                 25.90      26.54  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCormick, Paul           58 RMM-CO                 57.20      58.66  
                  28.23       58.66 (30.43)                                        
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCormick, Paul           58 RMM-CO               2:04.00    2:04.90  
                  29.24     1:01.19 (31.95)     1:33.55 (32.36)     2:04.90 (31.35)
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kreidler, Lee             58 RMM-CO                 46.00      44.96  
 
Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kreidler, Lee             58 RMM-CO               1:40.00    1:52.27  
                  53.20     1:52.27 (59.07)                                        
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kreidler, Lee             58 RMM-CO                 46.00      42.48  
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCormick, Paul           58 RMM-CO                 28.50      29.48  
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stehle, Bill              62 RMM-CO                 35.00      43.49  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abrahams, Rick            60 RMM-CO                 55.00      54.30  
  2 Chessnoe, Michael         64 RMM-CO               1:16.00    1:17.05  
                  38.87     1:17.05 (38.18)                                        
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abrahams, Rick            60 RMM-CO               2:10.00    2:14.08  
                  30.56     1:04.30 (33.74)     1:40.19 (35.89)     2:14.08 (33.89)
 
Men 60-64 200 Yard Open
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chessnoe, Michael         64 RMM-CO               2:49.00    2:49.36  
                  41.50     1:25.45 (43.95)     2:08.23 (42.78)     2:49.36 (41.13)
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lanum, George             63 RMM-CO                 42.00      43.02  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lanum, George             63 RMM-CO               1:29.00    1:33.37  
                  44.31     1:33.37 (49.06)                                        
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lanum, George             63 RMM-CO                 48.00      44.31  
  2 Stehle, Bill              62 RMM-CO                 40.00      58.51  
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lanum, George             63 RMM-CO               1:40.00    1:44.15  
                  47.94     1:44.15 (56.21)                                        
  2 Stehle, Bill              62 RMM-CO               2:00.00    2:21.53  
                  59.73   2:21.53 (1:21.80)                                        
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abrahams, Rick            60 RMM-CO                 26.50      25.96  
  2 Chessnoe, Michael         64 RMM-CO                 49.00      48.38  
 
Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abrahams, Rick            60 RMM-CO               1:00.00      59.40  
                  27.95       59.40 (31.45)                                        
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lanum, George             63 RMM-CO               1:37.00    1:35.74  
                  43.45     1:35.74 (52.29)                                        
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             69 RMM-CO                    NT      34.44  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             69 RMM-CO               1:14.00    1:15.05  
                  35.31     1:15.05 (39.74)                                        
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             69 RMM-CO               2:59.25    2:54.03  
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eberhard, Edward          66 RMM-CO               1:09.00    1:08.36  
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             69 RMM-CO                 42.75      44.10  
 
Men 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wood, Richard             84 RMM-CO                 46.00      53.18  
 
Men 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wood, Richard             84 RMM-CO               1:50.00    2:07.69  
                  57.29   2:07.69 (1:10.40)                                        
 
Men 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wood, Richard             84 RMM-CO                 58.00    1:04.27  
 
Men 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wood, Richard             84 RMM-CO               2:15.00    2:12.20  
                1:02.82   2:12.20 (1:09.38)                                        
 
Men 80-84 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wood, Richard             84 RMM-CO               2:40.00    2:39.16  
                1:15.48   2:39.16 (1:23.68)