Licensed to Colorado Masters Swim Team  Hy-Tek's Meet Manager 6/7/2007 02:10 PM
                Highlands Ranch Masters Invite 2007 - 6/2/2007                 
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacobson, Felissa         24 BG                     32.00      31.94  
 
Women 18-24 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacobson, Felissa         24 BG                   1:12.00    1:13.66  
 
Women 18-24 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacobson, Felissa         24 BG                     37.00      40.25  
 
Women 18-24 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacobson, Felissa         24 BG                   1:26.00    1:32.11  
 
Women 18-24 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacobson, Felissa         24 BG                     34.00      34.72  
 
Women 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schneider, Jenn           27 BG                     35.76      35.59  
 
Women 25-29 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schneider, Jenn           27 BG                     37.79      40.38  
 
Women 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schneider, Jenn           27 BG                     41.52      43.65  
 
Women 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schneider, Jenn           27 BG                     36.78      37.88  
 
Women 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickerson, Amy            31 BB                     34.00      34.08  
 
Women 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barker, Heather           33 THOR-CO              1:22.08    1:52.29  
 
Women 30-34 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickerson, Amy            31 BB                   6:00.00    6:17.15  
                1:29.36   3:05.60 (1:36.24)   4:42.69 (1:37.09)   6:17.15 (1:34.46)
 
Women 30-34 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickerson, Amy            31 BB                  23:00.00   25:38.18  
                1:32.60   3:14.26 (1:41.66)   4:57.32 (1:43.06)   6:42.31 (1:44.99)
      8:26.88 (1:44.57)  10:13.01 (1:46.13)  11:56.14 (1:43.13)  13:39.92 (1:43.78)
     15:24.19 (1:44.27)  17:06.81 (1:42.62)  18:50.10 (1:43.29)  20:33.49 (1:43.39)
     22:16.67 (1:43.18)  23:59.16 (1:42.49)  25:38.18 (1:39.02)                    
 
Women 30-34 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barker, Heather           33 THOR-CO                   NT    3:39.23  
                1:48.57   3:39.23 (1:50.66)                                        
 
Women 30-34 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barker, Heather           33 THOR-CO              1:40.24    1:43.23  
 
Women 30-34 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barker, Heather           33 THOR-CO              3:34.32    3:39.95  
                1:46.53   3:39.95 (1:53.42)                                        
 
Women 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickerson, Amy            31 BB                     40.00      42.05  
 
Women 30-34 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickerson, Amy            31 BB                   3:00.00    3:42.35  
                1:50.51   3:42.35 (1:51.84)                                        
 
Women 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hagadorn, Heather         41 DU-CO                  32.00      31.86  
  2 Riner, Betsy              40 INV-CO                 33.00      31.97  
  3 Sills, Marion             42 SQUID                  45.00      40.97  
 
Women 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hagadorn, Heather         41 DU-CO                1:10.00    1:11.39  
  2 Riner, Betsy              40 INV-CO               1:16.00    1:13.93  
  3 Sills, Marion             42 SQUID                1:35.00    1:28.27  
 
Women 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Laura              41 Unattached-CO        2:30.10    2:35.91  
  2 Sills, Marion             42 SQUID                3:20.00    3:11.31  
 
Women 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Laura              41 Unattached-CO        5:58.70    5:28.61  
                1:17.96   2:41.05 (1:23.09)   4:05.25 (1:24.20)   5:28.61 (1:23.36)
  2 Friedlancler, Rebbecca    40 DU-CO                6:24.00    6:23.35  
                1:22.54   3:06.63 (1:44.09)   5:01.15 (1:54.52)   6:23.35 (1:22.20)
  3 Sills, Marion             42 SQUID                7:00.00    6:42.89  
                1:31.98   3:14.70 (1:42.72)   5:00.04 (1:45.34)   6:42.89 (1:42.85)
 
Women 40-44 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friedlancler, Rebbecca    40 DU-CO               21:35.00   21:37.63  
                1:19.80   2:44.52 (1:24.72)   4:10.67 (1:26.15)   5:37.85 (1:27.18)
      7:05.03 (1:27.18)   8:32.20 (1:27.17)   9:59.63 (1:27.43)  11:27.35 (1:27.72)
     12:55.03 (1:27.68)  14:22.95 (1:27.92)  15:50.07 (1:27.12)  17:16.61 (1:26.54)
     18:43.93 (1:27.32)  20:11.34 (1:27.41)  21:37.63 (1:26.29)                    
  1 Hagadorn, Heather         41 DU-CO               21:00.00   22:25.13  
                1:24.03   2:51.07 (1:27.04)     3:10.61 (19.54)   4:19.65 (1:09.04)
        4:48.90 (29.25)   5:49.44 (1:00.54)     6:27.81 (38.37)     7:18.96 (51.15)
        8:07.00 (48.04)     8:48.66 (41.66)     9:45.91 (57.25)    10:18.06 (32.15)
     11:25.05 (1:06.99)    11:48.37 (23.32) 22:25.13 (10:36.76)                    
  2 Sills, Marion             42 SQUID               26:30.00   26:22.61  
                1:36.43   3:21.78 (1:45.35)   5:08.46 (1:46.68)   6:55.74 (1:47.28)
      8:42.78 (1:47.04)  10:29.70 (1:46.92)  12:16.39 (1:46.69)  14:03.25 (1:46.86)
     15:49.40 (1:46.15)  17:35.81 (1:46.41)  19:22.15 (1:46.34)  21:09.43 (1:47.28)
     22:56.27 (1:46.84)  24:41.48 (1:45.21)  26:22.61 (1:41.13)                    
 
Women 40-44 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hagadorn, Heather         41 DU-CO                  37.00      39.95  
  2 Riner, Betsy              40 INV-CO                 43.00      40.85  
 
Women 40-44 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Laura              41 Unattached-CO        1:28.00    1:23.23  
 
Women 40-44 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Laura              41 Unattached-CO        2:48.80    2:55.53  
                1:27.42   2:55.53 (1:28.11)                                        
 
Women 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riner, Betsy              40 INV-CO                 37.00      36.19  
 
Women 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sortwell, Andrea          47 BG                     39.00      40.42  
 
Women 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sortwell, Andrea          47 BG                   1:33.00    1:46.48  
 
Women 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sortwell, Andrea          47 BG                     52.68      55.02  
 
Women 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sortwell, Andrea          47 BG                   2:00.00    2:06.49  
 
Women 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casey, Lisette            45 Unattached-CO          40.00      38.87  
 
Women 45-49 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casey, Lisette            45 Unattached-CO             NT    1:37.27  
 
Women 45-49 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casey, Lisette            45 Unattached-CO        1:25.00    1:37.27  
 
Women 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casey, Lisette            45 Unattached-CO        3:00.00    3:22.01  
                1:37.02   3:22.01 (1:44.99)                                        
 
Women 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laney, Judy               55 DU-CO                  37.00      36.98  
 
Women 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laney, Judy               55 DU-CO                1:20.00    1:22.40  
 
Women 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laney, Judy               55 DU-CO                3:10.00    2:58.05  
 
Women 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laney, Judy               55 DU-CO                6:15.00    6:18.33  
                1:29.67   3:07.15 (1:37.48)   4:44.75 (1:37.60)   6:18.33 (1:33.58)
 
Women 55-59 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Laney, Judy               55 DU-CO               22:00.00   24:35.34  
 
Women 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hashimoto, Christine      59 INV-CO                 50.00      51.25  
 
Women 55-59 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hashimoto, Christine      59 INV-CO               1:55.00    1:51.81  
 
Women 55-59 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hashimoto, Christine      59 INV-CO               4:05.00    4:03.73  
                1:59.82   4:03.73 (2:03.91)                                        
 
Women 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anziano, Marcia           61 DU-CO                6:55.00    6:57.34  
                1:41.18   3:28.65 (1:47.47)   5:14.20 (1:45.55)   6:57.34 (1:43.14)
 
Women 60-64 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anziano, Marcia           61 DU-CO               26:30.00   26:48.86  
                1:44.31   3:31.53 (1:47.22)   5:19.65 (1:48.12)   7:06.97 (1:47.32)
      8:54.47 (1:47.50)  10:41.92 (1:47.45)  12:30.10 (1:48.18)  14:18.34 (1:48.24)
     16:06.20 (1:47.86)  17:53.85 (1:47.65)  19:42.16 (1:48.31)  21:29.72 (1:47.56)
     23:17.03 (1:47.31)  25:04.34 (1:47.31)  26:48.86 (1:44.52)                    
 
Women 65-69 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dyck, Grace               65 Unattached-CO        3:50.00    3:52.70  
 
Women 65-69 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dyck, Grace               65 Unattached-CO        8:00.00    7:53.56  
                1:53.29   3:54.87 (2:01.58)   5:56.37 (2:01.50)   7:53.56 (1:57.19)
 
Women 65-69 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oberg, Jane               69 DAC-CO              30:00.00   28:36.70  
                1:48.54   3:43.44 (1:54.90)   5:38.58 (1:55.14)   7:32.65 (1:54.07)
      9:26.45 (1:53.80)  11:21.58 (1:55.13)  13:16.18 (1:54.60)  15:11.27 (1:55.09)
     17:06.40 (1:55.13)  19:01.19 (1:54.79)  20:55.92 (1:54.73)  22:51.75 (1:55.83)
     24:47.10 (1:55.35)  26:41.96 (1:54.86)  28:36.70 (1:54.74)                    
 
Women 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dyck, Grace               65 Unattached-CO        1:05.00    1:00.95  
 
Women 65-69 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dyck, Grace               65 Unattached-CO        2:15.00    2:08.03  
 
Women 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oberg, Jane               69 DAC-CO               4:00.00    4:18.98  
                2:02.43   4:18.98 (2:16.55)                                        
  2 Dyck, Grace               65 Unattached-CO        4:30.00    4:30.31  
                2:13.15   4:30.31 (2:17.16)                                        
 
Women 65-69 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oberg, Jane               69 DAC-CO                 47.00      51.56  
 
Women 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           74 SM                     55.00    1:00.92  
 
Women 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           74 SM                   2:00.00    2:18.18  
 
Women 70-74 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           74 SM                   4:50.00    4:52.39  
 
Women 70-74 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           74 SM                   1:15.00    1:35.07  
 
Men 18-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ko, Scott                 24 BG                     25.50      26.60  
 
Men 18-24 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ko, Scott                 24 BG                   1:00.00    1:00.93  
 
Men 18-24 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ko, Scott                 24 BG                   2:25.28    2:45.18  
 
Men 18-24 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ko, Scott                 24 BG                     31.13      34.48  
 
Men 18-24 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ko, Scott                 24 BG                   1:08.91    1:13.58  
 
Men 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Brett            27 DU-CO                1:07.00    1:08.98  
 
Men 25-29 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Brett            27 DU-CO                2:35.00    2:43.98  
 
Men 25-29 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Brett            27 DU-CO                5:25.00    5:47.43  
                1:19.00   2:47.77 (1:28.77)   4:18.62 (1:30.85)   5:47.43 (1:28.81)
 
Men 25-29 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Brett            27 DU-CO                2:55.00    3:01.07  
                1:22.85   3:01.07 (1:38.22)                                        
 
Men 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Connor, Brad              32 DU-CO                  59.00      29.74  
  2 Dickerson, Christian      34 BB                     30.00      33.76  
 
Men 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Connor, Brad              32 DU-CO                1:04.00    1:04.74  
  2 Ellefson, Carl            33 DU-CO                1:06.00    1:07.99  
 
Men 30-34 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellefson, Carl            33 DU-CO                5:10.00    5:05.64  
                1:11.87   2:28.41 (1:16.54)   3:47.77 (1:19.36)   5:05.64 (1:17.87)
  2 Connor, Brad              32 DU-CO                5:40.00    5:16.70  
                1:13.31   2:34.17 (1:20.86)   3:56.08 (1:21.91)   5:16.70 (1:20.62)
  3 Dickerson, Christian      34 BB                   7:00.00    6:49.67  
                1:26.69   3:12.21 (1:45.52)   5:02.19 (1:49.98)   6:49.67 (1:47.48)
 
Men 30-34 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickerson, Christian      34 BB                  30:00.00   28:15.32  
                1:35.67   3:23.65 (1:47.98)   5:16.25 (1:52.60)   7:13.89 (1:57.64)
      9:08.09 (1:54.20)  11:03.06 (1:54.97)  12:56.86 (1:53.80)  16:48.78 (3:51.92)
     18:43.55 (1:54.77)  22:34.12 (3:50.57)  24:29.51 (1:55.39)  26:25.14 (1:55.63)
     28:15.28 (1:50.14)    28:45.02 (29.74)        28:15.32 ( )                    
 
Men 30-34 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickerson, Christian      34 BB                     33.00      39.37  
 
Men 30-34 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Dickerson, Christian      34 BB                   1:15.00         DQ  
 
Men 30-34 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Connor, Brad              32 DU-CO                1:22.00    1:29.70  
 
Men 30-34 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellefson, Carl            33 DU-CO                1:15.00    1:17.69  
 
Men 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pazmino, Jorge            38 AUR                    30.23      29.32  
 
Men 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pazmino, Jorge            38 AUR                  1:04.89    1:04.63  
 
Men 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pazmino, Jorge            38 AUR                  2:22.00    2:25.85  
 
Men 35-39 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pazmino, Jorge            38 AUR                  5:12.00    5:18.64  
                1:14.35   2:34.49 (1:20.14)   3:56.89 (1:22.40)   5:18.64 (1:21.75)
 
Men 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Evans, Thomas             42 DAC-CO               2:20.00    2:26.06  
 
Men 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Evans, Thomas             42 DAC-CO               5:20.00    5:06.24  
                1:12.00   2:29.46 (1:17.46)   3:49.03 (1:19.57)   5:06.24 (1:17.21)
 
Men 40-44 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Evans, Thomas             42 DAC-CO              21:15.00   21:13.24  
                1:19.15   2:43.42 (1:24.27)   4:07.66 (1:24.24)   5:32.72 (1:25.06)
      6:58.24 (1:25.52)   8:24.19 (1:25.95)   9:48.98 (1:24.79)  11:14.27 (1:25.29)
     12:39.50 (1:25.23)  14:05.66 (1:26.16)  15:31.52 (1:25.86)  16:57.55 (1:26.03)
     18:23.66 (1:26.11)  19:49.33 (1:25.67)  21:13.24 (1:23.91)                    
 
Men 40-44 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Evans, Thomas             42 DAC-CO                    NT    2:55.19  
                1:24.09   2:55.19 (1:31.10)                                        
 
Men 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Evans, Thomas             42 DAC-CO               2:45.00    2:47.92  
                1:20.86   2:47.92 (1:27.06)                                        
 
Men 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kahl, Steven              45 INV-CO                 27.00      26.43  
  2 Smith, Paul               47 Unattached-CO          26.00      26.81  
  3 Scott, Greg               47 HR-CO                  29.00      27.27  
  4 Magouire, Jeff            46 BG                     33.50      32.05  
  5 Ramirez, Alfonso          45 BG                     32.45      33.52  
  6 Kelly, John               46 BG                     32.00      37.33  
 
Men 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Paul               47 Unattached-CO          57.00    1:01.53  
  2 Kahl, Steven              45 INV-CO               1:02.00    1:01.95  
  3 Nolte, Chris              49 INV-CO               1:05.00    1:04.11  
  4 Magouire, Jeff            46 BG                   1:10.60    1:09.86  
  5 Ramirez, Alfonso          45 BG                   1:15.86    1:16.92  
  6 Kelly, John               46 BG                   1:16.00    1:28.94  
 
Men 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Greg               47 HR-CO                2:25.00    2:19.77  
  2 Kahl, Steven              45 INV-CO               2:25.00    2:21.60  
  3 Nolte, Chris              49 INV-CO               2:26.00    2:25.87  
  4 Magouire, Jeff            46 BG                   2:35.00    2:34.44  
  5 Haldeman, David           49 BG                   2:50.00    2:53.33  
 
Men 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nolte, Chris              49 INV-CO               5:10.00    5:06.18  
                1:12.60   2:30.62 (1:18.02)   3:50.18 (1:19.56)   5:06.18 (1:16.00)
  2 Magouire, Jeff            46 BG                   5:30.00    5:30.01  
                1:15.58   2:38.96 (1:23.38)   4:05.12 (1:26.16)   5:30.01 (1:24.89)
  3 Haldeman, David           49 BG                   5:40.00    6:00.49  
                1:23.17   2:54.06 (1:30.89)   4:28.03 (1:33.97)   6:00.49 (1:32.46)
 
Men 45-49 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Magouire, Jeff            46 BG                  22:00.00   21:56.19  
                1:17.71   2:41.51 (1:23.80)   4:05.58 (1:24.07)   5:31.11 (1:25.53)
      6:59.05 (1:27.94)   8:27.53 (1:28.48)   9:55.84 (1:28.31)  11:25.45 (1:29.61)
     12:54.07 (1:28.62)  14:22.18 (1:28.11)  15:51.69 (1:29.51)  17:24.20 (1:32.51)
     18:57.85 (1:33.65)  20:28.43 (1:30.58)  21:56.19 (1:27.76)                    
 
Men 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, John               46 BG                     42.00      45.48  
  2 Ramirez, Alfonso          45 BG                     42.82      47.28  
 
Men 45-49 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, John               46 BG                   1:30.00    1:40.38  
  2 Ramirez, Alfonso          45 BG                   1:35.48    1:44.63  
 
Men 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Greg               47 HR-CO                  36.00      35.16  
 
Men 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Greg               47 HR-CO                1:20.00    1:18.00  
 
Men 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Paul               47 Unattached-CO          28.00      28.45  
  2 Kahl, Steven              45 INV-CO                 30.00      29.14  
  3 Nolte, Chris              49 INV-CO                 31.50      31.30  
  4 Haldeman, David           49 BG                     36.00      35.80  
 
Men 45-49 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nolte, Chris              49 INV-CO               1:14.00    1:13.90  
  2 Haldeman, David           49 BG                   1:29.00    1:29.91  
 
Men 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haldeman, David           49 BG                   3:23.00    3:22.02  
                1:35.79   3:22.02 (1:46.23)                                        
 -- Kelly, John               46 BG                   3:30.00         DQ  
                1:45.03        DQ (1:59.32)                                        
 
Men 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haynes, Duane             53 Unattached-CO             NT      35.66  
 
Men 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hess, Richard             53 BG                     59.90    1:03.11  
  2 Lehrer, Mark              50 Unattached-CO        1:01.00    1:10.97  
 
Men 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lehrer, Mark              50 Unattached-CO          31.50      41.21  
 
Men 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hess, Richard             53 BG                   1:22.00    1:24.80  
 
Men 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hess, Richard             53 BG                     28.50      28.75  
  2 Lehrer, Mark              50 Unattached-CO          29.50      35.09  
 
Men 50-54 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hess, Richard             53 BG                   1:08.00    1:07.89  
  2 Lehrer, Mark              50 Unattached-CO        1:08.00    1:34.95  
  3 Haynes, Duane             53 Unattached-CO             NT    2:31.20  
 
Men 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carney, Kent              59 EVER                 6:00.00    5:52.60  
                1:21.30   2:52.33 (1:31.03)   4:21.95 (1:29.62)   5:52.60 (1:30.65)
 
Men 55-59 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carney, Kent              59 EVER                23:30.00   23:12.71  
                1:23.50   2:56.95 (1:33.45)   4:28.85 (1:31.90)   6:04.75 (1:35.90)
      7:38.49 (1:33.74)   9:11.78 (1:33.29)  10:47.45 (1:35.67)  12:22.16 (1:34.71)
     13:56.50 (1:34.34)  15:31.05 (1:34.55)  17:02.89 (1:31.84)  18:39.34 (1:36.45)
     20:11.29 (1:31.95)  21:44.27 (1:32.98)  23:12.71 (1:28.44)                    
 
Men 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davidson, Birch           61 SS-CO                7:30.00    6:04.45  
                1:26.80   3:01.66 (1:34.86)   4:33.75 (1:32.09)   6:04.45 (1:30.70)
 
Men 60-64 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davidson, Birch           61 SS-CO               26:00.00   23:36.53  
                1:29.95   3:05.03 (1:35.08)   4:40.59 (1:35.56)   6:16.88 (1:36.29)
      7:52.48 (1:35.60)   9:27.90 (1:35.42)  11:03.72 (1:35.82)  12:38.97 (1:35.25)
     14:13.61 (1:34.64)  15:48.71 (1:35.10)  17:23.41 (1:34.70)  18:57.97 (1:34.56)
     20:31.78 (1:33.81)  22:05.68 (1:33.90)  23:36.53 (1:30.85)                    
 
Men 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davidson, Birch           61 SS-CO                  45.00      43.19  
 
Men 60-64 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davidson, Birch           61 SS-CO                4:00.00    3:28.54  
                1:42.11   3:28.54 (1:46.43)                                        
 
Men 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Bing            66 BAM-CO                 46.24      47.47  
 
Men 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Bing            66 BAM-CO               1:53.32    1:54.64  
 
Men 65-69 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dyck, Mel                 65 Unattached-CO       26:00.00   24:02.31  
                1:28.66   3:04.19 (1:35.53)   4:40.34 (1:36.15)   6:15.03 (1:34.69)
      7:51.21 (1:36.18)   9:26.32 (1:35.11)  11:02.45 (1:36.13)  12:37.93 (1:35.48)
     14:13.33 (1:35.40)  15:48.72 (1:35.39)  17:26.61 (1:37.89)  19:05.53 (1:38.92)
     20:44.88 (1:39.35)  22:24.83 (1:39.95)  24:02.31 (1:37.48)                    
 
Men 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Bing            66 BAM-CO                 58.33    1:00.53  
 
Men 65-69 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Bing            66 BAM-CO               2:11.91    2:09.58  
 
Men 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Bing            66 BAM-CO               4:38.45    4:44.09  
                2:22.35   4:44.09 (2:21.74)                                        
 
Men 65-69 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dyck, Mel                 65 Unattached-CO          42.00      39.65  
 
Men 65-69 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dyck, Mel                 65 Unattached-CO          40.00      47.29  
 
Men 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             70 INV-CO                 38.55      39.69  
 
Men 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             70 INV-CO               1:30.27    1:27.22  
 
Men 70-74 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             70 INV-CO               3:43.59    3:23.60  
 
Men 70-74 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             70 INV-CO                 50.99      55.21