Licensed to Univ. of Denver Hilltoppers
                                       Hy-Tek's Meet Manager 3/11/2007 11:16 AM
              2007 Masters Short & Sweet - 3/10/2007 to 3/11/2007              
                                    Results                                    
 
Event 4  Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thornton  'A'                                     2:00.00    1:55.37   40  
     1) Hoyt, Brian M40                 2) Shannon, Brian M39             
     3) Juliano, Kevin M27              4) Lehman, Ron M52                
  2 Broomfield Breakers  'A'                          2:00.00    1:57.43   34  
     1) Ko, Scott M23                   2) Haldeman, David M49            
     3) Caswell, Ian M28                4) O'Keeffe, John M45             
  3 Inverness  'A'                                         NT    2:00.18   32  
     1) Nolte, Christopher M50          2) Kahl, Steve M44                
     3) Strobel, Barney M51             4) Harsh, Shad M36                
  4 Inverness  'B'                                         NT    2:12.09   30  
     1) Garnier, Kathy W46              2) Campbell, Ellen W43            
     3) Riner, Betsy W40                4) Crino, Heide W40               
  5 Inverness  'C'                                         NT    2:50.69   28  
     1) Blevins, Noell W33              2) Clapp, Christine W40           
     3) Nolte, Susan W45                4) Dobler, Julie W40              
 -- Denver Athletic Club  'A'                              NT         DQ  
     1) Hoftiezer, Scott H M36          2) Mills, Courtney W28            
     3) Patten, Bob M72                 4) Wilson, Debbie W55             
 
Event 5  Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taflinger, Brooke         25 Denver               2:02.00    2:00.20   20  
  2 Mills, Courtney           28 Denver Athletic      2:17.32    2:05.17   17  
  3 Einberger, Susan          25 Rally Sport          2:13.43    2:16.71   16  
  4 Carpenter, Kristin        27 Denver               2:34.00    2:27.78   15  
 
Event 5  Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MacMullan, Alyson         32 Denver               2:05.00    2:09.28   20  
  2 Noonan, Heather           32 Denver               2:12.05    2:16.77   17  
  3 Blevins, Noell            33 Inverness            3:18.00    3:11.82   16  
 
Event 5  Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eden, Kim                 38 Fort Collins         2:17.00    2:13.49   20  
  2 Keaton, Heather           37 Fort Collins         2:21.30    2:23.59   17  
 
Event 5  Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Julie                41 Green Mountain       2:16.05    2:13.54   20  
  2 Horn, Kris                44 Green Mountain       2:26.00    2:27.32   17  
  3 Clapp, Christine          40 Inverness            3:40.00    3:31.65   16  
 
Event 5  Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            46 Inverness            2:12.00    2:09.19   20  
  2 Dullea, Melanie F         45 South Suburban       2:15.00    2:16.59   17  
 
Event 5  Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             51 South Suburban       2:30.00    2:33.10   20  
  2 Laney, Judy               54 Denver               2:35.00    2:34.36   17  
 
Event 5  Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Debbie            55 Denver Athletic      3:45.00    3:10.80   20  
 
Event 5  Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anziano, Marcia           61 Denver               2:56.30    2:57.90   20  
 
Event 5  Women 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryman, Donna              70 Inverness            4:00.00    3:23.37   20  
 
Event 6  Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stanchak, Michael         25 Denver               1:58.30    1:59.04   20  
  2 Levine, Nicholas          25 Inverness            2:05.62    2:07.99   17  
  3 Johnson, Brett            27 Denver               2:15.00    2:15.67   16  
 
Event 6  Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Welting, Evan             32 Unattached           1:59.00    1:58.48   20  
  2 Cummins, Scott            31 Unattached           1:59.49    1:58.58   17  
 
Event 6  Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seigel, Joel              35 Denver Athletic      1:51.50    1:52.35   20  
  2 Rosinski, Tom             36 Denver               1:54.00    1:58.29   17  
  3 Hoftiezer, Scott H        36 Denver Athletic      2:10.00    2:08.01   16  
 -- Harsh, Shad               36 Inverness            2:10.00         DQ  
 
Event 6  Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tsachiya, Brian           42 Boulder              1:50.00    1:52.10   20  
  2 Kahl, Steve               44 Inverness            1:58.00    2:00.71   17  
 
Event 6  Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brackett, Bill A          49 Denver               1:59.00    1:56.11   20  
 
Event 6  Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Christopher        50 Inverness            2:04.00    2:04.39   20  
  2 Lehman, Ron               52 Thornton             2:11.00    2:13.73   17  
  3 Benson, Stan              53 Boulder              2:20.00    2:21.39   16  
  4 Strobel, Barney           51 Inverness            2:27.89    2:23.04   15  
  5 Louie, Jamie              50 Colorado Springs     2:40.00    2:35.76   14  
 
Event 6  Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townsend, Cecil           59 Pueblo               2:20.90    2:20.44   20  
 
Event 6  Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCormick, Paul           60 Boulder              2:04.10    2:08.97   20  
 
Event 6  Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dyck, Mel                 65 Snow Mountain        2:35.00    2:32.16   20  
 
Event 6  Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plummer, Mark             70 Inverness            2:48.50    2:45.33   20  
 
Event 6  Men 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Truby, Jack               82 Denver               3:45.00         DQ  
 
Event 7  Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chmielewski, Katie        23 Unattached           1:15.80    1:10.71   20  
 -- Shethar, Anna E           21 Unattached           2:12.96         DQ  
 
Event 7  Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connally, Jessica         27 Colorado Springs     1:14.00    1:15.14   20  
  2 Menzie, Kristin           29 Denver               1:17.00    1:17.48   17  
 
Event 7  Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gadd-Siegel, Cecilia      35 Denver Athletic      1:09.50    1:07.71   20  
  2 Dodrill, Donna            37 Lafayette            1:17.55    1:15.20   17  
  3 Zarou, Kate               38 Denver               1:15.00    1:15.70   16  
  4 O'Connor, Dana            37 Denver               1:10.00    1:15.85   15  
 
Event 7  Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Ellen           43 Inverness            1:13.50    1:10.33   20  
  2 Crino, Heide              40 Inverness            1:18.93    1:19.43   17  
  3 Sauls, Catherine          42 Thornton             1:20.00    1:20.66   16  
  4 Meeks, Patti              42 Green Mountain       1:35.00    1:38.25   15  
 
Event 7  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crouch, Kim               45 Rally Sport          1:08.00    1:06.45   20  
  2 Fletcher, Lynne           46 Inverness            1:23.75    1:22.38   17  
  3 Nolte, Susan              45 Inverness            1:25.00    1:25.72   16  
 
Event 7  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laney, Judy               54 Denver               1:30.00    1:30.61   20  
 
Event 7  Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wise, Louise              64 Green Mountain       1:35.00    1:40.60   20  
 
Event 7  Women 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dyck, Grace               65 Snow Mountain        1:50.00    1:44.33   20  
 
Event 8  Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dawson, Alex              23 Unattached             56.00      56.55   20  
  2 Shanks, Andrew            23 Unattached           1:16.00    1:16.33   17  
 
Event 8  Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caswell, Ian              28 Broomfield           1:01.00      58.28   20  
 
Event 8  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shannon, Brian            39 Thornton             1:08.00    1:07.38   20  
 
Event 8  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Evans, Tom                41 Denver Athletic      1:15.00    1:04.91   20  
 
Event 8  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Keeffe, John            45 Broomfield           1:19.00    1:18.57   20  
  2 Powell, Andy              49 Foothills            1:25.00    1:28.95   17  
  3 Kelly, John               45 Lafayette            1:35.00    1:44.30   16  
 -- Haldeman, David           49 Broomfield           1:15.00         DQ  
 
Event 8  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Lehman, Ron               52 Thornton             1:10.00         DQ  
 
Event 8  Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orendorff, Michael        55 Pueblo               1:19.00    1:19.50   20  
 
Event 8  Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burson, Bill              61 South Suburban       1:18.00    1:17.85   20  
 
Event 9  Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chmielewski, Katie        23 Unattached             28.50      28.01   20  
  2 Dixon, Laurie             19 Colorado Springs       32.00      30.41   17  
 
Event 9  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blevins, Noell            33 Inverness              38.00      39.61   20  
 
Event 9  Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gadd-Siegel, Cecilia      35 Denver Athletic        25.50      26.74   20  
 
Event 9  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Von Der Lippe, Susan      41 Loveland               25.00      24.64   20  
  2 Lee, Julie                41 Green Mountain         26.80      27.52   17  
  3 Hagadorn, Heather         42 Denver                 29.10      28.65   16  
  4 Crino, Heide              40 Inverness              30.40      29.25   14.5
  4 Riner, Betsy              40 Inverness              33.00      29.25   14.5
  6 Clapp, Christine          40 Inverness              41.00      42.63   13  
 
Event 9  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            46 Inverness              27.50      26.19   20  
  2 Nelson, Judy              46 Highlands Ranch        27.00      27.26   17  
  3 Bergen, Michelle          45 Denver                 29.50      30.24   16  
  4 Fletcher, Lynne           46 Inverness              33.00      32.20   15  
  5 Sortwell, Andrea          47 Broomfield             35.60      35.69   14  
 
Event 9  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             51 South Suburban         32.00      31.60   20  
 
Event 9  Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prall, Winifred           59 Denver                 39.00      38.10   20  
 
Event 9  Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           74 Unattached             52.00      58.73   20  
 
Event 10  Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ko, Scott                 23 Broomfield             23.30      23.94   20  
 
Event 10  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Juliano, Kevin            27 Thornton               24.80      24.63   20  
 
Event 10  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cummins, Scott            31 Unattached             24.40      24.12   20  
  2 Welting, Evan             32 Unattached             26.01      24.41   17  
  3 Hughes, David             32 Unattached             24.75      24.98   16  
 
Event 10  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Robbert-Paul A     37 Boulder                24.00      22.69   20  
  2 Rosinski, Tom             36 Denver                 24.00      24.00   17  
  3 Harsh, Shad               36 Inverness              28.00      27.77   16  
  4 Shannon, Brian            39 Thornton               26.00      28.10   15  
 
Event 10  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kahl, Steve               44 Inverness              23.50      23.81   20  
  2 Evans, Tom                41 Denver Athletic        30.00      26.26   17  
  3 Hoyt, Brian               40 Thornton               27.00      27.52   16  
 
Event 10  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehrer, Mark              49 Colorado Stars            NT      24.97   20  
 
Event 10  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehman, Ron               52 Thornton               26.20      27.03   20  
  2 De Seguin, Michael        53 Unattached             32.11      29.11   17  
 
Event 10  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fischer, Chuck            55 Denver                 26.00      26.54   20  
  2 Carney, Kent              59 Evergreen              33.00      34.42   17  
 
Event 10  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            61 Unattached             23.30      22.99   20  
  2 Edwards, Morgan           62 Inverness              29.40      28.45   17  
  3 Burgess, Thom             64 Unattached             32.00      30.98   16  
 
Event 10  Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dyck, Mel                 65 Snow Mountain          32.00      32.22   20  
 
Event 10  Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hart, James               77 Unattached             40.00      38.95   20  
 
Event 10  Men 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Truby, Jack               82 Denver                 38.00      38.74   20  
 
Event 11  Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taflinger, Brooke         25 Denver               2:10.00    2:13.03   20  
  2 Einberger, Susan          25 Rally Sport          2:32.99    2:36.65   17  
 
Event 11  Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Connor, Dana            37 Denver               2:40.00    2:48.68   20  
 
Event 11  Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderpool, Nicole        42 Highlands Ranch      2:35.45    2:38.06   20  
 
Event 11  Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Judy              46 Highlands Ranch      2:33.00    2:35.39   20  
 
Event 11  Women 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lebsack, Linda M          60 Denver               3:49.00    3:40.03   20  
 
Event 11  Women 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dyck, Grace               65 Snow Mountain        4:00.00    3:45.18   20  
 
Event 12  Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Seigel, Joel              35 Denver Athletic      2:08.25         DQ  
 
Event 12  Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cox, Randy                44 Boulder              2:12.00    2:11.53   20  
  2 Evans, Tom                41 Denver Athletic      2:30.00    2:35.05   17  
  3 Ellis, Craig              44 North Jeffco              NT    2:54.89   16  
 
Event 12  Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, David              49 Green Mountain       2:20.00    2:28.41   20  
  2 Haldeman, David           49 Broomfield           2:38.00    2:52.56   17  
 
Event 12  Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- De Seguin, Michael        53 Unattached           2:30.00         DQ  
 -- Nolte, Christopher        50 Inverness            2:22.00         DQ  
 
Event 13  Women 18-24 100 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shethar, Anna E           21 Unattached           1:36.72    2:34.72   20  
 
Event 13  Women 25-29 100 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connally, Jessica         27 Colorado Springs     1:17.00    1:18.19   20  
 
Event 13  Women 30-34 100 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luellen, Katie            33 Denver               1:03.50    1:05.74   20  
  2 Noonan, Heather           32 Denver               1:18.25    1:21.26   17  
  3 Barker, Heather           33 Thornton             1:26.17    1:25.22   16  
 
Event 13  Women 35-39 100 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moen, Teri                38 Denver               1:03.80    1:04.24   20  
  2 Dodrill, Donna            37 Lafayette            1:17.79    1:17.24   17  
 
Event 13  Women 40-44 100 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horn, Kris                44 Green Mountain       1:15.00    1:16.65   20  
  2 Campbell, Ellen           43 Inverness            1:16.50    1:17.54   17  
  3 Sauls, Catherine          42 Thornton             1:26.00    1:29.89   16  
 
Event 13  Women 45-49 100 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dullea, Melanie F         45 South Suburban       1:15.00    1:13.69   20  
  2 Crouch, Kim               45 Rally Sport          1:17.00    1:14.71   17  
  3 Bergen, Michelle          45 Denver               1:18.00    1:18.85   16  
  4 Nolte, Susan              45 Inverness            1:34.00    1:33.13   15  
 
Event 13  Women 50-54 100 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swan, Laurie              53 Highlands Ranch      1:30.00    1:28.48   20  
  2 Laney, Judy               54 Denver               1:40.00    1:40.74   17  
 
Event 13  Women 55-59 100 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dunning, Melissa          57 Denver               1:20.00    1:41.04   20  
 
Event 13  Women 60-64 100 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wise, Louise              64 Green Mountain       1:45.00    1:44.82   20  
 
Event 13  Women 65-69 100 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Dyck, Grace               65 Snow Mountain        1:50.00         DQ  
 
Event 13  Women 70-74 100 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryman, Donna              70 Inverness            1:50.00    1:48.30   20  
 
Event 14  Men 18-24 100 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ko, Scott                 23 Broomfield           1:00.00    1:00.78   20  
  2 Lang, Matthew E           24 Green Mountain       1:04.66    1:02.79   17  
 
Event 14  Men 25-29 100 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caswell, Ian              28 Broomfield             57.50      55.98   20  
  2 Juliano, Kevin            27 Thornton               56.90    1:00.05   17  
  3 Levine, Nicholas          25 Inverness            1:04.32    1:06.35   16  
 
Event 14  Men 30-34 100 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Welting, Evan             32 Unattached           1:02.22      58.48   20  
  2 Cummins, Scott            31 Unattached           1:03.10      59.58   17  
 
Event 14  Men 35-39 100 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Robbert-Paul A     37 Boulder                53.00      58.01   20  
  2 Hoftiezer, Scott H        36 Denver Athletic      1:06.00    1:07.30   17  
 -- Shannon, Brian            39 Thornton             1:13.00         DQ  
 
Event 14  Men 40-44 100 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tsachiya, Brian           42 Boulder                55.00      56.63   20  
 
Event 14  Men 45-49 100 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Keeffe, John            45 Broomfield           1:22.00    1:23.00   20  
 
Event 14  Men 50-54 100 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Benson, Stan              53 Boulder              1:10.00    1:10.24   20  
  2 Heins, Don                52 Broomfield           1:31.00    1:33.15   17  
 
Event 14  Men 55-59 100 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fischer, Chuck            55 Denver               1:13.00    1:16.92   20  
  2 Orendorff, Michael        55 Pueblo               1:37.00    1:36.19   17  
 
Event 14  Men 60-64 100 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burson, Bill              61 South Suburban       1:20.00    1:23.12   20  
  2 Tobin, John               64 Evergreen            1:29.00    1:30.80   17  
  3 Burgess, Thom             64 Unattached           1:30.00    1:32.45   16  
  4 Edwards, Morgan           62 Inverness            1:42.60    1:38.14   15  
 -- Abbott, Bill              60 Inverness            1:08.00         DQ  
 -- Abrahams, Rich            61 Unattached           1:00.00         DQ  
 
Event 14  Men 70-74 100 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patten, Bob               72 Denver Athletic      1:30.00    1:28.16   20  
  2 Plummer, Mark             70 Inverness            1:46.10    1:50.62   17  
 
Event 14  Men 75-79 100 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hart, James               77 Unattached           2:00.00    1:46.89   20  
 
Event 15  Women 25-29 50 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mills, Courtney           28 Denver Athletic        26.90      36.33   20  
  2 Menzie, Kristin           29 Denver                 37.00      40.30   17  
 
Event 15  Women 30-34 50 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luellen, Katie            33 Denver                 30.00      30.87   20  
 
Event 15  Women 35-39 50 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moen, Teri                38 Denver                 28.80      28.93   20  
  2 O'Connor, Dana            37 Denver                 29.50      31.91   17  
  3 Keaton, Heather           37 Fort Collins           32.40      33.31   16  
  4 Eden, Kim                 38 Fort Collins           33.00      34.30   15  
  5 Zarou, Kate               38 Denver                 35.00      34.58   14  
 
Event 15  Women 40-44 50 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Von Der Lippe, Susan      41 Loveland               26.50      26.13   20  
  2 Hagadorn, Heather         42 Denver                 34.00      32.94   17  
  3 Riner, Betsy              40 Inverness              36.00      33.35   16  
  4 Sauls, Catherine          42 Thornton               36.00      36.92   15  
  5 Horn, Kris                44 Green Mountain         36.00      39.37   14  
  6 Meeks, Patti              42 Green Mountain         50.00      42.13   13  
  7 Clapp, Christine          40 Inverness              52.00      52.55   12  
 
Event 15  Women 45-49 50 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fletcher, Lynne           46 Inverness              38.50      37.04   20  
  2 Sortwell, Andrea          47 Broomfield             50.02      49.60   17  
 
Event 15  Women 55-59 50 Yard Freestyle Fly, Back & Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prall, Winifred           59 Denver                 48.00      47.27   20  
 
Event 16  Men 18-24 50 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dawson, Alex              23 Unattached             25.00      25.10   20  
  2 Shanks, Andrew            23 Unattached             33.00      31.52   17  
 
Event 16  Men 25-29 50 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Brett            27 Denver                 29.00      29.41   20  
 
Event 16  Men 30-34 50 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, David             32 Unattached             24.75      25.44   20  
 
Event 16  Men 35-39 50 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Robbert-Paul A     37 Boulder                25.40      25.49   20  
 
Event 16  Men 40-44 50 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cox, Randy                44 Boulder                30.50      30.10   20  
  2 Hoyt, Brian               40 Thornton               31.00      32.53   17  
  3 Ellis, Craig              44 North Jeffco              NT      36.10   16  
 
Event 16  Men 45-49 50 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehrer, Mark              49 Colorado Stars            NT      29.06   20  
  2 Powell, Andy              49 Foothills              45.00      40.11   17  
  3 Kelly, John               45 Lafayette              42.00      42.36   16  
 
Event 16  Men 50-54 50 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Strobel, Barney           51 Inverness              30.78      30.37   20  
 
Event 16  Men 55-59 50 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent              59 Evergreen              35.00      37.68   20  
 
Event 16  Men 60-64 50 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abbott, Bill              60 Inverness              29.00      29.67   20  
 
Event 16  Men 75-79 50 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hart, James               77 Unattached             48.00      47.71   20  
 
Event 16  Men 80-84 50 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Truby, Jack               82 Denver                 41.00         DQ  
 
Event 17  Women 18-24 200 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dixon, Laurie             19 Colorado Springs     3:15.00    3:01.00   20  
 
Event 17  Women 25-29 200 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taflinger, Brooke         25 Denver               2:12.00    2:15.55   20  
  2 Connally, Jessica         27 Colorado Springs     2:47.00    2:49.60   17  
 
Event 17  Women 30-34 200 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barker, Heather           33 Thornton             3:06.69    3:04.59   20  
 
Event 17  Women 40-44 200 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderpool, Nicole        42 Highlands Ranch      2:35.55    2:38.40   20  
  2 Campbell, Ellen           43 Inverness            2:50.00    2:50.43   17  
  3 Crino, Heide              40 Inverness            3:10.69    3:15.54   16  
 
Event 17  Women 45-49 200 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Judy              46 Highlands Ranch      2:30.00    2:35.70   20  
  2 Nolte, Susan              45 Inverness            3:15.00    3:18.30   17  
 
Event 17  Women 50-54 200 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Rebecca             51 South Suburban       3:02.00    3:03.47   20  
  2 Swan, Laurie              53 Highlands Ranch      3:15.00    3:06.68   17  
 
Event 17  Women 60-64 200 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lebsack, Linda M          60 Denver               4:10.00    3:51.63   20  
 
Event 17  Women 70-74 200 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hertzberg, Ruth           74 Unattached           5:15.00    4:24.87   20  
 
Event 18  Men 25-29 200 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stanchak, Michael         25 Denver               2:28.30    2:27.00   20  
 
Event 18  Men 45-49 200 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, David              49 Green Mountain       2:30.00    2:42.51   20  
  2 O'Keeffe, John            45 Broomfield           3:11.00    3:18.79   17  
 
Event 18  Men 50-54 200 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heins, Don                52 Broomfield           3:30.80    3:33.78   20  
 
Event 18  Men 55-59 200 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fischer, Chuck            55 Denver               2:27.00    2:32.37   20  
 
Event 18  Men 70-74 200 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Patten, Bob               72 Denver Athletic      3:20.00         DQ  
 
Event 19  Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chmielewski, Katie        23 Unattached             59.80    1:00.86   20  
  2 Dixon, Laurie             19 Colorado Springs     1:10.00    1:05.95   17  
  3 Shethar, Anna E           21 Unattached           2:00.89    1:53.02   16  
 
Event 19  Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Einberger, Susan          25 Rally Sport          1:02.19    1:02.62   20  
 
Event 19  Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luellen, Katie            33 Denver                 58.00      58.26   20  
  2 Blevins, Noell            33 Inverness            1:35.00    1:25.37   17  
 
Event 19  Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moen, Teri                38 Denver                 57.90      58.97   20  
  2 Keaton, Heather           37 Fort Collins         1:03.20    1:04.43   17  
  3 Zarou, Kate               38 Denver               1:05.00    1:06.37   16  
  4 Dodrill, Donna            37 Lafayette            1:06.75    1:06.74   15  
 -- Gadd-Siegel, Cecilia      35 Denver Athletic        56.25         DQ  
 
Event 19  Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hagadorn, Heather         42 Denver               1:03.10    1:01.76   20  
  2 Dobler, Julie             40 Inverness            1:16.00    1:12.37   17  
  3 Meeks, Patti              42 Green Mountain       1:23.00    1:19.99   16  
 
Event 19  Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            46 Inverness              59.50      56.88   20  
  2 Crouch, Kim               45 Rally Sport            59.00      59.72   17  
  3 Bergen, Michelle          45 Denver               1:05.00    1:06.22   16  
  4 Sortwell, Andrea          47 Broomfield           1:21.44    1:25.04   15  
 
Event 19  Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wise, Louise              64 Green Mountain       1:23.00    1:31.39   20  
 
Event 19  Women 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryman, Donna              70 Inverness            1:40.00    1:30.63   20  
 
Event 20  Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lang, Matthew E           24 Green Mountain         53.36      53.18   20  
  2 Shanks, Andrew            23 Unattached           1:10.00    1:07.72   17  
 
Event 20  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Brett            27 Denver                 57.00      57.89   20  
 -- Juliano, Kevin            27 Thornton               53.95         DQ  
 
Event 20  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosinski, Tom             36 Denver                 54.00      52.49   20  
  2 Harsh, Shad               36 Inverness            1:00.00      59.66   17  
 -- Seigel, Joel              35 Denver Athletic        51.00         DQ  
 
Event 20  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tsachiya, Brian           42 Boulder                50.00      51.44   20  
  2 Cox, Randy                44 Boulder                53.00      52.84   17  
  3 Kahl, Steve               44 Inverness              53.50      53.83   16  
  4 Hoyt, Brian               40 Thornton             1:00.00    1:00.70   15  
  5 Ellis, Craig              44 North Jeffco              NT    1:07.32   14  
 
Event 20  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brackett, Bill A          49 Denver                 53.00      52.95   20  
  2 Lehrer, Mark              49 Colorado Stars            NT      59.66   17  
  3 Powell, Andy              49 Foothills            1:15.00    1:08.82   16  
  4 Kelly, John               45 Lafayette            1:20.00    1:17.07   15  
 
Event 20  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Christopher        50 Inverness              55.90      55.39   20  
  2 De Seguin, Michael        53 Unattached           1:15.00    1:07.69   17  
 
Event 20  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townsend, Cecil           59 Pueblo               1:03.19    1:02.97   20  
  2 Orendorff, Michael        55 Pueblo               1:09.00    1:11.43   17  
 
Event 20  Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, Rich            61 Unattached             54.00      51.55   20  
  2 McCormick, Paul           60 Boulder                57.90      57.95   17  
 
Event 20  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Dyck, Mel                 65 Snow Mountain        1:10.00         DQ  
 
Event 21  Women 30-34 50 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barker, Heather           33 Thornton               40.29      41.16   20  
 
Event 21  Women 40-44 50 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riner, Betsy              40 Inverness              40.00      28.96   20  
 
Event 21  Women 55-59 50 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dunning, Melissa          57 Denver                 55.00      44.33   20  
  2 Prall, Winifred           59 Denver                 49.00      51.78   17  
 
Event 21  Women 65-69 50 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dyck, Grace               65 Snow Mountain             NT      54.31   20  
 
Event 22  Men 18-24 50 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dawson, Alex              23 Unattached             28.00      28.36   20  
  2 Lang, Matthew E           24 Green Mountain         29.97      30.86   17  
 
Event 22  Men 25-29 50 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caswell, Ian              28 Broomfield             26.50      25.08   20  
 
Event 22  Men 30-34 50 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, David             32 Unattached             24.75      25.85   20  
 
Event 22  Men 40-44 50 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cox, Randy                44 Boulder                26.00      27.63   20  
 
Event 22  Men 45-49 50 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haldeman, David           49 Broomfield             31.00      31.82   20  
 
Event 22  Men 50-54 50 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Strobel, Barney           51 Inverness              34.05      34.16   20  
  2 Benson, Stan              53 Boulder                36.00      35.65   17  
 
Event 22  Men 55-59 50 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Kent              59 Evergreen              36.00      35.87   20  
 
Event 22  Men 60-64 50 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tobin, John               64 Evergreen              35.00      37.38   20  
  2 Edwards, Morgan           62 Inverness              39.70      38.34   17  
  3 Burgess, Thom             64 Unattached             40.00      39.34   16  
 
Event 22  Men 70-74 50 Yard Freestyle Fly, Back or Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patten, Bob               72 Denver Athletic        42.00      40.69   20  
  2 Plummer, Mark             70 Inverness              43.32      47.55   17  
 
Event 24  Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Fly, Back or Breast Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 University of Denver  'A'                         1:40.00    1:44.97   40  
     1) Stanchak, Michael M25           2) Taflinger, Brooke W25          
     3) Johnson, Brett M27              4) Luellen, Katie W33             
  2 Broomfield Breakers  'A'                               NT    1:53.09   34  
     1) Ko, Scott M23                   2) Haldeman, David M49            
     3) O'Keeffe, John M45              4) Caswell, Ian M28               
  3 Inverness  'B'                                         NT    1:53.34   32  
     1) Nolte, Christopher M50          2) Kahl, Steve M44                
     3) Strobel, Barney M51             4) Plummer, Mark M70              
  4 Inverness  'A'                                         NT    1:57.41   30  
     1) Garnier, Kathy W46              2) Campbell, Ellen W43            
     3) Riner, Betsy W40                4) Crino, Heide W40               
  5 University of Denver  'C'                         1:50.00    2:09.32   28  
     1) MacMullan, Alyson W32           2) Noonan, Heather W32            
     3) Bergen, Michelle W45            4) Zarou, Kate W38                
  6 University of Denver  'B'                         2:15.00    2:24.19   26  
     1) Truby, Jack M82                 2) Prall, Winifred W59            
     3) Lebsack, Linda M W60            4) Fischer, Chuck M55             
  7 Inverness  'C'                                         NT    2:24.54   24  
     1) Blevins, Noell W33              2) Clapp, Christine W40           
     3) Dobler, Julie W40               4) Nolte, Susan W45               
 
Event 25  Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mills, Courtney           28 Denver Athletic      6:06.58    5:34.89   20  
  2 Menzie, Kristin           29 Denver               6:30.00    6:23.69   17  
  3 Carpenter, Kristin        27 Denver               6:45.00    6:35.01   16  
 
Event 25  Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MacMullan, Alyson         32 Denver               5:30.00    5:45.96   20  
  2 Noonan, Heather           32 Denver               5:50.50    6:09.55   17  
 
Event 25  Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eden, Kim                 38 Fort Collins         6:03.25    6:05.30   20  
 
Event 25  Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Von Der Lippe, Susan      41 Loveland             5:15.50    5:18.32   20  
  2 Vanderpool, Nicole        42 Highlands Ranch      6:00.04    6:03.73   17  
  3 Lee, Julie                41 Green Mountain       6:06.10    6:10.77   16  
 
Event 25  Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dullea, Melanie F         45 South Suburban       6:05.00    6:14.96   20  
 
Event 25  Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swan, Laurie              53 Highlands Ranch      7:15.00    7:11.88   20  
 
Event 25  Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Debbie            55 Denver Athletic      9:30.00    8:18.78   20  
 
Event 25  Women 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anziano, Marcia           61 Denver               7:40.48    7:39.13   20  
  2 Lebsack, Linda M          60 Denver               8:10.00    8:14.48   17  
 
Event 25  Men 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ko, Scott                 23 Broomfield          10:00.00    7:35.68   20  
 
Event 25  Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stanchak, Michael         25 Denver               5:29.30    5:31.21   20  
  2 Levine, Nicholas          25 Inverness            5:38.33    5:54.79   17  
 
Event 25  Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoftiezer, Scott H        36 Denver Athletic      5:54.00    5:58.45   20  
 
Event 25  Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, David              49 Green Mountain       5:50.00    5:58.68   20  
 -- Brackett, Bill A          49 Denver               5:14.00         DQ  
 
Event 25  Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louie, Jamie              50 Colorado Springs     6:30.00    7:06.00   20  
  2 Heins, Don                52 Broomfield           9:30.00    9:52.10   17  
 
Event 25  Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townsend, Cecil           59 Pueblo               6:30.90    6:34.72   20  
 
Event 25  Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCormick, Paul           60 Boulder              5:35.70    5:42.41   20  
  2 Burson, Bill              61 South Suburban       6:15.00    6:27.20   17